אקסל האשכול המרכזי לשאלות באקסל/גוגל שיטס

חיבור*

משתמש מקצוען
כאן - עותק לקובץ דוגמא מעודכן עם הנוסחה וסימון
ואהוו תודה!!
זה לא מכסה שורות עם תאריך קודם.
ז"א אם ישנו סכום שייעדתי לתשלום לפני שבוע ועדיין הוא לא שולם, החישוב של 'יתרה נזילה' יפגע כי הוא לא מתוארך בתוך ה31 מהיום.
לכאורה צריך להיות כתוב בנוסחה שרק כאלה שמעבר ל31 מהיום לא יחושבו, או להוסיף שיחושב גם התאריכים של אחורה עם 372 ימים אחורה. (כי כל שנה אני פותח גיליון חדש)

xl3391

משתמש מקצוען
ואהוו תודה!!
זה לא מכסה שורות עם תאריך קודם.
ז"א אם ישנו סכום שייעדתי לתשלום לפני שבוע ועדיין הוא לא שולם, החישוב של 'יתרה נזילה' יפגע כי הוא לא מתוארך בתוך ה31 מהיום.
לכאורה צריך להיות כתוב בנוסחה שרק כאלה שמעבר ל31 מהיום לא יחושבו, או להוסיף שיחושב גם התאריכים של אחורה עם 372 ימים אחורה. (כי כל שנה אני פותח גיליון חדש)
להסיר את החלק הבא מהנוסחה:
קוד:
O11:O29,">="&today(),
עידכנתי באותו קישור.

YECHEZKEL

משתמש רשום
עריכה תורנית
איך עושים שהסכום (תוצאה) יכתב באותו תא?
1611003242199.png

קבצים מצורפים

• 1611002973329.png
    1611002973329.png
    667 ביטים · צפיות: 22

יצחק ק

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
יוצרי ai
יש לי לקוחות ואני רושם את ההוצאות שיש לי בשבילם בגיליון הוצאות
ואני רוצה אח"כ לתת ללקוח את רשימת ההוצאות שלו ז"א לא רק הסיכום של סכום ההוצאות
אלא רשימה של כל ההוצאות
אני יסביר יש לי גיליון של סיכום ללקוח ושם יש טבלה הוצאות שאני רוצה שזה יקח נתונים מהגיליון הוצאות שמשותף לכל ההוצאות
תודה רבה

דוב2

משתמש צעיר
שלום וברכה
אני כתבתי מאקרו קטן באקסל, ויש לי בעיה קטנה.
יש לי ערך של ספרות, למשל 0006, וכשאני עושה פלוס 1, זה נהפך ל 7 בלי האפסים לפני זה.
איך מגדירים את צורת הטקסט כך שישאיר את האפסים?

תודה

xl3391

משתמש מקצוען
יש לי לקוחות ואני רושם את ההוצאות שיש לי בשבילם בגיליון הוצאות
ואני רוצה אח"כ לתת ללקוח את רשימת ההוצאות שלו ז"א לא רק הסיכום של סכום ההוצאות
אלא רשימה של כל ההוצאות
אני יסביר יש לי גיליון של סיכום ללקוח ושם יש טבלה הוצאות שאני רוצה שזה יקח נתונים מהגיליון הוצאות שמשותף לכל ההוצאות
תודה רבה
באמצעות
vlookup או index+match.
עלה הרבה באשכול.
אם יצורף קובץ דוגמא בע"ה נוסיף עליו.

נוכחות

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
יוצרי ai
שאלה באקסל:
יש לי קובץ של מוצרים. אחד מהעמודות בקובץ הזה הוא "כתובת האתר של המוצר", כלומר כתובת האתר ששם המוצר מופיע (באתר שממנו הורדתי את הקובץ, ולא משנה כרגע כיצד נוצר הקובץ הזה).
ממילא, בתוך כל מוצר (דהיינו כל שורה בקובץ היא מוצר אחד) יש למעשה את העמודה הזו של כתובת האתר של אותו המוצר.
אני צריך להמיר את כל הכתובות המופיעות באותה העמודה, לכתובת זהה למקור שלה [כל אחת והמקור שלה] עם תוספת כל שהיא הקבועה בכולם בשווה (נניח שזה ייהפך להיות כתובת האתר המקורית של המוצר עם תוספת 123 בסוף הכתובת).
השאלה לכאורה, היא כלדהלן:
1. האם ניתן לשלוט באופן כזה בחיפוש והחלפה שהחיפוש וההחלפה יחולו רק בעמודה אחת ולא בכל הקובץ?
2. האם ניתן להגדיר בחיפוש והחלפה של אקסל, באופן דינמי, שכל קטע מלל יוחלף באותו המלל עם תוספת בסופו?

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
שלום וברכה
יש לי ערך של ספרות, למשל 0006, וכשאני עושה פלוס 1, זה נהפך ל 7 בלי האפסים לפני זה.

תודה
עיצוב תאים > מספר > טקסט
בפונקציה אז אפשר
קוד:
=TEXT(A1+1,"0000")

xl3391

משתמש מקצוען
שלום וברכה

תודה
אם השימוש בתוצאה הוא רק בקוד ולא בגיליון, אז אפשר להכניס את התוצאה למשתנה מסוג string ובאמצעות פונקציית format לסדר את האפסים. דוגמא:
קוד:
Sub plus()
    Dim s As String
    Dim i As Integer
    s = "0006"
    i = s + 1
    s = Format(i, "0000")
    MsgBox s
End Sub

אם השימוש בתוצאה בגיליון, אין צורך בנוסחת הformat אבל צריך שהתא שאליו נכנסת התוצאה יהיה מעוצב כמספר מותאם אישית 0000. או שהתא יהיה מעוצב כטקסט (עיצוב כטקסט צריך להיות לפני שנכנס אל התא ערך) אבל אז צריך גם את נוסחת הformat.
אפשר את העיצובים להכניס בקוד אבל עדיף מראש להגדיר כך את התאים המתאימים בגיליון.

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
שאלה באקסל:
יש לי קובץ של מוצרים. אחד מהעמודות בקובץ הזה הוא "כתובת האתר של המוצר", כלומר כתובת האתר ששם המוצר מופיע (באתר שממנו הורדתי את הקובץ, ולא משנה כרגע כיצד נוצר הקובץ הזה).
ממילא, בתוך כל מוצר (דהיינו כל שורה בקובץ היא מוצר אחד) יש למעשה את העמודה הזו של כתובת האתר של אותו המוצר.
אני צריך להמיר את כל הכתובות המופיעות באותה העמודה, לכתובת זהה למקור שלה [כל אחת והמקור שלה] עם תוספת כל שהיא הקבועה בכולם בשווה (נניח שזה ייהפך להיות כתובת האתר המקורית של המוצר עם תוספת 123 בסוף הכתובת).
השאלה לכאורה, היא כלדהלן:
1. האם ניתן לשלוט באופן כזה בחיפוש והחלפה שהחיפוש וההחלפה יחולו רק בעמודה אחת ולא בכל הקובץ?
2. האם ניתן להגדיר בחיפוש והחלפה של אקסל, באופן דינמי, שכל קטע מלל יוחלף באותו המלל עם תוספת בסופו?
למה לא עמודה נוספת?
קוד:
=A1 & "123"

יצחק ק

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
יוצרי ai
באמצעות
vlookup או index+match.
עלה הרבה באשכול.
אם יצורף קובץ דוגמא בע"ה נוסיף עליו.
מצרף דוגמא
אני רוצה לתת ללקוח סיכום הוצאות שלו
אבל לא רק את הסכום הכולל אלא את כל הנתונים

תודה רבה

קבצים מצורפים

• דוגמא 1.xlsx
    KB 11.9 · צפיות: 33

xl3391

משתמש מקצוען
מצרף דוגמא
אני רוצה לתת ללקוח סיכום הוצאות שלו
אבל לא רק את הסכום הכולל אלא את כל הנתונים

תודה רבה
מצ"ב.
בעמודה C הנוסחה הנגררת היא הנוסחה משורה 4.
בC3 הנוסחה שונה.

קבצים מצורפים

• דוגמא 1.xlsx
    KB 14.3 · צפיות: 29

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
כיצד ניתן לעשות זאת?
אין לי ידע מקדים בטכני של אקסל.
מה שהבאתי עובד בהנחה ש הכתובת נמצאת ב A1
אם אתם רוצים לעמודה שלמה עושים כך
בהנחה שכתובת האתר בעמודה C ואתם רוצים שיופיע עם תוספת בעמודה D (מתחיל בשורה 2 כי 1 כנראה כותרת)
אז בD2 תשים
קוד:
=C2 & "123"
ותגרור עד סוף העמודה את התא הנ"ל והנוסחה תועתק בהתאמה

xl3391

משתמש מקצוען
תודה רבה אין מילים
נעבוד על זה נראה אם אני יצליח
בגרסאות אקסל האחרונות כמו גם בגוגל שיטס יש את נוסחת FILTER.
אם הנוסחה קיימת אצלכם באקסל אפשר להשתמש בה (הרבה יותר פשוט) כך:
קוד:
=FILTER(הוצאות!A1:C7,הוצאות!A1:A7="ראובן","")

נ.ב. בתוסף כאן יש אפשרות לפיצול לגיליונות ע"פ תוכן עמודה .

נערך לאחרונה ב:

נישט וי אלע!

משתמש חדש
שלום
ייצאתי קובץ מגוגל שיטס, פתחתי באקסל והתצוגה היא משמאל לימין - העמודה A בשמאל,
כיצד הופכים זאת שיהיה מימין לשמאל?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה