בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

יו"ר דירקטוריון אנג'ל הפגין מול מרן רה"י. האם תפסיקו בגלל זה לרכוש ממוצרי החברה?

• לא קונה אנג'ל עד להתנצלות!

• לא משתתף בחרם הצרכני

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.
מצב
הנושא נעול.

יהושע הצדיק

משתמש מקצוען
ננסה לחשוב מה המניעים של אלה הכותבים פה נגד החרם ולהגיב עליהם.
(לי אין (לפחות עדיין) רוח הקודש לדעת מי ומה מסתתר מאחורי הניקים. ולכן אינני מתלהם להאשים אותם בתור סוכנים נסתרים של אנג'ל וכדומה. (אם כי זה וודאי יכול להיות לפחות חלק מהם)
יש פה בעיה תקשורתית שורשית שמבין מי שלמד בעיון את כשלון 64 המנדטים כלפי האליטות והתקשורת.
אומרים שיותר קשה להוציא את העבדות מהיוצאים ממצרים מאשר להוציא את העבדים ממצרים.
חלק מהנדוס התודעה של האליטות והתקשורת לגרום לצד השני להרגיש נחות עד שהוא לא מיעז לחשוב שהוא שווה לא פחות. ואם כבר הוא קצת דואג לעצמו הוא גם מתנצל אלף התנצלויות.
ניתן דוגמא מהימים האלו. כל מי ששומע את המראויינים בנושא אנג'ל שומע שני דברים מקבילים. א. שהשמאל והתקשורת לא מסוגלים לחיות עם זה שלחרדים מותר שבכלל יכאב להם על משהו שלא לדבר על חרם וכדו' ב. שהדוברים החרדיים נשמעים מתנצלים אלף ואחד התנצלויות על זה שהעזו כנ"ל.
שני הקולות האלו נקראים כאן גם באשכול.
אני קורא כאן לכותבים להתרומם מעל זה.
אפשר לדבר בצורה חופשית מהפטרונות החילונית והנכנעים להם.
אני רוצה לקרוא כאן הודעות בסגנון - מי אתם בכלל החילונים שתטיפו לנו מוסר באיזה צורה ? אנחנו סוג א' כמו שלימדו אותנו בתלמודי התורה והישיבות. אנחנו יודעים שאנחנו מעליכם בכל תחום ומתוך רחמנות עליכם בתור תינוקות שנשבו וכדו' משתדלים לקרב אתכם בארגוני הקירוב והתשובה.
כמו כן אנו יודעים שאתם כוחניים (משטרה, משפט, תקשורת וכדו') צבועים (כנ"ל) ובינתיים מבחינה מסוימת שולטים בנו
(על ידי הנ"ל וכדו') עד ביאת המשיח או עד שישתנה יותר המאזן הדמגורפי.
אבל מכאן שתטיפו לנו מוסר על מה לכאוב על מה להפגין ואיך לפעול ואת מי להחרים ? מי אתם בכלל ?
התפללתם כבר שחרית ? למדתם דף היומי ? יש לכם בנים בישיבות הקדושות ?
הגעתם בעבר לבני ברק עם השטויות שלכם , אין מכניסי אורחים כמונו.
אבל אם תעזו לערער את סמכות גדולי הדור ואת כבוד גדולי ולומדי התורה נשתמש כנגדכם בכל הכלים העומדים לרשותנו.
ראו הוזהרתם. כל מי שבאיזה צורה מתפרנס גם מהציבור החרדי שיתראה באיזה אירוע כזה נטפל פה בדיוק כמו שאנו מטפלים עכשיו באנג'ל. כי מי אתם בכלל שתטיפו לנו מוסר ?
ומסר לנו החרדים שקוראים פה באשכול.
מכל תגובה של מישהו פה נגד החרם אנו יכולים להבין כמה הוא נחוץ קודם כל בשביל עצמינו להתרומם משפלות כלפי החילוניים. לכן מי שקורא תגובות שלהם ,כנגד כל תגובה שלהם יפיץ למשל עוד עשר בדיחות ושירים וכדו' שעוזרות להפיץ את החרם. (למשל את השיר היפה שכתבו למעלה) או את ההקלטות של הרב אברהם יוסף והרב אליהו שלזינגר וכדו'.
גאים להיות שומרי מצוות.

ברכה וישועה

משתמש פעיל
1. יש כאלו שמנסים כאן לא לקרוא לזה חרם בכל מיני אמתלות מטופשות, זה חרם לכל דבר!!!! וכל מי שמנסה לרמות את עצמו שיערב לו.
2. לדעתי חלק גדול מהמחאה זה לא בנוי על כבוד התורה, אלא על תחושת שהרפורמה נעצרה [תראו שרוב מי שהיה בעד החרם, היה גם בעד החרם על פוקס]. כדי שנראה להם מי אנחנו וכמה אנחנו חזקים. ([רק אם הם יחזירו לנו בחזרה, שאף אחד לא יתבכיין ויזכור מי התחיל])
3. שנתפסים לאחיין של בעל השליטיה שכתב משהו, וממש לא מסוגלים לאכול מהלחם זה פשוט מגוחך

נערך לאחרונה ב:

ברכה וישועה

משתמש פעיל
אני באמת אשמח להבין למה אתם כל כך נזעקים על פרנסה ליהודי ולא על כבוד תלמיד חכם??

פרנסה זה ענין של הקבה ויש לו הרבה דרכים. כבוד התורה זה שלנו רק שלנו.
מה זה הבדיחה? מזעזע מקפחים פרנסה למישהו ואומרים לו פרנסה מהש"י.
אדם פרטי הלך להפגנה והחליטו שכל החברה אשמה לכן פוגעים בפרנסה של יהודים
מי שמקפח פרנסה זה המחרים מחאה על כבוד התורה זה בקול קורא של הרבנים. אצל החסידים היו אומרים הגשמיות של השיני זה הרוחניות שלך.

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
יש כאלו שבכח מנסים להפוך את המציאות.
1. יש כאלו שמנסים כאן לא לקרוא לזה חרם בכל מיני אמתלות מטופשות זה חרם לכל דבר וכל מי שמנסה לרמות את עצמו שיערב לו
מנסים להגחיך את אלו שנמנעים מרכישת מוצרי אנג'ל זה בכל מיני נימוקים מטופשים.

2. לדעתי חלק גדול מהמחאה זה לא בנוי על כבוד התורה אלא על תחושת שהרפורמה נעצרה [תראו שרוב מי שהיה בעד החרם היה גם בעד החרם על פוקס] כדי שנראה להם מי אנחנו ([רק שהם יחזירו לנו בחזרה, שאף אחד לא יתבכיין ויזכור מי התחיל])
לא יודעים שהרבה ממי שנמנע כרגע מרכישת מוצרי אנג'ל נמנע גם מרכישה בפוקס הרבה לפני גילוי דעות הבעלים - עקב אי שמירת השבת שלהם.
מנין שידעו? מבחינתם הכל ביזנס ומה שטעים בפה, נח וזמין, ערכים? איזו חיה זאת?

3. שנתפסים לאחיין של בעל השליטיה שכתב משהו וממש לא מסוגלים לאכול מהלחם זה פשוט מגוחך
שמתעלמים מזה שהחברה עצמה למרות הנזק הכלכלי לא מתנערת מכל הנ"ל ובכך רק מחזקת את התדמית השלילית שלה...

אז שיערב להם הלחם...:)
עם ממרח ובלי.

נערך לאחרונה ב:

אלף אורות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
ננסה לחשוב מה המניעים של אלה הכותבים פה נגד החרם ולהגיב עליהם.
(לי אין (לפחות עדיין) רוח הקודש לדעת מי ומה מסתתר מאחורי הניקים. ולכן אינני מתלהם להאשים אותם בתור סוכנים נסתרים של אנג'ל וכדומה. (אם כי זה וודאי יכול להיות לפחות חלק מהם)
יש פה בעיה תקשורתית שורשית שמבין מי שלמד בעיון את כשלון 64 המנדטים כלפי האליטות והתקשורת.
אומרים שיותר קשה להוציא את העבדות מהיוצאים ממצרים מאשר להוציא את העבדים ממצרים.
חלק מהנדוס התודעה של האליטות והתקשורת לגרום לצד השני להרגיש נחות עד שהוא לא מיעז לחשוב שהוא שווה לא פחות. ואם כבר הוא קצת דואג לעצמו הוא גם מתנצל אלף התנצלויות.
ניתן דוגמא מהימים האלו. כל מי ששומע את המראויינים בנושא אנג'ל שומע שני דברים מקבילים. א. שהשמאל והתקשורת לא מסוגלים לחיות עם זה שלחרדים מותר שבכלל יכאב להם על משהו שלא לדבר על חרם וכדו' ב. שהדוברים החרדיים נשמעים מתנצלים אלף ואחד התנצלויות על זה שהעזו כנ"ל.
שני הקולות האלו נקראים כאן גם באשכול.
אני קורא כאן לכותבים להתרומם מעל זה.
אפשר לדבר בצורה חופשית מהפטרונות החילונית והנכנעים להם.
אני רוצה לקרוא כאן הודעות בסגנון - מי אתם בכלל החילונים שתטיפו לנו מוסר באיזה צורה ? אנחנו סוג א' כמו שלימדו אותנו בתלמודי התורה והישיבות. אנחנו יודעים שאנחנו מעליכם בכל תחום ומתוך רחמנות עליכם בתור תינוקות שנשבו וכדו' משתדלים לקרב אתכם בארגוני הקירוב והתשובה.
כמו כן אנו יודעים שאתם כוחניים (משטרה, משפט, תקשורת וכדו') צבועים (כנ"ל) ובינתיים מבחינה מסוימת שולטים בנו
(על ידי הנ"ל וכדו') עד ביאת המשיח או עד שישתנה יותר המאזן הדמגורפי.
אבל מכאן שתטיפו לנו מוסר על מה לכאוב על מה להפגין ואיך לפעול ואת מי להחרים ? מי אתם בכלל ?
התפללתם כבר שחרית ? למדתם דף היומי ? יש לכם בנים בישיבות הקדושות ?
הגעתם בעבר לבני ברק עם השטויות שלכם , אין מכניסי אורחים כמונו.
אבל אם תעזו לערער את סמכות גדולי הדור ואת כבוד גדולי ולומדי התורה נשתמש כנגדכם בכל הכלים העומדים לרשותנו.
ראו הוזהרתם. כל מי שבאיזה צורה מתפרנס גם מהציבור החרדי שיתראה באיזה אירוע כזה נטפל פה בדיוק כמו שאנו מטפלים עכשיו באנג'ל. כי מי אתם בכלל שתטיפו לנו מוסר ?
ומסר לנו החרדים שקוראים פה באשכול.
מכל תגובה של מישהו פה נגד החרם אנו יכולים להבין כמה הוא נחוץ קודם כל בשביל עצמינו להתרומם משפלות כלפי החילוניים. לכן מי שקורא תגובות שלהם ,כנגד כל תגובה שלהם יפיץ למשל עוד עשר בדיחות ושירים וכדו' שעוזרות להפיץ את החרם. (למשל את השיר היפה שכתבו למעלה) או את ההקלטות של הרב אברהם יוסף והרב אליהו שלזינגר וכדו'.
גאים להיות שומרי מצוות.
יש כאן הרבה שמעלים טענה אחרת - שאנו פוגעים בזכיינים החרדים של אנג'ל.
למעשה, ענו על זה כאן כמה פעמים, אבל אותם שטוענים, באים לנו עם רגש - "נכנסנו לחנות, ראינו שאין אף אחד, המוכר עצוב".
המטרה כאן היא לדרוך לנו על הרגש המוסרי. כלומר, אתם החרדים, שכל כך מקפידים על בן אדם לחברו, מעזים להחרים גם חרדים ולהזיק לפרנסתם?
ויש טענה נוספת שהרב אדלשטיין עצמו ביקש לא להגיב. אז קודם כל, ברור שזה מה שהוא יגיד! הרי הוא גדול הדור! הוא לא איזה פוליטיקאי שהכבוד שלו מעל הכל. אבל מצד שני ברור לגמרי שחובתנו למחות על כבודו למרות שהוא עצמו מחל על כבודו.
כך ששתי הטענות הנ"ל פלוס הטענות שהועלו כאן לעיל, לא תקפות.
צריך להבין שהפרזיטים פה ואוכלי החינם הם אלו שלא לומדים תורה, הם אלו שמזלזלים בתורה. בפרשת השבוע כתוב: "והארץ לא תמכר לצמיתות, כי לי כל הארץ" - כלומר, הארץ לא שייכת לעם ישראל סתם כך, היא שייכת רק ברצונו של הקב"ה ורק בתנאי שנשמור תומ"צ, ואם לא - "כי אז תקיא הארץ אתכם". אז אם יש כאן עדיין מי שמרגיש שיש ממש בטענות ההבל של החילונים, מגיעה בדיוק פרשת השבוע ומזכירה לנו של מי הארץ ובאיזה תנאים מותר לנו לגור פה. כך שכל פורקי העול למיניהם חיים למעשה מפיו ועל חשבון שומרי התומ"צ ולומדי התורה ובוודאי שלא הפוך. קצת להרים את הראש ולהיות גאים. בטח לא יזיק.

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
לצערי אתה שוב ושוב מציג נתונים שגויים
מנכ"ל אנג'ל כתב פוסט שבו הוא גיבה את עומר בר לב

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
2. לדעתי חלק גדול מהמחאה זה לא בנוי על כבוד התורה, אלא על תחושת שהרפורמה נעצרה
אני מוחה על ביזוי כבוד התורה של הרבנים שקראו להחרים את אנג'ל
לצערי נראה כי כבודם של כל אותם רבנים אינו עומד בראש מעייניך

אליז

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
1. יש כאלו שמנסים כאן לא לקרוא לזה חרם בכל מיני אמתלות מטופשות, זה חרם לכל דבר!!!! וכל מי שמנסה לרמות את עצמו שיערב לו.
2. לדעתי חלק גדול מהמחאה זה לא בנוי על כבוד התורה, אלא על תחושת שהרפורמה נעצרה [תראו שרוב מי שהיה בעד החרם, היה גם בעד החרם על פוקס]. כדי שנראה להם מי אנחנו וכמה אנחנו חזקים. ([רק אם הם יחזירו לנו בחזרה, שאף אחד לא יתבכיין ויזכור מי התחיל])
3. שנתפסים לאחיין של בעל השליטיה שכתב משהו, וממש לא מסוגלים לאכול מהלחם זה פשוט מגוחך
ההודעות הכי חריפות שלך בפורום היו נגד הפגנת הימין, ועכשיו נגד החרם על אנג'ל...
תעשו את החשבון לבד

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
לא מבינה מה הדיון כאן
כשכואב לי אני צועקת
וכשמעליבים אותי אני נעלבת
לא נוקמת באף אחד
לא פוגעת בפרנסה של אף אחד
לא רואה בזה קידוש ה' או חילול ה'
אני בסה"כ בנ"א
הרב אדלשטיין לא נמצא במשוואה הזאת
אלא הציבור החרדי בכללותו
שהפך בשנה האחרונה לשק חבטות של חלקים בציבור
ואני לא מוכנה לתת לזה יד ולהגיש להם לחי.

בפוקס אף פעם לא הייתי קונה מידי הרבה
אבל אחרי התעוזה שלהם לסגור חנויות בגלל לקיחת צד פוליטי- קבלתי החלטה לא להכנס לשם יותר.

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
מחשבה קטנה שלי בנושא:
הבלאגן הזה מזכיר לי את ההתחלה של הקורונה.
לא ידענו לכמה זמן היא מגיעה, על פניו אפשר היה לחשוב שתוך חודש חודשיים אנחנו אחרי,
אבל מי שעשה הערכות אמיתיות - טען שהיא לא הולכת להעלם בזמן הקרוב.
אני חושבת אותו דבר עכשיו לגבי אנג׳ל.
אם אני במקום אחד הזכיינים, אני לא בונה על כך שהמחאה תדעך בקרוב, ושוקלת שהנזק ישאר לטווח הרחוק.
לדעתי הנכון עבורם זה רגע קודם להפטר מהזכיינות ולהפוך להיות עצמאיים (או תחת זכיינות אחרת).
הרי הקטע של הזכיינות זה הרבה בשביל המיתוג, להיות תחת שם מוכר.
אז עכשיו השם המוכר הזה הופך להיות בעכרם.
עם טיפה שיווק נכון הם מציגים את זה כך שבגלל החרם הם לא רוצים יותר חלק במערכת הזו,
והציבור נקרא לחזק ולתמוך בהם.
במיוחד שאנשים באיזור כבר מכירים אותם וסומכים עליהם.
אני חושבת שלטווח הרחוק הם יכולים רק להרוויח מזה.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
מי שמקפח פרנסה זה המחרים מחאה על כבוד התורה זה בקול קורא של הרבנים. אצל החסידים היו אומרים הגשמיות של השיני זה הרוחניות שלך.
בדיחה? זה רציני להחריד
בא יהודי מיוצג בצורה מהותית ומחרף ומגדף את שם ה' ואת רבניו ואנחנו אמורים להכיל אותו?
להכלה הזו התורה התכוונה?
כלאמר לפי החסידות אנחנו אומרים לתמוך ולפרנס את עומר? הרי הוא יהודי.
מה דעתכם?

דוּבי

משתמש מקצוען
זכותי לקנות איפה שאני רוצה
ואני מעוניין לקנות אצל מי שמכבד מי שמזלזל ומגדף (בהודעה של האחיין והמנכ"ל)
אני לא מעוניין לדאוג לו עוד לפרנסה בכבוד
ואגב הם אמרו שזה לא מזיז להם ועוד יש שאמרו שהם מרוויחים מכך אז הנה תגידו תודה...

TYPE:{programmer}

משתמש סופר מקצוען
מחר אני יקנה (ויזרוק לפח) מנת בשר טריפה בחנות איפה שXXX קונה, באשדוד?
כדי לפרנס יהודים, ולא לקפח וכו'...?
אתה צודק מאוד במשפט הזה
הגשמיות של השני זה הרוחניות שלך.
אבל מדובר בגשמיות כשרה... ולא ח"ו לחזק ידי עוברי עבירה
או את פרנסת המלעיגים עלינו (ועל דרך התורה) והמבזים את גדו"י.

גדי שלומוביץ

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
וזו דעתי: (אפשר לחלוק עלי...)
בהתחלה הייתי נגד החרם כי מה זה קשור אם עומר הפגין
הבן אדם פרטי ודעתו היא כזאת
הוא לא מחויב לאף אחד
הוא לא שם שם שלטים של אנג'ל
ולא העלה לאתר של אנג'ל תמונות
בסך הכל הלך והפגין....

ופה השתנתה התמונה:
כל אחד בפני עצמו לא רצה לקנות מהם
וממילא נוצר חרם
ומהרגע שזה נהפך לחרם
בתור חברה שחלק ניכר מהקונים שלה זה הציבור החרדי
הייתם צריכים לומר זאת
זה לא אנחנו זה רק הוא
ולא רק שלא אמרו את זה
אלא הגיע אותו חוצפן הנכד של הבעלים
והעלה פוסטים נגד הציבור החרדי
זה מראה לנו שלא רק עומר בר לב הפגין לבדו
אלא כל חברת אנג'ל נגד הציבור החרדי
ולכן מי שנגדי אז אני..................

אביר88

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
כלאמר לפי החסידות אנחנו אומרים לתמוך ולפרנס את עומר? הרי הוא יהודי.
מה דעתכם?
זה נראה כמו שיח חרשים!
הוא דיבר על פרנסה של עובדים אחרים שנפגעים (שמתנגדים נחרצות למגדף/ים, לאנרכיסטים, למילואימניקים ולשמאלנים)
ואת מדברת על פרנסה של בר-לב.
(וכדאי לבדוק האם באמת פרנסתו ניזוקה מזה)

ופה נשאלת השאלה, ממתי בני תורה מחליטים החלטות הרות גורל שמשפיעות ישירות על פרנסתם של הרבה יהודים מהבטן??

כואב לי?
כן!
מאוד!!
ואפילו גם אני בשעות הראשונות נמלאתי זעם על אנג'ל ושות'. :mad:

וביותר ההתפרצות הספונטאנית של הזעם היא כנגד השמאל והפרוגרסיביים שדורסים אותנו ממזמן ובפרט בחודשים האחרונים ביתר שאת.
אלא שכעת מצאנו שעיר לעזאזאל לפרוק את כל התסכול (המוצדק) שלנו, מצאנו מפגין בזוי שהוא גם יו"ר חברה שבקלות הציבור החרדי יכול להפעיל שרירים נגדה ו"להראות להם מה זה" ולהמחיש להם ש"לא כדאי להתעסק איתנו".
(האמת שאני די בעד המשפט האחרון, אין ספק שמנכ"לים כאלה ואחרים ישקלו היטב היטב מהלכים שכאלו בעתיד.)

בקיצור, יש צדדים רבים בעד החרם ומאידך יש שיקולים רבי משמעות שלא כ"כ נשקלו - להימנע.

רק נשאלת השאלה, האם הדברים נשקלו במאזני צדק כדרכם של בני תורה ונלקחו בחשבון כל צדדי הרווח והפסד של המאבק?!

וכל אחד ישאל את רבו (ואני מעריך ומקווה שזה לא אחד מרבני הטוויטר יוזמי החרם..)

מהודר!

סופר מקצוען באינדיזיין!!!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
אבל מדובר בגשמיות כשרה... ולא ח"ו לחזק ידי עוברי עבירה
או את פרנסת המלעיגים עלינו (ועל דרך התורה) והמבזים את גדו"י.
הדיון הוא על הזכיינים של אנג'ל,
יהודים כשרים שנקלעו לריב לא להם,
ואין שום רווח לאנג'ל בקניה אצלם,
לקנות אצלם זה הצדקה הכי מהודרת,
לא לחכות שיבקשו צדקה אלא לתת בדרך כבוד...
(קצת כואב לראות פה אנשים שקצת שמחים לאידם של אותם יהודים באמרות כנף מפוצצות כגון "אוי לרשע ואוי לשכנו",
זה לא תפקידך לקבוע מתי "אוי לשכנו"...)

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
יש סיפור שפעם האמרי חיים מויז'ניץ סיפר בשם הרופשיצר מגיד,
שיש עברות שהעויילם מקפיד עליהם שלא לעשותם ואני עובר עליהם בשמחה, ומצוות שהעויילם מקפיד לעשות ואני מקפיד שלא לעשותם...
והסביר שיש מצוות כגון "מצווה למגר אותו" שהלשין על פלוני ואלמוני, או על אוכל טריפות שפשוט מצווה לביישו ברבים... ואת מצוות אלו אינו עושה,
ויש עבירות שהוא שמח לעשות כגון לתת כוס מים ליהודי בעל עבירה וכדו'...

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  0  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה