מידע שימושי הטלפון שלך הפקר

מעט מן האור

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אין גבול להתעללות בנו, מוכרים את מספרי הטלפונים שלנו לכל מרבה במחיר, כדי שנקבל אין ספור טלפונים מארגוני התרמה... עושים לנו עוול מטורף!!! עד מתי!!!
תודה על ההעלאה לידיעת הציבור. איך העיתון פרסם כזו מודעה?!

סודו של המלאך

משתמש מקצוען
@אפשרי לא טוב לכעוס בלי לפרוק קצת על הכתב על מה הכעס
זה לא בריא ללב

ולשאר הציבור שכועסים על הארגונים
גם לי זה מציק וגם אני לא תורם לאף אחד שמתקשר אלי
(וגם בפעמים הבודדות שאני מחליט כן לתרום אני חוזר אליהם אח"כ)

אבל אל תשכחו שאחרי הההההכל זה ארגוני חסד
כן גם אחרי המשכורות והעובדים והמשרדים וכו' (שגם אני מעדיף לא לתרום להם מהסיבות האלו)
ואני מקווה שאף אחד פה לא יזדקק לשירותיהם

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
@אפשרי לא טוב לכעוס בלי לפרוק קצת על הכתב על מה הכעס
זה לא בריא ללב

ולשאר הציבור שכועסים על הארגונים
גם לי זה מציק וגם אני לא תורם לאף אחד שמתקשר אלי
(וגם בפעמים הבודדות שאני מחליט כן לתרום אני חוזר אליהם אח"כ)

אבל אל תשכחו שאחרי הההההכל זה ארגוני חסד
כן גם אחרי המשכורות והעובדים והמשרדים וכו' (שגם אני מעדיף לא לתרום להם מהסיבות האלו)
ואני מקווה שאף אחד פה לא יזדקק לשירותיהם
אני מציג את התסכול. של זה שיש במערכות הללו גם מידע חיוני (לצרכני הטלפון הכשר).

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
הסבר לזעם הכבוש:
היום נאלצתי לצאת מגן העדן של החסימה בימות המשיח.
לפני שנים רבות הודעתי להם בצורה הכי ברורה שהמספר שלי אסור לצינתוק, ואסור באופן כללי להתקשרות. המספר שלי הוא אקס-טריטוריה. לא פונים אליו, לא מוכרים אותו, לא מודיעים לי כלום! לא נייעס! לא בשורה חשובה! לא חדשות משמחות! לא קריאות שבר ולא זעקות קודש!!!

מאז שררה דממת אלחוט. כאדם הראשון בגן עדן:
שקט מכל הקווים, שקט מהודעות.
גם לגבי קווים קבוצתיים, היה שקט. לא ידענו על מה הודיעו שם, כי לא קיבלנו את ההודעה, אבל בינינו - למי אכפת.

עד שהגיעה הקורונה.

והתברר למרבה הצער ודאבון הלב, שבית הספר שולח הודעות דרך ימות המשיח. וכיוון שכך, לא ידענו על ערכות הלמידה, ואחת הילדות הפסידה את זמן החלוקה, ועד עכשיו היא מבלה את זמנה בקפיצות בחבל במקום ללמוד. (הלכנו למורה הביתה, לא הייתה).

מפני החשש שמוחותיהן של הבנות יתנוונו חלילה בהיעדר למידה, בגין אי קבלת הודעות מבית הספר - נאלצנו לפנות לימות המשיח שוב, בבושה וכלימה.

כן, זו אני שדרשתי ממכם באיומי עורך דין להעיף אותי מכל רשימה;
כן, ידוע לי כי אם אבקש ביטול החסימה, אקבל גם צינתוקים רעי לב באופן גורף.
כן, מאשרת. (הם התקשרו אליי חזרה וכנראה גם הקליטו, ליתר בטחון).

תוך חצי שעה, החסימה תוסר, בישר הנציג.

ומאז, ברוך השם, הפלאפון מוצף, והצינתוקים שבים לבשר את בשורותיהם, ואלו החיים: גם קורונה, גם הטרדות טלפוניות. גם למידה מרחוק. העיקר שכולם יהיו בריאים.
כתבתי כבר באיזה אשכול (נשמט ממני כעת),

שאם הדרך הקצרה שהיא קצרה (חסימה כללית) לא רלוונטית,

אז יש גם דרך ארוכה שהיא קצרה.

והיא: במשך כמה שבועות, להכנס לכוננות-סינון-צינתוקים,

ואחרי כל צינתוק שמגיע, לחזור למספר, ולחפש את האופציה של הסרה מרשימת התפוצה.

אנשים מתייאשים מהמבול, ומרימים ידים, ואפשר להבין אותם...

אבל הייאוש אינו מדעת, כידוע, ובקצת השקעה אפשר להגיע להתקדמות יפה.

לא להסרה טוטאלית, כמו שהיה מגיע לנו, כאזרחים שווי זכויות בארצם, שכבר אין להם שום דרישה מעבר להזדקנות בשלווה על המרפסת בלי שירדו לחייהם (ובלי סגר).

אבל במצב הנתון, השקט היחסי ארוך הטווח שאפשר להגיע אליו בדרך ארוכה זו, זה מה שאפשר לשאוף אליו.

נערך לאחרונה ב:

הישיבישע'ר

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
בעקבות אשכול זה, פתחתי אשכול נוסף בא ננסה יחד להבין הלכה למעשה איך לוקחים את התסכול הרב מהצינתוקים ומנתבים אותו לפיצויים הכספיים המגיעים עפ''י חוק- 1,000 ש''ח במינימום ו202,000 ש''ח במקסימום.
מי שזה מדבר אליו- מוזמן.

a Computer

טכנאי מחשבים
D I G I T A L
בא ננסה יחד להבין הלכה למעשה
מאוד קשה...
שלב א' לשאול מו"ץ מה מותר ואיך.
שלב ב' לקרא וליישם:
פיצוי בגין משלוח דברי פרסומת ללא הסכמה של הנמען (חוק הספאם)(זכות)

הקדמה:

חוק התקשורת אוסר על משלוח דברי פרסומת באמצעי תקשורת שונים, מבלי לקבל מראש את הסכמת הנמען

האיסור כולל גם משלוח דבר פרסומת שיש בו הצעה לנמען להתקשר או להגיב למספר מסוים כדי לקבל מידע, מסר, שירות וכו'

גם שיחת טלפון ממפרסם, שנותקה לפני שנענתה ("צינתוק"), עשויה להיחשב לדבר פרסומת אסור לפי החוק

ניתן לתבוע מהמפרסם פיצוי של עד 1,000 ש"ח בגין כל דבר פרסומת שנשלח בניגוד לחוק

למידע נוסף ראו סעיף 30א' לחוק התקשורת (בזק ושידורים), תשמ"ב-1982

סעיף 30א' לחוק התקשורת, הידוע בכינוי "חוק הספאם", קובע כללים ואיסורים על משלוח דברי פרסומת באמצעי תקשורת שונים.
  • החוק קובע, כי דבר פרסומתהוא אחד מאלה:
    • מסר המופץ באופן מסחרי, במטרה לעודד רכישת מוצר, שירות, הוצאת כספים בדרך אחרת, בקשת תרומה או תעמולה.
    • מסר המופץ לציבור הרחב (בדרך כלל מסר חלקי), שיש בו הצעה לנמען להתקשר למספר מסוים כדי לקבל מידע, שירות או מסר כלשהו.
    • חיוג לנמען באמצעות מערכת חיוג אוטומטי, כאשר החיוג מופסק לפני שהנמען עונה ("צינתוק") ובחזרה למספר הטלפון מושמע דבר פרסומת.
  • האיסור חל על משלוח דברי פרסומת באחד מאמצעי התקשורת הבאים בלבד: פקס, SMS, הודעת דואר אלקטרוני או מערכת חיוג אוטומטי.

טיפ
  • משלוח דברי פרסומת לתיבת הדואר הפיזית או שיחות טלפון מגורם אנושי (שיחות מכירה, שירות וכו') אינם אסורים לפי החוק

מי זכאי?
  • מי שקיבל דבר פרסומת בפקס, SMS, דוא"ל או באמצעות מערכת חיוג אוטומטי, מבלי שנתן מראש את הסכמתו לכך (ההסכמה יכולה להינתן בכתב, בהודעת טקסט, דוא"ל, אישור אינטרנטי או בשיחה מוקלטת).
  • מי שלאחר קבלת דבר פרסומת הודיע למפרסם על סירובו לקבל דברי פרסומת והמפרסם לא הפסיק את השליחה.
  • מי שקיבל דבר פרסומת שלא מופיעה בה הכתובת או הדרך להודיע על סירוב קבלת דברי פרסומת.

מי לא זכאי?
  • מי שבעת רכישת מוצר או שירות או בעת משא ומתן לרכישת מוצר או שירות (בבית עסק, טלפון או אינטרנט), מסר את פרטיו והמפרסם:
    1. הודיע לו כי הפרטים שמסר ישמשו לצורך משלוח דברי פרסומת.
    2. נתן לנמען הזדמנות להודיע כי הוא מסרב לקבל דברי פרסומת (באופן מלא או חלקי) והנמען לא עשה זאת.
    3. דברי הפרסומת מתייחסים למוצרים או שירותים הדומים לאלו שנרכשו (או שהתנהל משא ומתן לגביהם).
  • מי שקיבל, באופן חד פעמי, פנייה ממפרסם שבה הצעה להסכים לקבל דברי פרסומת שכוללים בקשות לקבלת תרומה או תעמולה.
  • בית עסק, שקיבל באופן חד פעמי, פנייה ממפרסם שבה הצעה להסכים לקבל מסרים שיווקיים.

תהליך מימוש הזכות
  • מי שקיבל דבר פרסומת בניגוד להוראות החוק, יכול לפעול להגיש תביעה אזרחית נגד השולח. בית משפט מוסמך לפסוק פיצוי של עד 1,000 ש"ח עבור כל דבר פרסומת שנשלח, ללא צורך להוכיח כי נגרם נזק לנמען.
  • הפיצוי מצטבר. כך למשל, אם נשלחו 5 דברי פרסומת מאותו מפרסם בניגוד לחוק, ניתן לקבל פיצוי של עד 5,000 ש"ח.

טיפ
ניתן להגיש תביעה לפי "חוק הספאם" לבית המשפט לתביעות קטנות, שכן לא נדרש ידע משפטי או ייצוג על ידי עורך דין.
  • בנוסף יכול הנמען להגיש תלונה במשטרה - משלוח דברי פרסומת בניגוד להוראות החוק מהווה עבירה פלילית שבצידה קנס כספי של עד 202,000 ש"ח (נכון לשנת 2019).
ו202,000 ש''ח במקסימום
כפי שתשים לב, סכום זה אינו קשור לפיצויים ולא יגיע אל המתלונן. אלא זהו קנס כספי על עבירה פלילית. כמו שלא תקבל את הכסף של הקנס לו תלשין על שכנך שעורך חתונה.

ראובן 23

משתמש מקצוען
אגב אם מישהו יודע ליצור סקר יהיה מעניין לדעת כמה אחוזים שומעים איזה הודעה כזאת וזה גורם להם לתרום לפי משאל שאני עשיתי זה נראה לי אפילו לא אחוז
כי אנשים לא מקשיבים אלא מתעצבנים ונראה לי זה גורם יותר נזק מתועלת למי שעושה את זה (לפי המעשה הידוע שאם אתה רוצה לגרום למישהו לא להצביע למישהו מסוים תתקשר אליו ב2 בלילה ותשכנע אותו להצביע לאותו אחד)

סוווווף !!!

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
D I G I T A L
אגב אם מישהו יודע ליצור סקר יהיה מעניין לדעת כמה אחוזים שומעים איזה הודעה כזאת וזה גורם להם לתרום לפי משאל שאני עשיתי זה נראה לי אפילו לא אחוז
כי אנשים לא מקשיבים אלא מתעצבנים ונראה לי זה גורם יותר נזק מתועלת למי שעושה את זה (לפי המעשה הידוע שאם אתה רוצה לגרום למישהו לא להצביע למישהו מסוים תתקשר אליו ב2 בלילה ותשכנע אותו להצביע לאותו אחד)
אתה לא צריך סקר
אלא עצם העובדה שזה ממשיך זה מראה לך שהם עושים מזה הרבה כסף

a Computer

טכנאי מחשבים
D I G I T A L
זה מראה לך שהם עושים מזה הרבה כסף
מי? מוכרי הרשימות שעליו דובר באשכול? בוודאי. (יחסית...)
העמותות? יש מספיק צינטוקים בשביל שכל אחת תנסה פעם פעמיים.. (קמפיין או שנים, כן?! לא צינטוק או שניים)
אם הם כיסו את עלות הפעלת הקמפיין בפעם הראשונה זה מספיק בשבילם לעשות זאת שוב ושוב... ושוב... למה לא? לא דורש כוח אדם שלהם, רק ריצות שלנו לטלפון.

אברהם קורניק

משתמש מקצוען
הבעיה העיקרית היא,
שבניגוד לעבר שאז כל הצינתוקים התחילו ב 0799
הם הבינו שאנשים מזהים שזה הטרדה ולא עונים.
לכן הם התחילו לצנתק ממספרים 02 או 03
שנראה כאילו באמת אדם פרטי
אולי כעזרה ראשונה צריך לחייב אותם להתקשר רק מקידומת מסוימת.

כמו כן,
כמו שניתן לראות באשכול השני,
ברור שזה לא חוקי,
וניתן לתבוע בבית משפט.
אבל זה מיועד רק למי שיש לו הרבה זמן,
בינתיים ניתן פשוט לשלוח מייל למשרד התקשורת,
ולבקש שיטפלו בזה.

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
וניתן לתבוע בבית משפט.
אבל זה מיועד רק למי שיש לו הרבה זמן,
תביעה קטנה לא דורשת הרבה זמן
אם זה ברור לך שהחוק מאפשר לתבוע מצנתקים, אז זה תהליך פשוט שנקרא תביעה קטנה בבית משפט לתביעות קטנות.
צריך להגיש לבית המשפט כתב תביעה נגד המצנתק, וכאן לפעמים זה עלול להיות בעייתי, כי אם מדובר בעמותה מוכרת קל למצוא את הפרטים שלה (כתובת, מס' עמותה וכו') לצורך התביעה, אבל אם זה קו נייעס עם בחור צעיר ונמרץ שצועק בהתלהבות (ובדרך כלל גם עם שגיאות) "אצלנו כל החדשות המעניינות......" אז קצת בעיה למצוא אותו לצורך תביעה.
דבר חשוב נוסף, צריכים להיות בטוחים שלא נתתם איזה שהוא אישור בטעות, למשל אם חזרתם למספר האם זה מהווה הסכמה (כמו שבדר"כ הם מודיעים "האזנתכם לקו מהווה הסכמה...") וכדו'. ולכן הכי טוב זה לנסות להידבר איתם קודם בתיעוד מלא.
אחרי הגשת התביעה הדברים כבר נוסעים לבד. מקבלים זימון לדיון בבית משפט, הנתבע אמור להגיש כתב הגנה, בבית המשפט עומדים התובע מול הנתבע (בת"ק בדר"כ א"א להיות מיוצגים ע"י עו"ד), ואם מצדכם עשיתם את המינימום הנדרש והוכחתם שהיתה הטרדת ספאם בניגוד לחוק זה אמור להסגר לטובתכם.
לגבי סכום הזכיה זה תלוי בשופט שנפלתם עליו. החוק קובע למוטרד 1000 ש"ח ללא הוכחת נזק. אם הגשתם תביעה נגד מטריד על 5 מקרים יש שופטים שפוסקים 1000 ש"ח לכל מקרה = 5000 ש"ח, ויש שפוסקים פחות.
לסיכום: זה תהליך קל ופשוט (ומעניין).
כמובן שצריך לשאול רב, ולברר אם זה אכן חל על צינתוקים ולא רק S.M.S

מירי12

משתמש רשום
רק שתדעו שלקרוב משפחתי יש פלאפון לא כשר והוא אף פעם לא מקבל צינתוקים!!
כלום, גם SMS של פרסומת זה ממש נדיר אולי פרסומת אחת בשנה,
זאת אומרת שגם הוא ירצה להתחזק ולקנות פלאפון כשר הוא לא יעשה זאת, כי למה לקבל כזה עונש של צינטוקים על זה שהחלטת להתחזק... תחשבו על זה.... אני רואה בזה ממש ניצול של החברה החרדיתתת

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
רק שתדעו שלקרוב משפחתי יש פלאפון לא כשר והוא אף פעם לא מקבל צינתוקים!!
כלום, גם SMS של פרסומת זה ממש נדיר אולי פרסומת אחת בשנה,
זאת אומרת שגם הוא ירצה להתחזק ולקנות פלאפון כשר הוא לא יעשה זאת, כי למה לקבל כזה עונש של צינטוקים על זה שהחלטת להתחזק... תחשבו על זה.... אני רואה בזה ממש ניצול של החברה החרדיתתת
לגבי ה S.M.S זה מראה כמה שהחוק אבל בעיקר הציבור שמשתמש בו (תביעות וכדומה) יעילים.

אברהם קורניק

משתמש מקצוען
ברור שגם אם יש חוק,
כל זמן שלא משתמשים איתו - הוא לא שווה כלום.

בס.מ.ס. היה עמותה שעזרה להגיש את התביעות וככה נהיה לזה סוף.
צריך מישהו שירים את הכפפה גם במגזר החרדי.

ראובן 23

משתמש מקצוען
אתה לא צריך סקר
אלא עצם העובדה שזה ממשיך זה מראה לך שהם עושים מזה הרבה כסף
הם לא עושים מזה כסף רק זה השקעה נמוכה אז הם לא בדיוק משקיעים בזה חשיבה אם נעשה סקר הם אולי יחשפו אליו וזה יגרום להפחתת הכאב באוזניים

lab

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
שיפנו למוטי ויטמן או לשרה רוזנבאום או ליתר הארגונים שמסייעים בגיוס משאבים, ויקבלו סיוע מקצועי.
שילמדו אותם כיצד להספים את כל העולם במייל?

ראובן 23

משתמש מקצוען
פתחתי סקר

Rרחמים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
מה נראה לכם הדרך הכי טובה בשביל הארגונים לגייס תרומות מבלי לצנטק ולנג'ז לנו בשכל ??
בדרכים ידידותיות, מכירה סינית, דרשן שבא לספר סיפרים ואז מתרים, סיפור מצגת על ארגון ועל פועלו, ולמה כדאי לתרום לו. פירסום בעיתון כמו שקרן ההסעות עושים. וכמו שעזר מציון עושים ועוד אחרים. ככה לצנתק זה פשוט מצווה הבאה בעבירה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה