המשכורות בכוללים, יוקר המחיה, יציאה לעבודה, ועוד

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
שום חלום לא מתרחק. ברוך השם ספסלי הכוללים רק הולכים ומתרבים.
נ.ב. משהו קצת מוזר עם התופעה הזאת שלאחרונה כל יום נפתחים פה בערך שני אשכולות על יציאת אברכים לעבודה. אתמהה???

תותית י.

משתמש מקצוען
וכמה אחוז מנשות האברכים עובדות בהייטק או במשרד החינוך?
אצלי רבע מהשנתון למד תיכנות,
ואני יודעת שאם הייתי בהוראה\גננות הייתי הולכת למשרד החינוך..
כל אחת ובחירתה...
אישה שבעלה אברך והיא מכניסה 4K מהוראה פה בבתי ספר עם כל הגנבות היא אחראית למעשיה...
לתמצית השאלה, באחוזים אין לי מושג...(אבל הרבה פריריות יש בציבור לצערינו...)

hishtadlut

משתמש פעיל
ובדרך כלל בשביל משכורת יפה האשה עובדת משרה מלאה והבעל לא יכול ללמוד בכולל רציני אחה"צ

hishtadlut

משתמש פעיל
אצלי רבע מהשנתון למד תיכנות,
ואני יודעת שאם הייתי בהוראה\גננות הייתי הולכת למשרד החינוך..
כל אחת ובחירתה...
אישה שבעלה אברך והיא מכניסה 4K מהוראה פה בבתי ספר עם כל הגנבות היא אחראית למעשיה...
לתמצית השאלה, באחוזים אין לי מושג...(אבל הרבה פריריות יש בציבור לצערינו...)
רבע שלמד תכנות וגם מתוכו לא כולם הסתדרו עם 12א' (מכיר מספיק בתכנות שלא מגיעים לזה)

לא בטוח שהמטרה (להיות אברך) מקדש את האמצעים (עבודה של האשה בממ"ד ממ"ח) ויש פה בהחלט שאלת רב

תותית י.

משתמש מקצוען
רבע שלמד תכנות וגם מתוכו לא כולם הסתדרו עם 12א' (מכיר מספיק בתכנות שלא מגיעים לזה)
בד"כ עבודה שניה כבר כן מגיעים לזה (בד"כ יותר).. ואני מהשוק הזה...
לא בטוח שהמטרה (להיות אברך) מקדש את האמצעים (עבודה של האשה בממ"ד ממ"ח) ויש פה בהחלט שאלת רב
אז שלפחות ישאלו רב כל המורות החרדיות... כי המצב הנוכחי לענ"ד הזוייי.
ואם כבר לשאול רב אז אלה שמעשרים להם את המשכורות בדרך שישאלו רב יותר דחוף לדעתי

תותית י.

משתמש מקצוען
לא מכובד לרדת לרמה האישית אבל לשאלתך אני גבר ונמצא פה אחרי הכנת שיעור למחר והשלמת הספק יומי
אז סליחה,
אני פשוט מתכנתת וחייבת לקום מחר לעבוד בשביל להכניס משכורת שתאפשר לבעלי ללמוד + לסייםאת החודש ואת המשכנתא...
לא יודעת איך נסחפתי איתך לויכוח... כל אחד שיעשה לפי ראות עיניו ומחשבותיו וערכיו...

hishtadlut

משתמש פעיל
ואם כבר לשאול רב אז אלה שמעשרים להם את המשכורות בדרך שישאלו רב יותר דחוף לדעתי
לא ראיתי בחינוך העצמאי (ששם עובדות רוב המורות החרדיות) שמורידים מעשרות, וגם לא ראיתי שהם נשארים עם עודף תקציבי שמאפשר להם להעלות משכורות

MOM

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
מה בדיוק מוזר בזה?
יוקר המחיה מביא איתו התמודדות אמיתית של משפחות. והנושא של להיות אברך כולל מהווה עבור רבים אתגר והתמודדות לא פשוטים.
מבלי להתייחס לטענה שהעלית.
משום מה באשכולות שאני נתקלתי בדרך כלל לא זה הנושא שעלה אלא יותר רצונות של האשה/אין לו כח ללמוד וכדומה (ואני לא מתכוון חלילה לאף אחד ספציפית וגם לא לאשכול זה. דיברתי באופן כללי).

hishtadlut

משתמש פעיל
בכוללים 1800 - 2000 ₪ (כמובן שאז כמו היום היו יוצאים מהכלל לכאן ולכאן)
היום, עשרים שנה אחרי וראו איזה פלא, משכורות הבסיס נשארו כמעט זהות למה שהיה אז, עם אפשרות לתוספת במשכורת ע''י מסירת חבורות, תענ''ד, מבחנים, שמירת סדרים, ועוד מכל הטוב הזה, וגם אז מדובר בתוספות של מאות מקס' אלף ₪ בחודש.
בירושלים (אולי בעוד מקומות) יש בשנים האחרונות תופעה של כוללים לאברכים מובחרים שהכפילו את הסכום

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
אז סליחה,
אני פשוט מתכנתת וחייבת לקום מחר לעבוד בשביל להכניס משכורת שתאפשר לבעלי ללמוד + לסייםאת החודש ואת המשכנתא...
לא יודעת איך נסחפתי איתך לויכוח... כל אחד שיעשה לפי ראות עיניו ומחשבותיו וערכיו...
לא נראה לי שנעים למישהו לקרוא הודעות מתנשאות.

מתכנתנת בכירה

משתמש פעיל
טוב זה מה שאת מכירה...

אבל הרוב לא מרוויח ככה
עם עליית הריבית שתמשיך זוג שאפילו שקיבל מההורים חצי מיליון שקל
בכדי לקנות דירה בעיר חרדית הוא יצטרך להחזיר כל חודש מעל 11 אלף שקל בחודש

לכן נשארו 2 אופציות
או שהרבה גברים יתחילו לעבוד
או שמחירי הדירות בערים החרדיות יירדו!
אופציה נוספת לגור בפרפריה....

מתכנתנת בכירה

משתמש פעיל
ובדרך כלל בשביל משכורת יפה האשה עובדת משרה מלאה והבעל לא יכול ללמוד בכולל רציני אחה"צ
ממש לא נכון מכירה סביבי הרבה נשים מתכנתות ומנהלות חשבונות שעובדות בין 7-9 שעות ביום וזה לא על חשבון הכולל הם ב6 וחצי בעבודה..
ודרך אגב מי שחוזרות מאוחר זנ הרבה פעמים המורות שגמרו מאוחר
לאברכים יש סד מיוחדת
ואכן זה מסירות נפש וסדרי עדיפות בחיים הן מבחינה כללית והן מבחינה אישית שהבעל כמט לא בבית
אשרי מי שזוכה

hishtadlut

משתמש פעיל
ממש לא נכון מכירה סביבי הרבה נשים מתכנתות ומנהלות חשבונות שעובדות בין 7-9 שעות ביום וזה לא על חשבון הכולל הם ב6 וחצי בעבודה..
ודרך אגב מי שחוזרות מאוחר זנ הרבה פעמים המורות שגמרו מאוחר
לאברכים יש סד מיוחדת
ואכן זה מסירות נפש וסדרי עדיפות בחיים הן מבחינה כללית והן מבחינה אישית שהבעל כמט לא בבית
אשרי מי שזוכה
9 שעות מ6:30 מסימים את העבודה ב15:30,
בכוללים רצינים סדר ב' מתחיל לא יאוחר מ16:00,
מאוד קשה לשלב את שתיהם (צריך שהעבודה והכולל יהיו ממש קרובים לבית)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  1  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה