זרקור מקומי הייתם פעם בחריש?

מקצועיות

משתמש פעיל
מה שאני מכיר יש הרבה אמריקאים בבית שמש עורכי דין רופאי שיניים ועוד
יש כיום בבית שמש תחנת רכבת לגוש דן
כל מי שמדבר על אחיסמך שנמצאת במרכז גוש דן ואפשר להגיע ברכבת לתל אביב וכו' אז בית שמש היא ס"ה עוד 20 דק' ברכבת מלוד.
אכן אני לא חושב שיש הרבה שנוסעים מדי יום לגוש דן אבל זו אפשרות.
רובם/ן נוסעים מבית שמש לירושלים גבעת שאול הר חוצבים דרך כביש 1, אאל"ט יש באיזור הרבה פחות פקקים מבאיזור חריש במיוחד כמה שמתקרבים לגוש דן (לדוג' כדי להגיע לתל אביב בשעה 8 צריך לצאת מחריש בתח"צ ב6:20 רק להגיע באוטובוס מחריש לתחנת רכבת יכול לקחת 45 דק').
כמו שכתבו, רוב תושבי בית שמש עובדים בבית שמש
אני לא בא לשכנע על בית שמש נגד חריש אבל אין צורך להשמיץ את בית שמש כדי לשכנע על חריש.
אני כן בא לשכנע...

אם אברך יוכל לקנות באותו קירבה למרכז

אני אשמח לחסוך לו 1.000.000 ש"ח

(אכן אין עדיין רכבת, אבל בנוסף חריש קרובה לערים אחרות עם תעסוקה בשרון (וחיפה) . ושתהיה רכבת גם המרחק לירושלים יהיה 50 דקות ומדובר במסילה המזרחית ולא באיזה מסילת קצה סיבובית עם רכבת בפעם ב...)

ממלכתי

משתמש מקצוען
כל מי שמדבר על אחיסמך שנמצאת במרכז גוש דן ואפשר להגיע ברכבת לתל אביב וכו' אז בית שמש היא ס"ה עוד 20 דק' ברכבת מלוד.
רובם/ן נוסעים מבית שמש לירושלים גבעת שאול הר חוצבים דרך כביש 1, אאל"ט יש באיזור הרבה פחות פקקים מבאיזור חריש במיוחד כמה שמתקרבים לגוש דן (לדוג' כדי להגיע לתל אביב בשעה 8 צריך לצאת מחריש בתח"צ ב6:20 רק להגיע באוטובוס מחריש לתחנת רכבת יכול לקחת 45 דק').
אני לא בא לשכנע על בית שמש נגד חריש אבל אין צורך להשמיץ את בית שמש כדי לשכנע על חריש.
תהיה לי בריא
אנחנו מדברים על אברכים
רופאים ועו"ד יש בכל מקום
המצב של אברכים הצעירים בבית שמש בכי רע
אני לא מדבר על האברכים שקנו שם דירות לפני 8 שנים

די

משתמש סופר מקצוען
לא באיזה מסילת קצה סיבובית
המסילה מבית שמש לגוש דן זה ההמשך של המסילה ללוד, מסילה ישרה ורגילה. אולי אתם מתבלבלים עם המסילה מבית שמש לירושלים (שסגורה).
אנחנו מדברים על אברכים
רופאים ועו"ד יש בכל מקום
תראה את הציטוט עליו הגבתי.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
אם מדברים על אברכים תרשו לי שלא לרחם על אלו שמתעקשים לשלם בבית שמש 4300 שח ומעלה
כאשר אותה דירה עולה בהר יונה 1800 שח ומטה
הייתי מחבר את האשכול על זה יחד עם האשכול של המסכנים שמשלמים בשנלר 15אלף לדירת 3 חדרים כי "הם חייבים"

אני קורא את האשכול הזה ואני פשוט משתגע
איפה אתה חיים אתם נותנים תחושה שיש מרכז תעסוקה בגודל של עיר
ושלא תבינו אותי לא נכון חריש עיר מדהימה ויפה
אבל ויש אבל גדול
הבעיה הכי גדולה שיש לעיר הזאת זה עבודות לנשים
העבודות היחידות שיש זה או גננות או קצת מורות או קצת הנהלת חשבונות בישובים באזור וזהו !!!!
ותפסיקו לספר סיפורים לאנשים כאילו יש שפע של עבודות ושפע של שכר
כי זה שקר ואתם טועים ומשקרים לאנשים שקונים את זה בתמימות
ועוד היה אחד שכתב שמה הבעיה זה ממש קרוב גם לחיפה שתבינו שזה שעה נסיעה באוטובוס לצד אחד !!!
בדיוק כמו שחריש 40 דקות נסיעה מבני ברק שזה שקר אדיר כי אולי רק ב 2 בלילה זה 40 דקות
ואני כותב את זה בתור אחד שגר בחריש ועזבתי בגלל העבודות

ג'יחניק

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אבל ויש אבל גדול
העבודות היחידות שיש זה או גננות או קצת מורות או קצת הנהלת חשבונות בישובים באזור וזהו !!!!
ועוד היה אחד שכתב שמה הבעיה זה ממש קרוב גם לחיפה שתבינו שזה שעה נסיעה באוטובוס לצד אחד !!!
בדיוק כמו שחריש 40 דקות נסיעה מבני ברק שזה שקר אדיר כי אולי רק ב 2 בלילה זה 40 דקות
איזה עבודה חוץ מהייטק לא היה באזור?
כל מי שאני מכיר פה עובדת...

רק אושר!

משתמש מקצוען
כמו שאני רואה במשפחתי העניפה, ברוב המקומות נשים נוסעות בין חצי שעה לשעה לעבודה
(אם זה בגלל פקקים(בתוך בני ברק) או בגלל מרחק)
וכן,
זה 40/45 דקות לבני ברק
עשיתי את זה עשרות פעמים
כמובן לא בשעות הפקקים שיכול להגיע גם לשעה/שעה ועשרה
אלא אם כן נוסעים כל הדרך על 80:)

מישמשית

משתמש מקצוען
הרבה נשים נוסעות יום יום מבית שמש לירושלים והנסיעה לוקחת שעה לכל צד
אא"כ בשעות מאוד נוחות (וכפי הנראה כך גם מחריש לחיפה)
מה שכן אולי זה יותר נגיש מבחינת תחבורה אין לי מושג

מקצועיות

משתמש פעיל
אבל ויש אבל גדול
בטח!
בבית שמש ומודיעין עילית וביתר יש עשרות מגדלי תעסוקה!
וכמה זמן מחכים בפקק בצומת שילת?
במחסום המנהרות?
בעבר בכביש 38?
כל מקום זה ככה.
בעבר הייתי נוסע שעה ורבע מבית שמש לירושליים

עוד רגע אני יחשוב שבטבריה ובהר יונה שבגליל יש בהרבה יותר עבודות...

בתור אחד שגר בחריש תקופה ארוכה ונסעתי מאות פעמים לבני ברק לא היה פעם אחת 40 דקות אא"כ בשעות לא שעות
ומה לעשות שהשעות הקריטיות של העבודות הם פקקים של שעה וחצי
ואני ממש לא חושב שבני ברק או ביתר או ק"ס או בית שמש עדיפות על חריש
ואני ממש לא בא להשמיץ את חריש
אני רק בא לומר עובדות שקצת לא נעים לכם לומר

די

משתמש סופר מקצוען
אם מדברים על אברכים תרשו לי שלא לרחם על אלו שמתעקשים לשלם בבית שמש 4300 שח ומעלה
למה כל הזמן זה חייב להיות בית שמש?
אתה יכול להגיד שאתה לא מרחם על 95% מהציבור החרדי שגרים בירושלים, ב"ב, מו"ע, בי"ש, ביתר, אשדוד, אלעד ומשלמים את המחירים האלו.

חרישאי

משתמש מקצוען
מה שאני בא להגיד זה שתחיו את המציאות כמו שהיא ואל תמציאו סיפורי אלף לילה ולילה
ושחריש עיר מדהימה אבל לא מושלמת ומה לעשת יש לה חסרונות בדיוק כמו כל עיר בישראל
אתה בא מפוזיציה כך שקשה לענות.
אני באתי מפריפריה שכל הכולל שלי עשרה אברכים היו עם נשים מובטלות, היו קרוב ל50 אחוז אם לא יורת של מובטלות בקרב הצעירים, בחריש זה לא מתקרב לאזור הזה.
למצוא עבודה זה תמיד קשה וחבל שעברת חוייה לא נעימה בעיר, אבל העובדות שנכתבו הן אמת.
אם מבחינתך זה לא בסדר לכתוב שחריש זה 40 דק נסיעה מבני ברק אז גם מודיעין עילית בפקקים זה שעה ועשר דק' לבני ברק, לא ככה מחשבנים.

בין אדם לחבירו

משתמש רשום
נראה לי שהנושא הכלכלי בחריש התחיל ממני
אבל לא התכוונתי האם יש פרנסה או אין
אלא האם מבחינה כלכלית אלה שגרים בפריפריה האם חיים בהרווחה כלכלית (בחשבון העו"ש) יותר מאלה שגרים במרכז ??????????????
אני מדבר על אברכים
זה לא קשור דווקא לחריש
מההיכרות שלי עם תושבי חריש ואת החשבוני בנק שלהם (לא אחד או שניים אלא כמה עשרות) נראה לי שלא חיים בהרווחה כלכלית (בחשבון העו"ש) יותר מהמרכז
מה שכן סיבה לקנות דירה בפריפריה היא דריה מרווחת ונאה
או למי שפשוט אין לו יכולות לגייס 2 מליון שקל (אבל יכול להיות ששוה לו לשכור ולהשכיר)
אני באמת אשמח לשמוע על נושא זה חוות דעות מקציעות !!! שמתבסס על נתונים ולא כל מיני סברות כרס שבדרך כלל במבחן המציאות לא צודקות במיוחד בכלכלה
אולי @עו"ד נתן רוזנבלט יעשיר אתנו בניסיון ומידע הרב שיש לו

נערך לאחרונה ב:

האברך ממיר

משתמש מקצוען
ותספר להם גם שבבית שמש של היום יש בנייני ענק של מסחר ותעסוקה שנבנים או מקודמים בימים אלו. (35 קומות בד3, 18 קומות בה2) עיין ערך האשכול של ההזדמנות האחרונה להציל את בית שמש. לא אומר שצפויים לקום מרכזי הייטק, אבל משרדים וגם עבודות משרדיות שיבואו בעקבותיהם, יהיו הרבה מאוד בשנים הקרובות.
בסופו של דבר, התייקרות הדירות בבית שמש באה בד בבד עם התפתחות העיר.
נאום תושב בית שמש שנוסע כל יום לירושלים, סתם, כי הוא נהנה מאוד איפה שהוא נמצא, והנסיעות קלות מאוד.

בין אדם לחבירו

משתמש רשום
כאשר אותה דירה עולה בהר יונה 1800 שח ומטה
הייתי מחבר את האשכול על זה יחד עם האשכול של המסכנים שמשלמים בשנלר 15אלף לדירת 3 חדרים כי "הם חייבים"
אם בשכירות עסקינן אני לא חושב שיש הרבה מקומות בארץ שדירה חדשה 4 חדרים עולה בפחות מ 3500 רק בהר יונה השכירות יותר

חרישאי

משתמש מקצוען
נראה לי שהנושא הכלכלי בחריש התחיל ממני
אבל לא התכוונתי האם יש פרנסה או אין
אלא האם מבחינה כלכלית אלה שגרים בפריפריה האם חיים בהרווחה כלכלית (בחשבון העו"ש) יותר מאלה שגרים במרכז ??????????????
אני מדבר על אברכים
זה לא קשור דווקא לחריש
מההיכרות שלי עם תושבי חריש ואת החשבוני בנק שלהם (לא אחד או שניים אלא כמה עשרות) נראה לי שלא חיים בהרווחה כלכלית (בחשבון העו"ש) יותר מהמרכז
מה שכן סיבה לקנות דירה בפריפריה היא דריה מרווחת ונאה
או למי שפשוט אין לו יכולות לגייס 2 מליון שקל (אבל יכול להיות ששוה לו לשכור ולהשכיר)
אני באמת אשמח לשמוע על נושא זה חוות דעות מקציעות !!! שמתבסס על נתונים ולא כל מיני סברות כרס שבדרך כלל במבחן המציאות לא צודקות במיוחד בכלכלה
אולי @עו"ד נתן רוזנבלט יעשיר אתנו בניסיון ומידע הרב שיש לו
אם הם מחזיקים רכב וחיים בדירה מרווחת שיש עליה פחות משכנתא ממקביליהם במרכז ויכולים לשלוח למעון אז כנראה שזה נקרא רווחה כלכלית גם אם המינוס אותו דבר כמו במרכז.
מינוס זה עניין של התנהלות, לא קשור לאיפה אתה גר וכמה אתה מרוויח

מקצועיות

משתמש פעיל
אם בשכירות עסקינן אני לא חושב שיש הרבה מקומות בארץ שדירה חדשה 4 חדרים עולה בפחות מ 3500 רק בהר יונה השכירות יותר
אכן
חריש זה המקום היחיד שכ"כ קרוב למרכז
ואפשר לשכור דירת 5 חדרים במחיר הזוי של 3,600-3,700 ש"ח

יתכן שקיימים כאלה מקומות בפריפריה הרחוקה
אבל זה כאמור ממש לא מציאה

בין אדם לחבירו

משתמש רשום
אם הם מחזיקים רכב וחיים בדירה מרווחת שיש עליה פחות משכנתא ממקביליהם במרכז ויכולים לשלוח למעון אז כנראה שזה נקרא רווחה כלכלית גם אם המינוס אותו דבר כמו במרכז.
מינוס זה עניין של התנהלות, לא קשור לאיפה אתה גר וכמה אתה מרוויח
בסדר גמור טוב שאתה מחדד כוונתי לחשבון העו"ש
כי בעיקר אני מתכוון לאלו שאומרים לגור בפריפריה כדי להתפטר מחובות וכו'
המצב הכלכלי של תושבי בית שמש
בטטה
כל איזה תקופה קצרה מקבל שיחה מחבר מהישיבה אם יש לי להלוות לו
כמובן שאני לו מלווה כבר לחברים כי נפלתי עם אחד בפח
השיחה הכי מזעזעת הייתה אחרי הלידה של אשתי שאברך מעיר החובות בית שמש התקשר ללוות את דמי הלידה לכמה חודשים
ולשאלתי מי סיפר לו שנולד לי ענה שעוקב בעלון הישיבה למי נולד וכך מגלגל את החובות
כמובן שאני גילגלתי אותו מכל המדרגות
" תושבי בית שמש יש חיים בלי חובות מוזמנים לחריש "

בין אדם לחבירו

משתמש רשום
אכן
חריש זה המקום היחיד שכ"כ קרוב למרכז
ואפשר לשכור דירת 5 חדרים במחיר הזוי של 3,600-3,700 ש"ח

יתכן שקיימים כאלה מקומות בפריפריה הרחוקה
אבל זה כאמור ממש לא מציאה
זה ממש לא המחיר של השכירות אני לא יודע על מה אתה מתבסס
אבל דירת 5 חדרים מתחילה ב4000
אולי יש מציאות בפחות

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צז

א יי מָלָךְ תָּגֵל הָאָרֶץ יִשְׂמְחוּ אִיִּים רַבִּים:ב עָנָן וַעֲרָפֶל סְבִיבָיו צֶדֶק וּמִשְׁפָּט מְכוֹן כִּסְאוֹ:ג אֵשׁ לְפָנָיו תֵּלֵךְ וּתְלַהֵט סָבִיב צָרָיו:ד הֵאִירוּ בְרָקָיו תֵּבֵל רָאֲתָה וַתָּחֵל הָאָרֶץ:ה הָרִים כַּדּוֹנַג נָמַסּוּ מִלִּפְנֵי יי מִלִּפְנֵי אֲדוֹן כָּל הָאָרֶץ:ו הִגִּידוּ הַשָּׁמַיִם צִדְקוֹ וְרָאוּ כָל הָעַמִּים כְּבוֹדוֹ:ז יֵבֹשׁוּ כָּל עֹבְדֵי פֶסֶל הַמִּתְהַלְלִים בָּאֱלִילִים הִשְׁתַּחֲווּ לוֹ כָּל אֱלֹהִים:ח שָׁמְעָה וַתִּשְׂמַח צִיּוֹן וַתָּגֵלְנָה בְּנוֹת יְהוּדָה לְמַעַן מִשְׁפָּטֶיךָ יי:ט כִּי אַתָּה יי עֶלְיוֹן עַל כָּל הָאָרֶץ מְאֹד נַעֲלֵיתָ עַל כָּל אֱלֹהִים:י אֹהֲבֵי יי שִׂנְאוּ רָע שֹׁמֵר נַפְשׁוֹת חֲסִידָיו מִיַּד רְשָׁעִים יַצִּילֵם:יא אוֹר זָרֻעַ לַצַּדִּיק וּלְיִשְׁרֵי לֵב שִׂמְחָה:יב שִׂמְחוּ צַדִּיקִים בַּיהוָה וְהוֹדוּ לְזֵכֶר קָדְשׁוֹ:
נקרא  1  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה