אקסל האשכול המרכזי לשאלות באקסל/גוגל שיטס

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
פונקציית IF פשוטה
קוד:
=IF(A1="?","חיובי","שלילי")
אני מחפש "טקסט מכיל" זאת אומרת שבין מילות הטקסט יש גם את המילה הזו.
למשל "אם הטקסט מכיל "שלום"" - הוא ימצא לי גם בתאים שכתוב "שלום חבר" וגם "שלום ילד" וכו'.

נ. ה.

משתמש מקצוען
אני מחפש "טקסט מכיל" זאת אומרת שבין מילות הטקסט יש גם את המילה הזו.
למשל "אם הטקסט מכיל "שלום"" - הוא ימצא לי גם בתאים שכתוב "שלום חבר" וגם "שלום ילד" וכו'.
אפשר ע"י פונקציית FIND ו- IF ביחד, מצורף דוגמא
(בדוגמא הוא מחפש את המילה "שלום" בתא B1 ואם הוא מוצא - הוא כותב "נכון" בתא A3 (ע"י IF בתא A3 שכותב "נכון" אם תא B1 אינו שגיאה))

קבצים מצורפים

• דוגמא.xlsx
    KB 9.8 · צפיות: 43

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
(בדוגמא הוא מחפש את המילה "שלום" בתא B1 ואם הוא מוצא - הוא כותב "נכון" בתא A3 (ע"י IF בתא A3 שכותב "נכון" אם תא B1 אינו שגיאה))
יפה,
לא ידעתי ש"#VALUE!" הוא ערך לכל דבר שאפשר לזהות אותו ולהשתמש בו.

שלוות נפש

משתמש פעיל
יש לי טבלה עם שמות - של בנים ובנות
ואני רוצה שיהיה רשום ליד כל אחד בן או בת
אם יש מישהו שכבר עשה משהו כזה או שיודע איך עושים דבר כזה
תודה מראש!

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
יש לי טבלה עם שמות - של בנים ובנות
ואני רוצה שיהיה רשום ליד כל אחד בן או בת
אם יש מישהו שכבר עשה משהו כזה או שיודע איך עושים דבר כזה
תודה מראש!
ומה תעשו עם השמות שיש גם בנים וגם בנות? (בפרט בשמות המודרניים זה נפוץ מאוד).

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
כמה שמות יש, אולי תעלו קובץ ואנשים ימלאו. (קובץ משותף בשיטס)

חיים5

משתמש רשום
התחלתי להכין נוסחה והסתבכתי, (עד שסידרתי את ה"אחת עשרה וכו'", ואז ראיתי שבאלפים מחברים את העשרות המאות והאחדות יחד (מאתים שישים ושש אלף, שבע מאות שמונים וחמש) אם יש מישהו אחר שיעשה עדיף, אם לא, אמשיך בלי נדר מחר או מחרתיים.
אשמח מאוד אם תוכל לעשות לי את זה, או שתסביר לי יותר באריכות מה לעשות ואוכל לנסות
בתודה מראש

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
אשמח מאוד אם תוכל לעשות לי את זה, או שתסביר לי יותר באריכות מה לעשות ואוכל לנסות
בתודה מראש
חשבתי לשתוק שלא לפגוע בפרנסתו של אקסלטיים.
אבל בסוף החלטתי להכין, אני עוד מעט מביא לך הסבר ראשוני מותאם לראש האנושי.
אחר כך צריך לתרגם אותו להסבר שמובן למוח של המחשב. זה יהיה הרבה יותר קל אם קודם אנחנו נבין מה בדיוק אנחנו צריכים.

להלן רשימה ראשונית שכתבתי,
אשמח להערות.
קודם כל התמונה להלן:
1651439118014.png

וזה הפירוט:
א. אם יש ספרה אחת - להעתיק מעמודה B

ב. אם יש שתי ספרות: הראשונה מעמודה C אחריה "ו" והשניה מעמודה B.
אם הראשונה היא "1" אז שמים קודם את עמודה B, ואחריה (ללא "ו") את עמודה C בתוספת "ה" בסוף.

ג. אם יש שלוש ספרות: הראשונה מעמודה D, השניה מעמודה C, אחריה "ו" והשלישית מעמודה B.
אם הספרה השניה היא 1, אז שמים לפי הסדר הבא: D, "ו" B, ואחר כך C ובסוף "ה".

ד. אם יש ארבע ספרות: הראשונה מעמודה E, השניה השלישית והרביעית נשארות לפי כל הסדר דלעיל.

ה. אם יש חמש ספרות: הראשונה והשניה כמו בסעיף ב', בתוספת "אלף" ולאחריהם שלושת הספרות כמו בסעיף ג'.

ו. אם יש שש ספרות: הראשונה שניה ושלישית כמו בסעיף ג'. בתוספת "אלף", ולאחריהם שלוש הספרות כמו סעיף ג'.

ז. אם יש שבע ספרות: הראשונה מעמודה F, (אם היא 1 משמיטים אותה לגמרי, ואם היא 2 משמיטים ממנה את האות "ם") אחריה "מליון", אחריה שלוש כמו סעיף ו', ועוד שלוש כמו סעיף ג'.

ח. אם יש שמונה ספרות: הראשונה מעמודה C והשניה מעמודה F ולפניה "ו", (אם הראשונה "1" אז הופכים את הסדר: קודם F ואחר כך C ללא "ו" ביניהם וללא הוספת "ה" בסוף). ולאחריהם "מליון" ואז ממשיכים את סעיפים ו' ג'.

ט. אם יש תשע ספרות: קודם D אחר כך C אח"כ "ו" עם F, ואם השניה 1 אז הופכים ושמים F לפני C וללא "ו" ביניהם.
לאחריהם "מליון" וסעיפים ו' ג'.

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
האם יש מקום בתוך נוסחת אקסל לכתוב הערות שלא יוצגו בתוצאה? (כמו בקוד רגיל)

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
חשבתי לשתוק שלא לפגוע בפרנסתו של אקסלטיים.
אבל בסוף החלטתי להכין, אני עוד מעט מביא לך הסבר ראשוני מותאם לראש האנושי.
אחר כך צריך לתרגם אותו להסבר שמובן למוח של המחשב. זה יהיה הרבה יותר קל אם קודם אנחנו נבין מה בדיוק אנחנו צריכים.

להלן רשימה ראשונית שכתבתי,
אשמח להערות.
קודם כל התמונה להלן:
צפה בקובץ המצורף 1109672
וזה הפירוט:
א. אם יש ספרה אחת - להעתיק מעמודה B

ב. אם יש שתי ספרות: הראשונה מעמודה C אחריה "ו" והשניה מעמודה B.
אם הראשונה היא "1" אז שמים קודם את עמודה B, ואחריה (ללא "ו") את עמודה C בתוספת "ה" בסוף.

ג. אם יש שלוש ספרות: הראשונה מעמודה D, השניה מעמודה C, אחריה "ו" והשלישית מעמודה B.
אם הספרה השניה היא 1, אז שמים לפי הסדר הבא: D, "ו" B, ואחר כך C ובסוף "ה".

ד. אם יש ארבע ספרות: הראשונה מעמודה E, השניה השלישית והרביעית נשארות לפי כל הסדר דלעיל.

ה. אם יש חמש ספרות: הראשונה והשניה כמו בסעיף ב', בתוספת "אלף" ולאחריהם שלושת הספרות כמו בסעיף ג'.

ו. אם יש שש ספרות: הראשונה שניה ושלישית כמו בסעיף ג'. בתוספת "אלף", ולאחריהם שלוש הספרות כמו סעיף ג'.

ז. אם יש שבע ספרות: הראשונה מעמודה F, (אם היא 1 משמיטים אותה לגמרי, ואם היא 2 משמיטים ממנה את האות "ם") אחריה "מליון", אחריה שלוש כמו סעיף ו', ועוד שלוש כמו סעיף ג'.

ח. אם יש שמונה ספרות: הראשונה מעמודה C והשניה מעמודה F ולפניה "ו", (אם הראשונה "1" אז הופכים את הסדר: קודם F ואחר כך C ללא "ו" ביניהם וללא הוספת "ה" בסוף). ולאחריהם "מליון" ואז ממשיכים את סעיפים ו' ג'.

ט. אם יש תשע ספרות: קודם D אחר כך C אח"כ "ו" עם F, ואם השניה 1 אז הופכים ושמים F לפני C וללא "ו" ביניהם.
לאחריהם "מליון" וסעיפים ו' ג'.
התחלתי לכתוב את הנוסחה והגעתי עד ארבע ספרות.
זה מורכב יותר מכפי שכתבתי. (צריך להוסיף רווחים, יש ו' החיבור אחרי הספרה האחרונה שאינה אפס.
בעשרות אלפים ומאות אלפים צריך לבדוק פעמיים אם יש 1 בשלוש ספרות הימניות, ובשתים/שלוש השמאליות. ועוד סיבוכים שלא זוכר כרגע).

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
יש לי רשימה שתלויה במקומות, ואני רוצה שאקסל יוודא לי שהמקומות תואמים,
אבל מודיעין עילית לפעמים מופיעה לי "קרית ספר" ואני רוצה שהוא יחשיב את זה כתואם
(זאת אומרת גם אם האקסל יראה שבעמודה אחת כתוב מודיעין עילית ובשניה כתוב קרית ספר הוא יאשר שהם תואמים).
אני חושב לעשות את זה על כתיבים שונים של ערים אחרות. (למשל ביתר/ביתר עילית/עלית, אלעד/מזור, ירושלים/י-ם, בני ברק ב"ב, וכן הלאה). תלוי עד כמה הפתרון הזה יהיה קל לביצוע.
בתודה מראש

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
מה שאני חושב כרגע זה לעשות פונקציית IF ביחד עם פונקציית OR ואז הוא יחפש האם יש התאמה מלאה או התאמה לפי וילוקאפ.

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L

יפה,
לא ידעתי ש"#VALUE!" הוא ערך לכל דבר שאפשר לזהות אותו ולהשתמש בו.
בעצם זה לא עובד כמו שחשבתי.
אולי IFERROR יעבוד כאן

Cהרשי

משתמש רשום
שאלה מקווה שאצליח להסביר:
יש לי 2 טבלאות: 1. עם 40 שמות ות"ז ושאר פרטים, 2. מתוך ה40 רק 30 שמות עם אותם פרטים אך עם תוספת הערות ליד השמות.
השאלה: איך אני פוקד על האקסל שימצא לי מטבלה 2 רק את הערות לפי התז שימצא וידביק על השורות שבטבלה 1 לפי הת"ז. (לא מפריע לי שיהיה הערה אחידה שונה, לכל מי שהוא ימצא בטבלה 2)
תודה.

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
שאלה מקווה שאצליח להסביר:
יש לי 2 טבלאות: 1. עם 40 שמות ות"ז ושאר פרטים, 2. מתוך ה40 רק 30 שמות עם אותם פרטים אך עם תוספת הערות ליד השמות.
השאלה: איך אני פוקד על האקסל שימצא לי מטבלה 2 רק את הערות לפי התז שימצא וידביק על השורות שבטבלה 1 לפי הת"ז. (לא מפריע לי שיהיה הערה אחידה שונה, לכל מי שהוא ימצא בטבלה 2)
תודה.
או VLOOKUP או INDEX עם MATCH ביחד.

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
האם אפשר לעשות פונקציות ונוסחאות על תמונות?
למשל להדביק תמונה בתוך תא ולהשתמש בה בתאים אחרים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

באבוד רשעים בינה • אתגר 112

לוח מודעות

למעלה