בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

יו"ר דירקטוריון אנג'ל הפגין מול מרן רה"י. האם תפסיקו בגלל זה לרכוש ממוצרי החברה?

• לא קונה אנג'ל עד להתנצלות!

• לא משתתף בחרם הצרכני

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.
מצב
הנושא נעול.

א.ש.א.

משתמש פעיל

"אז אתה לא בעניינים בכלל!" -
נוזף אברך א' באברך ב' תוך כדי גלגול תפילין נמרץ בין הררי החלות והקוגלים בחצר בית הכנסת.
ואף אני התענגתי על רוח המלחמה המנשבת באוויר - אקשן!
איזה כוח יש לנו - החרדים - יכולים אנו לנצח גם חברות ענק כמו אנג'ל!
לרגע חשבתי לעצמי: לא יודע בדיוק מה זה יו"ר דירקטריון כי איני בקי בחברות,
אבל הואיל והוא התמנה לתפקיד זה עתה - זה אומר שאנג'ל זה לא "שלו" והוא בסה"כ פקיד בשכר,
ומיד הדחקתי את המחשבה, כי למה להרוס את הכיף?
ואז ראיתי הבוקר את מה שכתבו מערכת 'יתד':
"על דעת רשכבה"ג מרן ראש הישיבה שליט"א: איננו מתייחסים לאירועים המתריסים אתמול מול היכלי התורה".
8u9CNuVf_lWH81MVj6HtBt_I90KVVH46dhlk0VIVLiEOfKPguv8cAljsmidQyEONtvqMZV0E6r55AxBoBHNa7VHClx3fzwuzgMa65GUxwgqymxDRP2Kzm4jm0n4zfkA_6QzDr-GlfQ=s0-d-e1-ft

האם הוא הורה ל'יתד' או לכולנו?
לא מאוד משנה, המסר ברור.
מישהו מפגין, אז מה? אז במקרה הוא עובד אנג'ל, אז מה?
אתם לא מבזבזים אנרגיה?
ואולי אתם מגדילים את תחושת הריחוק של אלו שעדיין לא שומרים מצוות כלפי ציבור בני התורה?

אבל זה לא העיקר לדעתי,
יש לי פירוש למסר העמוק בדברי מרן ראש הישיבה,
על פי מעשה קודם.
מרן הסבא מקלם זצ"ל הנהיג בישיבת קלם שאין קמים בפניו כלל,
(ומעשה שהיה ונכנס אורח לבית המדרש וכשהסבא מקלם יצא מחדרו קפץ מיד מלוא קומתו,
והסבא תכף חזר לחדר וננעל שם במשך חמישה רגעים, וכשיצא נזף בו: "וכי אינך יודע פה מכלום?" - משהו כזה).
ומעודי תהיתי מה פשר הנהגה זו, נגד ההלכה לכאורה.
ופעם אחת זכיתי להסיע את הרב ראובן לויכטר שיבדל"א לוועד,
ובדרך שאלתי אותו האם יש לו פשט בהנהגת הסבא,
ואמר לי לאו, והוסיף שאכן הדבר מוקשה.
אמרתי לו שיש לי רעיון לפשט: כשתלמיד קם לפני הרב הוא ממלא כרסו בזה,
הוא מרגיש שהוא ממש תלמיד גדול ונורא בזה שהוא קם לפני ראש הישיבה,
ומכאן ואילך נדרש ממנו פחות להטות אוזנו לשמוע בקולו ולעשות מאמץ ללכת בדרכו.
הסבא מקלם לא רצה שתלמידיו ימלאו את הבטן מקימה בעלמא, הוא רצה שהם יהיו תלמידים של ממש!
ומי שלא ראה את רבי ראובן נהנה מפשט, לא ראה תלמיד חכם נהנה מפשט מימיו...
"איזה יופי", הוא אמר, "איזה יופי!"
ומאז אני ממלא כרסי בזה שרבי ראובן לויכטר אהב פשט שלי...

ולענייננו, מאיפה התחיל החרם על אנג'ל?
מהטוויטר!
ממעוזם של העיתונאים הפשוטים שאינם חובשים את ספסלי ישיבת פוניבז',
ממקומם של נציגי שעושים מלאכתם נאמנה, אך מלאכתם עיקר, וממלאים כרסם בכינויים "שלוחי דרבנן",
לא מאנשים שיגעים בתורת ה' ובהבנת השיעור כללי של רב גרשון, כפי שהוא מכונה באהבה בבתי המדרש.
ולכן הם כל כך מתלהבים!
איזה כיף! אפשר להיות תלמידים אמיתיים של רב גרשון בזה שנצייץ בטוויטר ונעלה סטטוסים בווטסאפ!
מעולם לא היה קל כל כך להיות בן תיירה אמיתי.
כבוד ראש הישיבה!!!
רבם דקרו!
קודם תקשיבו לרב גרשון שהוציא מכתב מפורש ובו הוא מורה שלא לעסוק כלל ברישום לישיבות קטנות לפני סוף תמוז.
אל תחשבו ששמעתי לו, אחרת הייתי נשאר בלי ישיבה קטנה לבן שלי, אבל זה בגלל שאף אחד מסביבי לא שמע.
כי כשזה דורש איפוק או מאמץ, אנחנו כבר לא תלמידים כאלה גדולים.
אבל כשזה אומר לאכול ברמן במקום אנג'ל ועל הדרך לעשות מפגן כוח ולהראות שאנחנו שולטים במדינה, זה כיף של ממש!

(אביאל נריה)

טאבו

משתמש סופר מקצוען
אם בשבוע הראשון 25% מהציבור בלב בני ברק לא משתף פעולה עם החרם, לא ברור לאן זה ימשיך...
השאלה מה המניע של ההחרמה של אנג'ל
האם הוא עצם הרצון לפגוע בחברה או הרגש סלידה מקניה של מישהו שנהג בצורה כזו?
לי אישית אין שום בעיה שחברת אנג'ל תפרח ותצמח עד בכלל, פשוט לא בא לי ואפילו מגעיל אותי לאכול את הלחם שלה אחרי שקראתי את הפוסט של האחיין.
פשוט שיחיו את חייהם בלי קשר אלי.

Tzvi@

משתמש פעיל
עם כל הצער, אם בשבוע הראשון 25% מהציבור בלב בני ברק לא משתף פעולה עם החרם, לא ברור לאן זה ימשיך...
בדיוק הפוך יש אנשים שלוקח להם זמן לקלוט.
,8:00 בסופרים ובחנויות בריכוזים החרדים מדווחים כי בעקבות התעלמות העיתונים
המודפסים מהחרם על אנג'ל רבים לא שמעו על החרם שתפס בעיקר ברשת(חדשות המוקד)

נערך לאחרונה ב:

מדבר לעניין

משתמש פעיל
עם כל הצער, אם בשבוע הראשון 25% מהציבור בלב בני ברק לא משתף פעולה עם החרם, לא ברור לאן זה ימשיך...
ממש לא
25% זה לא הרבה בכלל
תחשוב על אנשים שאין להם אפשרות להתנייד ולקנות חלות במקום אחר
או שעדיין לא הגיע לאזנם שמועה זו
חכה לבוקר ותראה
אני מעריך עדיין שכ20 % ימשיכו לקנות
אין 100% אף פעם אבל 80 % חזק
זה אדיר

חוץ מזה שבעלי חנויות יפסיקו להביא אנג'ל
כדי שזה לא יעצבן את ה80 % שהפסיקו לקנות

וכדי לחזור ולהביא אותם יקח הרבה זמן
הם לא יקחו סיכון...

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית

"אז אתה לא בעניינים בכלל!" -
נוזף אברך א' באברך ב' תוך כדי גלגול תפילין נמרץ בין הררי החלות והקוגלים בחצר בית הכנסת.
ואף אני התענגתי על רוח המלחמה המנשבת באוויר - אקשן!
איזה כוח יש לנו - החרדים - יכולים אנו לנצח גם חברות ענק כמו אנג'ל!
לרגע חשבתי לעצמי: לא יודע בדיוק מה זה יו"ר דירקטריון כי איני בקי בחברות,
אבל הואיל והוא התמנה לתפקיד זה עתה - זה אומר שאנג'ל זה לא "שלו" והוא בסה"כ פקיד בשכר,
ומיד הדחקתי את המחשבה, כי למה להרוס את הכיף?
ואז ראיתי הבוקר את מה שכתבו מערכת 'יתד':
"על דעת רשכבה"ג מרן ראש הישיבה שליט"א: איננו מתייחסים לאירועים המתריסים אתמול מול היכלי התורה".
8u9CNuVf_lWH81MVj6HtBt_I90KVVH46dhlk0VIVLiEOfKPguv8cAljsmidQyEONtvqMZV0E6r55AxBoBHNa7VHClx3fzwuzgMa65GUxwgqymxDRP2Kzm4jm0n4zfkA_6QzDr-GlfQ=s0-d-e1-ft

האם הוא הורה ל'יתד' או לכולנו?
לא מאוד משנה, המסר ברור.
מישהו מפגין, אז מה? אז במקרה הוא עובד אנג'ל, אז מה?
אתם לא מבזבזים אנרגיה?
ואולי אתם מגדילים את תחושת הריחוק של אלו שעדיין לא שומרים מצוות כלפי ציבור בני התורה?

אבל זה לא העיקר לדעתי,
יש לי פירוש למסר העמוק בדברי מרן ראש הישיבה,
על פי מעשה קודם.
מרן הסבא מקלם זצ"ל הנהיג בישיבת קלם שאין קמים בפניו כלל,
(ומעשה שהיה ונכנס אורח לבית המדרש וכשהסבא מקלם יצא מחדרו קפץ מיד מלוא קומתו,
והסבא תכף חזר לחדר וננעל שם במשך חמישה רגעים, וכשיצא נזף בו: "וכי אינך יודע פה מכלום?" - משהו כזה).
ומעודי תהיתי מה פשר הנהגה זו, נגד ההלכה לכאורה.
ופעם אחת זכיתי להסיע את הרב ראובן לויכטר שיבדל"א לוועד,
ובדרך שאלתי אותו האם יש לו פשט בהנהגת הסבא,
ואמר לי לאו, והוסיף שאכן הדבר מוקשה.
אמרתי לו שיש לי רעיון לפשט: כשתלמיד קם לפני הרב הוא ממלא כרסו בזה,
הוא מרגיש שהוא ממש תלמיד גדול ונורא בזה שהוא קם לפני ראש הישיבה,
ומכאן ואילך נדרש ממנו פחות להטות אוזנו לשמוע בקולו ולעשות מאמץ ללכת בדרכו.
הסבא מקלם לא רצה שתלמידיו ימלאו את הבטן מקימה בעלמא, הוא רצה שהם יהיו תלמידים של ממש!
ומי שלא ראה את רבי ראובן נהנה מפשט, לא ראה תלמיד חכם נהנה מפשט מימיו...
"איזה יופי", הוא אמר, "איזה יופי!"
ומאז אני ממלא כרסי בזה שרבי ראובן לויכטר אהב פשט שלי...

ולענייננו, מאיפה התחיל החרם על אנג'ל?
מהטוויטר!
ממעוזם של העיתונאים הפשוטים שאינם חובשים את ספסלי ישיבת פוניבז',
ממקומם של נציגי שעושים מלאכתם נאמנה, אך מלאכתם עיקר, וממלאים כרסם בכינויים "שלוחי דרבנן",
לא מאנשים שיגעים בתורת ה' ובהבנת השיעור כללי של רב גרשון, כפי שהוא מכונה באהבה בבתי המדרש.
ולכן הם כל כך מתלהבים!
איזה כיף! אפשר להיות תלמידים אמיתיים של רב גרשון בזה שנצייץ בטוויטר ונעלה סטטוסים בווטסאפ!
מעולם לא היה קל כל כך להיות בן תיירה אמיתי.
כבוד ראש הישיבה!!!
רבם דקרו!
קודם תקשיבו לרב גרשון שהוציא מכתב מפורש ובו הוא מורה שלא לעסוק כלל ברישום לישיבות קטנות לפני סוף תמוז.
אל תחשבו ששמעתי לו, אחרת הייתי נשאר בלי ישיבה קטנה לבן שלי, אבל זה בגלל שאף אחד מסביבי לא שמע.
כי כשזה דורש איפוק או מאמץ, אנחנו כבר לא תלמידים כאלה גדולים.
אבל כשזה אומר לאכול ברמן במקום אנג'ל ועל הדרך לעשות מפגן כוח ולהראות שאנחנו שולטים במדינה, זה כיף של ממש!

(אביאל נריה)
כלומר, טענתו היא: יש מי שלא שומעים לגדול הדור, גם אני בתוכם, וזה מצדיק גם לשתף פעולה עם אלו שזלזלו בו ובציבור החרדי כולו?

א.ש.א.

משתמש פעיל
כלומר, טענתו היא: יש מי שלא שומעים לגדול הדור, גם אני בתוכם, וזה מצדיק גם לשתף פעולה עם אלו שזלזלו בו ובציבור החרדי כולו?
לא
טענתו היא שאנשים שאף פעם לא אכפת להם כבוד התורה שלא ישתמשו בכבוד התורה ככלי ניגוח פוליטי.
(ידוע כמה מרן הגראי"ל זצ"ל חשש מההתגרות בחילונים ובעיקר סביב נושא הגיוס)

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
אפשר שמות ומקורות ?
גדולי ישראל גם התייחסו לכך השבת, בישיבת 'עטרת ישראל' במודיעין עילית דיבר על כך ראש הישיבה הגרב"מ אזרחי, כך גם חבר מועצת גדולי התורה, ר"י מאור התלמוד הגרא"י קוק שוחח עם תלמידיו במהלך השבת על החרם נגד אנג'ל והתבטא: "מי שפגוע בכבוד התורה לא יכולים לקנות ממנו".

ביום שישי התבטא הגאון רבי אברהם יוסף רבה של חולון בשיעורו ברדיו קול חי, בדבריו אמר: "חוצפה שאין דומה לה. אם הטיפש הזה, מפקד סיירת מטכ"ל, מרשה לעצמו להתפרע כמו אחרון השוטים שברחוב ולכן בשל כבוד התורה צריך להרחיק אותו מעלינו ואם לא יפטרו אותו אין לנו חלק איתם. אני מייעץ לבד"ץ להסיר את ההשגחה מהם עד שיפטרו אותו. כי יש כאן כבוד התורה. לא פוליטיקה".
(כל רגע)

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
אפשר שמות ומקורות ?
הרב אברהם יוסף זה זכור לי
והיו עוד שמות שרצו שאומר בכנות שכרגע לא זכור לי אבל רשום בחדשות.
ובכלל כל הישיבות נראה לכם שהם ישאו באחריות ללחם של הבחורים בגלל היסחפות שלהם מול עיתונאים שהצליחו להשתלט על המרחב? אני לא מצליחה להאמין לזה.
וגם אם מי שהרים את זה זה עיתונאים ויש רבנים וראשי ישיבות שחשבו שזה אכן נכון ולכן צידדו בזה יש בזה בעיה?

משה 05276

משתמש מקצוען
תחמנים החרדים האלו..
עוד כמה חילונים כאלו וגם אני מתחיל למכור חלות אנג'ל בבני ברק
צפה בקובץ המצורף 1369160
סתם לעדכון הוא החזיר הכל לבעל המכולת
ששולח את זה היום חזרות לאנגל
אנטישמיות במיטבה!
להחרים חרדים יען כי הם חרדים? מחזיר אותנו עשרות שנים אחורה...
זה לא שהחרדים מחרימים כל מי שאינו שומר מצוות, אלא מישו ספציפי שפגע בנו.
מאד מרגש מה שבן כספית חושב עלינו
הוא לא אוכל כשר ולא תורם כלום לחרדים אז שישב לו בפינתו בשקט

למאי נפקא מינה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לא חסרים אנשים שממש לא רוצים לנהות אחרי צייצנים למיניהם,
(אם כי בקווי הנעייס יש מהם שכן יקשיבו להם...)
וכאן, הם פשוט החליטו שזה נכון בעיניהם.

אז בגלל שהם לא מחוברים אונליין לכל נקודה בתבל, ולכן הם לא שמעו על כך לפני שפלוני שמע וכבר החליט להחרים - מוטל עליהם לרכוש אנג'ל?

הכלבויניק

מנהל האתר
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
האשכול שרד הרבה מהמורות, ננעל ונופה מספר רב של פעמים.
אם לא יצליחו לנהל פה דיון נקי מהשמצות אישיות, נאלץ להסיר הרשאות לפורום.

ממליץ לקרוא שוב את כללי הפורום, שנועד לעדכוני חדשות בלבד.

משה 05276

משתמש מקצוען
לא חסרים אנשים שממש לא רוצים לנהות אחרי צייצנים למיניהם,
(אם כי בקווי הנעייס יש מהם שכן יקשיבו להם...)
וכאן, הם פשוט החליטו שזה נכון בעיניהם.

אז בגלל שהם לא מחוברים אונליין לכל נקודה בתבל, ולכן הם לא שמעו על כך לפני שפלוני שמע וכבר החליט להחרים - מוטל עליהם לרכוש אנג'ל?
אנחנו ממש לא נוהים אחרי צייצינים
אלא כך מרגיש לנו לנכון
וכך גם חשבו מספר רב של ראשי ישיבות ורבנים

אדריכלית בליגה אחרת

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
יוצרי ai
הטיעון שלו ברור מאד,
ואם לא נתייחס לגופו של אדם ייתכן שהוא צודק...
הוא מעלה נקודה שמובילי דעת הקהל היום הם צייצנים (וזה מה שהוא מנסה לעשות בטורו),
וייתכן שזה נכון,
לתקוף אותו על החטא שלו זה בריחה מהטיעון..

וזה בדיוק מה שאמר מי שאמר:
"אבישי בן חיים ב׳ערוץ 13׳ על החרם נגד אנג׳ל - זה התחיל בציוצים של מובילי דעת הקהל אנשי התקשורת אבי רבינא ויוסי אליטוב שהכריזו ״הפסקנו להיות פראיירים - הציבור החרדי לא אמור לתת פרס למי שמכה בו״, יו״ר ש״ס אריה דרעי צייץ והחרם נדלק."
אולי הם המצייצים הראשונים-זה אולי כי יש להם את הכלים המתאימים לכך! אבל זה שהחרם הוא נכון, צודק, וצריך להיות חריף!, על זה אין צל של ספק!

נערך לאחרונה ב:

איכא מאן דאמר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לצערנו אנגל וברמן טוענים שהמחיר של הלחם המפוקח הוא בהפסד ולכן לכאו' זה לא משפיע עליהם כלכלית
אני לא יודע כמה הם מרויחים מהלחם המפוקח (לכן האחיין טוען שהחרדים אוכלי חינם?)
אבל ברור שאף אחד לא משלם להם על הלחם שחוזר.
צריך להבין שבשונה ממוצרים אחרים, ללחם יש תפוגה מהירה.
את כל ארגזי החלות שלא נמכרו ביום שישי האחרון, הם לא ימכרו שוב לעולם. והנזק על חשבונם.
כנ"ל ביום ראשון הקרוב.

ובכלל, מי אמר שהחרדים קונים רק לחם מפוקח?
הציבור קונה משלל מוצרי אנג'ל, וזה משתלם ועוד איך לחברה. אחרת היא לא הייתה משקיעה ומשלמת הון לבד"ץ העדה החרדית בשביל הכשר...

אביר88

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
תא"ל במילואים עומר בר לב, בעברו מפקד סיירת מטכ"ל, סיכן את חייו עשרות פעמים למעני ולמען כל אחי בני ישראל היושבים בארץ הקודש ציון וירושלים. רוב פעולותיו יוותרו חסויות כל זמן שמשיח צדקנו לא יגאלנו. הפעם הוא סיכן, אבל לא את חייו. הוא סיכן את פרנסתן של מאות משפחות בשל חוסר מחשבה, חוסר כבוד, היכרות אמיתית וכנה לדת ומסורת ישראל, ולתרבות וחברה שנדמית לו כמצויה מעבר להרי החושך, והיא בסך הכול במרחק דיבור ודיבוק חברים שני מטר ממנו.

מחאה היא לגיטימית. אגב - כל זמן שאינה משבשת את הסדר הציבורי. עבור אוכלוסיות אלו היא מציתה מחדש את הקשר למדינה למרות שברבדים מסוימים היא משדרת התפוררות, כלפי פנים וחוץ.

התרסה מול ביתו של רשכבה"ג ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין שליט"א, ראש ישיבת פוניבז' המעטירה ונשיא מועצת גדולי התורה, אינה "מחאה". "ר' גרשון", ממנהיגיה של היהדות החרדית, אינו מייצג את עצמו. מעמדו לא הוקנה בשל גובהו, גילו והדרת פניו.

ר' גרשון הוא ספר תורה מהלך המפיץ תורה ואור בכל מקום אליו הוא פונה. ר' גרשון הוא ממעתיקי השמועה ועומד בחזית שרשרת המסירה. עבור חלקים רבים הוא משה רבנו של הדור הזה.

התרסה כנגד ר' גרשון היא כהפגנה של קורח ודתו מול משה רבנו. ובימינו אין סומכים על הנס. האדמה ממנה נקצרת החיטה בימי העומר ובכוחו של הנס האלוקי, פוערת את פיה ובולעת את הפגנת החינם המתריסה של אישים כעומר בר לב. הסיבה היא פשוטה: כבודו של ר' גרשון אינו כבודו האישי. זהו כבוד התורה. כבוד תלמידי החכמים. כבודה של היהדות.

כשמישהו מעז פניו כנגד גדול בתורה, כנגד נשיא הדור, האדמה זועקת. כך מרגישים אלפי משפחות חרדיות המוחות על ביזוי התורה. יחד עם זאת, כיהודים יראי השם, החיים לאור התורה ודרך ארץ שקדמה לה, עלינו להביא בחשבון כי אירוע חמור זה, יוכיח לאלו שלדאבוננו לא זכו לקיימה על אהבת וכיבוד התורה ומורי דרכו, והדבקות בהם,

ואנו? החלטות כיצד יש לנהוג וכיצד יש לפעול במציאות מורכבת זו, וכן היא מאוד מורכבת, תלויה אך ורק בהוראתם גדולי התורה בלבד.

יכול ולעומר בר לב ולחבר מרעיו "תינוקות שנשבו" לא היה מספיק ידע סובייקטיבי, היכרות והבנה עמוקה ביחס לצעדו המתריס; יכול ואף לא הבין את משמעות צעדו. הוא אכן, כמו יהודים רבים, שגדלו בסביבתו ומסור בדרכו – כאמור - למדינה ולעם היושב בה, מרגישים מנוכרים וזרים ביחס למפעל התורה החרדי. וזאת באשמתנו!

עלינו להכיר להם עולם תורה וחסד נפלא זה, ויכול ודווקא האירוע הזה יכול לשמש מנתק לגשר שסביבו אפשר לאחות קרעים.

בסופו של דבר צריך לזכור כי מפעל שכעת יוחרם ברגע של החלטה ספונטנית כואבת, המגיע ממקום נכון ושיוצאת מקירות הלב, עלולה להביא גם לסגירתו ולפיטורי מאות עובדים שאינם קשורים כלל לאירוע וקטיעת מפעלי חסד ותרומה המזוהים אתו. האם זאת מטרתנו? כבודה של התורה נרמס, אך כבודה של התורה יודע להנהיג ולשקול שיקולים מורכבים במציאות הלא פשוטה בה אנו חיים כיום.

דומה כי הכול הבינו כעת את הכעס על הצעד הטיפשי הנאיבי והמתריס של יו"ר דירקטוריון שלא הפעיל שיקול דעת כלל, והבעיר מדורת ל"ג בעומר בימי פסח שני.

במציאות הלא מאוזנת הזאת ראוי כי נשאיר את החלטות התגובה לגדולי התורה מנחי דרכינו שליט"א. אנחנו לא נשפוך את התינוק עם המים, לא נגרום לאלטלנה 2, נוכיח להם שוב ושוב, כי אנחנו לא הם, דרכם לא דרכינו. דווקא בימי הספירה עלינו לנהוג כבוד, לחשוב בשום שכל, ולא לפעול כמו אותו בר לב - מהבטן.
------------
עו"ד רוני פאלוך

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  25  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה