התייעצות הבו עצה כיצד לנהוג עם שכן כזה

מצב
הנושא נעול.

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
אני מכיר מישהו ותרן גדול ששכן עשה לו עוולות גדולות בבניה סביב הבית שלו, ובשלב מסויים הם עברו את הגבול והוא נאלץ ללכת לבית דין, בית הדין נדהמו מהחוצפה של השכנים הבונים ו"קרעו להם את הצורה" הכריחו אותם לשבור הכל פלוס תשלום פיצויים וכו' וכו'.
אבל אותו ותרן עדין לא יכל להמשיך לגור ליד השכנים האלו ועבר לשכונה מרוחקת.

Tzzpora

משתמש פעיל
לפי הסיפור שלך, אין לך סיכוי לזכות בחניה בלי לריב.
ואם אתה מפחד ממכות. יש משטרה.
מממ, מרתק ממש איך יש אנשים כל כך מאופיינים שממש הייתי תופרת עליהם התנהגות כזו, רק שמכאלה אנשים אני שומרת מרחק, ולא רואה בעין יפה בכלל.
לא מתכוונת ברמה האישית, הניק פה אנונימי ואולי זה היה בכלל היה בצחוק...
אבל אני יכולה לומר בוודאות שמשיטה כזאת אולי הוא יצליח להשיג שקט תעשיתי בחזית הזאת, אבל זו דרך חיים ובוודאי תמיד יהיה לו עם מי לריב ואת מי לחנך
כמעט לכל בעיה יש פתרון קונבציונלי, ולפעמים אין ברירה ומעדיפים לשלם במחיר של חריקת שיניים. אבל לשמור על רמה אנושית מוכבדת ולהוות דמות ראויה לחיקוי עבור הילדים.
מתארת לעצמי שהבנאדם ביקש עצה מכובסת יותר..

D

Deleted 66182

אורח
לא ענין של תקציב, ענין של פרופורציות. על בנייה וכו' מתאים להביא זר פרחים ב400 ש"ח, בעוד שזה מגיע למשפחה.
פה מדובר בבחור, לא משפחה. ומדובר סך הכל על ויכוח קטן על חנייה, לכן לא מתאים להביא משהו ענק.
אני חושב על סגנון של פיצ'יפקעס לרכב, כמו מפיץ ריח מעמיד לטל' וכדו'
אשריכם ישראל מי מחבר ברכה?

D

Deleted 66182

אורח
מה היו היחסים בניכם לפני כל הסיפור הזה??
מה היחסים שלו עם שאר השכנים שאין להם רכב?

הוא באמת אדם קשה בההההכלל?? הוא רק בנושא הזה שקשה לו...

אולי יש לו בעיות בריאות והוא לא רוצה להגיד....?!?!?!!?!?
בכל זאת... 20 שנה לעומת 3 שנים....?!?!? הוא חיכה לזה הרבה זמן... ההלכה אולי מתייחסת לזה...

קבלו עצה: אף פעם אל תקבלו עצות מאנשים!!
לכו רק בדרך עצות התורה, המידות.. פרקי אבות ומשלי - מלאים בזה...

ומרן רבינו עובדיה יוסף זצ"ל סיפר מעשה בענין זה:

צפו / קראו::

היה אדם אחד, שהיה לו מערבל בטון ברשותו, והיה עובד עם המשאית הזו. היה לו לאדם זה סימן על צד הכביש בסמוך לביתו, שזהו מקום החניה שברשותו, ואסור לאדם אחר לחנות שם.

יום אחד, הגיע לביתו, והנה הוא רואה מכונית אחת יפה והדורה חונה במקום החניה שלו. כעס כעס גדול, אמר בלבו, מי הוא זה החצוף שחנה במקום שלי? מיד הביא את המערבל שלו, והקריבו אל המכונית היפה, והמטיר עליה טיט ממשאיתו, "מבית ומחוץ תצפנו". נכנס לביתו, והנה כולם קבלו אותו באיזה כבוד! שאל אותם, מה קרה? אמרו לו, ידענו שהיום הוא יום ההולדת שלך, והפתענו אותך, קנינו לך מכונית מפוארת והנה היא סמוכה לבית!

ממעשים אלה אנו למדים, כמה נורא הוא הכעס, שמוציא את האדם מן העולם, ועל ידו פועל האדם פעולות שבסופו של דבר פוגעות בו עצמו.

לכן יזהר כל אדם, לסלק ממנו מדת הכעס, לאט לאט, עד שיהיה שליו ורגוע בכל מעשיו ודרכיו, ושלום לו ולבני ביתו.
כל מה אדם עושה לעצמו הוא עושה

ראובן 23

משתמש מקצוען
אני מכיר מישהו ותרן גדול ששכן עשה לו עוולות גדולות בבניה סביב הבית שלו, ובשלב מסויים הם עברו את הגבול והוא נאלץ ללכת לבית דין, בית הדין נדהמו מהחוצפה של השכנים הבונים ו"קרעו להם את הצורה" הכריחו אותם לשבור הכל פלוס תשלום פיצויים וכו' וכו'.
אבל אותו ותרן עדין לא יכל להמשיך לגור ליד השכנים האלו ועבר לשכונה מרוחקת.
לא שמעתי אף פעם על מקרה שבית דין אומר לשבור (לצערי)אז מעניין מה היה כאן

אביר88

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
חבר'ה, אולי לא שמתם לב,
אבל זה אשכול שכבר מתחיל להעלות אבק...
סה"כ פותח האשכול רצה לעדכן על סיום הסיפור (בעז"ה)..

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
למי שמעניין אותו מה היה בסוף, אז ככה.
הבחור עזב את הבנין כאן, והשאיר את החניה סגורה.
שלחתי אליו את השכן המבוגר לדבר אתו, הוא לא הסכים אפילו לשמוע, בטענה שלפעמים הוא מגיע להורים לשבת והוא צריך את החניה פנויה.
החלטתי שזה כבר קו אדום, ואני חותך את המנעול.
יום אחד הבאתי את הכלים הנדרשים מחבר, באתי עם הרכב לחנייה, ו...הופ! החניה פתוחה.
שמחתי שמחה גדולה מאוד, ועד היום - כבר כמה חודשים - שהכל על מקומו בא בשלום.
תודה לה' שנצלתי ברגע האחרון, ולא הוצרכתי להכניס את עצמי לתוך מריבה, שמי יודע מתי היתה מסתיימת.
אז עכשיו שהחניה בחזקתך - תבדוק בעלות על החניה ותרשום בעלות על שמך כדי שזה יהיה חוקי
ואם זה על שם הזקן - אז שהזקן יתן לך ייפוי כח ורשות בכתב להשתמש בחניה
ככה אתה מסודר

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה