עזרה הילדים שלי בסכנה.....

שושו 123

משתמש צעיר
לגבי היין של ליל הסדר
לא שופכים על דלתות של יהודים!!!
זו סגולה שאדם שגר בבית ששפכו עליו את היין לא יוציא שנתו
(כותבת לצערי מנסיון מר, שמעתי על הסגולה של לשפוך כדי להתפטר משכן שהציק לי, אחר-כך שמעתי את הנ״ל לצערי השכן אכל נפטר באותה שנה ועד היום גומרת אותי המחשבה על המעשה שעשיתי)
דווקא שמרנו מין היין וזה נשפך....
ננסה לעשות של ההבדלה.

ההוא סבא

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
מהדיון עבר רק שבועיים
קצת בעיה. אבל הצו שלמיעת הטרדה יכול להיות מוגש כבר כעת.
איפה משיגים צו למניעת הטרדה?
בית משפט?
כן.
איך עוברים לאישי?
או מנוי פרימיום, או שמישהי שיש לה פרימיום ישלח לשניכן הודעה והיא תקשר ביניכן.

בום על קולי

משתמש רשום
לנו גם היה משהו עם שכנים אומנם לא בכזאת רמה ב"ה ואי' לא מתקרב אבל כן משהו שהפריע מוצ"ש אחד שפחנו קצת מהשאריות של היין של ההבדלה והכל בא על מקומו בשלום (ושסיפרתי א"ז לאחרים שמעתי מכמה שעשו זאת ונושעו)
לא הבנתי מה עשיתם.

משבצת 2

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איפה משיגים צו למניעת הטרדה?
בית משפט?
כן
ברגע שיש איום על הילדים שלך
ויש לך הוכחות לכך את יכולה לבקש משופט צו מניעת הטרדה גם בלי נוכחות של מקבל הצו.
(אצלנו נדרשנו אחר כך ללכת לתחנת משטרה להגיש שם את הצו והם שלחו אל השכנים שוטרים עם הצו)
יתכן שבהמשך יידרש דיון בנוכחות מקבל הצו ויתאפשר לו להגיד את טענותיו

חיים של תורה

משתמש מקצוען
לגבי היין של ליל הסדר
לא שופכים על דלתות של יהודים!!!
זו סגולה שאדם שגר בבית ששפכו עליו את היין לא יוציא שנתו
(כותבת לצערי מנסיון מר, שמעתי על הסגולה של לשפוך כדי להתפטר משכן שהציק לי, אחר-כך שמעתי את הנ״ל לצערי השכן אכל נפטר באותה שנה ועד היום גומרת אותי המחשבה על המעשה שעשיתי)
איזה דמיונות?
קודם כל אף אחד לא מת בגלל ששפכתם קצת יין, אין כזה דבר בעולם!
וזה כלל לא משנה איזו סגולה עשיתם, סגולות לא הורגות אנשים!!

וחוץ מזה שזה גם ממש לא נכון.
הסגולה היא שאנשים יעברו דירה, וזה לא קשור אם זה יהודי או גוי.
והסגולה היא ליין של ליל הסדר, לא של הבדלה.

good things

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איזה דמיונות?
קודם כל אף אחד לא מת בגלל ששפכתם קצת יין, אין כזה דבר בעולם!
וזה כלל לא משנה איזו סגולה עשיתם, סגולות לא הורגות אנשים!!

וחוץ מזה שזה גם ממש לא נכון.
הסגולה היא שאנשים יעברו דירה, וזה לא קשור אם זה יהודי או גוי.
והסגולה היא ליין של ליל הסדר, לא של הבדלה.
אני אחרי הרבה חקירה בנושא
יין של ליל הסדר השתמשו בדורות הקדומים כסגולה להיפטר מההגויים המציקים
אני באופן אישי פניתי לרב גדול מאוד שחקר את הנושא וזאת היתה תשובתו

פטוצ'יני

משתמש חדש
ה' יעזור. אצלנו אחד השכנים מעורער בנפשו (40) וג"כ מציק לילדים ואפילו כמה פעמים היכה ילדים ביום שבת הוא הרים יד, ירדתי אליו בשביל להעלות אותו הבייתה והוא הכה אותי בפנים, בחרתי לא להחזיר ולפנות למשטרה,(גם המשפחה בעייתית וירדו אלי ההורים והאחים, בקיצור לא פשוט) וביום ראשון פניתי למשטרה והם לא עשו כלום בנידון . הרגשתי חסר אונים ולכן אני כ"כ מבין את הבעיה, אח"כ עשיתי מה שיהודי עושה בבילבולים כאלה, ופשוט התפללתי שה' יסדר את זה איך שהוא רוצה, ובסופו של דבר הוא לא יורד כבר חודשיים רק מהפחד שהקב"ה הכניס לו בלב ממני. משתתף בצערך באמת, ומציע רק להתפלל כי זה מה שנשאר לנו בגלות הזו "אין כוחנו אלא בפינו"!! ולזכור ששום דבר הוא לא ג'אנק פוד ולא תמיד רואים את הישועה מייד
נ.ב. יש אופציה למצוא כמה "גברי אלימי" שיעשו את העבודה אבל מניסיון זה לא מתאים ולא עובד כי הם יחפשו פירצה לנקןם וחבל לחיות בפחד תמידי.

אורה ושמחה

משתמש רשום
מדובר בוודאי בסבל לא פשוט, ויהי רצון שתצאו ממנו כמה שיותר מהר, ותמצאו את עצמכם יותר מחושלים.
מניסיון במקרה דומה, לעורר בליבכם רגשי חמלה כלפי האם ובנה, להבין שכמה שאתם סובלים, הם סובלים פי כמה (אין לי ספק בזה והמעשים שלהם יעידו).
מניסיון אישי, זה מחולל פלאות. זה מהפך את הלב שלהם על פי הכלל של כמים הפנים לפנים כן לב האדם לאדם.
אחת מהדרכים לעשות את זה, היא להתפלל עליהם שלוש פעמים ביום (אפשר ביחד עם הילדים): ריבונו של עולם! עזור לשכנה שלנו עם בנה שיחזרו בתשובה, ויתרפאו בגוף ובנפש, ויצליחו בכל מעשה ידיהם, וירגישו טוב ושיהיה להם כל טוב בחיים וכו'.
לא קל להתפלל תפילה כזו, אבל אנו מכריחים את עצמנו ופתאום אנחנו מרגישים את עצמנו מוצפים בחמלה.

לפניכם סיפורון שכתבתי, משל ונמשל, אולי יעזור לכם
היה פעם יהודי צדיק בעל חסד שעסק מנשיקת הסידור בבוקר ועד השעות המאוחרות של הלילה בגמילות חסדים. מסתובב היה בין בתי החולים ובתי האבות (מושב זקנים בלע"ז) ומחזק חולים וקשישים, מקשיב להם, מעודד אותם, מדובב אותם, משמח אותם, רואה אם חסר להם דבר מה, ובמקום הצורך מערב את בני המשפחה. פעם ישב עם קשיש אחד בבית אבות ורק השולחן הפריד בינו ובין הקשיש. הוא הקשיב לקשיש במלוא תשומת הלב ופתאום הרגיש צביטה ברגל. הוא ניתר קצת עם כסאו לאחור, אך מיד המשיך כאילו לא היה. חלפה דקה ושוב הרגיש צביטה, ועוד אחת. אז אמר לעצמו: "מה זה הדבר הזה? עוד צביטה אחת ואני קם והולך". לפתע הוא ראה את הקשיש פורץ בבכי. "מה קרה יהודי יקר? אוי לי אם נפגעת מהקפיצה שלי לאחור? לא התכוונתי לפגוע בך חלילה". והקשיש ענה לו: "אינך מבין אותי. כל פעם שהרגל שלי נרדמת, אני נותן לה צביטה ומיד היא מתעוררת. הפעם כבר נתתי שלוש ועדיין לא התעוררה"...

לפעמים אנו נפגעים מאיזו אמירה עוקצנית. אנו מרגישים צביטה קשה בלב – דקירה. אבל אם נלמד להיכנס לנעליים של השני, נבין שהוא לא התכוון אלינו. כואב לו משהו בלב, הוא מרגיש קוצים ברגל (או סודה בשפת הילדים), וככה זה, זה יצא עלינו. למה זה יצא עלינו? כי ככה ה' רצה. כששמעי בן גרא קילל את דוד המלך, דוד המלך לא נתן לגעת בו לרעה. ה' אמר לו קלל הוא אמר לאנשיו הנאמנים שביקשו לפגוע בשמעי. כשנצליח להיכנס לנעליים של הפוגע, נוכל לעשות את ההפרדה. את הצביטה קיבלתי בגלל גזירת שמים. זה שפלוני נתן אותה, זה בגלל שיש לו קוצים/סודה. לולא הוא היה נותן אותה, הייתי מקבל אותה על-ידי מישהו אחר. ככה נוכל להמשיך לאהוב אותו למרות הפגיעה, להסתכל עליו במבט של חמלה ולהתפלל עליו.

שליח ציבור

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
סיפור מההפטרה .....ישועת ה כהרף עיין .
בסיפורים דומים הפתרון הוא באמת כמה גברים אלימים .... כאן בסיפור ממש לא מומלץ כי גם אם זה יצליח אתם תהיו בפחד מידי מנקמה. וגם קטינים אין להם שיקול דעת והם עדיין לא הספיקו להענש מהחוק ולהיות מורתעים..השם יהיה בעזרכם .
מה שכן תמיד לדבר עם השם בפשטות זה פתרון מעולה גם להקלה וגם תמיד בסוף מגיעה ישועה מקווה שעזרתי

תנחום יוסף

משתמש חדש
סגולה חסידית לטאטא עם מטאטא בערב שבת 4 אמות (2 מטר) מחוץ לבית / באזור שמציקים לכבוד שבת קודש

דבר שני יש בחוברות של רבי מיילך בידרמן באר הפרשה כמעט כל שבוע סיפורי ניסים על תפילות שהתקבלו ניסים וישועות בשכר בולם פיו בשעת מריבה, מזכירים שם אחרי ההצקה ורואים ניסים ולהפוך את זה לאתגר רוחני הילדים עוד יחכו מתי יקבלו שוב צעקות והצקות.
מכאן מועתק מבאר הפרשה ויש שם עוד

וכך היה מעשה שהסתיים בכי טוב כפול ומשולש לאחרונה, וכפי ששמענו מאחד
מבני החבורה, איתן מושבו בניו יורק שבארה"ב , אברך זה היו לו ג' ילדים, כש 'הקטן'
ביניהם כבר הוא בן י"א שנים... ולא נאריך בכל הקשיים שעבר, רק זאת נאמר,
שהרופאים נבאו לו 'שחורות' שאבדה תקוותו לזכות לעוד ילדים . והנה בימות הקיץ
אשתקד נכנס בער"ש ל'מאפייה' (בעקריי) לקנות לכבוד שב"ק , ושם נהוג שהקונים
לובשים על הידיים בתי יד (כפפות , הענטשיך) בטרם יגשו לפשפש ב'סחורה ' – ב 'מזונות'
(מיני מאפים) ובחלות , אך משום מה אותו אברך לא קיים את המנהג ... וכששלח את
ידיו לאחוז בחלות פתח אחד מה 'קונים ' וגער בו בקולי קולות - וכי הכל צריכים
לקנות ממה שנגעת בידיך ... וביזה אותו נוראות , ונשפך דמו כמים ממש , ועל הכל
משום שכולם שתקו ועמדו מנגד והרגיש שהם מסכימים עם אותו שבייש ... ולא
היה אפילו אחד שישתתף עמו בכאבו ובצערו . מיד נשא עיניו למרום ולחש תפילה
מעומק קירות לבבו , אבי שבשמים יהיו בזיונות הללו לזכות שתי אחיותיי המחכות
בכליון עינים להיוושע בפרי בטן , אחת עומדת וממתנת כבר ארבע שנים, והשני'
מצפה כבר שש שנים ומחצה . ואכן שמע אלוקים את תפילתו , ולא זו בלבד ששתי
האחיות נפקדו בבנים , זו בערב פורים וזו בערב פסח , אלא גם ה'מתפלל על חברו'
נושע ונולד לו ילד לאחרונה (למרות כל 'נבואות' הרופאים), בינו והתבוננו שלוש ילדים
שנולדו בזכות שתיקה שלאחר הבזיונות, ויש קונה ג ' עולמות בשעה אחת...
עוד היה מעשה כעין זה, אחד מהרבנים ישב בשנה שעברה בעידן רעוא דרעוין
ב'הרים ' שבניו יורק והאריך הרבה מאוד בדברי תורה עד שכבר יצאה שבת והרב
עדיין יושב ודורש , ותקצר נפש אחד מהמסובים ופתח את פיו שלא בחכמה, והחל
זועק כנגד אותו רב, טירחא דציבורא ... מדוע אתה מאריך בדברים שאין בהם טעם...
וככה שפך עליו קיתון של ביזי בזיונות לעיני קהל ועדה... שתק הרב וקיבל באהבה .
וניגש אחד מהנוכחים אל הרב שליט "א ואמר לו , זה לי כשש שנים שהנני מחכה
להיוושע מאז הולדת בני הקטן, אנא ברכני בזכות השתיקה על הבזיונות , ואכן נענה
לו וברכו מקרב לב , ואח "כ אמר לו , לא בן אחד רק שניים... וכך הווה לפני כחודש
ימים נולדו לו תאומים בריאים ושלמים למזל "ט .

באר הפרשה - פרשת דברים - תשעה באב àì

å
ידוע ומפורסם מה שהתרחש בישיבת מיר בעיר הקודש ירושלים תובב"א , בשנת
תשכ"ז היה עת מלחמה בארץ הקודש , בכל עת המלחמה למדו התלמידים בחדר
האוכל ששימש להם כעין מקלט מההפצצות, אבל פחד נורא שרר שם שמא יפגע
'פאגאז' (פגז ) בבניין הישיבה, וימוטט את הבניין כולו על יושביו , כעבור ימי המלחמה
והבחורים כולם נשארו בשלימות גופם ונפשם, עלו על גג הישיבה, ומה מאוד נחרדו
לראות שלשה פאגאזים גדולים אשר בכוחן למוטט את כל בניין הישיבה - מונחים
בשלימות מבלי להתפוצץ, וידעו כי נס עשה עמהם האלוקים . פנה ראש הישיבה
הגאון רבי חיים שמואלביץ זצ"ל אל הבחורים ואמר , בחורים יקרים , אל תדמו בנפשכם
שנס זה היה בזכותכם, אלא יודע אני אל נכון בזכות מי ניצלנו , שכן בשהותי בחדר
האוכל, ישבה לא הרחק ממני עגונה אחת אשר בעלה עזבה לפני כמה שנים , ועד
עתה עקבותיו לא נודעו , היא נשארה לבדה עם עולליה, ומני אז חרפת רעב מנת
חלקה, ובקושי מצליחה היא להאכיל את פיות עולליה מהפרוטות המועטות שהיא

משתכרת מנקיון חצרות הבתים, ועתה בעת המלחמה הגיעה עם בניה לשהות בחדר
האוכל, כי ביתה היה חסר כל הגנה, בעת שגברו ההפצצות פנתה ריבה זו אל אלוקיה
בדמעות ואמרה אליו - ריבונו של עולם , לפניך נגלו תעלומות לב, ידוע תדע שאם
אבוא בדין ומשפט עם בעלי יהא הצדק עמי, אבקשך , הבה נעשה 'הסכם', אנכי
מוחלת בלב שלם לבעלי על כל העצב אשר גרם לי , ואתה תוותר ותסלח לכל הקהל
הקדוש כאן , שינצלו מהמלחמה וסכנותיה. סיים רבי חיים בזעקו מנהמת ליבו , רק
בזכות עגונה זאת ניצלנו מהמלחמה...
הוסיף הגאון רבי יצחק זילברשטיין שליט "א (גליון 'קול ברמה ') כשהוא אומר ש 'מצווה
לפרסם'... 'עגונה ' זו נפטרה לפני שלוש חדשים (אחרי פסח תשפ "ד) כשהיא בת מאה
ועשר שנים , וזכתה להותיר אחריה דורות ישרים מבורכים יראים ושלמים אין פרץ
ואין יוצאת (כשבנה בן השבעים הינו 'אברך' הלומד בכולל חזון איש ), לידע ולהודיע ולהתוודע
מתן שכרם של המוותרים והמוחלים על מה שעשו להם...

MIRIBZ00

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
בלת"ק
לחזק את הילדים, אם הם קטנים לצאת איתם. אם לא, לתת להם ביטחון שלא יפחדו.
השכנה שלי (שכונה חרדית) שחררת את הכלבה הגדולה בבניין שתרד לבד... הקטנים טסים הביתה מבוהלים עד עמקי נשמתם, כי היא קופצת על כל מי שהיא רואה, והגדול שלי מתאמן על הכלבה מיד פעם קליעות אבנים... השכנה התלוננה, אמרתי לה שהבן שלי מרגיש מאוים וזה הדרך שלו להגיב. מאז היא לא מדברת איתי. (כמובן ששוחחתי עם הבן שלי, אבל הוא לא ילד פרייר.. אם הוא מבין שאין מי שיעזור לו בנושא הזה הוא פותר לבד.. והם יצירתיים מספיק

ריקי שי

משתמש פעיל
בלת"ק
השכנה שלי (שכונה חרדית) שחררת את הכלבה הגדולה בבניין שתרד לבד... הקטנים טסים הביתה מבוהלים עד עמקי נשמתם, כי היא קופצת על כל מי שהיא רואה, והגדול שלי מתאמן על הכלבה מיד פעם קליעות אבנים... השכנה התלוננה, אמרתי לה שהבן שלי מרגיש מאוים וזה הדרך שלו להגיב. מאז היא לא מדברת איתי. (כמובן ששוחחתי עם הבן שלי, אבל הוא לא ילד פרייר.. אם הוא מבין שאין מי שיעזור לו בנושא הזה הוא פותר לבד.. והם יצירתיים מספיק
לגבי השכנה עם הכלב- טלפון אחד לעיריה שישלחו פקח של המחלקה הוטרינרית בזמן שזה קורה (אם יש זמנים קבועים) ויש לה דוח של כמה מאות שקלים. אסור לשחרר כלב לא קשור במרחב ציבורי.

chaia

משתמש מקצוען
בלת"ק
כפי שכבר כתבו פה כל פעם שהכלבה משוחררת במרחב הציבורי להתקשר למוקד העירוני, כל פעם שהם מגיעים זה קנס ואחרי כמה פעמים לוקחים את הכלב.
אנחנו עשינו את זה בעבר וכשכאב להם בכיס הם הבינו מהר מאד את הנקודה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה