דרוש מידע המלצות על פאנית/סלון פאות

אפרים30

משתמש צעיר
1.האם פאה צריכה הכשר שלא מעבודה זרה? ואם כן האם מכירות מקום כזה?
2. מה בעצם עונה על הגדרה של פאה מותרת לפי כל גדולי ישראל?
שמעתי שהפאה צריכה להיות עד הכתפיים, בלי לייס ,פאה רגילה, יש עוד משהו שאני צריכה לדעת?
הפאה יכולה להיות משיער טבעי או שאסור?

לא כאן המקום לדון בזה, ואי אפשר לתמצת זאת בכמה מילים. תוכלי לראות בפורום לתורה בקטגוריה 'פאה', באתר 'דין' שם מדברים גם על פאת לייס, או באתר 'פאה או מטפחת'. גם כאן יש סיכום ממצה.

אבל אם אנסה לתמצת, אז ככה:

לשאלה הראשונה - לפי רוב הפוסקים אין צורך בהכשר על פאה, כי הנשים בהודו לא מקריבות את שערן לאליל אלא פשוט צריכות לפי דתן להגיע אליו כשהן מגולחות לכבודו (כביכול ויתרו על יופיין למענו) והשיער נזרק או נמכר לתעשיה ללא קשר אליו, ורוב הפאות אינן מגיעות מהודו, וגם רוב הפאות מהודו - מקורן בנשים עניות שמוכרות את שערותיהן לסוחרים תמורת כסף. אולם גם לפי מיעוט הפוסקים הסוברים שיש בזה עבודה זרה (וכפי שפורסם מהרב אלישיב), הוקם הכשר ע"י הגר"מ גרוס ואפשר לשאול את הפיאנית אם יש לה הכשר.

2. לשאלה השניה - מדובר בתקנונים שונים שמיועדים לבתי ספר וסמינרים, ההגדרה שנכתבה בפוסקים (הגרש"ז אויערבאך בספר ועלהו לא יבול, הגר"מ שטרנבוך בספר דת והלכה, הגר"ח קניבסקי, הגר"ד פיינשטיין ועוד) היא שהפאה לא תהיה חריגה באורכה ובצורתה, ממה שנהוג באותו מקום. וזה כמובן משתנה לפי המנהג של הנשים הכשרות (לא מודרניות בודדות).

הפאה שהתירו ראשוני הפוסקים לפני 500 שנה היתה משיער טבעי כמובן (כי אז לא היה סינטטי) ונראתה בדיוק כמו שיער טבעי, ומסיבה זו היו פוסקים שאסרו משום 'מראית העין' שהרואה בטוח שהיא הולכת ללא שום כיסוי. לכן מבחינה הלכתית עקרונית לא משנה אם זה 'לייס' או כל פטנט אחר, כאשר לא חוששים למראית העין אז מותר (כי הרואה יכול לשער שמדובר בפאה - כמו הרואה אדם מגולח ומשער שגילח במכונה ולא בתער).

ארכיאולוגים גילו מערת קבורה במצרים מלפני 3400 שנה - שם בין היתר היתה פאה העשויה משיער טבעי ונראית לגמרי כמו שיער טבעי, ומוצגת כיום במוזיאון באיטליה...

gail

משתמש רשום
עיצוב גרפי
מי זו? אפשר טלפון בבקשה?

gail

משתמש רשום
עיצוב גרפי
את יכולה ללכת לסלון הפאה ברבי עקיבא בבני ברק שם את יכולה למצוא פאות זולות
לגבי כשרות הפאה העיקרון שזה לא יראה טיבעי
לא ארוך לא שיער מידי דק לא מידי גוונים ולא מידי שטוח מקדימה שיראה כמו שיער
יש חוברת איזו פאה כשרה שאולי תוכל לעזור לך..
בהצלחה ותתחדשי!
איך יכולה להשיג את החוברת ?

gail

משתמש רשום
עיצוב גרפי
איפה את גרה?
לא יודעת איפה קונים אותה אבל יש לי בבית יכולה להביא בכיף
פתח תקווה
יש מצב שאולי תצלמי לי מה ההלכות בעניין פאה צנועה כדי שאוכל לדעת מה לרכוש ?

מבית שאן

משתמש רשום
כדאי לך לפנות טלפונית לפאנית שמסרקת פאות ולא דווקא מוכרת...
כי עוברות לה הרבה פאות בידיים במהלך היום - הניסיון עושה את שלו
בהצלחה!!!
וטיפ - כשאני התחתנתי ובחרתי את הפאה חשבתי כל הזמן שתהיה הכי צנועה (לא בהכרח מושלם מבחינת צניעות)
כי הכי כיף להיות בתחושה שהפאה בסדר הכי שאפשר

הלו קיטי קטן

משתמש פעיל
אני ממליצה לך על תמר פישר 0527102195
עושה רק פאות כשרות - הם מבחינת הכשר והן מבחינת אורך וליסים וכדו'.
אבל לא מוציאה אותך לפני שזה מושלם!!
אפשר לבוא אליה להתרשם- לא מחייב כלום.
משקיעה את כל נשמתה שתהיי מרוצה.

.B.B

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
2. שאלה נוספת, האם פאה צריכה הכשר שלא מעבודה זרה? ואם כן האם מכירות מקום כזה?
יש שחוששים לכך.
אני יודעת שיש בבית וגן פאנית שנשות חסידי אמשינוב עושות אצלה,
והיא עושה פאות רק משיער ישראלי
(חברה שלי עשתה אצלה, יצא מהמם! והיא גם זולה יחסית)

.B.B

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
3. מה בעצם עונה על הגדרה של פאה מותרת לפי כל גדולי ישראל?
שמעתי שהפאה צריכה להיות עד הכתפיים, בלי לייס ,פאה רגילה, יש עוד משהו שאני צריכה לדעת?
יש הוראות ברורות של משמר התורה...
בקשר לאורך (כתף- בקצה הגבוה, ולא יעבור את קו הכתף הנמוך)
צבעים- שלא יהיה בולט מדי (פאה כהה עם המון גוונים בהירים, שבולט)
שלא יהיה שיער סתור על הפנים והלחיים
כתוב שם גם שאסור רשת לבנה או בצבע העור, אלא רק שחורה
כמובן שלייס אסור.
ולא זוכרת כבר מה עוד...
אם יש למישהי את ההלכות של משמר התורה נשמח שתעלה
אני כתבתי רק מהזיכרון... לא מוצאת את הדפים ששמרתי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה