מחיר למשתכן הגרלות מחיר למשתכן

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
אבל הוא טוען שהמחיר במשתכן בק"ג והמחיר לטבריה נוף הגליל וכו' זה אותו מחיר ומבחינתו אין הבדל בין ק"ג לנוף הגליל קצת מוזר אבל זה מה שהוא טוען
מצויין.
אז במקום שישלם משכנתא של 7000 ש"ח במשך 30 שנה בשביל התענוג לגור בנוף הגליל (הוא צריך משכנתא של יותר מ1.2M בשביל הדירה שהוא חפץ בה...), שילך עכשיו ויגור בשכירות בנוף הגליל בדירה קצת יותר צנועה (ב2500-3000 ש"ח לחודש), ישקיע את ההון העצמי שלו במשהו סולידי, יבחר דירה ממוצעת בקרית גת במחיר 1.2M, ועוד 7 שנים ימכור את הדירה בקרית גת ברווח של מינימום 700K, יוסיף לזה את ההון העצמי שלו שמעט יגדל בינתיים לכ470K, ואז הוא יצטרך לקחת רק 430K משכנתא בשביל דירת החלומות שלו בנוף הגליל (וא"ת שהמחירים שם יעלו, וי"ל שגם המחירים בקרית גת יעלו - בודאי לא פחות), והוא יחזיר לחודש רק 2300 ש"ח. איך זה נשמע?

ירמי וולדמן

מתווך דירות ונכסים
מנהל
מנוי פרימיום
מצויין.
אז במקום שישלם משכנתא של 7000 ש"ח במשך 30 שנה בשביל התענוג לגור בנוף הגליל (הוא צריך משכנתא של יותר מ1.2M בשביל הדירה שהוא חפץ בה...), שילך עכשיו ויגור בשכירות בנוף הגליל בדירה קצת יותר צנועה (ב2500-3000 ש"ח לחודש), ישקיע את ההון העצמי שלו במשהו סולידי, יבחר דירה ממוצעת בקרית גת במחיר 1.2M, ועוד 7 שנים ימכור את הדירה בקרית גת ברווח של מינימום 700K, יוסיף לזה את ההון העצמי שלו שמעט יגדל בינתיים לכ470K, ואז הוא יצטרך לקחת רק 430K משכנתא בשביל דירת החלומות שלו בנוף הגליל (וא"ת שהמחירים שם יעלו, וי"ל שגם המחירים בקרית גת יעלו - בודאי לא פחות), והוא יחזיר לחודש רק 2300 ש"ח. איך זה נשמע?
ממש גאון

הוא קנה דירה למגורים בפריפריה וגר בדירה משלו
דהיינו כבר חתם חוזה וכבר לא חושש מאיבוד הזכאות (והיה שווה לו גם המס רכישה על דירה שניה)
יכול להיות להיפך שיישארו דירות שלא באמת שוות כמו המקבילות בשוק ואז הוא הרויח עוד יותר
דהיינו לא בחר דירה וחתם חוזה עדיין, אז הוא כבר איבד את הזכייה בקניית הדירה, לא כך ?
אולי הוא גר בדירה שמישהו אחר רכש במקומו ?

מצויין.
אוסיף עוד נקודה קטנטנה לחישוב הכ"כ נכון שלך - שתמיד עדיף לקחת את המשכנתא בתקופה שהריביות נמוכות יותר מאשר היום.
(יש גם מומחים שמקצינים וממליצים לאנשים בסביבת ריבית כזאת לגור בשכירות כל החיים...)

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
לא גאונות ולא נעליים, אלא דברים פשוטים.
בגלל כל הסיפור של המינוף והשכנתאות אנשים פשוט חיים בסרט - כאילו יש להם ביד 1.6 מיליון, כשיש להם בסה"כ פחות מ400K (שלא מספיקים אפילו לחורבה בדימונה...)
ואז כשהם מקבלים מתנה מהמדינה של 500-700K שצריך לעשות רק דבר אחד בשבילה - קצת סבלנות - יש להם "דילמה" - אולי לקנות בשוק החופשי דירה מקבילה ב1.6M, כי הרי יש להם הון עצמי, והם לא צריכים הטבת משכנתא של 90%, וא"כ חבל על השכירות...
כדאי לכולם לצאת מהר מהסרט - כי החזרים של 7000 ש"ח ל30 שנה - זה משהו קשה מאד מאד. ואם אפשר תוך כמה שנים למנוע את זה, אין כאן שום "דילמה" ושום כלום, אלא רק טפשות מוחלטת...

יב כסליו

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
דהיינו כבר חתם חוזה וכבר לא חושש מאיבוד הזכאות (והיה שווה לו גם המס רכישה על דירה שניה)

דהיינו לא בחר דירה וחתם חוזה עדיין, אז הוא כבר איבד את הזכייה בקניית הדירה, לא כך ?
אולי הוא גר בדירה שמישהו אחר רכש במקומו ?
חתם חוזה לפני בחירת דירה ,בסכום שקיבל היה שווה לו גם לשלם את המס רכישה ,הדירה נרכשה על שם בן משפחה כדי לא להיתקע עוד 7 שנים עם מס שבח

כי במספר 101 מתוך 180, לא בטוח שמבחר הדירות שיעמדו בפניו בזמן אמת יתאים ליכולת הפיננסית שלו
תקנו אותי אם אני טועה אך מהניסיון הפיצפון שיש לי, דירות ה-5 חד' נחטפים ראשונים, כך שכנראה יישאר לו מבחר של דירות 4 חד' (ששם ההנחה יותר משתלמת מאשר בדירות ה-5 חד').
הדירה הכי יקרה תהיה אולי אולי 1.6 כך שדי ב400 הון עצמי
250 א' במחיר למשתכן.

יב כסליו

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
תקנו אותי אם אני טועה אך מהניסיון הפיצפון שיש לי, דירות ה-5 חד' נחטפים ראשונים, כך שכנראה יישאר לו מבחר של דירות 4 חד' (ששם ההנחה יותר משתלמת מאשר בדירות ה-5 חד').

250 א' במחיר למשתכן.
הדירות שהכי נחטפות מתחלק בין משקיעים שלוקחים את הדירות הכי משתלמות כלכלית ,למי שרוצה למגורים שלוקח את הדירות הגדולות

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
המקרה היחיד שלדעתי יש אולי דילמה אמיתית לוותר על הזכיה - זה מקרה שיש לזוג הון עצמי משמעותי ביותר המתקרב לשווי הדירה שהם מעונינים לגור בה, והם כמעט אינם נזקקים למשכנתא (סידור מלא בלע"ז...), ואז באמת יש מקום לדון על הבזבוז של כספי השכירות בשביל רווח עתידי.
וגם אז, הדילמה לכאורה היא רק במקרים שהרווח העתידי הצפוי הוא נמוך מ450K ממחיר השוק החופשי, כי שכירות ממוצעת ל-5-6 שנים יכולה להסתכם ב250-300K, ואפשר אולי להבין את הרציונל המעדיף להיכנס לדירה משלך כמעט ללא חובות תמורת ויתור על 150-200K בעוד 7 שנים. אבל אם הרווח הצפוי גבוה יותר, לכאורה גם במקרה כזה לא שווה לוותר על הזכיה.
עד כאן הנלע"ד בענין.

וכבר שמעתי ממי שטען, כי בעלות על הדירה היא דבר לא כלכלי בהחלט.
אותו אחד מכר את דירתו, והשקיע את כל כספו בשוק ההון.
לדבריו, הוא משלם 2.5% בשנה משווי הדירה על השכירות, בעוד בעל הדירה משלם עליה בשנה הרבה יותר.
בהתחשב בכך שהתשואה שהכסף שלו מניב בשוק ההון, תגדל באותם שנים שבעל הדירה משלם משכנתא, בסכומים גבוהים הרבה יותר מעליית הערך של הדירה.
אם גם בשוק ההון הוא ממנף את כספו - החישוב נכון (עם סיכון לא נמוך).
אם לא - ימים יגידו.

זה מה שאני

משתמש פעיל
מצויין.
זה מאוד ברור

BAE

משתמש רשום
לפי איזה חישוב?
הרי מחיר למשתכן זה תשלום רק לפי מ''ר,
אם כך לא בהכרח שדירה גדולה יותר‏‏ היא משתלמת יותר?
או אולי דירות 4 חדרים מבוקשות יותר וקל יותר למכור אותן?

זה מה שאני

משתמש פעיל
לפי איזה חישוב?
הרי מחיר למשתכן זה תשלום רק לפי מ''ר,
אם כך לא בהכרח שדירה גדולה יותר‏‏ היא משתלמת יותר?
או אולי דירות 4 חדרים מבוקשות יותר וקל יותר למכור אותן?
יש שומת 2023 ומזה מורידים 600K (במקרה הרלוונטי) וא"כ כשמורידים 600K מ4 חדרים או 600K מ5 חדרים אז הפער גדל עיין מאמר של @בית שמשניק
המאמר

קפה ועוגה

משתמש פעיל
לדעתי ההסתכלות על קריית גת כמו "עוד פריפריה" היא טעות.
צריך להסתכל על זה כמו רמת בית שמש ד' לפני 7 שנים
לא צריך להגזים אין סיכוי שזה יהפוך לרמבש"ד (כאחד שגר שם)
למה אתה כל כך בטוח במותג שנקרא רמה ד'?
כי אני חי שם ואני חושב שאין שכונה דומה לו אני יודע לגבי ד3 אני לא יודע לגבי שאר השכונות של ד'
ובק"ג אתה גם חי? איך אתה יודע מה יהיה שם? לפני 7 שנים צפית מה יהיה ברמה ד'? 'כאחד שגר שם' זו איזה שהיא סמכות לדעת מה הולך להיות בקרית גת?
אתה מדבר על משהו שעוד לא קיים, ואתה כבר בטוח שאין שום סיכוי שזה יהיה כמו השכונה שאתה (!) גר בה, קצת הזוי, לא?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה