בריאות היקף ראש גדול לעובר

מי מכיר מי יודע

משתמש פעיל
'אני לא מצליחה להבין למה הגישה היא הפחידו אותנו, הלחיצו אותנו
אני יכולה להגיד שאצל שתיים מילדיי דווקא הבדיקות האלה ממש הצילו אותנו, לפחות מהחרדה ומהלחץ, אחד הילדים עם מום בלב וילד נוסף עם בעיה נוירולוגית.
הרפואה היום מאוד מתקדמת, ורופא שולח לבדיקות כדי לוודא שהכל בסדר, נכון שהגישה של הציבור הכללי שאם יש מום קשה אז כדאי לעשות הפלה, נכון שזאת לא הגישה שלנו אבל עדיין מה כל כך מסובך ללכת לעשות בדיקת אולטרסאונד, ולוודא שהכל בסדר או לדעת שיתכן שיש איזה שהיא בעיה ולהיות מוכנים לקראתה, בעזרת השם והלוואי שהכל יהיה בסדר וזאת הייתה טעות או הערכה שגויה.
כמובן שדעת תורה היא הדעה המכריעה, ואם התייעצתם עם רב והוא אמר לא ללכת לבדיקות, אין ספק שזה מה שצריך לעשות
מסכימה איתך מאוד!!

ה' אוהב אותך

משתמש מקצוען
בבדיקת אולטראסאונד בשבוע 32+, היקף הראש התאים לשבוע 35+
הרופא נתן הפניה לסקירה מכוונת למח
השאלה היא מה אפשר להרוויח מהבדיקה הזאת, האם יש לנו מה לעשות בכלל אם התוצאות לא תקינות??
נשמח לשמוע תגובות /נסיון וכו...
תודה רבה.
בשורות טובות.
בלת"ק
כנ"ל אצלי ראש גדול בפער של 4 שבועות
המליו על סקירה מכוונת ראש אך הרופאה אמרה שאין נפקא מינא לדעת לפני הלידה אם גם ככה לא חושבים על הפלה.
כמו כן שאלנו את הרב ואמר שאין צורך ובירך אותנו
אבל תשאלו, לא מזיק אף פעם. ולקבל ברכה עוד יותר טוב.
(יש לציין שהילדים הקודמים גם נולדו עם ראשים גדולים)

משה שאחא

משתמש פעיל
עברתי את זה עם כמי מילדיי, וברוך ה' נולדו עם ראש קצת גדול אך הכל היה תקין...באמת אצל הגדול מביניהם הלידה היתה יותר קשה אך שרדנו את זה...:)
פגשתי לפני כמה שנים אישה( לא חרדית ), שראו בU.S ראש בשבוע 34 כמדומני ,שאחד החדרים במוח מוגדל והמליצו לה לעשות הפלה,
היא החליטה לעשות הפלה וללדת את התינוקת המתה בקיסרי.
לתדהמתה נולדה תינוקת חיה!!!
ההפלה כשלה....
היא נולדה עם אחד החדרים במוח מעט מוגדל ועם הזמן זה הצטמצם.
היום התינוקת ילדה בריאה ושלימה!!!
ראיתי את התינוקת הזאת בגיל 3 חודשים, תינוקת חמודה ובריאה.
המסקנה שלי שלא צריך לזלזל בדברי הרופאים, אך(גם) בשביל זה יש לנו רבנים.
זה נראה לי אחד הסיפורים שהכי ממחישים
אל תתערבו להקב"ה בתוכניות כל הרופאים למיניהם שמיעצים לעשות מעקבים או כל מיני דברים במהלך ההריון הכל הבל הבלים שטות ורעות רוח שמעתי כל כך הרבה סיפורים על ההפחדות שלהם וחלקם הפחדות נוראיות שכולם ב"ה נגמרו ב0 מהתחזיות השחורות שלהם

מי מכיר מי יודע

משתמש פעיל
זה נראה לי אחד הסיפורים שהכי ממחישים
אל תתערבו להקב"ה בתוכניות כל הרופאים למיניהם שמיעצים לעשות מעקבים או כל מיני דברים במהלך ההריון הכל הבל הבלים שטות ורעות רוח שמעתי כל כך הרבה סיפורים על ההפחדות שלהם וחלקם הפחדות נוראיות שכולם ב"ה נגמרו ב0 מהתחזיות השחורות שלהם
אני מתנצלת אבל זה ממש לא כך תמיד
זה ממש לא נכון שנגמר ב0
כבר כתבו מעליי ואני כותבת מניסיוני האישי שהיה אצלי הצלת חיים ממשית בזכות בדיקה פשוטה מאוד

בעיני להמליץ לאחרים לא לבדוק על סמך הניסיון שלכם זה חסר אחריות בעליל
גם אם זה לא אמור להוביל להפלה ח"ו-
מה הבעיה ללכת לסקירה מכוונת
אם הכל בסדר - מעולה
ואם יש משהו שצריך לדעת- הכי טוב לדעת מראש
התנהלות של בת יענה לא מומלצת בשום תחום
בטח לא בתחום שעשוי להיות עניין של הצלת חיים מיד אחרי הלידה
אתם לוקחים אחריות למקרה שמדובר בבעיה קטנה שמצריכה טיפול מידי כמו שציינה מישהי לעיל שהיה לה ובגלל האדישות שלכם היא תחמיץ את האפשרות לטפל?

משה שאחא

משתמש פעיל
זה ממש לא נכון שנגמר ב0
כבר כתבו מעליי ואני כותבת מניסיוני האישי שהיה אצלי הצלת חיים ממשית בזכות בדיקה פשוטה מאוד
אני דיברתי על מה שאני שמעתי
ואני מגם מכיר מקרה שהרופאים לא ראו כלום והתינוק נולד בצורה מזעזעת ואין כאן המקום לתאר
וגם עדין לא שמעתי על רב שאומר לעשות את כל הבדיקות שהם אומרים
הכלל הוא שכל תהליך ההריון זה דבר שמימי ואין לנו להתערב בזה כלל

• כועס
Reactions: S.

מי מכיר מי יודע

משתמש פעיל
אני דיברתי על מה שאני שמעתי
ואני מגם מכיר מקרה שהרופאים לא ראו כלום והתינוק נולד בצורה מזעזעת ואין כאן המקום לתאר
וגם עדין לא שמעתי על רב שאומר לעשות את כל הבדיקות שהם אומרים
אני לא מתווכחת על זה , צודק
אבל יש בדיקות שיכולות להציל חיים אם כבר אמרו שיש חשד למשהו
שמימי זה ודאי, גם מה שיהיה בסוף הוא שמימי וגם אם כבר גילו משהו ויש חשש למשהו שלא נדע- הוא שמימי

משה שאחא

משתמש פעיל
אם כבר גילו משהו ויש חשש למשהו שלא נדע- הוא שמימי
הייתי מגדיר את זה כניסיון
כמובן ואת זה לא צריך לכתוב שצריך לעשות שאלת רב
רק עדין לא היה מישהו פה שכתב שרב אמר לו לעשות את הבדיקות () מעבר לא.ס

הפולניה

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
יוצרי ai
גם עדין לא שמעתי על רב שאומר לעשות את כל הבדיקות שהם אומרים
אני שמעתי הרבה רבנים חשובים מאד שאמרו שחובת ההשתדלות לעשות בדיקות בסיסיות ולהתחשב בדעת הרופאים.

מי מכיר מי יודע

משתמש פעיל
כל אחד והרב שלו
לרוב הכל בסדר ברוך ה', אך למה לא לשלול ולהיות רגועים?
מכירה כמה וכמה סיפורים של הצלת חיים בזכות בדיקה פשוטה,
אני לא מדברת על בדיקות חודרניות מדי...
ומצד שני גם סיפורים שהכל היה פשוט בסדר ללא שום בדיקה או התערבות

קצרה

משתמש מקצוען
תשמעי זה הילד שלך ואחריותך
הם חייבים מבחינה חוקית ליידע אותך בכך
וזו יכולה להיות הצלת חיים כפשוטו כמו שכבר כתבתי, זה גם יכול להיות שום דבר
למה לא לבדוק ולהיות רגועים לפה ולפה?

הם חייבים ליידע
כדאי שיעשו זאת בפרופורציה הנכונה.

בעוד מעטים הרופאים שיגידו לאמא שיש לילד שלה פצע בלשון שאחד לכמה מיליארד זו גם יכולה להיות מחלה ממארת - תשמעי גברת יש לילד שלך פצע בלשון יש סיכוי שזו מחלה ממארת
ורופא שיצהיר כך ייחשב לרופא מבהילן שלא לצורך.

רופאי נשים ומומחי אולטרסאונד מרבים יותר מדי לשחרר הצהרות בומבסטיות על כלל האופציות הכי גרועות ובלי להדגיש מה הסיכויים מבחינת האחוזים של אופציה זו או אחרת.
מחובתו של הרופא לומר את כל האמת והמידע.
וזה כולל גם את שכיחות האופציה של התופעה על מנת להעמיד את הענין בפרופורציה.

אם למישהו שסובל ממיגרנה עושים בדיקת CT לשלול סרטן - אומרים לו שהסיכוי הוא קלוש וזו בדיקה על מנת להיות רגועים לפה ולפה -
זה גם מה שאמור לומר רופא שרואה ראש גדול - כמעט תמיד זה לא מצביע על כלום אנחנו מבצעים את הבדיקה על מנת להיות רגועים לפה ולפה...
זה נקרא להיות אחראי ולא להפחיד שלא לצורך.

קצרה

משתמש מקצוען
ברור שכן
לי רב גדול אמר לבצע סקירה מכוונת (זה סוג של אס ועליו מדובר כאן)

קצרה

משתמש מקצוען
כל אחד והרב שלו
לרוב הכל בסדר ברוך ה', אך למה לא לשלול ולהיות רגועים?
מכירה כמה וכמה סיפורים של הצלת חיים בזכות בדיקה פשוטה,
אני לא מדברת על בדיקות חודרניות מדי...
ומצד שני גם סיפורים שהכל היה פשוט בסדר ללא שום בדיקה או התערבות
לבצע את הבדיקה בהחלט כדאי.
חשוב שגם הרופאים יגידו את מה שאת אומרת לפני שהם שולחים לאס
במקום להפחיד בכל מה שהתסמין הזה יכול אולי להיות,
חשוב שהם יאמרו - לרוב הכל בסדר. צריך לשלול מקרים נדירים.

yossilang

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
”שֹׁמֵר פְּתָאיִם ה', דַּלּוֹתִי וְלִי יְהוֹשִׁיעַ”, לרופאים יש נטיה להפחיד במיוחד במקרים שהעובר לא בדיוק לפי התרשימים שלהם. לנו היו שני ילדים עם ״ראש גדול״ מאוד וב״ה נולדו בריאים ושלמים והיום אחת מהם כבר אמא לילדים. אצלנו היה הראש אני בדרך! גדול שמייד לאחר הלידה רצו לעשות לילדה סיטי ראש בגלל זה ופשוט מצאנו רופא יר״ש שהרגיע אותנו.

מוטי אא

משתמש רשום
מניסיון, עשיתי סקירה מכוונת למח, בגלל ראש גדול מאוד, וכשהכל בסדר, זה מאוד מאוד מרגיע!
רק זה אחת הסיבות שכדאי לעשות...
ואצלי המליצו, רופא ורב, (יותר מפעם אחת..) לעשות זירוז.. ובאמת נולדו עם ראש מאוד מאוד גדול..
והתברר שככל הנראה, ההמלצה מנעה ניתוח..

ששונית

משתמש מקצוען
אינני יודעת לאיזה חוג אתה משתייך אבל רוב הרבנים היום מורים על בדיקות נוספות מעבר לאולטרה סאונד
אמנם שקיפות עורפית רוב הרבנים לא שולחים לבצע אבל רוב הבדיקות וסקירת מערכות כמובן זה בגדר השתדלות של הצלת נפשות ממש!!
אני מכירה מקרוב שני מקרים של ניתוחים שנעשו לעובר תוך כדי ההיריון ונולד תינוק בריא ואלמלא הבדיקות האלו היה נולד תינוק מת!
ועוד כמה מקרים שאני מכירה מקרוב שהבדיקות הראו על בעיה שחובה לדעת לפני הלידה אחרת האימא היתה בסכנת חיים!
הבדיקות האלו הן מתנה שמימית כדי שנהיה בריאים וההתעלמות מהן בטענה שהיריון הוא שמימי, היא זלזול בונשמרתם מאוד לנפשותיכם.

שניונת

משתמש פעיל
בלתק,
היה לי כזה דבר שאלתי רב אמר שלא צריך לעשות בדיקות מיוחדות עבור זהה
ב"ה הכל היה בסדר ראש בכלל לא גדול...

זה אנוכי

משתמש פעיל
זה ממש לא נכון שנגמר ב0
מוסיפה גם מהניסיון שלי. הראש היה גדול, עשיתי סקירה מכוונת ו-כן!! היתה בעיה. וכך גם טיפלנו בהתאם.
וראינו ישועות גדולות. אז נכון שלא תמיד האולטרא סאונד מדויק, אבל על הסיכוי שכן יש בעיה, לדעתי, כדאי לבדוק ולא לטמון ראש בחול ולהאמין שהכל יסתדר. (אלא אם רב אומר לכם כמובן אחרת)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה