אקסל האשכול המרכזי לשאלות באקסל/גוגל שיטס

צביזון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איך אפשר לעשות בגוגל שיטס, שכאשר יש כמה תאים זהים באותה עמודה, הם יצבעו בצבע מסוים?

יש את הנוסחה הזו: = countif (A1: A, A1)> 1
הנוסחה הזו צובעת אמנם את כל הכפולים, אבל את האחרון מביניהם היא משאירה לא צבוע.

האם יש נוסחה שצובעת את כל הכפולים?

r.e.d.

משתמש מקצוען
אשמח לעזרה
יש לי רשימה עם המון מספרי זהות.
איך אפשר לבדוק האם יש כפילויות ברשימה, אך לא לבטל את הכפולים.
תודה רבה

איציק שוורץ

משתמש צעיר
אני צריך לוח שנה באקסל
לצורך צימר לסימון תפוסה,
לדוגמה הכל כתוב פנוי בירוק ושנתפס נכתב באדום תפוס.
יש כזה דבר לוח שנה באקסל?

תלמידים

מהמשתמשים המובילים!
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
אני צריך לוח שנה באקסל
לצורך צימר לסימון תפוסה,
לדוגמה הכל כתוב פנוי בירוק ושנתפס נכתב באדום תפוס.
יש כזה דבר לוח שנה באקסל?
יש אפליקציות טובות בשביל זה, נדמה לי שגם מאפשרים גישה דרך אתר, משהו שמסתנכרן עם לוח גוגל, כנראה יותר מוצלח מאקסל.

נ. ה.

משתמש מקצוען
אשמח לעזרה
יש לי רשימה עם המון מספרי זהות.
איך אפשר לבדוק האם יש כפילויות ברשימה, אך לא לבטל את הכפולים.
תודה רבה
עיצוב מותנה > כלל חדש > עצב רק ערכים ייחודיים או כפולים ואז לבחור עיצוב והתאים הכפולים נצבעים כפי שבחרתם, כמו"כ אפשר לבחור שם שיצבע רק את הערכים שאינם כפולים (לא בשיטס)

מאיר למברגר

משתמש פעיל
עריכה תורנית
אני רוצה למלאות בעמודה תאריכים במספור רץ: 20.9.22, 20.10.22, 20.11.22, וכן הלאה
כשאני לוחץ למילוי אוטומטי - האקסל ממלא לי רק בקפיצה משנה לשנה, 20.9.22, 20.9.23, 20.9.24, וכן הלאה
איך מסדרים את זה?

נ. ה.

משתמש מקצוען
אני רוצה למלאות בעמודה תאריכים במספור רץ: 20.9.22, 20.10.22, 20.11.22, וכן הלאה
כשאני לוחץ למילוי אוטומטי - האקסל ממלא לי רק בקפיצה משנה לשנה, 20.9.22, 20.9.23, 20.9.24, וכן הלאה
איך מסדרים את זה?
תשלים שנה אחת ידנית ואז תבחר את הכל ותגרור.
פרוג.gif

נערך לאחרונה ב:

נ. ה.

משתמש מקצוען
אולי לא הבנת מה הוא הציע, כי זה באמת נורא קצר.
אין דרך קצרה יותר?
אולי תעלו את הקובץ שהכנתם בשביל הדוגמא, ובזה אחסוך את זמן ההקלדה הנ"ל?
זה בהחלט קצר נורא אך אם אתה רוצה- אעלה בשמחה!
תבחר את הכל ותגרור כמה שאתה צריך.

קבצים מצורפים

• לפרוג.xlsx
    KB 8.5 · צפיות: 35

וילדניק

משתמש חדש
וכן האם שייך לעשות שברגע שאני כותב איזה מילה בטבלה 1 שיעתיק את המילה אוטומטי לאיזה טבלה אחרת שיש לי באותו גליון ?

נ. ה.

משתמש מקצוען
איך מגבילים תאים שיכלו לכתוב בהם רק מילים שנמצאים בטבלה ליד זה ?
באקסל: נתונים > אימות נתונים > ב 'אפשר' לבחור: רשימה וב- 'מקור' לכתוב את התא ששם כתוב מה שרוצים שיהיה אפשר לכתוב בתא הנוכחי (אפשר ללחוץ על תא המקור במקום לכתבו).
ב 'התראת שגיאה' יש לבחור את סוג ההתראה כאשר מוזן נתון לא רצוי (אפשר רק אזהרה, אפשר שלא יהיה ניתן לכתוב נתון זה כלל ('עצירה' - זה הברירת מחדל) ואפשר 'מידע'.
בשיטס: נתונים > אימות נתונים וכמעט כנ"ל.
וכן האם שייך לעשות שברגע שאני כותב איזה מילה בטבלה 1 שיעתיק את המילה אוטומטי לאיזה טבלה אחרת שיש לי באותו גליון ?
ללחוץ על התא אליו רוצים שיועתק הנתון, להקליד: = ואז ללחוץ על התא ממנו יועתק הנתון.

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
יש לי טבלת הוצאות והכנסות בגוגל שיטס
צירפתי קובץ שתבינו מה הבעיה
הטבלה הראשונה היא ההוצאות כשכל סוג הוצאה נרשמת בשורה של אופן התשלום, נגיד הוצאה של תקשורת ששולמה באשראי נרשם בשורה הייעודית
עכשיו בטבלה השנייה רשמתי את ההכנסות, אבל אני רוצה ג"כ לחלק איך הכסף נכנס לי אז עשיתי את פונקציית TRANSPOSE ותיחמתי את העמודה המתאימה של טבלת ההוצאות, הסיבה שעשיתי דווקא ע"י הנוסחה היא שאם נגיד מחר אני מוסיף בטבלת ההוצאות עוד אופן תשלום יתוסף לי אוטומטית עמודה כזאת בהכנסות הבעיה היא שאם נגיד הוספתי "ביט בין "צ'ק" ל "אשראי" גם בעמודות הוא יכניס את "ביט" בין שניהם, לא אכפת לי אבל הבעיה שרק את הכותרת הוא מזיז הצידה אבל לא את הטור שמשויך אליו, מקווה שהובנתי
תודה שהייתם איתי עד עכשיו :)
@אפר @מרובע @xl3391 @ברוך ר

קבצים מצורפים

• גיליון ללא שם.xlsx
    KB 53.2 · צפיות: 20
נערך לאחרונה ב:
יש לי רשימה גדולה של רישום, של ישבה"ז.
כל יום זה בשורה נפרדת
ככה שיוצא שיש אנשים שרשומים 5 פעמים ויש 10
איך אני יכול לדעת כל אחד כמה שורות יש לי מאתו שם
בתודה מראש
[יש נתונים שאפשר לסנן למשל מ.ז. וכדו']

ברוך הוא

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
יש לי רשימה גדולה של רישום, של ישבה"ז.
כל יום זה בשורה נפרדת
ככה שיוצא שיש אנשים שרשומים 5 פעמים ויש 10
איך אני יכול לדעת כל אחד כמה שורות יש לי מאתו שם
בתודה מראש
[יש נתונים שאפשר לסנן למשל מ.ז. וכדו']
פונקציית COUNTIF

ברוך הוא

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
תודה רבה
רק איך איך אני משתמש בזה
נוסחה או איפה?
אתה עושה בצד רשימה של כל השמות שיש לך ללא כפילויות (יש כמה דרכים לעשות אותה הכי קל ע"י נוסחת UNIQUE) ואז ליד זה אתה כותב נוסחת COUNTIF שסופרת לך כמה פעמים מופיע קריטריון X בתוך טווח X).

אתה עושה בצד רשימה של כל השמות שיש לך ללא כפילויות (יש כמה דרכים לעשות אותה הכי קל ע"י נוסחת UNIQUE) ואז ליד זה אתה כותב נוסחת COUNTIF שסופרת לך כמה פעמים מופיע קריטריון X בתוך טווח X).
תודה על התשובה המפורטת,
עדיין אני ממש חדש בנוסחאות ואני לא ממש הסתדרתי,
עשיתי עמודה A למשל זה הרשימה המלאה, עמודה O זהוי הרשימה המקוצרת [עשיתי דרך הסר כפליות לא הסתדרתי עם UNIQUEמחוסר ידע כנראה]
אשמח מאוד אם אתה יכול לכתוב את הנוסחה בשלומתה
תודה רבה ותזכה למצוות

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

באבוד רשעים בינה • אתגר 112

לוח מודעות

למעלה