עזרה היא רק בת שנה

הודיה 482

משתמש מקצוען
הבת שלי בת שנה. ואני מרגשיה שהתמודדות שלה כמו מול בת 3.
היא נשכבת על ריצפה כל הזמן ובוכה-בלי סיבה.
היא בת יחידה (גם נכדה יחידה) מפנקת מאד.
מה עושים? אני מנסה הכל, משחקים, שירים, אוכל , ממתקים
וכלום כל דבר הכי קטן(נגמר המעדן וכ'ו..) נשכבת על ריצפה עם ושמה את הידים על הידים העינים ובוכה.
או שהיא עושה פרצוף עצבי ומנסה לבכות ובסוף מצליחה.
זה סוחט ממני את כל הכוח. אני בן אדם די סבלן. אני מנסה לא להתיחס או רק ללטף אותה שהיא בוכה..
היא ילדה חכמה רואים עליה היא מנסה אותי? היא רק תינוקת?
מה עושים?
רק אבא שלה נכנס היא נהיית בובה- משחקת איתו צוחקת כאלו לפני רגע היא לא הפכה את הבית.
אני מרגישה אמא רעה:(

שולמית רוז

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
יש קו ייעוץ להורים לילדים בגילאי 0-6
אני נעזרתי בהם פעמיים, מאוד נהניתי.
קול להורה- 025866333.
(הם עונים בזמנים מסוימים).

חנה חיה

משתמש סופר מקצוען
יוכי דנחי - תומכת רגשית ויועצת חינוכית מומחית למשמעת וסמכות <yochyשטרודלimahut.org.il>

הודיה 482

משתמש מקצוען
יש קו ייעוץ להורים לילדים בגילאי 0-6
אני נעזרתי בהם פעמיים, מאוד נהניתי.
קול להורה- 025866333.
(הם עונים בזמנים מסוימים).
תודה.
יוכי דנחי - תומכת רגשית ויועצת חינוכית מומחית למשמעת וסמכות <yochyשטרודלimahut.org.il>
מעכשיו מטפלת רגשית?:( רק אפרוח קטן שחחגו לה שנה לפני שבוע.
זה הגיל? מה יכול להיות שיש לה?
אולי זה רק פינוק פשוט?

חנה חיה

משתמש סופר מקצוען
תודה.

מעכשיו מטפלת רגשית?:( רק אפרוח קטן שחחגו לה שנה לפני שבוע.
זה הגיל? מה יכול להיות שיש לה?
אולי זה רק פינוק פשוט?
היא שולחת מיילים מעניינים ומחכימים מאוד תצטרפי לרשימה לשה
חוץ מזה שלדעתי זה יחלוף אבל רק בזכותך
כשתעמדי מולה באהבה ובעוצמה שלך תצליחי

יהיה בסדר !!!!!!!

משתמש מקצוען
אני מנסה לא להתיחס או רק ללטף אותה שהיא בוכה..
תפסיקי לנסות!!!!! פשוט אל תתייחסי !!!! תפסיקי את הפינוק שלה !!!! היא מנצלת את זה וזו הסיבה לכך !!!! לפי התיאור שלך אין לה שום סיבה שלא לבכות ולעשות הפגנות היא הרי מקבלת צומי ומלטפים אותהה כל פעם שבוכה ועושה מה שרוצה ועדיין היחס אליה אותו דבר ומפנק למה שתפסיק ?????
אבל אם היא תתחיל לקלוט שהבכי שלה לא מעניין כ''כ והיא יכולה לבכות ולבכות ולא מוזיז שום דבר אז בהתחלה היא תשגע עוד יותר וככל שלא תתיייחסו היא תתחיל להפחית בזה !!!! [ כמובן שכל הנ''ל בא מתוך רגש ולא מתוך חוסר אכפתיות אבל זה המצב להראות קצתצ קרירות ולא להתרגש מהבכי יכולה לבכות ולבכות ותפסיק בסוף כשלא מרויחה מזה כלום.... מתוך נסיון :)]
מה עושים?
ובדיוק לכן היא בוכה ועושה מה שרוצה כי עדיין מקבלת את אותו יחס אם לא יחס מפנק יותר....
רק אבא שלה נכנס היא נהיית בובה- משחקת איתו צוחקת כאלו לפני רגע היא לא הפכה את הבית.

אבא יותר מפחיד.....:eek:
ממש לא !!! אלא אמא שמפנקת יותר מידי ומשלמת את המחיר !!!! זה פשוט תלוי ביידים שלך !!!!

שועלית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
סאונד והפקות אולפן
בתור אמא ל4 ומשפחתונית בדיוק לגיל הזה,
זה בדיוק הגיל שהיא מתחילה לבדוק אותך ולהכיר את הגבולות שלך.
אפילו שהיא נראית לך תינוקת היא בדיוק במעבר להיות ילדה ואגב לדעתי זה הגיל (הכי) קשה ומתיש כי היא כבר מבינה אבל עוד לא מבינה...
את יכולה להתייעץ ולשמוע קווים אבל לדעתי הדבר היחיד שאת צריכה זה אומץ לעשות את מה שאת מרגישה שנכון לעשות.
לדוגמא נגמר המעדן והיא בוכה שהיא רוצה עוד, אם בסופו של דבר את מביאה לה עוד מעדן או משהו אחר - נכנעת לה ובפעם הבאה היא תדע ששווה לה לבכות כי בסוף זה עובד.
מהנסיון שלי היא מבינה מה שאומרים לה ולכן את יכולה להסביר לה (כשאת עוד רגועה) שנגמר ועכשיו זורקים לפח והולכים לשחק (היא יכולה לזרוק בעצמה וככה היא יותר תבין),
ואז כשהיא בוכה להגיד שוב פעם אחת בלבד! סיימנו לאכול עכשיו משחקים ולהביא לה משחק,
כמובן שהיא תמשיך לבכות וזה החלק הקשה - להתעלם!
מאמינה שיועצות לא יגידו לך את זה, אבל הרי הבכי הזה הוא לא בגלל שכואב לה א ו מציק לה משהו,
אם נראה לך שהיא אכלה מספיק פשוט תתעלמי (נשמע אכזרי אבל אני לפעמים שמה אוזניות עם שירים בשביל להשאר רגועה)
תוך כדי הבכי וההתעלמות שלה מידי פעם את מחייכת אליה, מנסה לחבק אותה וזהו בלי עוד דיבורים והסברים,
מהנסיון שלי עם הילדים הכי עקשניים זה לוקח שבוע וזהו.
תקחי את זה בתור פרויקט ותפנקי את עצמך תוך כדי גם אם את בדיאטה תאכלי שוקולד או תעשי כל דבר אחר שמרגיע אותך,
זה קשה אבל שווה! בשבילך ובשבילה.

יהיה בסדר !!!!!!!

משתמש מקצוען
היא משוגעת על אבא שלה. ממש לא מפחדת ממנו. בגלל זה אני מרגישה רעה כאלו שהיא איתי היא רק בוכה ואני באמת מנסה לעשות הכללל.
מפחיד לא דווקא שממש מפחדת ממנו ....
אבל כן מפחדת לנסות אותו / לא מרגישה יהיה לה משהו מהבכי שלה כשזה ליד אבא....

ואני באמת מנסה לעשות הכללל.
לדעתי צריך להפסיק לעשות הכלל קחי תקופה שאת פשוט לא מתייחסת עד כמה שזה קשה......
היא תפסיק לבכות ...... [ לא מרויחה כלוום מהבכי...] מתוך נסיון..

מקצה הארץ-:)

משתמש מקצוען
הבת שלי בת שנה. ואני מרגשיה שהתמודדות שלה כמו מול בת 3.
היא נשכבת על ריצפה כל הזמן ובוכה-בלי סיבה.
היא בת יחידה (גם נכדה יחידה) מפנקת מאד.
מה עושים? אני מנסה הכל, משחקים, שירים, אוכל , ממתקים
וכלום כל דבר הכי קטן(נגמר המעדן וכ'ו..) נשכבת על ריצפה עם ושמה את הידים על הידים העינים ובוכה.
או שהיא עושה פרצוף עצבי ומנסה לבכות ובסוף מצליחה.
זה סוחט ממני את כל הכוח. אני בן אדם די סבלן. אני מנסה לא להתיחס או רק ללטף אותה שהיא בוכה..
מה עושים?
רואים ושומעים שזו בת ראשונה..
כתבו כאן נכון. לא להתיחס, להמשיך הלאה.. ברור שהיא תתנגד ותבכה.
אבל, אם החלטת שזהו ואין עוד, ולא משנה מה - משחק, אוכל, וכן הלאה פשוט לקחת אותה / לומר לה, זהו סיימנו לשחק, לאכול, ועכשיו... למשל הולכים לישון. ככה כמו מנטרה לחזור על הדברים "עכשיו אין משחק" "עכשיו אין מעדן" ונגמר הסיפור לא להתיחס בכלל, בסוף היא תבין וזה יכול להיות מהר אם היא לא התרגלה שאת מרצה אותה מידיי...
ומה תעשי כשהיא תעשה את הפדיחות האלה בסופר ותשכב על הרצפה מול כל העולם ואשתו...;) לרבות צרחות ורקיעת רגליים ומה לא???
טוב שתקפידי איתה על זה בבית כך היא תתרגל.. וכך גם את תתרגלי להתנהג לשאר הילדים שיבואו בעז"ה.. אחרת את תהיי סחוטה מידיי בשנים הראשונות והחיים רק הולכים ומאתגרים יותר...

ואת לא אמא רעה בכלל - ככה כולם. לפעמים זה עובד על האמא לפעמים על האבא.. כנראה את איתה רוב היום ולכן כשמגיע "הגואל" מישהו שלא ראתה כבר כמה שעות היא מתפנקת עליו..

*מנסיון של 15 שנה ב"ה

בהצלחה!!

שועלית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
סאונד והפקות אולפן
היא משוגעת על אבא שלה. ממש לא מפחדת ממנו. בגלל זה אני מרגישה רעה כאלו שהיא איתי היא רק בוכה ואני באמת מנסה לעשות הכללל.
מוכר, הרגשה הכי רעה בעולם....
את משקיעה מאכילה, מלבישה, משחקת, מרדימה...
אבל זה הגיוני אם האבא פחות קשור לחלק הטכני ופחות נמצא איתה מבחינתה הוא אחד המשחקים שלה (בהקצנה כמובן) אין לה על מה לריב איתו ואין לה סיבה לבכות לו ולנסות אותו.
המחשבה הכי מנחמת זה שבלעדייך היא לא יכולה להסתדר ומהר מאוד היא תחפש אותך ותבכה אם את לא נמצאת,
בעיקר בזמנים שהיא עייפה / חולה / רעבה.
ואותו היא תחפש יותר כשמשעמם לה והיא צריכה תעסוקה.
לדעתי כשזה ככה זה פשוט אומר שאת ממלאת את תפקיד האמא בשלמות!

שועלית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
סאונד והפקות אולפן
לדעתי צריך להפסיק לעשות הכלל קחי תקופה שאת פשוט לא מתייחסת עד כמה שזה קשה......
היא תפסיק לבכות ...... [ לא מרויחה כלוום מהבכי...] מתוך נסיון..
אני לא חושבת שצריך להפסיק לעשות הכל,
זה התפקיד שלנו כהורים למלא את כל הצרכים והרצונות של הילד
כשאחד הצרכים הוא הצורך בגבולות,
אפשר לתת לילד כל מה שהוא רוצה בזמן המתאים ובכמות המתאימה,
ואם הרצון שלו לא תואם אז להסביר למה לא ולהבין מה הצורך שעומד מאחורי שאותו כן אפשר למלא,
לדוגמא אם הילדה רוצה מעדן (נתקעת לי הדוגמא הזאת כל הזמן) נוסף והיא לא רעבה אז כנראה שהצורך הוא או בתעסוקה או בזמן איכות עם אמא ואז אפשר להחליף את זה במשחק משותף, שירים או כל דבר אחר שהיא אוהבת לעשות איתך.

HILEL1

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
את אכן אמא רעה ;)- שאת מתייחסת לבכי שלה, ומאפשרת לה - בת שנה!!! לגרור אותך לתוך המעגל הזה.
כמו שכתבו קודם, ברגע שתהיי סמכותית ויהיה ברור לך שהבכי שלה לא גורם לך לעשות מה שהיא רוצה, זה יהיה ברור גם לה.
בהצלחה רבה!
אמא שמתייעצת היא אמא טובה...

RRL

משתמש מקצוען
D I G I T A L
היא משועממת!!
בחוץ/ בגינה היא לא עושה את זה, נכון?

מקצה הארץ-:)

משתמש מקצוען
לא ניסיתי -חורף. אני איתה רק בבית.
היא התחילה לעשות לי את זה במעון שאני מביאה אותה בבוקר. תופעה חדשה
כשהיא כבר על הגל של לנסות אותך היא הולכת על כל הקופה ומכל כיוון אפשרי, אל תתיחסי כלל, תעשי מה שטוב לה ולך לפי הזמן והנתונים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  4  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה