מחיר למשתכן הגרלות מחיר למשתכן

רותי חנה

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
מי יכול לעזור לנו,
בהגרלה הקודמת נרשמנו והיינו זכאים- כעת באנו לחדש זכאות ואומרים לנו שאנחנו לא זכאים.
אם יש מישהו שיכול לעזור לנו ואני אתן לו פרטים מדויקים יותר נודה לו מאוד!

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
שלום וברכה,
זכינו ב"ה בהגרלה לא הכי ואוו אלעד 2415
מקום טוב אפילו ממש טוב ב"ה
(דירה להשקעה אין לנו קשר לעיר ולא נגור בה)
עכשיו מה עדיף דירה 3 חדרים עם אחזר די סביר של משכנתא
4 חדרים כנראה שהיה יכולת להגיע לסכום כסף הראשוני של 25 אחוז
5 חדרים
דירת גן/גג וכו וכו.
נשמח לעזרה יעוץ ונימוק
לא יודע אם זה בכלל המקום שבו רושמים את הדברים הללו
ולא עמכם הסליחה.
בהגרלה הנ"ל הרווח בדירות הגדולות לכאורה לא גדול משמעותית מבדירות הקטנות.
לכן עדיף כנראה לבחור בדירות הקטנות, שנדרש בהן הון עצמי נמוך יותר, וכן ההחזרים נמוכים יותר.

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
מי יכול לעזור לנו,
בהגרלה הקודמת נרשמנו והיינו זכאים- כעת באנו לחדש זכאות ואומרים לנו שאנחנו לא זכאים.
אם יש מישהו שיכול לעזור לנו ואני אתן לו פרטים מדויקים יותר נודה לו מאוד!
האם בינתיים רכשתם דירה או שנרשם עליכם דירה כלשהי?

אה

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
יש לי אישור זכאות ואני מנסה להכנס להגרלות ואני עשיתי שכחתי סיסמא ואני מנסה להכנס עם הסיסמא החדשה ולא נותן לי להכנס מה אני עושה?

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
תמונת מצב עדכנית:
לאחר כ58K נרשמים (מינימום) הסיכויים כצפוי יורדים ופוחתים עוד בכל הערים, כשאפילו בית שמש על אלפי יח"ד המוגרלות בה יורדת מתחת רף 5 ה% (אם כי היא עדיין מובילה בגדול בפרמטר הנ"ל).
3 הערים היחידות שיש בהן סיכוי של יותר מ1% (כלומר, שהסיכוי בהן לזכות גבוה מ1 מתוך 100) הן המומלצות שלנו: בית שמש, בני עי"ש ובית שאן.

הנתונים לשעה זו:
בית שמש - 1 מתוך 21 (לבני מקום - 1 מתוך 5)
בני עי"ש - 1 מתוך 32
בית שאן - 1 מתוך 56
אילת - 1 מתוך 102
כפ"ס - 1 מתוך 111
צור הדסה - 1 מתוך 113
אפרת - 1 מתוך 160
טירת הכרמל - 1 מתוך 166
קרית גת - 1 מתוך 209
יהוד - 1 מתוך 242
דימונה - 1 מתוך 252
רכסים - 1 מתוך 571 (לבני מקום - 1 מתוך 42)
קרית מלאכי - 1 מתוך 835
ראשל"צ - 1 מתוך 939

אבא מתקשר

משתמש רשום
תמונת מצב עדכנית:
לאחר כ58K נרשמים (מינימום) הסיכויים כצפוי יורדים ופוחתים עוד בכל הערים, כשאפילו בית שמש על אלפי יח"ד המוגרלות בה יורדת מתחת רף 5 ה% (אם כי היא עדיין מובילה בגדול בפרמטר הנ"ל).
3 הערים היחידות שיש בהן סיכוי של יותר מ1% (כלומר, שהסיכוי בהן לזכות גבוה מ1 מתוך 100) הן המומלצות שלנו: בית שמש, בני עי"ש ובית שאן.

הנתונים לשעה זו:
בית שמש - 1 מתוך 21 (לבני מקום - 1 מתוך 5)
בני עי"ש - 1 מתוך 32
בית שאן - 1 מתוך 56
אילת - 1 מתוך 102
כפ"ס - 1 מתוך 111
צור הדסה - 1 מתוך 113
אפרת - 1 מתוך 160
טירת הכרמל - 1 מתוך 166
קרית גת - 1 מתוך 209
יהוד - 1 מתוך 242
דימונה - 1 מתוך 252
רכסים - 1 מתוך 571 (לבני מקום - 1 מתוך 42)
קרית מלאכי - 1 מתוך 835
ראשל"צ - 1 מתוך 939
ראשית כל תודה רבה
חשבון קצר שעשיתי מראה שהסיכוי לזכיה בבית שמש לבן מקום הוא יותר גבוה והוא עומד על 1- ל 3.8

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
ראשית כל תודה רבה
חשבון קצר שעשיתי מראה שהסיכוי לזכיה בבית שמש לבן מקום הוא יותר גבוה והוא עומד על 1- ל 3.8
הפוך. הסיכוי לבני מקום אפילו נמוך יותר מנתוני האתר הנ"ל. כי כפי שהזכרתי כבר כמה פעמים, בעקבות 'גזירת המילואימניקים' חלק מהדירות המוקצות לבני מקום עובר למילואימניקים, כך שבמקום 35% לבני מקום יש להם רק 27%, ובמספרים: במקום 753 יח"ד יש להם רק 587 יח"ד.

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
טבלת הון עצמי ומשכנתאות לדירות 5 חד' בפרוייקטים השונים (קרדיט: איתי בן משה)
(שימו לב: בבית שמש נצרך הון עצמי של כ500K והחזרים של מעל 8K בדירות הללו!).

קבצים מצורפים

• 463938617_1004986294974565_8537352476283130862_n.jpg
    463938617_1004986294974565_8537352476283130862_n.jpg
    KB 245.5 · צפיות: 6
  • 463893437_1004986438307884_2174538677348552470_n.jpg
    463893437_1004986438307884_2174538677348552470_n.jpg
    KB 295.9 · צפיות: 4

3524

משתמש סופר מקצוען
אני לא ממש חוזר בי גם עכשיו.
יש שם רווח מסויים, שבהחלט שווה למי שבכל מקרה מתכנן לגור במקום ויש לו כיסים עמוקים. אבל בתור השקעה, בפרט למי שאין את היכולת, זו זכייה די מאתגרת - בפרט במקומות האחרונים, ויש מקומות משתלמים הרבה יותר.
לכן, המלצתי הראשונה היתה לא להירשם לשם (לא שזה עזר מידי, כי נרשמו 18.5K... אבל מצד שני זו ירידה מ21.5K נרשמים בהגרלה הקודמת שם בפברואר, אז אולי יש כמה ששמעו לעצתי...).
למי שבכל אופן נרשם וזכה (בפרט במקומות האחרונים), יש בהחלט דילמה לא פשוטה, ואי אפשר לקבוע בזה כללים ברורים, אלא תלוי כל מקרה ומקרה לגופו.
במקרה שלך, אני חושב שנהגת בחכמה (עקב סיכוייך הגבוהים בבית שמש). אבל אני בהחלט שומע ומבין גם צד השני שאומר לא לוותר ולחפש שותף משקיע.
לא כל דבר בחיים זה שחור או לבן. יש גם אפור באמצע, וזה אחד המקרים הללו...
היה לסיפור הזה המשך מעניין.

בני הזוג הנ"ל לא ויתרו, שלחו מישהו מבפנים שישוחח עם רבם כדי לקבל הוראה ברורה.

הוא חקר עד כמה יכולת ההחזר האמיתית שלהם ועד כמה הם מסוגלים לעמוד בלחצי תשלומים גבוהים לאורך זמן והורה לבטל את הזכיה באלעד.

וכאן באה לידי ביטוי צורת ההסתכלות של חכמי התורה ('אשר שכלם הוא שכל התורה') וצורת החשיבה שלהם שונה משלנו.

האיש העלה את שאלת הכדאיות לוותר על ציפור אחת ביד תמורת 2 בספק על העץ, וויתור בידיים על מענק שמן מהמדינה. התשובה היתה בלתי צפויה.

אין קשר בין השתיים. אילו לא היתה הגרלה נוספת היית מצליח לעמוד בתשלומי הדירה באלעד? לכאורה לא כל כך. אם כך לא זכית שם במחיר למשתכן. זו היתה בסך הכל טעות אופטית או תעתוע ראיה שלא היה לך סיכוי לממש אותו. אמרו לך שם שאם תצליח להרים סלע כבד תקבל חצי מיליון שקל, אבל אתה הרי יודע שאתה לא תהיה מסוגל להרים זה אומר שמעולם לא היית מרוויח שם. פשוט שיטו בך.

כעת, משהבנת שמעולם לא באמת זכית שם (ומשקיע - לדבריו - קרוב להפסד יותר מן הריווח), אין סיבה שלא תחדש את הזכאות שלך להגרלות אחרות. תרצה תשתתף בהן לא תרצה לא תשתתף בהן. ירצה ה' תזכה בהן לא ירצה ה' לא תזכה בהן, אבל אין כל קשר בין זה לזה.

אבא מתקשר

משתמש רשום
היה לסיפור הזה המשך מעניין.

בני הזוג הנ"ל לא ויתרו, שלחו מישהו מבפנים שישוחח עם רבם כדי לקבל הוראה ברורה.

הוא חקר עד כמה יכולת ההחזר האמיתית שלהם ועד כמה הם מסוגלים לעמוד בלחצי תשלומים גבוהים לאורך זמן והורה לבטל את הזכיה באלעד.

וכאן באה לידי ביטוי צורת ההסתכלות של חכמי התורה ('אשר שכלם הוא שכל התורה') וצורת החשיבה שלהם שונה משלנו.

האיש העלה את שאלת הכדאיות לוותר על ציפור אחת ביד תמורת 2 בספק על העץ, וויתור בידיים על מענק שמן מהמדינה. התשובה היתה בלתי צפויה.

אין קשר בין השתיים. אילו לא היתה הגרלה נוספת היית מצליח לעמוד בתשלומי הדירה באלעד? לכאורה לא כל כך. אם כך לא זכית שם במחיר למשתכן. זו היתה בסך הכל טעות אופטית או תעתוע ראיה שלא היה לך סיכוי לממש אותו. אמרו לך שם שאם תצליח להרים סלע כבד תקבל חצי מיליון שקל, אבל אתה הרי יודע שאתה לא תהיה מסוגל להרים זה אומר שמעולם לא היית מרוויח שם. פשוט שיטו בך.

כעת, משהבנת שמעולם לא באמת זכית שם (ומשקיע - לדבריו - קרוב להפסד יותר מן הריווח), אין סיבה שלא תחדש את הזכאות שלך להגרלות אחרות. תרצה תשתתף בהן לא תרצה לא תשתתף בהן. ירצה ה' תזכה בהן לא ירצה ה' לא תזכה בהן, אבל אין כל קשר בין זה לזה.
אבל למה לא שווה לחפש משקיע חיצוני שישקיע בזכיה שלו, יש לזה שוק רחב.
אלי כבר פנו כמה אנשים שמוכנים להשקיע את כל הכסף הנצרך לדירה, וברוחים נתחלק חצי חצי, (אני סירבתי) זה יכול להיות רעיון לא רע לאנשים שזכו ואין להם להשקיע, כי עצם הזכיה שווה כמה עשרות אלפי שקלים במקרה הרע, או כמה מאות אלפי שקלים.

3524

משתמש סופר מקצוען
אבל למה לא שווה לחפש משקיע חיצוני שישקיע בזכיה שלו, יש לזה שוק רחב.
אלי כבר פנו כמה אנשים שמוכנים להשקיע את כל הכסף הנצרך לדירה, וברוחים נתחלק חצי חצי, (אני סירבתי) זה יכול להיות רעיון לא רע לאנשים שזכו ואין להם להשקיע, כי עצם הזכיה שווה כמה עשרות אלפי שקלים במקרה הרע, או כמה מאות אלפי שקלים.
זו זכיה שפחות תקרוץ למשקיעים, השקעה גבוה יחסית לתשואה.

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
טבלת הון עצמי ומשכנתאות לדירות 5 חד' בפרוייקטים השונים (קרדיט: איתי בן משה)
(שימו לב: בבית שמש נצרך הון עצמי של כ500K והחזרים של מעל 8K בדירות הללו!).
וואו. כלומר אפשר לומר שבבית שאן שווה בכל מקרה לזכות, כי כמעט כל אחד יכול לעמוד בהחזרים אפילו של דירות 5 חד'. (3500, 100 אל"ש הון עצמי, הכנסה של 10500).

חרד ה'

משתמש רשום
אני לא מספיק אמיץ לחלוק על בית שמשניק
אבל למי שיש הון עצמי גבוה יחסית כלומר שיכול להיכנס לבית שמש ובני עייש
כדאי שיעזוב את בית שאן ולהירשם לכפר סבא כי הרווח שם הוא עצום וסיכויים לא כ"כ רעים ביחס לבית שאן
כך מבחינתי זה פספוס לא להירשם שם
וואו. כלומר אפשר לומר שבבית שאן שווה בכל מקרה לזכות, כי כמעט כל אחד יכול לעמוד בהחזרים אפילו של דירות 5 חד'. (3500, 100 אל"ש הון עצמי, הכנסה של 10500).
רווח בהתאם להשקעה לא וואו אבל רווח נאה

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אני לא מספיק אמיץ לחלוק על בית שמשניק
אבל למי שיש הון עצמי גבוה יחסית כלומר שיכול להיכנס לבית שמש ובני עייש
כדאי שיעזוב את בית שאן ולהירשם לכפר סבא כי הרווח שם הוא עצום וסיכויים לא כ"כ רעים ביחס לבית שאן
כך מבחינתי זה פספוס לא להירשם שם

רווח בהתאם להשקעה לא וואו אבל רווח נאה
כתבו פה אפשהו שהמחירים בערך פי 2 כיום. (אזור ה12 אל"ש למטר)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט מ'

צז מָה אָהַבְתִּי תוֹרָתֶךָ כָּל הַיּוֹם הִיא שִׂיחָתִי:צח מֵאֹיְבַי תְּחַכְּמֵנִי מִצְוֹתֶךָ כִּי לְעוֹלָם הִיא לִי:צט מִכָּל מְלַמְּדַי הִשְׂכַּלְתִּי כִּי עֵדְוֹתֶיךָ שִׂיחָה לִֿי:ק מִזְּקֵנִים אֶתְבּוֹנָן כִּי פִקּוּדֶיךָ נָצָרְתִּי:קא מִכָּל אֹרַח רָע כָּלִאתִי רַגְלָי לְמַעַן אֶשְׁמֹר דְּבָרֶךָ:קב מִמִּשְׁפָּטֶיךָ לֹא סָרְתִּי כִּי אַתָּה הוֹרֵתָנִי:קג מַה נִּמְלְצוּ לְחִכִּי אִמְרָתֶךָ מִדְּבַשׁ לְפִי:קד מִפִּקּוּדֶיךָ אֶתְבּוֹנָן עַל כֵּן שָׂנֵאתִי כָּל אֹרַח שָׁקֶר:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

משיב הרוח • אתגר 129

לוח מודעות

למעלה