הדקירה הזאת מיותרת???

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
אני נקראת בקבוצת סיכון, ועם כל זאת - נראה שיש אינטרס להדביק אותנו בשפעת תוצרת מעבדה.

אפילו לחולים בקבוצת סיכון לא כדאי להתחסן! המהלך הטבעי והבריא של הגוף, כשמתחזקים אותו בבריאות ובצורה נכונה, יכולה להיות החיסון הכי יעיל והכי בריא.
לא עבמי"ם תוצרת מעבדה.

רותי ינאי.

צילום מקצועי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
יש המון זנים ומוטציות של נגיף השפעת
בחיסון יש בערך 3 זנים שחוששים שהם יהיו השנה
לכן החיסון משתנה כל שנה
והוא עוזר רק לשפעת ורק לזן המסוים שהוכנס בו!

צינון זה לא שפעת!
והסכנה של שפעת זו לא המחלה אלא הסיבוכים שנובעים ממנה
שקורים בד"כ לאנשים שנחשבים בקבוצת סיכון

אני נקראת קבוצת סיכון וזו שנה שלישית שאני מתחסנת, ורואה בזה יעילות!

ומי שמתחסן-יש לחיסון תופעות לוואי
מי שחולה אחרי החיסון זו לא מחלה ויראלית, אלא תופעת לוואי כי הגוף מגיב לחיסון ומתחסן!

בראש מילה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י מלפפון;1822074:
את לא רצינית.

אולי היא לא, אבל משהו כאן בוודאות מוגזם.
לחיסוני שגרה לילדים לא עושים כזו היסטריה של "בואו להתחסן", והם בוודאות חשובים וחיוניים ומצילי חיים. אז מה העניין פה של השפעת?
ובכלל, כל הסיבה לחיסון היא כי יש סיכוי ששפעת תסתבך ותהפוך למשהו חמור יותר. אני לא מבינה גדולה ברפואה, אבל ההיגיון שלי מזדעק על זה... הסיבוכים האלה באמת כ"כ נפוצים שצריך לחסן את כווווולם ועוד לשגע אותנו על זה בלי סוף?

אני לא יודעת מה הסיבה, כאמור, לא מבינה גדולה ברפואה. אבל כשאני רואה שבמשך 15 שנה לא חליתי בשום מחלת חורף, ובשנה שהתחסנתי - חליתי כל שבועיים במשהו אחר, נדלקת לי נורה אדומה. וכשאני שומעת את העניין הזה מעוד 7 אנשים בסביבתי לפחות, אני כבר מתחילה לחשוש. וכן, גם אני בקבוצת סיכון.

(על ילדים משום מה אני רואה שהחיסון משפיע אחרת... יש לי ילדה שכבר שנה שלישית שהחיסון מציל אותה מחורף גדוש באנטיביוטיקה ועוד אי אלו מרעין בישין. שנה אחת לא חיסנתי אותה - ובכיתי על זה אח"כ.)

תהילה חזקיאן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י גלבוע;1822036:
מסכימה לגמרי.
אני לא.

נכתב ע"י מלפפון;1822032:
אני בעד חיסונים באופן כללי.
חושבת שמי שלא מחסן בצורה גורפת הוא חסר אחריות.
לגבי חיסון השפעת- ליבי אומר לי שאין צורך.
במרבית הפעמים שפעת לא מגיעה למקרים קריטיים אצל כאלו שאינם בעלי סיכון.
ואם אחוזים ניכרים מהאוכלוסיה מצביעים על שפעות דווקא לאחר קבלת החיסון, אז אין טעם.

ואף פעם לא נדע האם שפעת שמתקבלת לאחר חיסון היא אכן בעקבותיו ובלי החיסון היתה מתקבלת קשה יותר.

אישית, כשעשיתי חיסון לפני כ3 שנים, קיבלתי שפעת חמורה אחרי ששנים לא היתה לי.
יכול להיות שאין קשר? יתכן.
בכל מקרה,לא הייתי רוצה להתחיל עם זה.

כמובן שזו הרגשה אישית שלי, ואין לסמוך עליה.. עדין לא הוצאתי תואר דוקטור. שכל אחד יעשה כפי הבנתו, וה' ינחנו בדרך אמת.

והקב"ה יברך את כולנו בחסינות ובריאות טובה ואיתנה עד שיבה טובה.
הסטיסטיקות שעל פיהם החליט משרד הבריאות העולמי ובעקבות כך משרד הבריאות הישראלי להמליץ לציבור להתחסן לא מתבססות על משפט תוצרת אי מי שאומר "מרבית האוכלוסיה וגו'". מחקרים רפואיים רבי שנים מוכיחים שזה עובד ומוריד את הסיכוי לחלות בשפעת. (בשונה, כפי שציינו הנ"ל, מוירוסים והצטננות).
וכידוע, כל טיפול ברפואה הקונבנציונלית יש לו סיכויי תועלת באחוזים כאלה ואחרים וסיכויי נזק ותופעות לוואי באחוזים.
כל הדיון אם להתחסן או לא מקורו וקיומו מהיחס אל הרפואה השלטת בקופות החולים בפר ובמדיניות הרפואה בעולם בכלל.

אתמול, כשלקחתי את 3 ילדיי הגדולים להתחסן, (כי אני עושה השתדלות, בהמלצת גדו"י) שאלתי את אחותי אם היא לוקחת את ביתה.
"לא." היא ענתה.והסבירה. אבא של בעלה הוא מרפא אלטרנטיבי בעיקר ברפלקסולוגיה. הילדה שלה עוברת כל יומיים וחצי (טוה, אולי קצת הגזמתי...) טיפול מסור מאביה ומסבה.
"ובלי עין הרע החורף הקודם עבר חלק..." (הגברת בת שנה)
"וחוץ מזה" הוסיפה אחותי המלומדת " תתחילי להשתמש בשמן אקליפטוס. זה יעביר לילדים שלך את הנזלות..."

ובכן, אין לי שום דבר נגד שמן אקליפטוס וערק למריחה הבטן הכאובה אבל תפיסת העולם שלי שונה לחלוטין.

רותי ינאי.

צילום מקצועי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
נכתב ע"י שתיקה בתרי;1822092:
אני לא.

הסטיסטיקות שעל פיהם החליט משרד הבריאות העולמי ובעקבות כך משרד הבריאות הישראלי להמליץ לציבור להתחסן לא מתבססות על משפט תוצרת אי מי שאומר "מרבית האוכלוסיה וגו'". מחקרים רפואיים רבי שנים מוכיחים שזה עובד ומוריד את הסיכוי לחלות בשפעת. (בשונה, כפי שציינו הנ"ל, מוירוסים והצטננות).
וכידוע, כל טיפול ברפואה הקונבנציונלית יש לו סיכויי תועלת באחוזים כאלה ואחרים וסיכויי נזק ותופעות לוואי באחוזים.
כל הדיון אם להתחסן או לא מקורו וקיומו מהיחס אל הרפואה השלטת בקופות החולים בפר ובמדיניות הרפואה בעולם בכלל.

אתמול, כשלקחתי את 3 ילדיי הגדולים להתחסן, (כי אני עושה השתדלות, בהמלצת גדו"י) שאלתי את אחותי אם היא לוקחת את ביתה.
"לא." היא ענתה.והסבירה. אבא של בעלה הוא מרפא אלטרנטיבי בעיקר ברפלקסולוגיה. הילדה שלה עוברת כל יומיים וחצי (טוה, אולי קצת הגזמתי...) טיפול מסור מאביה ומסבה.
"וחוץ מזה" הוסיפה אחותי המלומדת " תתחילי להשתמש בשמן אקליפטוס. זה יעביר לילדים שלך את הנזלות..."

ובכן, אין לי שום דבר נגד שמן אקליפטוס וערק למריחה הבטן הכאובה אבל תפיסת העולם שלי שונה לחלוטין.

הבן שלי בן שנה וחצי
החורף הקודם היה סיוט!
אני רוצה לחסן אותו השנה
והרופאה אמרה לי לחכות 3 ימים שהוא ירגיש טוב..
ולצערי מסוכות עדיין לא הצלחתי לחסן אותו

נעדכן אתכן שנה הבאה איך עבר החורף עם החיסון

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י שתיקה בתרי;1822092:
אני לא.

מסכימה איתך:).
מסכימה שאין לצאת באופן גורף נגד חיסונים.
ושמן אקליפטוס נחמד כשלא באמת חולים.
אני רק מתלבטת האם חיסון נ' שפעת עוזר או לא.
וזה דבר שאי אפשר לדעת!

אם התחסנת ולא חלית- אולי ממילא לא היית נחלית החורף הזה?
אם התחסנת וחלית- אולי זו תואצה מהחיסון? הגוף שלך לא היה מספיק חזק להתמודד נגד החיסון, ואם לא היית מתחסנת היה עובר עלייך חורף שקט?

עדינה הלפגוט

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י בראש מילה;1822089:
לחיסוני שגרה לילדים לא עושים כזו היסטריה של "בואו להתחסן", והם בוודאות חשובים וחיוניים ומצילי חיים. אז מה העניין פה של השפעת?

העניין הוא הגברת מודעות. לחיסוני התינוקות יש לנו מודעות גבוהה. וזה דבר חדש.
על ביקור בריא לא משגעים אותכם? ועל חיסון נגד שעלת? ולא שואלים אתכם בביקור בטיפת חלב ועוד מלא מקומות אם אתן סובלות מאלימות במשפחה:rolleyes:?
יש נהלים שמועברים לרופאים ואחיות לשאול ולהמליץ וכו'

חביבה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י בראש מילה;1822089:
)

אם חיסוני השפעת היו בתחנות לבריאות המשפחה (טיפת חלב) כחלק מחיסוני השגרה- כולם כמעט היו מחסנים.
אבל ברגע שזה רק בקופות חולים וצריך ללכת במיוחד... לכן צריך לעורר ולפרסם...

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
יוצרי ai
נכתב ע"י Sigalit;1822061:
קופ"ח בעצמם אמרו לי שיש כמה זנים של שפעת ומחסנים רק נגד אחד, מה שחושבים שיש השנה.
לא משכנע אותי.

לא מדוייק. החיסון מורכב מכמה נסיובים [נוגדנים] למספר זני שפעת. כל שנה מוסיפים עוד לפי הצפי לתחלואה בשנה זו. אבל הבסיס הוא אותו בסיס והוא מכיל את זני השפעת שסיכויי ההסתבכות שלהם הם הגבוהים ביותר.

הבעיה בעצם מתחילה בעובדה שאי אפשר לאבחן שפעת בודאות.
מה הכוונה? שפעת נוצרת מנגיף- וירוס. יש מליוני סוגים של וירוסים. חלקם שפעת וחלקם דומים בתסמינים- חום, כאבי שרירים, הזעות, שיעול, ליחה, קוצר נשימה וכיוצ"ב.
וירוס, בשונה מחיידק אי אפשר לאבחן בבדיקת דם. מקסימום שרואים זה CRP גבוה שמצביע על כך שיש "מחלה" כלשהיא בגוף- חיידקית או ויראלית. חיידק לעומת זאת מאבחנים בודאות ע"י בדיקת דם שתראה WBC- ספירה לבנה גבוהה [לויקוציטוזיס- מלשון לויקוציטים שהם הכדוריות הלבנות]

לכן, במקרים רבים מאוד הרופא יאבחן שפעת כאשר למעשה מדובר בנגיף אחר לחלוטין של דרכי הנשימה- ברונכיטיס או דלקת סימפונות או צינון קשה וכיוצ"ב.

החיסון מונע את רוב סוגי השפעות. יש זנים מסויימים שלא נכללים בחיסון והסיכוי ללקות בהם הוא קלוש ובד"כ הם גם כאלו שסיכויי ההסתבכות שלהם נמוכים. וזו לא סיבה לא להתחסן.

יש מקרים בודדים בהם המערכת החיסונית לא מגיבה כנדרש לחיסון והגוף לא מפתח מספיק עמידות לנגיף ואז המתחסן הזה עלול לחלות בשפעת, אבל בד"כ השפעת תהיה קלה יותר ותחלוף ללא סיבוכים.

הבעיה היא שאין דרך לדעת אם "אתה" נכלל בתוך אלו שהגוף שלהם לא יפתח מספיק נוגדנים...

לכן- בכל מקרה חשוב להתחסן.

ואם תחלו בכל זאת והרופא יאבחן שפעת אז תקחו בחשבון שבערך 70% מה"שפעות" הן בכלל נגיפים אחרים דומים ולא שפעת. כשאין אבחון מדוייק הרופאים מיד אומרים "שפעת".

אמר לי מנהל מחלקה פנימית בהדסה ע"כ וכן 2 רופאים משם שהיות ואין דרך לאבחן שפעת בודאות אנשים וכן רופאים נוטים לאבחן את עצמם או מטופליהם בשפעת כאשר למעשה לא מדובר בכלל בשפעת....

אז תזכרו שלא כל צינון, מחלת חום, נזלת, וליחה הם שפעת. ממש לא. ולכן יתכן והתחסנתם וחליתם אח"כ ב"שפעת" שהיא בכלל לא שפעת....

שג

תג, רב-טקסט
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אני כותב שוב בגלל חשיבותו, מי שרוצה להיות יותר בטוח נגד כל מיני וירוסים, ובפרט אנשים אלו שנוטים יותר לחלות במחלות אלו, חשוב מאוד לקחת ויטמין D במינון גבוה, דהיינו כ4000 יחב"ל ליום! וזה לא מספיק, אלא צריך גם לעקוב אחר הבדיקת דם שיהיה רמת הויטמין D בדם יותר מ-50. מי שיעשה את זה יראה נפלאות. (ולא להיבהל מהרופא שזה יביא להרעלה, ברמה כזו אין שום סיכון רק תועלת גדולה בע"ה).

רותי ינאי.

צילום מקצועי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
נכתב ע"י שג;1822170:
אני כותב שוב בגלל חשיבותו, מי שרוצה להיות יותר בטוח נגד כל מיני וירוסים, ובפרט אנשים אלו שנוטים יותר לחלות במחלות אלו, חשוב מאוד לקחת ויטמין D במינון גבוה, דהיינו כ4000 יחב"ל ליום! וזה לא מספיק, אלא צריך גם לעקוב אחר הבדיקת דם שיהיה רמת הויטמין D בדם יותר מ-50. מי שיעשה את זה יראה נפלאות. (ולא להיבהל מהרופא שזה יביא להרעלה, ברמה כזו אין שום סיכון רק תועלת גדולה בע"ה).

כפי הידוע לי
עודף ויטמין די עלול להביא לפגיעה בכבד, לא?

שג

תג, רב-טקסט
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י ינאי;1822172:
כפי הידוע לי
עודף ויטמין די עלול להביא לפגיעה בכבד, לא?

מינון זה רחוק מלהיות "עודף". ולעומת זה חסרון בויטמין די יש לו הרבה יותר השלכות.

עובדיה

משתמש פעיל
נכתב ע"י שג;1822170:
תודה רבה
אם אפשר כמה שאלות
א) האם זה עוזר גם לילדים ? וכמה מומלץ לתת להם ?
ב) למה כל העולם מדבר על ויטימין סי בחורף ולא די ?
ג) מי יודע על פטנט/סגולה/עצה וכו' שהילדים בע"ה יוכלו לעבור את החורף בלי להצטנן ?
הרבה בריאות לכולנו

טיגר

משתמש מקצוען
נכתב ע"י עובדיה;1823583:
תודה רבה
אם אפשר כמה שאלות
א) האם זה עוזר גם לילדים ? וכמה מומלץ לתת להם ?
ב) למה כל העולם מדבר על ויטימין סי בחורף ולא די ?
ג) מי יודע על פטנט/סגולה/עצה וכו' שהילדים בע"ה יוכלו לעבור את החורף בלי להצטנן ?
הרבה בריאות לכולנו

ג. כתוב במקורות שיש כמה דברים שמביאים על אדם חולי ושניים מהם אני זוכרת- לצאת עם ראש רטוב וללכת יחפים.

בראש מילה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י מולטימדיה ה;1822105:
על ביקור בריא לא משגעים אותכם? ועל חיסון נגד שעלת? ולא שואלים אתכם בביקור בטיפת חלב ועוד מלא מקומות אם אתן סובלות מאלימות במשפחה:rolleyes:?

לא על שלושתם... הלוואי והיו משגעים על ביקור בריא, אני הייתי צריכה להתחנן כדי שיתנו לי תור כזה. שעלת - הרופא הציע לי, אמרתי שאני אחשוב על זה, ובזה נגמר הסיפור. ועל אלימות במשפחה מעולם לא שאלו אותי.
אני מבינה את העניין של הפרסום הנרחב והעלאת המודעות. לא מבינה למה בכל ביקור במרפאה, לא משנה איזה רופא, מתחיל מסע שכנוע לחיסון. ואם הייתי יום אחרי יום אצל אותו רופא - קבלתי יום אחרי יום אותו מסע שכנוע...

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מומלץ גם להימנע ממוצרי חלב במשך החורף
בפרט אצל ילדים קטנים
ראיתי הבדל של שמים וארץ כשהורדתי להם את החלבי

מעשה אבותי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
לא בעד ולא נגד
אבל כשחיסנתי את הילדה שלי לפני כמה שנים, באותו חורף היא היתה לסירוגין שבוע בגן שבוע בבית...
לא יודעת אם זה זן אחר של שפעת או כל וירוס אחר, מה שבטוח שזו היתה הפעם הראשונה ובינתיים האחרונה שחיסנתי לשפעת

האיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אני גם נורא בהתלבטות עם ילד עם דלקת ריאות בבית...
אבל מצד שני גיסתי עובדת במעבדות של "טבע" והיא כ"כ מתנגדת לחיסונים הלא שיגרתיים פוליו לדוג' היא לא נתנה בטענה שאם היינו יודעים מה זה באמת...
חיסונים בטיפת חלב היא מתחילה לחסן רק בגיל שנה כי הם חיונייים אבל חזקים מידי לתינוקות רכים לדבריה. והיא ממש לא בסגנון האלטרנטיבי כשצריך היא נותנת תרופות.
אז אני באמת תוהה האם הרופאים נגועים או לא.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה