דיון הגמ"ח המרכזי. האם יש לו היתכנות כלכלית?!

יהודי בלייב

משתמש רשום
כספי המעשרות זוהי מצות צדקה דאורייתא ואני משתדל לעשותה בהידור.
לא לכל הדעות
עיין הלכות צדקה בראשונים ואחרונים, תמצא מגוון שיטות
[יש דעות שמעשרות אינן בדרגת חומרה של צדקה, יש לברר ההלכה כ"א ע"פ דרכו ורבותיו]

ח. ד. אורי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
אם אני מבין נכון אתה אומר שהמעלה של הגמ"ח המרכזי
דוחף לאברכים טפסים לידיים
או בשפה עדינה יותר הוא מנגיש להם את האפשרות הזו.

לעומת זאת האפשרות של פתיחת קופגל"ה לא מונגשת מספיק בציבור האברכים
לא ירחק היום, ויהיו כאלו שיסתובבו בכוללים, ישלחו נציגים לקהילות ויעשו כנסים
כדי שאנשים יפתחו קופ"ג והשקעות במקום להפקיד כסף לגמ"ח המרכזי
אני אישית לאחרונה, במסגרת עבודתי כמעצב גרפי, מיתגתי ועיצבתי חומרים לאחד שלקח את העניין כפרויקט של ממש
ראיתי אפילו שכבר נפתח על הפרויקט הזה אשכול כאן בפורום...

נערך לאחרונה ב:

Edge

משתמש חדש
עריכה תורנית
האמת שאני חובבן בתחום ההשקעות, אבל מצחיק אותי משהו שאני חייב לכתוב. נתח ענק מההון של הגמ"ח המרכזי מושקע בעצמו בשוק ההון (רק ככה הם מאפשרים לעצמם להלוות יותר מההפקדות). אז איזה המלצה טובה מזה להשקיע בשוק ההון.
אולי אני מציג את זה טיפשי, אבל מרגיש לי שיש כאן בסיס אמיתי.

הוראת שעה

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
אם אני מבין נכון אתה אומר שהמעלה של הגמ"ח המרכזי
דוחף לאברכים טפסים לידיים
או בשפה עדינה יותר הוא מנגיש להם את האפשרות הזו.

לעומת זאת האפשרות של פתיחת קופגל"ה לא מונגשת מספיק בציבור האברכים
זה בדיוק מה שאני אומר!!!
הגמ"ח המרכזי מנגישים את עצמם (בכל הכוללים שלמדתי הגיע נציג לפחוות פעם בשנה ואפילו יותר) ולעומת זאת הידע על קופות גמל הוא אפסי ולא מונגש(לי למשל רק לפני כמה תגובות התחדש שזה בשני דקות. חשבתי שצריך לגשת פיזית לבנק בשביל זה...)והאברכים שלא שמים בגמ"ח המרכזי זה לא רק בגלל שהם יודעים שיש אפשרות לקופת גמל, הם פשוט מפחדים שהגמ"ח מקמבן אותם וכו' ואז הם לא עושים לא את זה ולא את זה. ועל זה זעקתי....שעדיף את זה מאשר כלום.

הוראת שעה

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
אני אישית לאחרונה, במסגרת עבודתי כמעצב גרפי, מיתגתי ועיצבתי חומרים לאחד שלקח את העניין כפרויקט של ממש
ראיתי אפילו שכבר נפתח על הפרויקט הזה אשכול כאן בפורום...
אמן. הלוואי
חבל שכשאני התחנתי לא היה את זה
ברור שהיום יש יותר מודעות. ועדיין חשוב לומר לכולם תעשו משהו כי לא לעשות זה יותר גרוע.
אשכול בפורום לא מספיק...עם כל הכבוד מסקר שלי למרות שכל האברכים שמעו על פרוג והרבה כותבים שם עדיין יש רוב מוחץ שלא קרא...;)
אגב אם רוצים שזה יצליח לא כדאי להתמקד בשלילי אלא בחיובי וד"ל

דף גמרא

משתמש פעיל
לא לכל הדעות
עיין הלכות צדקה בראשונים ואחרונים, תמצא מגוון שיטות
[יש דעות שמעשרות אינן בדרגת חומרה של צדקה, יש לברר ההלכה כ"א ע"פ דרכו ורבותיו]
לא נכון!
כשאתה נותן כספי מעשרות לכולי עלמא אתה מקיים מצוה דאורייתא
ולכן ככל מצוה דאורייתא ראוי לעשותה בהידור

האם חייבים להפריש מעשרות? זו כבר שאלה אחרת שאין עניינה לכאן!

איזהו

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
עריכה תורנית
מדברים פה הרבה שלהשקיע עדיף מגמ"ח המרכזי, כי כך אתה מקבל אותו סכום מתנה ולא הלוואה
שאלתי על גמחים אחרים שנותנים על תשלום אחד, הלוואות לכל הילדים
לדוגמה גמ"ח יד שמשון בברכפלד (נ"ל רק לתושבי ברכפלד) אתה משלם 24,000, ומקבל הלוואות (נ"ל 80,000) ל-5 ילדים
האם גם על זה אמורים הדברים דלעיל?

ח. ד. אורי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
מדברים פה הרבה שלהשקיע עדיף מגמ"ח המרכזי, כי כך אתה מקבל אותו סכום מתנה ולא הלוואה
שאלתי על גמחים אחרים שנותנים על תשלום אחד, הלוואות לכל הילדים
לדוגמה גמ"ח יד שמשון בברכפלד (נ"ל רק לתושבי ברכפלד) אתה משלם 24,000, ומקבל הלוואות (נ"ל 80,000) ל-5 ילדים
האם גם על זה אמורים הדברים דלעיל?
אין לי מושג מה התנאים המדויקים של יד שמשון
ומה בדיוק 'הדברים האמורים לעייל' שאתה מתכוון אליהם
מה שאני כן יודע זה שהרב אריה ליבוביץ' מנהל הגמ"ח (שמעתי לא ממנו עצמו אלא מכלי שני) ממליץ מאוד (למי שיודע מה שהוא עושה...) להשקיע פאסיבית בשוק ההון לצורך נישואי הילדים!

דף גמרא

משתמש פעיל
ההבדל הוא שהגמ"ח המרכזי מרוויחים עליך
והם יכולים לשלם למישהו שיעשה כנסים
אבל למה שמישהו יסתובב בכוללים ויעשה כנסים שיפתחו קופגל"ה
האם הוא ירוויח מזה משהו?

ח. ד. אורי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
ההבדל הוא שהגמ"ח המרכזי מרוויחים עליך
והם יכולים לשלם למישהו שיעשה כנסים
אבל למה שמישהו יסתובב בכוללים ויעשה כנסים שיפתחו קופגל"ה
האם הוא ירוויח מזה משהו?
בהחלט, גם בקופות גמל יש כאלו שיכולים להרוויח
למשל במיזם שאני מכיר, מי שנתן את החסות על זה היא סוכנות ביטוח שיכולה להרוויח על זה (במישרין 'בקטנה' - אחוזים מדמי הניהול ובעקיפין - מכאלו שיעשו על הדרך ביטוחים שונים...)
(ברור שעדיף מי שיודע בעצמו מה לעשות ואיך להתעסק בזה, ולא לעשות דרך סוכנות שיש להם אינטרסים נוספים, אבל אם לכן יהיה גם לאנשים שלא מבינים בזה בגרוש, ויבוא לכוללים וכדו' לדחוף אותם לזה, ובכך להעמיד קונטרה לגמ"ח המרכזי ודומיו, אני חושב שזה ממש מבורך)

נערך לאחרונה ב:

הנורמלי הבודד

משתמש פעיל
הנה שקר שהגמ"ח המרכזי מפרסם על עצמו!!!!

פורסם בימים האחרונים ע"י הגמ"ח המרכזי שהם נתנו הלוואות בסך 3.2 מיליארד שקל,
עוד הם פרסמו שיש להם עד כה 520,122 יחידות תרומה
בחישוב פשוט יוצא שסך ההלוואות שהם נתנו נמוך בהרבה מהסכומים שהם קיבלו!!!!
הנה החישוב:
יחידת תרומה קלאסית היא 4800 ש"ח בסה"כ, שמתפרסת על 10 שנים
כיוון שאנשים הצטרפו לאורך כל ה20 שנה האחרונות ולא בבת אחת יוצא שבממוצע הם קיבלו
[בהערכה גסה] כשני שליש מהסכומים שזה בעצם 3200 לכל יחידת תרומה
עכשיו נכפיל את כמות יחידות ב3200 [ 520122*3200 ] = 1.66 מיליארד!!!

איך הם נתנו הלוואות בלמעלה מ3 מיליארד כשיש להם ביד חצי מזה????

אני מפספס משהו? מישהו מחשב את זה אחרת?
אשמח לשמוע

קמחא דפסחא

משתמש חדש
הנה שקר שהגמ"ח המרכזי מפרסם על עצמו!!!!

פורסם בימים האחרונים ע"י הגמ"ח המרכזי שהם נתנו הלוואות בסך 3.2 מיליארד שקל,
עוד הם פרסמו שיש להם עד כה 520,122 יחידות תרומה
בחישוב פשוט יוצא שסך ההלוואות שהם נתנו נמוך בהרבה מהסכומים שהם קיבלו!!!!
הנה החישוב:
יחידת תרומה קלאסית היא 4800 ש"ח בסה"כ, שמתפרסת על 10 שנים
כיוון שאנשים הצטרפו לאורך כל ה20 שנה האחרונות ולא בבת אחת יוצא שבממוצע הם קיבלו
[בהערכה גסה] כשני שליש מהסכומים שזה בעצם 3200 לכל יחידת תרומה
עכשיו נכפיל את כמות יחידות ב3200 [ 520122*3200 ] = 1.66 מיליארד!!!

איך הם נתנו הלוואות בלמעלה מ3 מיליארד כשיש להם ביד חצי מזה????

אני מפספס משהו? מישהו מחשב את זה אחרת?
אשמח לשמוע
נראה לי שקר גס מידי

מאיפה יש להם עוד מיליארד וחצי שקלים ודאי לא מתרומות

יוסיK

משתמש מקצוען
יכול להיות שחלק מהלווים החזירו כבר את ההלוואה או את חלקה?
יכול להיות שיש להם קצת פיקדונות?
אולי חלק מההלוואות שהם נתנו היו לתקופות קצרות יותר?

הנורמלי הבודד

משתמש פעיל
א. בשביל להכפיל את הסכום ולהגדיל מ1.6 מיליארד ל3.2 מיליארד הם צריכים רווחים של 100 אחוז בשנים ספורות
לא קרה בוודאות, תציץ רק על גרפים בשוק ההון
ב. נניח שאתה צודק והם הצליחו להשיג תשואה פנטסטית, מה שקורה עכשיו זה שאין להם שקל בקופה ואין להם איך להמשיך!!! כי כשאין כסף היא אפשר להשקיע, ופשוט וד"ל...

נערך לאחרונה ב:

הנורמלי הבודד

משתמש פעיל
על כמה זמן מתפרס החזר הלוואה?
תעשה ממוצע החזרים כנ"ל
לא חישבתי את זה
זה זניח מאוד כי הרוב המוחלט לוקח הלוואות לחתונות שזה בערך אחרי 20 שנה מתחילת ההפקדה וזה התחיל בשנים האחרונות, מדובר במקרה הטוב במאות אלפי שקלים וזה לא פותר את החידה

ובכל מקרה זה לא יפתור את בעיית התזרים להבא!!! וזו הבעיה הקשה יותר לדעתי!!!

יוסיK

משתמש מקצוען
היות ופריסת ההלוואות היא ל 100 עד 154 תשלומים ניתן להניח שהממוצע הוא באזור ה 11 שנים.
היות וההלוואה חוזרת בתשלומים שווים, חלקם כמעט מיד וחלקם בסוף התקופה אפשר לומר שבממוצע ההלוואה חוזרת אחרי 5.5 שנים. [חוץ מהנגלה הראשונה]
ממילא ב 20 שנה ניתן לתת יותר מ 3 מחזורי הלוואה.
נכון שהרבה מהמצטרפים הראשונים מימשו רק אחרי הרבה זמן, אבל היו הרבה הלוואות שניתנו בכל מיני הסדרים אחרים, לא בטוח שנכון להכניס את כולם לסיכום של ה 3 מיליארד, אבל זה לא יהיה שקר כן להכליל.
אישית, אני לא מאוד אוהב את המבנה של הגמ"ח המרכזי.

הוראת שעה

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
אני לא מבין בחשבון ולא רוצה להתווכח בכל זאת אביא כאן כמה נתונים

א. ההנחה של יחידת תרומה קלאסית היא 4800 יש הרבה שנותנים יותר(זאת אומרת זה יחידת תרומה אבל הרבה שמים לכל ילד יותר מיחידה אחת)
ב. גם יחידת התרומה הזו היא משהוא שאני לא יודע כמה שנים היא.(חמש שנים בוודאי) אבל כשאני הצטרפתי יחידה הייתה יותר. וההחזר היה 70 אחוז מההפקדה(זאת אומרת הלוואה יותר גדולה החזרים יותר ארוכים והחזר של רוב ההפקדה) אני למשל שמתי ארבע או חמש יחידות לפי התוכנית הזו על הילד הראשון שלי עוד לפני שהוא נולד...זה היה כשהיינו צעירים והיה לנו כסף...היה אפילו ממש ממש בהתחלה תוכנית של החזר מאה אחוז של ההפקדה., שזה הבנתי ממש בודדים .כי הגמ"ח שינה מייד את הכללים, אבל זה היה בהדרגה, עד שהגיעו לאיפה שהם היום. אין לנו נתונים כמה הפקידו ובאיזה תנאים, מה שכן אלו שמקבלים היום את ההלוואות הם חברה שהפקידו לפני עשור כשהתנאים היו שונים לגמרי אז ההלוואות שהם מקבלים יותר גדולות
ג. הם מקדימים הלוואות להרבה אנשים!!! בבית כנסת שלי הקדימו להרבה, וכבר כתבתי למעלה שגם לי הקדימו, אני לא יודע מה הסיפור אבל לפני שנתיים בערך היה להם המון מזומן בקופה שהם חיפשו להתפטר ממנו ופשוט הקדימו הלוואות לכל המעוניין. אין לי מושג מה היום.
ד. ספוילר: אלו שמקדימים להם זה עם הרעת תנאים דהיינו אם היית אמור לקבל בחזרה 70 אחוז מההפקדה תקבל רק חמישים וכד' כל אחד עם הדיל שלו. אני יודע שקצת בלבלתי אותכם אבל כל אלו נתונים שחייבים להילקח בחשבון. מי שרוצה להישאר בתנאים המקוריים מחכה לתאריך שהוא אמור לקבל את ההלוואה
כל אלו נתונים שחייבים להילקח בחשבון כשמחשבנים כמה הלוואות ניתנו ובאיזה סכומים

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה