אקסל האשכול המרכזי לשאלות באקסל/גוגל שיטס

xl3391

משתמש מקצוען
שאלה חדשה:
יש לי קובץ אקסל של תלמידות בבית ספר
כעת זה ממוין הרשימה ממוינת לפי כיתות
אני רוצה שיהיה מעבר עמוד בכל סוף כיתה בקובץ
ושיתחיל מספור חדש של תלמידים בכל כיתה וכיתה

בתודה על היענותך- ועל כל ההדרכות פה

למעבר עמוד בכל סוף כיתה ניתן להשתמש בסיכומי ביניים (נתונים> סיכומי ביניים> לסמן V במעבר עמוד בין קבוצות.
מה שכן, צריך לבחור שם איזושהי פונקציה, אז אפשר לבחור ב'ספירה'.

לגבי מספור חדש בסוף כל כיתה, צריך לעשות את זה לפני סיכומי ביניים.
אפשר בתלמידה הראשונה (לדוגמא בתא A2) לרשום 1.
ומתחת (בתא A3) לרשום נוסחת if ולגרור (בהנחה שהכיתה רשומה בעמודה B):
קוד:
=IF(B3=B2,A2+1,1)

החיים היפים!!

משתמש פעיל
היי,
יש לי טבלה עם הרבה נתונים,
ואני רוצה לבדוק אם יש שם נתונים כפולים...
איך אפשר לעשות את זה?
תודה!!

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום

יום שני

משתמש רשום
שאלה למומחים:
אם יש לי כמה קבצי אקסל נפרדים, כל קובץ מכיל נתוני הכנסה בתחום מסוים, כל הכנסה היא שורה באקסל,
לדוג' קובץ אחד להכנסות ממכירת פאות, כל מכירה מופיעה בשורה עם תאריך המכירה ופרטי הלקוחה, קובץ שני הכנסות מתסרוקות, גם כל שורה עם תאריך ופרטי הלקוחה והתשלום קובץ שלישי הכנסות כנ"ל,
האם יש אפשרות לבנות קובץ חדש שמאגד ביבוא אוטומטי את כל ההכנסות מכל הקבצים במקביל,
כלומר כל פעם שאני מזינה הכנסה באחד מהקבצים הנפרדים, אוטומטי יופיע לי שורה בקובץ המאגד עם אותם פרטים? ושהוא הקובץ המאגד ישמור על מיון לפי תאריך ההכנסה? (פשוט לחסוך עבודה כפולה ופספוס נתונים או נתונים כפולים)
או אפשרות הפוכה- שאני מכניסה נתונים בקובץ מאגד ואוטומטי יתפזרו לי הנתונים לקבצים נפרדים לפי סוג הכנסה (נשמע יותר מורכב)

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
שאלה למומחים:
אם יש לי כמה קבצי אקסל נפרדים, כל קובץ מכיל נתוני הכנסה בתחום מסוים, כל הכנסה היא שורה באקסל,
לדוג' קובץ אחד להכנסות ממכירת פאות, כל מכירה מופיעה בשורה עם תאריך המכירה ופרטי הלקוחה, קובץ שני הכנסות מתסרוקות, גם כל שורה עם תאריך ופרטי הלקוחה והתשלום קובץ שלישי הכנסות כנ"ל,
האם יש אפשרות לבנות קובץ חדש שמאגד ביבוא אוטומטי את כל ההכנסות מכל הקבצים במקביל,
כלומר כל פעם שאני מזינה הכנסה באחד מהקבצים הנפרדים, אוטומטי יופיע לי שורה בקובץ המאגד עם אותם פרטים? ושהוא הקובץ המאגד ישמור על מיון לפי תאריך ההכנסה? (פשוט לחסוך עבודה כפולה ופספוס נתונים או נתונים כפולים)
או אפשרות הפוכה- שאני מכניסה נתונים בקובץ מאגד ואוטומטי יתפזרו לי הנתונים לקבצים נפרדים לפי סוג הכנסה (נשמע יותר מורכב)
לכאורה הפתרון היעיל ביותר זה אקסס

ממוקד

משתמש מקצוען
שאלה למומחים:
ישנם שתי אפשרויות, א' להכניס הכל באותו קובץ בגליונות שונים, וכך מאד קל לסנכרן נתונים ולחשב אותם יחד.
אפשרות נוספת (אצלי היא מאד מאד שימושית) פועלת רק בגוגל שיטס ולא באקסל, זה להשתמש בפונקציית importrange, ראו הסבר מפורט כאן.

תגרין

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
@מאסטר באקסל או מישהו אחר שיכול לעזור.
כשאני עושה פונקציה, האם יש אפשרות להשאיר מקום לכל ספרה שהיא, לדוג'
שיהיה כתוב 3/8/9 או 3/6/9 ובין שני ה/ שיהיה כתוב כל ספרה שהיא.

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
@מאסטר באקסל או מישהו אחר שיכול לעזור.
כשאני עושה פונקציה, האם יש אפשרות להשאיר מקום לכל ספרה שהיא, לדוג'
שיהיה כתוב 3/8/9 או 3/6/9 ובין שני ה/ שיהיה כתוב כל ספרה שהיא.
לא ברור כל כך מה אתה רוצה
תנסה לפרט מה המטרה
ויהיה יותר קל להבין

עמיק

משתמש פעיל
שאלה למומחים:
עיין כאן

תגרין

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
לא ברור כל כך מה אתה רוצה
תנסה לפרט מה המטרה
ויהיה יותר קל להבין
הורדתי נתונים מימות המשיח כך שכל שלוחה יש לה שם 5/8/7 או 4/8/1 וכו'.
אני מנסה שיקח נתונים מתת שלוחה מסוימת לדוג' 4/8/1 וגם 4/8/2 וגם 4/8/3 וכו', האם קיים כזה אופציה של נתון - "כל ספרה שהיא"?

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
אני מנסה שיקח נתונים מתת שלוחה מסוימת לדוג' 4/8/1 וגם 4/8/2 וגם 4/8/3 וכו', האם קיים כזה אופציה של נתון - "כל ספרה שהיא"?
נוסחת SEARCH
* מייצג מספר תוים לא מוגבל
? מייצג תו אחד
מחזיר את המיקום
אם לא מצא מחזיר שגיאה שניתן לטפל בה באמצעות IFERROR

xl3391

משתמש מקצוען
אפשר במקום עם נוסחאות להשתמש בסינון. לבחור במסנני טקסט:
עבור ה4: מתחיל ב /4
עבור ה8: מכיל /8/
עבור ה3: מסתיים ב 3/

אם בכל זאת רוצים נוסחאות:
בהנחה שבשלוחות יכולה להיות רק ספרה אחת, כלומר, שהמבנה תמיד יהיה a/b/c אין צורך לחפש את המיקום ואפשר להשתמש בפונקציות:
LEFT, MID, RIGHT
לדוגמא עבור שלוחה 4/8/3 בהנחה שהשלוחה בתא A1:
לקבלת ה4:
קוד:
=LEFT(A1,1)
לקבלת ה8:
קוד:
=MID(A1,3,1)
לקבלת ה3:
קוד:
=RIGHT(A1,1)

תגרין

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
אפשר במקום עם נוסחאות להשתמש בסינון. לבחור במסנני טקסט:
עבור ה4: מתחיל ב /4
עבור ה8: מכיל /8/
עבור ה3: מסתיים ב 3/

אם בכל זאת רוצים נוסחאות:
בהנחה שבשלוחות יכולה להיות רק ספרה אחת, כלומר, שהמבנה תמיד יהיה a/b/c אין צורך לחפש את המיקום ואפשר להשתמש בפונקציות:
LEFT, MID, RIGHT
לדוגמא עבור שלוחה 4/8/3 בהנחה שהשלוחה בתא A1:
לקבלת ה4:
קוד:
=LEFT(A1,1)
לקבלת ה8:
קוד:
=MID(A1,3,1)
לקבלת ה3:
קוד:
=RIGHT(A1,1)
רעיון ממש חמוד, אבל זה לא הכי ימין ולא הכי שמאל ולא הכי באמצע ...

xl3391

משתמש מקצוען
רעיון ממש חמוד, אבל זה לא הכי ימין ולא הכי שמאל ולא הכי באמצע ...
אם כוונתך לנוסחאות אז אפשר לקבוע כמה תווים (במקום 1 לרשום את מספר התווים שרוצים לשלוף).
בנוסחת MID הנ"ל המספר 3 קובע מאיזה תו להתחיל לשלוף, וה1 קובע כמה תווים לשלוף. אפשר כמובן לשנות.
*אם הצורך הוא רק לדעת אם התא מכיל את השלוחה ולא מענין שישלוף אותה, אז מה שהציע @אפר עדיף.

אם כוונתך לסינון, אפשר להשתמש במכיל.

תגרין

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
האם בתוך נוסחת SUMIF אפשר באמצע להשחיל עוד נוסחה?

תגרין

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
זו הנוסחה, איך ממשיכים מכאן,
=SUMIFS('12.20'!K:K,'12.20'!D:D,G4,'12.20'!A:A,"06/1/1/3/1/1/1")+SUMIFS('11.20'!K:K,'11.20'!D:D,G4,'11.20'!A:A,"06/1/1/3/1/1/1")+SUMIFS('1.21'!K:K,'1.21'!D:D,G4,'1.21'!A:A,"06/1/1/3/1/1/1")
במקום: 06/1/1/3/1/1/1 הספרה הזו תהיה ספרה אחרת בין 1 ל-9

xl3391

משתמש מקצוען
זו הנוסחה, איך ממשיכים מכאן,
=SUMIFS('12.20'!K:K,'12.20'!D:D,G4,'12.20'!A:A,"06/1/1/3/1/1/1")+SUMIFS('11.20'!K:K,'11.20'!D:D,G4,'11.20'!A:A,"06/1/1/3/1/1/1")+SUMIFS('1.21'!K:K,'1.21'!D:D,G4,'1.21'!A:A,"06/1/1/3/1/1/1")
במקום: 06/1/1/3/1/1/1 הספרה הזו תהיה ספרה אחרת בין 1 ל-9
לא יודעת לגבי דווקא סיפרה. אבל אפשר להחליף ב:
קוד:
"06/1/1/3/?/1/1"
סימן השאלה אומר תו כלשהו

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  14  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה