דרוש מידע החצר האחורית

SHILATI

משתמש מקצוען
צר לי שאני מזדהה וחושבת שדעתה של @לורנס נכונה, ילדים חשופים היום ממילא למגוון תכנים מטרידים (עיינו ערך המצב הביטחוני שלנו...) למה להוסיף עוד פחדים? עצם הגירושים אינו בעיה, עצם הפחד שזה מכניס לילד בעייתי.
אם יש בכיתה ילדים להורים גרושים זה הזמן לפתוח ולדבר על הנושא, אם אין (ב"ה!!) אין צורך.
לאחרונה הציבור שלנו מתהדר בפתיחות מחשבתית, זה כבר מוגזם.
ואגב, מידיעה ברורה, לפעמים ילדים הורים גרושים לא ממש רוצים שידעו על זה, הם בעצמם מחביאים את הנתונים, נקודה למחשבה.
חיים מאושרים לכולם.
ו @dvory בלי לקרוא את הספר, אני מעריצה את הכתיבה המיוחדת שלך!!

מסקפריצה

משתמש חדש
כזה :)
קצת פדיחות- אבל מכל החבילה הענקית של משפחה, הייתי קורעת את הניילון ודבר ראשון בודקת מה מתקדם בחצר האחורית...
ואני כבר לא ילדה (בכל אופן בגיל ;) )
גמני חחח. ממש אהבתי את הסדרה.
דיון מעניין. גם הילדים שלי אהבו כי הם אוהבים את דבורי רנד.
לא הרגשתי שזה פותח משהו כזה רציני זה היה פשוט סיפור עם עלשל גרושים..
כמו שיש סיפור עם עלילה של מחלת כליות...
ממש נהנתי.

dafnat

משתמש מקצוען
ואגב, מידיעה ברורה, לפעמים ילדים הורים גרושים לא ממש רוצים שידעו על זה, הם בעצמם מחביאים את הנתונים, נקודה למחשבה.
באמת נקודה למחשבה! למה הם רואים צורך להסתיר ולהחביא את הנתונים?

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
נקודה למחשבה: יתכן והם לא רוצים בדיוק כי הם חוששים מתגובת החברה שמכילה דעות קדומות וחשש שזוהי מחלה מידבקת.
דווקא היכרות נבונה עם המצב לאשורו מסירה חסמים אלו ומיטיבה עם הרגשתם של ילדים להורים גרושים כך שלא יחששו לספר. הם לא עשו רע לאיש ולא אמורים להסתיר זאת כשיטה.
וכנ"ל ההורים שלהם.
אם צריכים פתיחות מחשבתית יוצאת דופן בשביל לקבל אלינו כחברה שומרת תומ"צ גם נשים שנאלצו להרוס כדי לבנות ונאבקות בעשר אצבעות לשמר בית וחינוך יהודי אז כנראה שהמצב לא משהו.

קצרה

משתמש מקצוען
מצטרפת לביקורת:

הספר לוקה בענין חשוב .
הוא לא מציג את בשום אופן את החיים קודם כלא גן עדן לילדים...
משתמע יותר מפעם אחת כאילו הגירושין "הפתיעו" אותם.
וילדים שמחכים להפי הנד ולא מכירים את זה שגירושין זה מוחלט - מצפים ביחד עם הילדים שאבא שלהם יחזור הביתה עד סוף הספר... מבחינתם הספר נגמר ממש עצוב.

זו גישה בעייתית שמסבכת ילדים רגילים. ומערער להם יציבות . מי להם ערב שאבא ואמא שלהם לא יתגרשו להם פתאום מחר?

נכון הפחד של ילדים להורים גרושים מתגובות הסביבה.
ונכון שהם מפתחים לפעמים פחדים של אולי אני לא הייתי מספיק טוב.
אבל לא נכון שזה יכול לנחות פתאום בהפתעה גמורה -
ובספר הענין הזה לא מובהר לילדים רגילים ומעורר להם פחדים "על ריק"
ובכך הוא לדעתי חוטא למטרה.

אגב,
אני לא חושבת שילדים זקוקים לכזה ספר בכדי להגיב בריא.
רוב הילדים להורים גרושים חוששים עד הרגע שכולם יודעים כי ילדים (לא בני נוער ..) מגיבים לרוב בטבעיות פשוטה לענין .

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
בלת"ק חלקי
ספר מקסים כתוב מעולה (יוני טיפהלה בוגר מידי ברמת השיח שלו אבל יש כאלה...)
עם המון כלים פשוטים לחיים שכל אחד יכול ללמוד ולקחת איתו.

דווקא לא ראיתי בסיפור שום דבר נועז ועד לרגע זה לא חשבתי שגירושין זה דבר כזה נדיר עד שרוב הילדים לא נפגשים איתו במהלך ילדותם שצריך לשמור עליהם מחשיפה לנושא.

ליליאן

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מצטרפת לביקורת:

הספר לוקה בענין חשוב .
הוא לא מציג את בשום אופן את החיים קודם כלא גן עדן לילדים...
משתמע יותר מפעם אחת כאילו הגירושין "הפתיעו" אותם.
וילדים שמחכים להפי הנד ולא מכירים את זה שגירושין זה מוחלט - מצפים ביחד עם הילדים שאבא שלהם יחזור הביתה עד סוף הספר... מבחינתם הספר נגמר ממש עצוב.

זו גישה בעייתית שמסבכת ילדים רגילים. ומערער להם יציבות . מי להם ערב שאבא ואמא שלהם לא יתגרשו להם פתאום מחר?

נכון הפחד של ילדים להורים גרושים מתגובות הסביבה.
ונכון שהם מפתחים לפעמים פחדים של אולי אני לא הייתי מספיק טוב.
אבל לא נכון שזה יכול לנחות פתאום בהפתעה גמורה -
ובספר הענין הזה לא מובהר לילדים רגילים ומעורר להם פחדים "על ריק"
ובכך הוא לדעתי חוטא למטרה.

אגב,
אני לא חושבת שילדים זקוקים לכזה ספר בכדי להגיב בריא.
רוב הילדים להורים גרושים חוששים עד הרגע שכולם יודעים כי ילדים (לא בני נוער ..) מגיבים לרוב בטבעיות פשוטה לענין

אני לא מתייחסת למה שכתבת על ילדים למשפחות רגילות.
(אין לי כח להתחיל. )
אבל מה שכתבת על משפחות גרושות על הילדים שלהן לוקה בבורות מדהימה.

בסוף אנשים פה עוד יאמינו לך.,

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אני לא מתייחסת למה שכתבת על ילדים למשפחות רגילות.
(אין לי כח להתחיל. )
אבל מה שכתבת על משפחות גרושות על הילדים שלהן לוקה בבורות מדהימה.

בסוף אנשים פה עוד יאמינו לך.,
כל הביקורת שציטטת מתבססת על הנחת יסוד שלא מופיעה בספר: שהילדים היו מופתעים מהגירושין.
זה לא מוזכר אפילו לא לרגע, ההפתעה שלהם.
הסיפור מתחיל שבוע אחרי הגירושין, והם מציגים קשת של רגשות. אף אחד מהם אינו הפתעה.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מהספר עולה שהילדים לא היו מוכנים לגירושין בכלל, ובפרוש עולה הציפיה שהאבא יחזור כל הזמן.
לי זה הפריע מאד כאמא לילד להורים גרושים.
ציפיה שההורים יחזרו כבימי קדם עולה גם אצל ילדים להורים גרושים שהוכנו מראש. זו ציפיה מאד אנושית ומובנת בגילאים רכים.

chani miller

משתמש צעיר
קודם כל:
כל הורה יש בחירה חופשית אם לתת לילדו ללקרוא את הספר או לא, מאמינה שתמיד ישארו דעות חלוקות בענין.
אישית, לאחי בן 9 יש מספר חברים שהם בנים להורים גרושים, והוא עצמו דיבר על זה לא פעם. וכן, גם הלך לשחק עם החבר במחסן של אבא שלו, ביום שהילד היה עם אביו -
לא חשבנו לנדות את הילד או לאסור עליו את זה.
ככל שהמצב נהיה יותר ויותר שכיח, המודעות היום בפרוש גבוהה יותר.
כמו כן, כאח לגרוש היו לו לפעמים פליטות פה מצחיקות [אותנו] כשדיבר עם חבריו כבר בגיל ארבע! והם לא ברחו...
אנחנו קהילה מאד סגורה וחזקה - ולא חשבנו לפחד ממשפחות כאלו או להרחיק!
וכן, יש לו לפעמים שאלות, ובכל מקרה כבן זקונים למשפחה עם נשואים הוא מכיר ומודע יותר לדברים כאלו.
ככה שאם הנושא בכל מקרה מוכר ומדובר - לא אמורה להיות בעיה לכתוב עליו בצורה רגישה, אם אפילו למרווה הוא הגיע...
[וגם בהמודיע - קראט יש סיפור על משפחה לאבא עם בעיה נפשית, מנקודת מבט של ילד, שאז תמיד אפשר להעז יותר, ובכל הספרות החרדית החלו להתייחס לנושאים שעד עכשיו עמדו בחצר האחורית, כן! ]
ומי שילדו לא נחשף למציאות הזאת, מבינה בהחלט את הרצון לגונן ולשמור על עולם ורוד ויפה.

בקשר לקושי למרות הצפיה -
גם עם הכנה, גם בגיל בוגר - לכל אדם קשה לקבל בשורות קשות וודאיות וסופיות.
אם זה בפטירה, אם בגרושין - זה הטבע האנושי ומובן שאמור לבוא לידי ביטוי בספר!

SHILATI

משתמש מקצוען
באמת נקודה למחשבה! למה הם רואים צורך להסתיר ולהחביא את הנתונים?
נקודה למחשבה: יתכן והם לא רוצים בדיוק כי הם חוששים מתגובת החברה שמכילה דעות קדומות וחשש שזוהי מחלה מידבקת.
דווקא היכרות נבונה עם המצב לאשורו מסירה חסמים אלו ומיטיבה עם הרגשתם של ילדים להורים גרושים כך שלא יחששו לספר. הם לא עשו רע לאיש ולא אמורים להסתיר זאת כשיטה.
וכנ"ל ההורים שלהם.
אם צריכים פתיחות מחשבתית יוצאת דופן בשביל לקבל אלינו כחברה שומרת תומ"צ גם נשים שנאלצו להרוס כדי לבנות ונאבקות בעשר אצבעות לשמר בית וחינוך יהודי אז כנראה שהמצב לא משהו.
כי לא תמיד בא להם לספר את המשפחולוגיה הענפה שלהם וכל סיפורי הסבתא שנלווים לעניין (במיוחד שיש כאלה שכבר נכנסים למצב שבו מתחתנים בשנית).
והרבה מאוד פעמים ההורים בכלל לא מחביאים ומתייחסים בגישה בריאה!
לא תמיד ילדים מעוניינים לחשוף הכל תחשבו שמדובר על כל מיני סגנונות של ילדים, זה לא תמיד קשור להכלה שלנו כמגזר, לפעמים סתם הילד עצמו.
אני חושבת שלפעמים המגזר שלנו לא רוצה לקבל כי לא רוצים שהמצב יהפוך לסטנדרט וזה באמת מה שחשוב, אישה גרושה או גבר גרוש אינה תופעה/משהו רע/מחלה/בעיה וכו', זה מצב קשה מאוד בחירה קשה שנעשתה לאחר הרבה מאוד ייסורים, מאידך לא ניתן להתעלם מזה שיש הרבה גרושים שלאחר הגירושים (בלי לשפוט!) מוצאים את עצמם במקום אחר ולכן למגזר שלנו קשה לתת להם מקום.
הנושא רחב מידי בשביל להקיף אותו בביקורת על ספר מדהים ככל שיהיה...

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אני חושבת שלפעמים המגזר שלנו לא רוצה לקבל כי לא רוצים שהמצב יהפוך לסטנדרט וזה באמת מה שחשוב, אישה גרושה או גבר גרוש אינה תופעה/משהו רע/מחלה/בעיה וכו', זה מצב קשה מאוד בחירה קשה שנעשתה לאחר הרבה מאוד ייסורים, מאידך לא ניתן להתעלם מזה שיש הרבה גרושים שלאחר הגירושים (בלי לשפוט!) מוצאים את עצמם במקום אחר ולכן למגזר שלנו קשה לתת להם מקום.
וכך יוצא שאנשים סובלים לחינם. אנשים, נשים וילדים
כי קבלה של גרושים לא תגדיל את מספרם .עם הקבלה וההכלה חייהם עדיין לא פשוטים ואם בחרו לעשות כן למרות המחיר הכבד אז לפחות את עונש אי הקבלה אמורים לחסוך מהם.

לורנס

משתמש מקצוען
ומה עדיף? שיתוודעו לזה מבחוץ ובצורה מעוותת??
שיתוודעו דרכי:)
אני רואה מתי ילד מוטרד, מבררים למה ומסבירים דברים.
אני לא חוסמת את הילדים שלי. כשהם באים לשאול שאלות הם מהחלט מקבלים מענה שמתאים לגילם.

פנינה ריימונד

הום סטיילינג מאליאקספרס.
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
עיצוב ואדריכלות פנים
אני רואה מתי ילד מוטרד
לא תמיד ילד מוטרד כשהוא שומע על מישהו שחולה ל"ע
אם זה ממש קיצוני אז כן
חושבת שיש מקום לא להסתיר יותר מדי, החממה הזאת לא בריאה, מניסיון

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  18  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה