דיון הכנתם פעם ברית לבד? התיעצות

חני בנני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מי שמחפש מבשל/ת חד פעמי
אפשר לפנות אלי
אבל לא ב 40 שח לשעה....

יהודית ק

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
לא יודעת, אצלי בישול ואפיה כולל ערבוב, לראות מתי הרגע הנכון להוציא, להוסיף חומרים תוך כדי וכו'
בצורה שכתבת כבר לא רואה קטע בלהביא טבח.

(התעסקתי בתחום)
בוודאי שיש קטע להביא טבח, אישה אחרי לידה וטח אחרי ניתוח לא יכולה לעמוד ולבשל
ואני ב"ה מבשלת מעולה.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
בוודאי שיש קטע להביא טבח, אישה אחרי לידה וטח אחרי ניתוח לא יכולה לעמוד ולבשל
ואני ב"ה מבשלת מעולה.
ברור שהיא לא יכולה לעמוד ולבשל ומניחה שיש נשים שזה עוזר להם הטבח
אישית לא מצליחה להבין איך זה עוזר כי זה דורש כ"כ הרבה עבודה לפני ואחרי.

מה יש

משתמש מקצוען
בלת"ק
אשה אחרי לידה לא יכולה להכין ברית.
זה.. זה אסור!
ב"ה ילדתי בחיי כבר יותר מפעם
הרגשתי אח"כ מעולהההה
ועדיין זה לא מאמץ הגיוני
זה לעמוד הרבה
ולהתרוצץ
ולחץ..
זה לא שווה אפילו אלף שקל חסכון
עדיף לקחת ביגוד ראשוני מגמח, או עגלה ביד2
או אלף רעיונות אחרים איך לחסוך.
גם עוזרים לה בהכל
האחריות בזמן אמת
רק להראות לאחות איך למזוג את הרוטב
ופה איך לערוך וכו'

כשיש קייטרינג גם פחות לוקחים ללב איך יצא איך הטעם הנראות וכו'-
גם לא הכי מתאים.

לי חמותי בשלה פעם ברית- זה ממש ממש עזרה
והברית יצאה יפהפיה
אבל לא היה לי 0% עול, אחריות או קשר לתפריט, לצבעים, לכלוםםםםם
אפילו לא החלטתי על מיקום (מתנה מקסימה, אגב. האמהות לא תמיד יכולות במקביל לארוח היולדת והסבתא מרגישה מחוברת ותורמת)

גולדס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
בקורונה עשינו ברית ביתית ל-20 איש.
התפריט היה ברמה מכובדת, הקפאתי את רוב האוכל לפני הלידה, הדפסתי את התפריט כולל מה נשאר לעשות, קניתי חד פעמי מהמם, ערב לפני הברית בעלי והילדים ערכו את השולחנות, לי נשאר להכניס לתנור את האוכל וארגון מועט.

התפריט:

לחמניות שומשום ושום ביתיות (עשיתי עליהן הפרשת חלה כסגולה ללידה קלה...)

מנה ראשונה/ מנת פתיחה:
כוסות מרטיני עם סלט חסה וקוביות סלמון - קניתי דג טרי חתוך לקוביות, תיבלתי והקפאתי, אפיתי טרי ביום של הברית. כלי מחולק עם פסטו/ מחית פלפלים קלויים/ מטבל לסלט - כולם הוקפאו.

מנה עיקרית:
פרגיות בגריל - תיבלתי והקפאתי, אפיתי בגריל בבוקר.
גלילי פילו במילוי בשר טחון וצנוברים - הקפאתי מוכן לאפיה
פשטידת ברוקולי, בטטה ופטריות בשכבות - הקפאתי והפשרתי בתנור
קערית אורז עם קישוט חמוציות ושקדים - את האורז הכנו בבוקר.

מנה אחרונה:
פבלובה עם גנאש - את הפבלובה הכנתי הרבה זמן מראש.
ליפתן תפוחים ושזיפים - ג"כ מהקפאה.

בהגשה - המשפחה עזרה.

היתה חוויה מיוחדת במינה!

יהודית ק

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
ברור שהיא לא יכולה לעמוד ולבשל ומניחה שיש נשים שזה עוזר להם הטבח
אישית לא מצליחה להבין איך זה עוזר כי זה דורש כ"כ הרבה עבודה לפני ואחרי.
זה לא מתאים לכל משפחה וזה בסדר גמור, לא צריך להרגיש לא בסדר שאי אפשר
לבעלי זה התאים והא עשה הכל.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
זה לא מתאים לכל משפחה וזה בסדר גמור, לא צריך להרגיש לא בסדר שאי אפשר
לבעלי זה התאים והא עשה הכל.
כמו שפירטתי עשינו ברית ואכן בעלי לקח את כל העול ביום של הברית על עצמו ואני לא עשיתי כלום
ולכן אני לא מבינה.
אבל לא נורא, מבינה שאני לא מבינה :)

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לא יכולה להוסיף בהודעה, אבל כנראה חוסר ההבנה שלי נובע מזה שעשינו ברית גדולה,
אולי באמת אם עושים ברית קטנה זה יכול להיכנס לרשימת המטלות והדברים שצריך לטפל בהם בבוקר הברית בלי להעמיס על האישה.

יהודית ק

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
כמו שפירטתי עשינו ברית ואכן בעלי לקח את כל העול ביום של הברית על עצמו ואני לא עשיתי כלום
ולכן אני לא מבינה.
אבל לא נורא, מבינה שאני לא מבינה :)
אהבתי! את מבינה מעולה שכנראה לך זה לא מתאים
ובעז"ה תעשי לנכדים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה