דרוש מידע הנאה מעצם העבודה יש?

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

יהודי-פשוט

משתמש סופר מקצוען
האשכול הזה הוא הזדמנות מצוינת לחדד
לכל הבנות בי"ב והגדולות מהם
שאמורות לבחור מקצוע ללימודים
לא כדאי לבחור מקצוע כי הוא מכניס
א כי צריך להינות בעבודה
ב אם זה לא המקצוע שלך ולא אוהבת אותו
רוב הסיכויים שלא תעשי ממנו הרבה כסף...

רוחי ב

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
א כי צריך להינות בעבודה
לא לגמרי מסכימה עם זה...
תלוי כל אחת מה המטרה שלה בלימודי המקצוע,
אם המטרה זה להצליח לפרנס כמפרנסת יחידה ובכדי שבעלך ישב וילמד,
אז גם אם לא תהני בעבודה תחזרי עם סיפוק הביתה כי הרווחת עוד יום שבעלך יושב ולומד בנחת,
כמובן שההעדפה הראשונית היא גם וגם, אבל אם זה לא אפשרי?
אז אפשר להנות מדברים אחרים בחיים, ולזכור מה המטרה למענה את עובדת קשה כ"כ וזה עצמו נותן את הסיפוק המיוחל.
כותבת כאחת שבחרה את המקצוע שלה כי אהבה אותו, ועל הדרך הוא גם מפרנס ב"ה, אבל מכירה רבות סביבי שלא נהנות ולא מסופקות ועדיין קמות כל בוקר ונותנות תפוקה כמו שצריך.

נערך לאחרונה ב:

שמעון גוטליב

משתמש מקצוען
א כי צריך להינות בעבודה
אני יכול להעיד על אשתי שעשתה תעודה על משהו
ובסוף לא אוהבת את זה ועובדת במשהו אחר

יהודי-פשוט

משתמש סופר מקצוען
לא לגמרי מסכימה עם זה...
אז גם אם לא תהני בעבודה תחזרי עם סיפוק הביתה כי הרווחת עוד יום שבעלך יושב ולומד בנחת,
אז אפשר להנות מדברים אחרים בחיים, ולזכור מה המטרה למענה את עובדת קשה כ"כ וזה עצמו נותן את הסיפוק המיוחל.
כותבת כאחת שבחרה את המקצוע שלה כי אהבה אותו, ועל הדרך הוא גם מפרנס ב"ה, אבל מכירה רבות סביבי שלא נהנות ולא מסופקות ועדיין קמות כל בוקר ונותנות תפוקה כמו שצריך.
אם בעינייני אמונה עסקינן
רבינו בחיי
בעל חובות הלבבות
כותב שתנאי ראשון להשתדלות עבודה שאוהבים

עוגת בוקר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אוטומציה עסקית
זה לא שורד הרבה זמן.
אם את ממש לא אוהבת, הזמן בעבודה לא יעבור לך,
ואת תחזרי הביתה עצבנית וחסרת סיפוק.

אפשר להגיד שאת פרווה, לא ממש מתלהבת אבל בסדר לך.
אחת שממש לא מתחברת זה לא יעבוד לאורך זמן.

ככר השוק

משתמש מקצוען
הצעה לכל מי שמחליף תחומי עיסוק ומקומות עבודה יותר מהרגיל (אין כללים, אבל החלפת תחום עיסוק זה משהו שעושים פעם בעשור אחרי גיל ההתבגרות ועבודות נוער) אין טעם ביעוץ תעסוקתי. יש לפנות לתהליך אישי אצל איש מקצוע מוסמך. אחרת זה סתם מפח נפש וכסף בלי תוצאות.

טוב מאוד

משתמש מקצוען
בלת"ק

כדאי מאד לעבור אבחון מקצועי כדי לגלות מהם הכישורים שבהם את טובה, ולמה את מתחברת.
עבודה בהם תיתן לך הרבה סיפוק
אפשר לעבור אבחון מקצועי עם עצמך.

פשוט לשבת ולחשוב מה אני אוהבת לעשות, והאם במקום אם אנשים וכך יש חברה או שיותר כיף לבד וכך יש יותר שקט.
וכן על זה הדרך.
בהצלחה!

זעירא

משתמש פעיל
אם בעינייני אמונה עסקינן
רבינו בחיי
בעל חובות הלבבות
כותב שתנאי ראשון להשתדלות עבודה שאוהבים
לזכרוני המבחן של חובות הלבבות יותר תכונות אופי ופיזי מתאימות ולא "אהבה" אבל זה קרוב מאד...

נערך לאחרונה ב:

זעירא

משתמש פעיל
האם יש אפשרות להנות מהעבודה?
זה עבודה של כמה שבועות לגלות מה הם הדברים שמרגשים, שנותנים סיפוק, ובמה את טובה...
אחד הכלים הטובים לזה זה להזכר בילדות... אז היינו אותנטים, מה אהבנו לעשות וכו'
עוד כלי משובח זה פשוט לשאול כמה חבר'ה קרובים אלינו במה אנחנו טובים ובמה לא. (בלי להעלב...) בן זוג, אח/אחות, חברים, רק כאלה ממש קרובים. כשנשמע את אותו דבר מכמה נבין שיש לנו את זה...

דודו

משתמש מקצוען
אחד הדברים שנתקלתי בזה הרבה במשך השנים שאנשים לא מסופקים בעבודה - וגם אם זה היה כל השנים התחביב שלהם והם ממש אהבו את המקצוע שלמדו
זה התיגמול!!! אם בן אדם עובד ובסוף החודש יכול להרשות לעצמו פינוק (נופש, השקעה בבית - ריהוט. אצל אשה - בגד, פאה וכו') מעבר לחובה ש'חייבים' ואין ברירה
ואל תכנסו עכשיו לנישה של 'כלכלה נבונה'.... זו מציאות כואבת ביותר בשנים האחרונות שרוב העבודות אם זה לא הייטק והסגנון - אז זה פשוט ביותר לא מכסה את החודש שמתחיל בשכירות / משכנתא שאין שום קשר בין ההכנסות למחירי הדיור ההזויים ביותר (גם בפריפריה....) מים / חשמל / ארנונה / וועד בית / שכר לימוד - ועוד לא התחלנו את החשבון... מזון - הוצאה שקפצה לנו בעשור בכמה אחוזים???? תראו לי איזה משכורות קפצו לנו בעשור באחוזים שכאלה?? (אולי תיווך... ע"ע אשכול מאתמול)
אם בן אדם לא יכול לפנק את עצמו - כמובן עם חשבון - בכלום, ועוד גרוע מכך, רק הכסף נכנס לחשבון הוא נבלע מזמן - זאת אומרת שהוא פשוט לא יכול להנות מהעבודה!!!!!!
אם אשה עובדת כמו 'חמורה' מלא שעות ביום, גם אם בעקרון היא אוהבת את עבודתה, אבל אז היא רוצה לקנות לעצמה פאה (ולא ב 12K...) ואין מצב אפילו לחלום על זה, אולי זה דוגמה קיצונית, אבל בהרבה מקרים, אפילו בגד חדש היא לא יכולה לפרגן לעצמה. נו, אז איך תוכל להיות מסופקת בעבודתה???

עינזי

משתמש פעיל
ניסיתי לעבוד מהרבה סוגי עבודות ולא נהניתי משום עבודה
לעבוד זה מהנה?
אל תענה לי אבל אם עברת קשיים בחיים
תטפל בקשיים
לא סתם אתה מגיע לעבודה ולא מרגיש טעם
יכול להיות שלא קשור אליך

רוחי ב

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
אפשר להגיד שאת פרווה, לא ממש מתלהבת אבל בסדר לך.
אחת שממש לא מתחברת זה לא יעבוד לאורך זמן.
מסכימה איתך שזאת הגדרה יותר נכונה - לא לאהוב ולא לשנוא, כזה באמצע, אבל בסופו של דבר כולם אוהבים את הכסף בבנק ;)

תילתן

משתמש סופר מקצוען
מה השאלה בכלל ?
בטלה זה טוב ?
אני מאודדדדד נהנה בעבודה שלי אפילו שהיא טיפונת פיזית ואני כבר לא בן 18..

כשצריך לבחור אם נוסעים לחופש או הולכים לעבודה..אני תמיד בוחר בעבודה!

עכשיו אני לוקח לעבודה איתי מישהו שבגלל נסיבות מסוימות הוא לא עובד בעבודתו הקבועה למרות שהוא מקבל משכורת משם בשלב זה,
חודשים הוא בילה את הימים שלו בבטלה ובעיקר במיטה..
מה שאני מכנה "מנגנון השמדה עצמי"
היה קשה לשכנע אותו לקום בבוקר ולעבוד, הוא היה אומר "מה רע לי ככה, המשכורת הרי נכנסת?"
אבל מהיום שהוא הסכים לצאת איתי הוא לא נותן לי לנשום..
מתי להיות מוכן?
מתי יוצאים מחר בבוקר..

יהודי-פשוט

משתמש סופר מקצוען
אפשר הפניה למקור?
תודה

לזכרוני המבחן של חובות הלבבות יותר תכונות אופי ופיזי מתאימות ולא "אהבה" אבל זה קרוב מאד...
ולכל אדם יש חפץ במלאכה או סחורה מבלתי זולתה. כבר הטביע האל לה בטבעו אהבה וחיבה.
וכן בשאר החיים: כמו שהטביע בטבע החתול צידת העכברים, ובטבע הנץ צידת מה שראוי לו מן העוף, ובטבע האיל צידת הנחשים. וכן יש מן העופות שיצודו הדגים לבד, וכן בטבע מין ומין ממיני החיים נטייה ותאווה אל מין ממיני הצמחים והחיים, הוטבע עליו להיות סיבה למזונו, ותכונת גופו ואבריו ראויים לדבר ההוא, כפה הארוך והשוק הארוך לעוף שהוא צד את הדגים, וכשן והציפורן החזק לארי, והקרניים לשור ולאיל.
ואשר תוכן מזונו מן הצמח - לא נתן לו כלי הציד והטרף.

ועל הדמיון הזה תמצא מידות בני אדם וגופותם מוכנות לסחורות ולמלאכות. ומי שמוצא במידותיו וטבעו כוסף אל מלאכה מהמלאכות, ויהיה גופו ראוי לה ויוכל לסבול את טרחה, יחזר עליה ישים אותה סיבה להבאת מזונו, ויסבול מותקה ומרירותה, ואל יקוץ כשיימנע ממנו הטרף בקצת העתים, אך יבטח באלוהים שיספיק לו טרפו כל ימי חייו. ויכווין בטרדת לבו וגופו בסיבה מן הסיבות והסבוב עליה, לעמוד במצוות הבורא שצווה האדם להתעסק בסיבות העולם בעבודת האדמה וחרישתה וזריעתה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה