הדקירה הזאת מיותרת???

אהובה ו

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
החיסון אינו מיודע בשביל להקל על החיים שלכן (קרי - ילד חולה בבית) אלא בשביל להציל אותם (קרי למנוע מקרי מוות ל"ע)!

שפעת זה לא צינון, אלא מחלה... מסוכנת.

חורף בריא :)

זהבי סגל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים

זהבי סגל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י אהובה ו;1824175:
מקרי מוות רבים כל שנה? את לא פותחת עיתון?

את מקבלת בעיניים עוורות כל מה שכתוב בעיתון?
ומה שלא כתוב, יש ענין להסתיר מציבור גדול.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
יוצרי ai
נכתב ע"י אהובה ו;1824131:
החיסון אינו מיודע בשביל להקל על החיים שלכן (קרי - ילד חולה בבית) אלא בשביל להציל אותם (קרי למנוע מקרי מוות ל"ע)!

שפעת זה לא צינון, אלא מחלה... מסוכנת.

חורף בריא :)

השפעת לכשעצמה אינה מסוכנת, מה שמסוכן זה הסיבוכים שלה ואלו אכן עלולות להסתיים גם במוות [מכירה אישית כמה כאלו!!!]

החיסון לא מבטיח שלא תחלי בשפעת או במשהו אחר שהרופא יאבחן כשפעת [כי התסמינים דומים וכמו שכתבתי למעלה אין אפשרות לאבחן שפעת בודאות....] אבל בעז"ה לא תסתבכי בסיבוכים שלה אלא תעברי אותה כמחלה לא מסוכנת.

מקווה שהובנתי. ורק בשביל למונע את הסיבוכים שווה להתחסן- לאוכלוסיה בסיכון זה ודאי נכון!

album

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
אצל ילדתי האחרונה יצא שנתתי לה חלק מהחיסונים יותר מאוחר וב"ה הגיבה נהדר!!
לגבי שפעת
זה מציאות שהחיסון עוזר. ברוב המקרים..
דודתי היא אחות ראשית באחת מקופות החולים והיא הראשונה שמתחסנת כל שנה, היא טוענת שמאז החורף שלה יותר שקט...
לעניות דעתי אם הילדים בגן זה ממש ממש מקל ועוזר.
שמעתי מכאלו שחלו בחורף לאחר החיסון אבל לא ברמה הזו כשלא חוסנו-שפעת קלילה 3 ימים ולא כמעט שבועיים.

שג

תג, רב-טקסט
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י עובדיה;1823583:
תודה רבה
אם אפשר כמה שאלות
א) האם זה עוזר גם לילדים ? וכמה מומלץ לתת להם ?
ב) למה כל העולם מדבר על ויטימין סי בחורף ולא די ?
ג) מי יודע על פטנט/סגולה/עצה וכו' שהילדים בע"ה יוכלו לעבור את החורף בלי להצטנן ?
הרבה בריאות לכולנו

א) לילדים מומלץ עד 2000 יחב"ל, בכדי להיות בטוח. וחשוב שיהיה מחברה טובה, שיוכיח את עצמו (כי יש כאלו שאינם שווים כלום, ורואים את זה בבדיקת דם שהרמה לא עולה).

ב) ויטמין די הוא יחסית חדש, אבל המודעות לזה עולה עם הזמן. עובדה שהיום רופאים כלליים כבר ממליצים לקחת את זה (במינון נמוך), ולפני כמה שנים אפי' לא ידעו על זה.
ובכל זאת, ויטמין סי גם מחזק את הגוף לטווח הקצר, אבל לטווח הארוך מאוד חשוב הויטמין די.

עובדיה

משתמש פעיל
נכתב ע"י שג;1824282:
א) לילדים מומלץ עד 2000 יחב"ל, בכדי להיות בטוח. וחשוב שיהיה מחברה טובה, שיוכיח את עצמו (כי יש כאלו שאינם שווים כלום, ורואים את זה בבדיקת דם שהרמה לא עולה).

ב) ויטמין די הוא יחסית חדש, אבל המודעות לזה עולה עם הזמן. עובדה שהיום רופאים כלליים כבר ממליצים לקחת את זה (במינון נמוך), ולפני כמה שנים אפי' לא ידעו על זה.
ובכל זאת, ויטמין סי גם מחזק את הגוף לטווח הקצר, אבל לטווח הארוך מאוד חשוב הויטמין די.

תודה רבה רבה
עדיף לתת להם די במקום סי ? או חייבים את שתייהם ?
ושוב תודה והרבה בריאות

שג

תג, רב-טקסט
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י עובדיה;1824311:
תודה רבה רבה
עדיף לתת להם די במקום סי ? או חייבים את שתייהם ?
ושוב תודה והרבה בריאות

שתיהם.

ת123

משתמש רשום
חברה סיפרה לי שהיתה בקופ"ח לאיזה ענין ובאה אליה אחות ואומרת לה שבי אני יעשה לך חיסון היא לא נתנה לה אפשרות לחשוב והלחיצה אותה מאד, למזלה היא נזכרה שהתחסנה לפנ ני שנתיים ושבוע לא יכלה לרדת מהמיטה
לאחר כמה דקות נכנסה אחות נוספת והיא שומעת אותם מדברות-' נו כמה כבר הצלחת? והיא עונה לה- תראי הסלסלה שלי כבר חצי מרוקנת

data set

משתמש רשום
הבת שלי בת 3, חוסנה לראשונה בחייה לפני כ-3 שבועות.
כרגע היא עם דלקת ראות... מדובר בילדה אסמטית והרופא אמר לי היום שטוב מאד שחיסנתי אותה.
כמו שכבר נאמר פה, זה מונע סיבוכים! ואני לא מתחרטת לרגע שעשיתי את זה.
להזיק זה בטח לא יכול, וא"א לדעת מה יכול להיות בלי זה.
שמעתי מחברה שנותנת לילדיה בכל בוקר (מתחילת החורף ועד סופו) 5cc של לימון סחוט (אפשר עם קצת סוכר), ובמשך השבוע דואגת להכין לפחות 3 פעמים מיץ תפוזים טבעי. כך היא עוברת את החורף בשלום.

אהובה ו

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
החישוב פשוט -
100 חיסונים עולים יותר זול מלילה אחד בבית חולים.

איקס-עיגול

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
נכתב ע"י שוהם;1821684:
אני גם נגד החיסון,
זה נראה שיש לקופ"ח אינטרס עליון לשכנע אנשים להתחסן,
מתקשרים בלי סוף,
שולחים מכתבים,
בכל ביקור במרפאה או בבית מרקחת, מפצירים בך שוב ושוב..
למה?
מה העניין שלהם???
די תמוה בעיני..
אם היעילות כ"כ גדולה אנשים כבר יגיעו לבד, השכנוע האינטנסיבי גורם להתרחקות מהנדון.

מצטרפת, רואים שיש כאן אינטרס לדחוף לנו כמה שיותר חיסוני שפעת.
בשבוע שעבר המזכירה בקופ"ח שאלה אותי אם כבר חיסנתי את ילדי והסבירה שחייבים את החיסון הזה וכו', שאלתי אותה אם היא חיסנה כבר את ילדיה והתשובה היתה: "תראי, צריך לחסן, זה מאד חשוב..."

וכן רופא הסביר לי שהיות ונגיף השפעת עובר מוטציות מידי שנה לכן החיסונים מורכבים ע"פ "ניחוש מדעי" - מנסים לנחש את סוג הנגיף שיהיה באותה שנה.
כמו"כ זכור לי שבשנה שעברה הניחוש לא הצליח ואנשים חלו למרות שחוסנו.

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
והשנה זה כן הצליח?
בינתים אני חולה, בקושי מתפקדת, בנגיף שפעת ימ"ש תוצרת מעבדה.

קוביה

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
פעם אחת חיסנתי את שני ילדי נגד שפעת אחד היה פחות משנה והשני בגיל שנתיים וחצי
ועד היום לא אשכח את יסורי המצפון שהחיסון הזה גרם לי.
אחרי החיסון שניהם חלו (ורק שניהם אף אחד במשפחה לא נדבק מהם) בשפעת שבחיים לא היה אצלי בבית, חום גבוה במשך עשרה ימים, אפטיים, חולים חולים
מאז אני לא מסוגלת לחסן נגד שפעת...

chick

משתמש רשום
תשובות

וזה למה עושים לכם תעמולה להתחסן:
חברה X פיתחה איזשהו חיסון נגד זן של שפעת והחברה צריכה להרויח אז היא משווקת את עצמה:
מייצרת סקרים..
משכנעת רופאים ואחיות לקבל אחוזים
אפילו הולכים לרבנים שישפיעו על הציבור שלנו
מפרסמים מאמרים מפחידים שאפשר למות משפעת.
ההפך הוא הנכון!!!
שפעת זה דבר בריא!
כשלגוף נכנס חיידק, תוקף אותו קור וכו' חסד גדול עשה איתנו ה' שהגוף משדר סימני חולשה וצועק: אנא שיכבו במיטה תנו לגוף להתמודד ולהתאושש. עיצרו ת'מרוץ, צריך לשכב, לאכול טוב ולהתחזק! כמו שידעו תמיד אימותינו.
שיעול זה טוב- כי החיידק יוצא. הזעה זה גם הפרשת פסולת וכו'
במקום זה היום לוקחים חיסון. לכלכלה זה טוב, למדינה זה גם טוב כי לא מפסידים ימי עבודה,תמשיכו לעבוד ולהתמוטט.
אתם יודעים מה קורה אז בגוף? אסון!
המחלה לא יכולה לצאת אחוצה אז היא חודרת פנימה. היא מתיישבת למשל בראות ובשלב מאוחר יותר אפילו בכליות! ואחרי שנים לא מבינים 'איך זה נפל עלי?'
היום כבר כל הרופאים יודעים: אנטיביוטיקה לא מרפאה(אא"כ פיקוח נפש) להפך אנטיביוטיקה מחלישה את המערכת החיסונית, הגוף כבר לא יכול להתמודד עם מחלה פשוטה ואז מקבלים גם בונוס מחלות מעיים וכו'.
העתק הדבק שפעת. ילד חלש ידבק מהר משפעת. דאגו להלביש אותו חם(שלא יסתובב בבית יחף וכו') דאגו לחימום הבית, לאוכל בריא (מרק עוף) שלא ישב מול חלון פתוח לקור ומאידך דאגו לאיורור הבית ותראו איך שהילד מתחזק ומגן על עצמו מהשפעת.
תודה לכל הקוראים מקווה שתבינו אותי
חורף בריא לכל בית ישראל.

start

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
למשהו יש ספק שנושא חיסוני השפעת מלאים באינטרסים צרים?

זהבי סגל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י chick;1825509:
וזה למה עושים לכם תעמולה להתחסן:
חברה X פיתחה איזשהו חיסון נגד זן של שפעת והחברה צריכה להרויח אז היא משווקת את עצמה:
מייצרת סקרים..
משכנעת רופאים ואחיות לקבל אחוזים
אפילו הולכים לרבנים שישפיעו על הציבור שלנו
מפרסמים מאמרים מפחידים שאפשר למות משפעת.
ההפך הוא הנכון!!!
שפעת זה דבר בריא!
כשלגוף נכנס חיידק, תוקף אותו קור וכו' חסד גדול עשה איתנו ה' שהגוף משדר סימני חולשה וצועק: אנא שיכבו במיטה תנו לגוף להתמודד ולהתאושש. עיצרו ת'מרוץ, צריך לשכב, לאכול טוב ולהתחזק! כמו שידעו תמיד אימותינו.
שיעול זה טוב- כי החיידק יוצא. הזעה זה גם הפרשת פסולת וכו'
במקום זה היום לוקחים חיסון. לכלכלה זה טוב, למדינה זה גם טוב כי לא מפסידים ימי עבודה,תמשיכו לעבוד ולהתמוטט.
אתם יודעים מה קורה אז בגוף? אסון!
המחלה לא יכולה לצאת אחוצה אז היא חודרת פנימה. היא מתיישבת למשל בראות ובשלב מאוחר יותר אפילו בכליות! ואחרי שנים לא מבינים 'איך זה נפל עלי?'
היום כבר כל הרופאים יודעים: אנטיביוטיקה לא מרפאה(אא"כ פיקוח נפש) להפך אנטיביוטיקה מחלישה את המערכת החיסונית, הגוף כבר לא יכול להתמודד עם מחלה פשוטה ואז מקבלים גם בונוס מחלות מעיים וכו'.
העתק הדבק שפעת. ילד חלש ידבק מהר משפעת. דאגו להלביש אותו חם(שלא יסתובב בבית יחף וכו') דאגו לחימום הבית, לאוכל בריא (מרק עוף) שלא ישב מול חלון פתוח לקור ומאידך דאגו לאיורור הבית ותראו איך שהילד מתחזק ומגן על עצמו מהשפעת.
תודה לכל הקוראים מקווה שתבינו אותי
חורף בריא לכל בית ישראל.
מסכימה עם כל מילה.

זהבי סגל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י start;1825589:
למשהו יש ספק שנושא חיסוני השפעת מלאים באינטרסים צרים?

ולא רק חיסוני השפעת.

start

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אין ספק שלא רק,
אבל להמנע מחיסון לחצבת אדמת פוליו וכל השמות המפחידים האלו לא אעיז,
אבל שפעת? עד פה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה