מחיר למשתכן הגרלות מחיר למשתכן

האברך מירושלים

משתמש רשום
משהו שמבין יכול לומר לי אני מתענין בקנית דירה ואני רוצה להישאר במחיר למשתכן עם אני מחלק את הדירה לשלוש בעלים שליש שליש שליש מה השלכות עם אני מפסיד משהו ברישום הדירה ואני צריך להוסיף כסף

דירה בהנחה

משתמש חדש
אתמול זכו קבלנים באופקים צביון חרדי ב450 דירות במחירים מגוחכים של שבע מאות אלף לדירה
כלומר בהגרלה הבאה יהיו לנו כ3000 דירות צביון חרדי, דהיינו, אם מורידים את אלו שלא קונים בכלל דירה, ואת הטיפשים שממהרים לקנות דירה, אנחנו מגיעים כנראה למצב שבו בהגרלה הבאה כמעט כל משפחה חרדית חמישית תזכה בדירה.

לא היה כזה מצב טוב מעולם, אובייקטיבית, ובתיקווה שכולם כאן אונזערע
המצב אכן טוב, אבל מעט פחות ממה שאתם צופים.
1. לפי תחזיתו של טל זכריה, אופקים לא תיכנס להגרלה הבאה, אלא לזו שאחריה. כך שהיא לא תוגרל יחד עם בית שמש, אבל יתכן שהוא טועה בתחזית, ושתי הערים אכן יוגרלו יחד.
2. בנוסף, אין ממש 3000 דירות צביון חרדי, אלא מעט פחות: בית שמש - 2175. אופקים - 417. עמנואל - 51, ורכסים - 20. סה"כ 2663 יח"ד.
3. הבעיה היא שלפי הכללים הנוכחיים 20% הולך למשרתי מילואים, כך שנשארנו עם 2,130 יח"ד סה"כ.
אבל אין ספק שזה גם יפה מאד.
לדעתי יש כ20000 אלף נרשמים חרדים בהגרלות וזה עליה של 100 אחוז לעומת לפני שנתים כי באלעד בפעם האחרונה היה כ18 אלף נרשמים ובבית שמש לפני שנתיים היה רק9 אלף לדעתי היה עכשיו יהיה בבית שמש ואופקים כ20 אלף יוצא שאחד מתוך 10 יזכה

.B.B

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
יש צפי להגרלה קרובה?
יהיו דירות בבי"ש רמה ה'?

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
לדעתי יש כ20000 אלף נרשמים חרדים בהגרלות וזה עליה של 100 אחוז לעומת לפני שנתים כי באלעד בפעם האחרונה היה כ18 אלף נרשמים ובבית שמש לפני שנתיים היה רק9 אלף לדעתי היה עכשיו יהיה בבית שמש ואופקים כ20 אלף יוצא שאחד מתוך 10 יזכה
בית שמש לפני שנתיים היה 19000 ולא 9000
הנה צילום מסך
1723322636987.png

bmsz

משתמש פעיל
משהו שמבין יכול לומר לי אני מתענין בקנית דירה ואני רוצה להישאר במחיר למשתכן עם אני מחלק את הדירה לשלוש בעלים שליש שליש שליש מה השלכות עם אני מפסיד משהו ברישום הדירה ואני צריך להוסיף כסף
כעיקרון זו קומבינה מוכרת.
ורשות המיסים יושבת חזק מאוד על הקומבינטורים לראות ש"כסף לא חזר למעלה"...
הייתי ממליץ לבדוק עם עורך דין מומחה במס ומיסוי נדלן בפרט.
מעו"ד ששוחחתי איתם טענו שכרגע לא מומלץ בכלל

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
טעיתי כי אני לקחתי את המידע של ההאתר שמחשב סכוי זכיה זה מה שכתוב שם תחלס מה לדעתך היה הפעם כמות הנירשמים וסיכוי זכיה ???
אני חושב שההערכה שלך על כ20K זכאים חרדים היא די נכונה.
סיכויי הזכיה תלויים בשאלה כמה דירות יהיו בהגרלה. אם אכן כל הדירות המיועדות לחרדים יצאו בהגרלה הקרובה והחרדים יירשמו לערים שלהם, הסיכויים יהיו בערך 1 מ9-10 זוכים.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
המצב אכן טוב, אבל מעט פחות ממה שאתם צופים.
1. לפי תחזיתו של טל זכריה, אופקים לא תיכנס להגרלה הבאה, אלא לזו שאחריה. כך שהיא לא תוגרל יחד עם בית שמש, אבל יתכן שהוא טועה בתחזית, ושתי הערים אכן יוגרלו יחד.
2. בנוסף, אין ממש 3000 דירות צביון חרדי, אלא מעט פחות: בית שמש - 2175. אופקים - 417. עמנואל - 51, ורכסים - 20. סה"כ 2663 יח"ד.
3. הבעיה היא שלפי הכללים הנוכחיים 20% הולך למשרתי מילואים, כך שנשארנו עם 2,130 יח"ד סה"כ.
אבל אין ספק שזה גם יפה מאד.
קטונתי לחלוק על כבודו שבעיני מומחה יותר ממני ואף עוזר לי רבות מאחורי הקלעים וד"ל.

רק כדי שלא ייראה כתלמיד החולק על רבו, אסביר את הניתוח שלי, ויחליט כל אחד דברי הרב והתלמיד, דברי מי שומעין:

1. איני יודע מדוע החליט כך טל זכריה, למרות שאיני חולק על יכולותיו האנליטיות אך מותר לי לחלוק על יכולת ניבוי העתידות שלו. עד כה מתי שהרב גולדקנוף יכל לדחוף משהו חרדי הוא עשה זאת, איני רואה סיבה שהפעם יחרוג ממנהגו.
2. חישבתי דברים נוספים שלדעתי יהיו עד ההגרלה הבאה. כגון ביתר ירושלים קרית גת ועוד, אמנם אין עדיין חוברת ברובם אך די בכך שחלק מזה יצא לפועל בשבועות הקרובים על מנת שנעבור את ה3000
3. עניין החיילים הוא אכן כואב מאוד, וזעקתי עליו בפני השר וצוותו בשעתו לפני שמחת-נורא, ועוד לפני שפורסם. עכשיו כבר מאוחר לתקן זאת אז נתמודד עם מה יש. התיקווה היא שבבית שמש יתמודדו פחות חיילים ממה שהוקצה להם, וגם שחלק מהחיילים שיזכו יהיו חרדים (לא מדובר בחיילים ממש, אלא כל מי שהוא בעיקרון ראוי למילואים זה כולל המון אנשי רבנות צבאית לשעבר ומזהי חללים בשעת חירום).
4. מלבד ה3000 יהיו לנו עוד אלפי (!) דירות במקומות לא מזוהים כלא חרדים, כגון ירושלים, חריש, אופקים הנחל, נוף הגליל, ועוד רבים. בחלק מהמקומות (נוף הגליל וחריש למשל) אין התעניינות חילונית כלל, ועם התארגנות טובה (כבר התחלתי משהו בכיוון) נוכל להגיע בהחלט למאות בכל מקום, סך הכל עוד איזה אלף.
5. השיווק האגרסיבי של פרוייקטים וקרקעות בציבור החרדי, יביא לדעתי להפחתת לפחות אלפיים משפחות ממצבת הזכאים, רק בהר יונה למשל נמכרו בחודשיים האחרונים כ250 דירות, לגור יש פרוייקט בערד עם כמעט מאתיים זוכים וכן הלאה.
6. על כל חייל או נכה חילוני שיזכה בבית שמש, יהיו שני חרדים שיזכו במקומות חילונים מובהקים, זו הערכה פרועה אך מבוססת על ניסיון וחוש התמצאות. כך שזה אמור לפחות להתקזז.
לסיכום:
לפי התחזית האופטימית שלי (מודה שהיא רואה רק וורוד) המצב יהיה כדלהלן:
3000 דירות צביון
2000 דירות לא צביון אבל מתאימות
ממוצע 18,000 מתמודדים על 5000 דירות
התוצאה = אחד מתוך 3.5 זוכה בדירה
היות שהתחזית כאמור וורודה מידי, הורדתי לזוכה על כל חמישה.

המסקנה שוב בקצרה לכל מי שהתעייף בדרך:

בחודשים הקרובים כל משפחה חרדית חמישית תזכה בדירה חצי חינם, לתשומת לב מי ששוקל לקנות.

האברך מירושלים

משתמש רשום
כעיקרון זו קומבינה מוכרת.
ורשות המיסים יושבת חזק מאוד על הקומבינטורים לראות ש"כסף לא חזר למעלה"...
הייתי ממליץ לבדוק עם עורך דין מומחה במס ומיסוי נדלן בפרט.
מעו"ד ששוחחתי איתם טענו שכרגע לא מומלץ
למה הוא אמר לך שזה לא ממולץ

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
קטונתי לחלוק על כבודו שבעיני מומחה יותר ממני ואף עוזר לי רבות מאחורי הקלעים וד"ל.

רק כדי שלא ייראה כתלמיד החולק על רבו, אסביר את הניתוח שלי, ויחליט כל אחד דברי הרב והתלמיד, דברי מי שומעין:

1. איני יודע מדוע החליט כך טל זכריה, למרות שאיני חולק על יכולותיו האנליטיות אך מותר לי לחלוק על יכולת ניבוי העתידות שלו. עד כה מתי שהרב גולדקנוף יכל לדחוף משהו חרדי הוא עשה זאת, איני רואה סיבה שהפעם יחרוג ממנהגו.
2. חישבתי דברים נוספים שלדעתי יהיו עד ההגרלה הבאה. כגון ביתר ירושלים קרית גת ועוד, אמנם אין עדיין חוברת ברובם אך די בכך שחלק מזה יצא לפועל בשבועות הקרובים על מנת שנעבור את ה3000
3. עניין החיילים הוא אכן כואב מאוד, וזעקתי עליו בפני השר וצוותו בשעתו לפני שמחת-נורא, ועוד לפני שפורסם. עכשיו כבר מאוחר לתקן זאת אז נתמודד עם מה יש. התיקווה היא שבבית שמש יתמודדו פחות חיילים ממה שהוקצה להם, וגם שחלק מהחיילים שיזכו יהיו חרדים (לא מדובר בחיילים ממש, אלא כל מי שהוא בעיקרון ראוי למילואים זה כולל המון אנשי רבנות צבאית לשעבר ומזהי חללים בשעת חירום).
4. מלבד ה3000 יהיו לנו עוד אלפי (!) דירות במקומות לא מזוהים כלא חרדים, כגון ירושלים, חריש, אופקים הנחל, נוף הגליל, ועוד רבים. בחלק מהמקומות (נוף הגליל וחריש למשל) אין התעניינות חילונית כלל, ועם התארגנות טובה (כבר התחלתי משהו בכיוון) נוכל להגיע בהחלט למאות בכל מקום, סך הכל עוד איזה אלף.
5. השיווק האגרסיבי של פרוייקטים וקרקעות בציבור החרדי, יביא לדעתי להפחתת לפחות אלפיים משפחות ממצבת הזכאים, רק בהר יונה למשל נמכרו בחודשיים האחרונים כ250 דירות, לגור יש פרוייקט בערד עם כמעט מאתיים זוכים וכן הלאה.
6. על כל חייל או נכה חילוני שיזכה בבית שמש, יהיו שני חרדים שיזכו במקומות חילונים מובהקים, זו הערכה פרועה אך מבוססת על ניסיון וחוש התמצאות. כך שזה אמור לפחות להתקזז.
לסיכום:
לפי התחזית האופטימית שלי (מודה שהיא רואה רק וורוד) המצב יהיה כדלהלן:
3000 דירות צביון
2000 דירות לא צביון אבל מתאימות
ממוצע 18,000 מתמודדים על 5000 דירות
התוצאה = אחד מתוך 3.5 זוכה בדירה
היות שהתחזית כאמור וורודה מידי, הורדתי לזוכה על כל חמישה.

המסקנה שוב בקצרה לכל מי שהתעייף בדרך:

בחודשים הקרובים כל משפחה חרדית חמישית תזכה בדירה חצי חינם, לתשומת לב מי ששוקל לקנות.
לר' נתן שליט"א
אין כמעט מחלוקת בינינו, רק שהקטנתי במקצת את המספרים האופטימיים. אבל הדגשתי שהמצב בהחלט טוב.
ולגופן של טענות:
1. אכן, כתבתי שבהחלט יתכן שאופקים ובית שמש יוגרלו יחד.
2. קרית גת כנראה תיכנס - כבר יש שם זוכים (אבל מדובר בכרמי גת שזה לא איזור חרדי). גם ירושלים יכולה תיאורטית להיכנס אם יהיו שם זוכים (מדובר בשכונת גילה המעורבת). אבל ביתר לענ"ד הסיכוי מאד נמוך, כי עדיין לא יצאה שם חוברת.
3. יתכן.
4. ירושלים (גילה) כבר חישבנו. אופקים הנחל אין מכרז בכלל. נוף הגליל וחריש אכן יש מכרז שאמור להיסגר בחודש הקרוב, ואולי באמת הם גם ייכנסו. ואגב יש כעת מכרז נוסף בבית שמש רמה ה' על מאות דירות שלא זכו בהן בפעם הקודמת, שאמור להיסגר בתחילת החודש הבא, וגם זה יכול להיכנס.
5. יתכן, אבל מצד שני יש כל הזמן מתארסים חדשים שנכנסים לשוק. אז קשה לבנות על הפחתה של אלפיים בבת אחת.
6. נכון.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
לר' נתן שליט"א
אין כמעט מחלוקת בינינו, רק שהקטנתי במקצת את המספרים האופטימיים. אבל הדגשתי שהמצב בהחלט טוב.
ולגופן של טענות:
1. אכן, כתבתי שבהחלט יתכן שאופקים ובית שמש יוגרלו יחד.
2. קרית גת כנראה תיכנס - כבר יש שם זוכים (אבל מדובר בכרמי גת שזה לא איזור חרדי). גם ירושלים יכולה תיאורטית להיכנס אם יהיו שם זוכים (מדובר בשכונת גילה המעורבת). אבל ביתר לענ"ד הסיכוי מאד נמוך, כי עדיין לא יצאה שם חוברת.
3. יתכן.
4. ירושלים (גילה) כבר חישבנו. אופקים הנחל אין מכרז בכלל. נוף הגליל וחריש אכן יש מכרז שאמור להיסגר בחודש הקרוב, ואולי באמת הם גם ייכנסו. ואגב יש כעת מכרז נוסף בבית שמש רמה ה' על מאות דירות שלא זכו בהן בפעם הקודמת, שאמור להיסגר בתחילת החודש הבא, וגם זה יכול להיכנס.
5. יתכן, אבל מצד שני יש כל הזמן מתארסים חדשים שנכנסים לשוק. אז קשה לבנות על הפחתה של אלפיים בבת אחת.
6. נכון.
2 יש מכרזים חדשים גם במערב. וחוצמזה יהיו חרדים גם שם. תם עידן ההחרמות של רע היוצא.
4 נוף גליל זכו כבר השבוע, זה יהיה חרדי בעזרת השם למרות שזה מוצהר ההיפך.
5 זה נכון, וזה חלק משיקול שבסוף כתבתי רק אחת לחמש.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
2 יש מכרזים חדשים גם במערב. וחוצמזה יהיו חרדים גם שם. תם עידן ההחרמות של רע היוצא.
4 נוף גליל זכו כבר השבוע, זה יהיה חרדי בעזרת השם למרות שזה מוצהר ההיפך.
5 זה נכון, וזה חלק משיקול שבסוף כתבתי רק אחת לחמש.
ברצוני רק להבהיר: כשאומרים חרדי מתכוונים שחרדי יכול לגור שם, כגון חריש ופסגת זאב.
כשאומרים צביון חרדי מתכוונים חרדי נטו.

מעשי

משתמש פעיל
פגש אצל לקוחות כמה מקרים שרשות המיסים נתנו עיניהם בהם
באיזה שלב רשות המסים יכולה לעשות בעיות?
כשקונים רק שליש דירה אין בזה שום בעיה
כשזוכים לאחמ"כ במחיר למשתכן גם אין שום בעיה
אז מתי הבעיה יכולה לצוץ?

bmsz

משתמש פעיל
באיזה שלב רשות המסים יכולה לעשות בעיות?
כשקונים רק שליש דירה אין בזה שום בעיה
כשזוכים לאחמ"כ במחיר למשתכן גם אין שום בעיה
אז מתי הבעיה יכולה לצוץ?
לאחר כמה שנים, כשתמכרו את הדירה או תעבירו בעלות רשות המיסים תגדיר את העסקה כעסקה מלאכותית ותחייב במס רכישה ובמס שבח

bmsz

משתמש פעיל
אז למה כתבת בשם עו"ד שכרגע לא מומלץ
הרי כל הבעיה בכלל תהיה עוד כמה שנים??
נכון.
אבל לא פתרת את הבעיה.
באותה המידה אתה יכול לרשום נכס שני על שם ההורים בלי כל הסיבוך
מכיוון שבסוף היתכנות גבוהה שתשלם מס רכישה על דירה שניה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צז

א יי מָלָךְ תָּגֵל הָאָרֶץ יִשְׂמְחוּ אִיִּים רַבִּים:ב עָנָן וַעֲרָפֶל סְבִיבָיו צֶדֶק וּמִשְׁפָּט מְכוֹן כִּסְאוֹ:ג אֵשׁ לְפָנָיו תֵּלֵךְ וּתְלַהֵט סָבִיב צָרָיו:ד הֵאִירוּ בְרָקָיו תֵּבֵל רָאֲתָה וַתָּחֵל הָאָרֶץ:ה הָרִים כַּדּוֹנַג נָמַסּוּ מִלִּפְנֵי יי מִלִּפְנֵי אֲדוֹן כָּל הָאָרֶץ:ו הִגִּידוּ הַשָּׁמַיִם צִדְקוֹ וְרָאוּ כָל הָעַמִּים כְּבוֹדוֹ:ז יֵבֹשׁוּ כָּל עֹבְדֵי פֶסֶל הַמִּתְהַלְלִים בָּאֱלִילִים הִשְׁתַּחֲווּ לוֹ כָּל אֱלֹהִים:ח שָׁמְעָה וַתִּשְׂמַח צִיּוֹן וַתָּגֵלְנָה בְּנוֹת יְהוּדָה לְמַעַן מִשְׁפָּטֶיךָ יי:ט כִּי אַתָּה יי עֶלְיוֹן עַל כָּל הָאָרֶץ מְאֹד נַעֲלֵיתָ עַל כָּל אֱלֹהִים:י אֹהֲבֵי יי שִׂנְאוּ רָע שֹׁמֵר נַפְשׁוֹת חֲסִידָיו מִיַּד רְשָׁעִים יַצִּילֵם:יא אוֹר זָרֻעַ לַצַּדִּיק וּלְיִשְׁרֵי לֵב שִׂמְחָה:יב שִׂמְחוּ צַדִּיקִים בַּיהוָה וְהוֹדוּ לְזֵכֶר קָדְשׁוֹ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה