זרקור מקומי הייתם פעם בחריש?

ג'יחניק

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
יש צ'רנוביץ' ותולדות אהרן, לא?
לא
יש קהילה יפה מאוד של חסידי ברסלב ירושלמים, וכמה וכמה משפחות כלל חסידי, שמאוגדים כקהילה,
וכן קהילה נפלאה של פרושים,
כל אלו מתפללים ביחד בבית כנסת ויש להם חיידר ובית ספר

בין אדם לחבירו

משתמש רשום
לא
יש קהילה יפה מאוד של חסידי ברסלב ירושלמים, וכמה וכמה משפחות כלל חסידי, שמאוגדים כקהילה,
וכן קהילה נפלאה של פרושים,
כל אלו מתפללים ביחד בבית כנסת ויש להם חיידר ובית ספר
בוא נגיד קצת נתונים
ברסלב יש באזור 7 משפחות
עוד כמה בודדים כלל חסידי
תולדות אהרן באזור 17 משפחות
ופרושים באזור 15 משפחות
החיידר ובית ספר זה רק עד כיתה א יש בכל מחזור כ 10 ילדים כיון שיש גם עצנקים ששלוחים לשם
האם אני צודק ?

בין אדם לחבירו

משתמש רשום
גם לליטאים לפני 3 שנים לא היה מה לחפש, הגענו והיום יש המון מה לחפש.
חוץ מזה שאת הבסיס לחסידים כבר קיים, מוסדות, בית כנסת, קהילה, פשוט תבואו ותהיה קהילה לתפארת.
הרב גולדמן זצ"ל הניח כבר את כל היסודות לקהילה חסידית
מה שקיים כרגע לחסידים בחריש זה בסיסי ביותר בכל אופן המלצה אישית לחסידים תבואו כקבוצה מאורגנת ולא כבודדים

מישהו אחד ועוד

משתמש פעיל
ככה מתחילים....
יבואו עוד יהיו עוד.
גם החיידר הליטאי מתחיל מכיתות של 7 בכיתה .
היום בגיל 3 יש 40 +

בין אדם לחבירו

משתמש רשום
שום שיקול, השיקול הרוחני הכי משפיע על חינוך הילדים הוא, לא לחיות בחובות במרכז!
תבדוק אותי רוב האנשים שעוברים לחריש לא מסיימים את החודש יותר בקלות זה מציאות !!!!!!!!!!!!!
אני מכיר כמה שחשבו כמוך שבחריש יחיו לחיות יותר בהרווחה כלכלית והתבדו

מולטי תקשורת

יעוץ
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
תבדוק אותי רוב האנשים שעוברים לחריש לא מסיימים את החודש יותר בקלות זה מציאות !!!!!!!!!!!!!
לגבי פרנסה חד משמעית רוב המשפחות בחריש מסודרות כלכלית
תמיד בכל מקום יש אנשים שפחות מסודרים אבל בגדול משלמים שם הרבה יותר ויש המון ביקוש למשרות שבבית שמש והאיזור צריך פרוטקציה לקבל עבודה כגננת /סייעת וכו שם יש המון עבודה בתחום והשכר שם הרבה יותר גבוה

לגבי כל משפחה שחושבת על מעבר אני בתור תושב חסידי שם ממליץ לבוא ולראות בעינים ואז להחליט זה בהחלט לא מתאים לכל אחד אבל למי שזה מתאים אפשר ליהנות שם מאוד
ואגב זה נכון לגבי כל מקום בעיני אנשים שמקבלים החלטות על סמך פורומים ומשתמשים אנונימים לכאן או לשם בעיני זה לא מראה על שכל בריא כשסוגרים עסקה לכמה שנים קדימה חיבים לבוא ולראות בעינים על מה מדובר אחרת אין באמת שום דרך לקבל החלטה רציונאלית.

בכל מקרה בהצלחה לכולם .

מישהו אחד ועוד

משתמש פעיל
מזונותיו קצובים לו מר''ה....
אין שום קשר. ברור שבמרכז יש יותר תחרות ומשכנתא גבוהה יותר.
אם יחכו אחרי שיהיו מוסדות מסודרים וכו' המחירים יהיו בהתאם

מולטי תקשורת

יעוץ
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
אני מכיר גם משפחות בהר יונה שהבנק רוצה להוציא אותם מהדירות עקב אי יכולת לעמוד בתשלומי משכנתא
תמיד יש בכל מקום כל הסוגים
תמיד מדד הוא לבדוק באחוזים מה הממוצע בכל מקום
המציאות מוכיחה שאם משלמים 4500++ עבור דירת 3 חדרים בשכירות ומשכנתא מתחילה ב7000++ בבית שמש ברור שיהיה יותר קושי בלסגור את החודש ממקום שהממוצע משכנתא ושכירות הוא 3000- לא צריך להיות בשביל זה כלכלן גדול

ואני מדבר ממקום שאני מכיר חברים שמתעסקים בסכום המימון ועזרה למשפחות במצב כלכלי מסובך ומספרים על המון משפחות מסובכות בשכונות החדשות בבית שמש כך שאין מה לעשות המציאות חזקה מהכל בן אדם בלי משכורת גבוהה במיוחד קשה לו מאוד לעמוד בהחזרים של עלויות מגורים כיום במרכז.

בין אדם לחבירו

משתמש רשום
לגבי פרנסה חד משמעית רוב המשפחות בחריש מסודרות כלכלית
תמיד בכל מקום יש אנשים שפחות מסודרים אבל בגדול משלמים שם הרבה יותר ויש המון ביקוש למשרות שבבית שמש והאיזור צריך פרוטקציה לקבל עבודה כגננת /סייעת וכו שם יש המון עבודה בתחום והשכר שם הרבה יותר גבוה

לגבי כל משפחה שחושבת על מעבר אני בתור תושב חסידי שם ממליץ לבוא ולראות בעינים ואז להחליט זה בהחלט לא מתאים לכל אחד אבל למי שזה מתאים אפשר ליהנות שם מאוד
ואגב זה נכון לגבי כל מקום בעיני אנשים שמקבלים החלטות על סמך פורומים ומשתמשים אנונימים לכאן או לשם בעיני זה לא מראה על שכל בריא כשסוגרים עסקה לכמה שנים קדימה חיבים לבוא ולראות בעינים על מה מדובר אחרת אין באמת שום דרך לקבל החלטה רציונאלית.

בכל מקרה בהצלחה לכולם .
מזונותיו קצובים לו מר''ה....
אין שום קשר. ברור שבמרכז יש יותר תחרות ומשכנתא גבוהה יותר.
אם יחכו אחרי שיהיו מוסדות מסודרים וכו' המחירים יהיו בהתאם
אני אומר מנתונים שבדקתי מציאות שיש הרבה אברכים שהגיעו לחריש ונהיה להם מינוס בחשבון בנק
ואני יכול לומר שמות
אז אני אומר על בסיס סקרים שערכתי ולא סתם פרשנות
אני לא יודע למה זה כך אבל זה מציאות !!!!!!!!
בדרך כלל מי שקשה לו כלכלית איני חושב שהפיתרון לעבור לפריפריה מי שרוצה דירה יותר נאה ומרווחת לו מתאים פריפריה

יעקב הרמתי

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
אני אומר מנתונים שבדקתי מציאות שיש הרבה אברכים שהגיעו לחריש ונהיה להם מינוס בחשבון בנק
ואני יכול לומר שמות
בדרך כלל מי שקשה לו כלכלית איני חושב שהפיתרון לעבור לפריפריה מי שרוצה דירה יותר נאה ומרווחת לו מתאים פריפריה
נכון, דיברתי רק על סעיף הדיור

מולטי תקשורת

יעוץ
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
ואני יכול לומר שמות
ברווור

לא ידוע לי עדין על מענק חודשי מעירית חריש לכל מי שמגיע לגור שם לכסות את כל מה שמוציאים באשראי
כן ידוע לי שאפשר למצוא עבודה מגוונת בקלות יחסית והמשכורת הרבה יותר גבוהה ממה שמשתכרים בריכוזים החרדים ופחות מקרי מצוקה שמגיעים לקופת צדקה ביחס למקומות אחרים
להגיד כמה אנשים יש להם מינוס בבנק אין לי דרך לדעת וזה גם לו מענין מה שמענין זה הממוצע.

בין אדם לחבירו

משתמש רשום
אני מכיר גם משפחות בהר יונה שהבנק רוצה להוציא אותם מהדירות עקב אי יכולת לעמוד בתשלומי משכנתא
תמיד יש בכל מקום כל הסוגים
תמיד מדד הוא לבדוק באחוזים מה הממוצע בכל מקום
המציאות מוכיחה שאם משלמים 4500++ עבור דירת 3 חדרים בשכירות ומשכנתא מתחילה ב7000++ בבית שמש ברור שיהיה יותר קושי בלסגור את החודש ממקום שהממוצע משכנתא ושכירות הוא 3000- לא צריך להיות בשביל זה כלכלן גדול

ואני מדבר ממקום שאני מכיר חברים שמתעסקים בסכום המימון ועזרה למשפחות במצב כלכלי מסובך ומספרים על המון משפחות מסובכות בשכונות החדשות בבית שמש כך שאין מה לעשות המציאות חזקה מהכל בן אדם בלי משכורת גבוהה במיוחד קשה לו מאוד לעמוד בהחזרים של עלויות מגורים כיום במרכז.
בבקשה תכנס לכולל של סורצקין וכולל הר"ן ותבדוק כמה אברכים במינוס אני בטוח שאתה תופתע

מולטי תקשורת

יעוץ
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
בבקשה תכנס לכולל של סורצקין וכולל הר"ן ותבדוק כמה אברכים במינוס אני בטוח שאתה תופתע
ברור שאם רק הורה אחד עובד הנתונים הכלכלים יהיה בהתאם לא מבין מה ההפתעה השאלה מה היה קורה אם אותו אדם היה גר במקום שהדיור עולה יקר יותר והמשכורת של האישה נמוכה יותר היה גם מינוס רק *2

לכן אני לא מבין מה אתה רוצה להגיד ושוב לא צריך להיות כלכלן גדול בשביל זה.

בין אדם לחבירו

משתמש רשום
אה הבנ
ברור שאם רק הורה אחד עובד הנתונים הכלכלים יהיה בהתאם לא מבין מה ההפתעה השאלה מה היה קורה אם אותו אדם היה גר במקום שהדיור עולה יקר יותר והמשכורת של האישה נמוכה יותר היה גם מינוס רק *2

לכן אני לא מבין מה אתה רוצה להגיד ושוב לא צריך להיות כלכלן גדול בשביל זה.
אה הבנתי אתה מדבר על אנשים עובדים ואני מדבר על אברכים

מולטי תקשורת

יעוץ
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צז

א יי מָלָךְ תָּגֵל הָאָרֶץ יִשְׂמְחוּ אִיִּים רַבִּים:ב עָנָן וַעֲרָפֶל סְבִיבָיו צֶדֶק וּמִשְׁפָּט מְכוֹן כִּסְאוֹ:ג אֵשׁ לְפָנָיו תֵּלֵךְ וּתְלַהֵט סָבִיב צָרָיו:ד הֵאִירוּ בְרָקָיו תֵּבֵל רָאֲתָה וַתָּחֵל הָאָרֶץ:ה הָרִים כַּדּוֹנַג נָמַסּוּ מִלִּפְנֵי יי מִלִּפְנֵי אֲדוֹן כָּל הָאָרֶץ:ו הִגִּידוּ הַשָּׁמַיִם צִדְקוֹ וְרָאוּ כָל הָעַמִּים כְּבוֹדוֹ:ז יֵבֹשׁוּ כָּל עֹבְדֵי פֶסֶל הַמִּתְהַלְלִים בָּאֱלִילִים הִשְׁתַּחֲווּ לוֹ כָּל אֱלֹהִים:ח שָׁמְעָה וַתִּשְׂמַח צִיּוֹן וַתָּגֵלְנָה בְּנוֹת יְהוּדָה לְמַעַן מִשְׁפָּטֶיךָ יי:ט כִּי אַתָּה יי עֶלְיוֹן עַל כָּל הָאָרֶץ מְאֹד נַעֲלֵיתָ עַל כָּל אֱלֹהִים:י אֹהֲבֵי יי שִׂנְאוּ רָע שֹׁמֵר נַפְשׁוֹת חֲסִידָיו מִיַּד רְשָׁעִים יַצִּילֵם:יא אוֹר זָרֻעַ לַצַּדִּיק וּלְיִשְׁרֵי לֵב שִׂמְחָה:יב שִׂמְחוּ צַדִּיקִים בַּיהוָה וְהוֹדוּ לְזֵכֶר קָדְשׁוֹ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה