בריאות היקף ראש גדול לעובר

מישהו אחד ועוד

משתמש פעיל
הייתי מגדיר את זה כניסיון
כמובן ואת זה לא צריך לכתוב שצריך לעשות שאלת רב
רק עדין לא היה מישהו פה שכתב שרב אמר לו לעשות את הבדיקות () מעבר לא.ס
הבעיה שכל אחד לוקח אחריות ואפילו לא שואל רב.

הוראת רב היתה לבצע את כל הבדיקות שהרופאים מבקשים פרט לבדיקות שיש בהם סיכון .

שמוחה

משתמש פעיל
שאלתי בAi והנה התשובה:

גילוי היקף ראש גדול מהצפוי בבדיקת אולטרסאונד במהלך ההריון יכול לעורר דאגה רבה אצל ההורים. חשוב להבין כי ממצא זה אינו בהכרח מעיד על בעיה רפואית חמורה, אך הוא מצריך בירור נוסף.

מה המשמעות של היקף ראש גדול?
מקרוצפליה: זהו המונח הרפואי להיקף ראש גדול מהממוצע.

סיבות אפשריות:
גנטיקה: במקרים רבים, היקף ראש גדול יכול להיות תורשתי, כלומר, קיים גם אצל בני משפחה אחרים.

הגדלה של נפח המוח: מצב זה נקרא מגלאנצפליה ויכול להתרחש ללא כל סיבה נראית לעין, או להיות קשור לתסמונת גנטית.
הצטברות נוזלים במוח: מצב זה נקרא הידרוצפלוס ויכול לגרום להגדלת היקף הראש.
גורמים אחרים: לעיתים, היקף ראש גדול יכול להיות קשור לזיהומים, גידולים או בעיות אחרות.
מה עושים במקרה של היקף ראש גדול?
אין להיבהל: חשוב להתייעץ עם הרופא המטפל כדי לקבל הסבר מפורט על הממצאים.

בדיקות נוספות: הרופא עשוי להמליץ על ביצוע בדיקות נוספות, כגון:
אולטרסאונד מפורט: לבדיקת מבנה המוח וחיפוש אחר ממצאים חריגים.
בדיקת MRI: בדיקה מדויקת יותר של המוח, במידה ויש צורך.
דיקור מי שפיר: לבדיקה גנטית, במיוחד אם יש חשד לתסמונת גנטית.
מעקב צמוד: במקרים רבים, יומלץ על מעקב צמוד אחר התפתחות העובר באמצעות בדיקות אולטרסאונד חוזרות.

חשוב לזכור כי כל מקרה לגופו, והרופא המטפל הוא זה שיוכל לתת את האבחנה המדויקת ביותר ולענות על כל שאלה.

הוא אמר לי שכל הטירוף הזה והדאגות והלחץ שהאם ההרה עוברת
הרסניים לעובר בוודאות הרבה יותר מהסבירות הסטטיסטית שמשהו באמת לא בסדר!
רוצה להוסיף...
אני לא מביעה עמדה לכאן או לכאן.
ודאי שדעת תורה זו הדרך הבטוחה ביותר ו"כל הנוטל עצה מן הזקנים אינו נכשל".
רק מנסיון, אשה שחווה דאגה ומתח משמעותיים לאורך ההריון, יכולות להיות לזה השלכות לא קלות.
חוויתי הריון מורכב מאד מבחינה פיזית היפרמזיס קשה וסימפיזיוליזיס ברמת כסא גלגלים, אבל בהכל עמדתי בס"ד ואפילו בשמחה (כמה שאפשר)
מה שסחט אותי לגמרי היה האבחנה של הרופאים גם כן בנושא של חדרי מח בהרחבה קלה-גבולית. וגם אחרי סקירה מכוונת למח עדיין חדר אחר המשיך מעט לגדול, והגיע לכמעט הרחבה קלה.(9.9 למבינים שמ10 זו כבר הרחבה קלה)
בסוף בס"ד בגיל חודשיים עשו לתינוקת א.ס והתברר שהכל ב"ה תקין, אבל אני מאז שנולדה כל הזמן דאגתי וחפשתי בעיות, התת מודע שלי חפש כביכול למצוא משהו לא בסדר, אחרי הרבה חודשים של מחת ודאגה במהלך ההריון.
לקח לי הרבה זמן ועבודה להיות מודעת ולהשתחרר מזה גם אחרי שכבר אמרו שהכל בסדר!!
המון הצלחה ורק בשורות טובות בס"ד

משה שאחא

משתמש פעיל

ממש לא אנחנו קיבלנו שתי דפים עם רשימת בדיקות שאלתי רב והוא אמר לי לזרוק לפח
חוץ מהעמסת סוכר

mklj

משתמש פעיל
אני בקהילה ליטאית קלאסית וכולם עושים כמוני ולא רק מהקהילה מהכולל חברים מההווה ומהעבר עדין לא נפגשתי סביבי כאלו שעושים מעבר למה שאני עושה נפגשתי בזה רק פה בפרוג
אפילו לא מעקב גדילה?

אנוכי

משתמש מקצוען
אינני יודעת לאיזה חוג אתה משתייך אבל רוב הרבנים היום מורים על בדיקות נוספות מעבר לאולטרה סאונד
אמנם שקיפות עורפית רוב הרבנים לא שולחים לבצע אבל רוב הבדיקות וסקירת מערכות כמובן זה בגדר השתדלות של הצלת נפשות ממש!!
אני מכירה מקרוב שני מקרים של ניתוחים שנעשו לעובר תוך כדי ההיריון ונולד תינוק בריא ואלמלא הבדיקות האלו היה נולד תינוק מת!
ועוד כמה מקרים שאני מכירה מקרוב שהבדיקות הראו על בעיה שחובה לדעת לפני הלידה אחרת האימא היתה בסכנת חיים!
הבדיקות האלו הן מתנה שמימית כדי שנהיה בריאים וההתעלמות מהן בטענה שהיריון הוא שמימי, היא זלזול בונשמרתם מאוד לנפשותיכם.

אני בקהילה ליטאית קלאסית וכולם עושים כמוני ולא רק מהקהילה מהכולל חברים מההווה ומהעבר עדין לא נפגשתי סביבי כאלו שעושים מעבר למה שאני עושה נפגשתי בזה רק פה בפרוג
שאלנו כמה רבנים ליטאיים,
אפילו שקיפות עורפית עשינו פעם,
כמובן שסקירות מכוונות,
מורחבות וכו',
כל הריון הוא שאלה לכשעצמה, ואין להשוות ממקרה למקרה ומחבר לחבר

מי מכיר מי יודע

משתמש פעיל
אולטראסאונד זה לא מספק את יצר הסקרנות רק, אלא לצורך רפואי לוודא שהעובר מרגיש טוב וכו'
כמובן שכל אחד ודעותיו
אם זה בא מאמונה גדולה, אשריכם!!!! הלוואי על כולנו

rivkar

משתמש מקצוען

כמו שאמרו כל מקר לגופו וכל רב ודעתו
אצלינו אומרים לא לעשות כלום חוץ מאס בהתחלה ובסוף
יש כאלו שאומרים גם סקירת מערכות, לא כולם (בגדול הנדון הוא לעשות רק דברים שבאמת יש בהם תועלת ומשמעות , ולא רק לידיעה אם תכלס אין מה לעשות בכל אופן במהלך ההריון, ואין הברכה שורה וכו..)
אז במקרה שהיה לנו - 2 רבנים אמרו שאין מה לעשות סקירה למח, כלום זה לא יתן חוץ מלהלחץ(ושוב כל מקרה לגופו - כי יש דברים שחוששים להם שאולי כדאי לדעת מיד בלידה ובזה כן יכול להיות תועלת)

אליהוא

משתמש רשום
ממש לא אנחנו קיבלנו שתי דפים עם רשימת בדיקות שאלתי רב והוא אמר לי לזרוק לפח
חוץ מהעמסת סוכר
למה העמסת סוכר כן?
זה לא שמיימי????
כל החברים שלך מהקהילה הם הניקים פה בפרוג....😉

בוניבון

משתמש צעיר
צריך לשם על השולחן דבר אחד
אין שום איסור הלכתי לעשות בדיקות בהריון
זו לא סוגיא הלכתית אלא השקפתית אמונית
(אפילו בדיקור מי שפיר אין איסור הלכתי כיון שכיום הסיכון הוא מזערי)
איך אומרים בישיבות : זו לא שאלה לרב זו שאלה למשגיח.
ומכאן כל חילוקי הדעות
וכן זה משתנה מאדם לאדם לפי דרגתו
דוגמא:
1723793331776.png

משה שאחא

משתמש פעיל
למה העמסת סוכר כן?
זה לא שמיימי????

כל החברים שלך מהקהילה הם הניקים פה בפרוג....😉
עד כמה שידוע לי העמסת סוכר זה קשור בכלל ליולדת ולא לתינוק
אם אתה רוצה לזלזל ולהתעלם מכך שרוב הציבור החרדי לא עושה מעבר למינימום (מלבד מקרים חריגים) תמשיך אבל זה לא ישנה את המציאות

האברך ממיר

משתמש מקצוען
בהיריון הראשון שלנו, היינו זוג צעיר ולחוץ. רופאת הנשים הפחידה אותנו, בסיפור על היקף ראש גדול, ושלחה אותנו לסקירה מכוונת בשבוע 37.
נסענו להדסה, שם בתחילה לא רצו לטפל בנו, כי טענו שאין מה לעשות בשלב מאוחר כל כך. בהמשך, לאחר תחנונים ולחץ מצד הרופאה בוצע א"ס, והרופא בביה"ח טען שהרופאה טעתה בשני נתונים. א. פענוח הא"ס שנעשה בקופה הגדיל את ההיקף מעבר למה שראו בפועל (הבאנו לביה"ח את הא"ס שבוצע בקופה). ב. גם אם הפענוח היה נכון, זה עדיין לא חורג מהעקומה העליונה.
בסופו של דבר נולדה ילדה בריאה ושלמה עמו"ש, עם ראש קצת יותר גדול מהסטנדרט, שבסוף הלך והתאזן. כיום ההיקף הראש שלה קטן יותר מכל בני המשפחה, פשוט כי היא הכי רזה מכל הילדים האחרים.
לא צריך לזלזל במה שהרופאה אומרת, אבל בוודאי לא להיות בלחץ.
אגב, התייעצנו בשעתו עם אחד העסקנים הרפואיים, והוא ביטל את הדברים בצורה מוחלטת, כשהוא אומר: סבתא שלי ילדה גם בלי כל השטיות האלו ;)

מלי רקפת

משתמש מקצוען
עד כמה שידוע לי העמסת סוכר זה קשור בכלל ליולדת ולא לתינוק
אם אתה רוצה לזלזל ולהתעלם מכך שרוב הציבור החרדי לא עושה מעבר למינימום (מלבד מקרים חריגים) תמשיך אבל זה לא ישנה את המציאות
העמסת סוכר קריטית לעובר, וגם לאמא
א.ס. בהתחלה ובסוף והעמסת סוכר אלו הבדיקות הבסיסיות שאסור לדלג עליהן בשום אופן
ולא מכירה רב שסובר אחרת

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה