דרוש מידע האם נפלנו עם הקבלן?! או שכולם כאלו?

דרמצֶגֶת

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
אז כך מתחיל המעשה,
פעם ראשונה שאנו בונים,
בניה של חדר קטן של האופציה, יחד עם שכנים מעלי ומתחתי. לא אמור להיות סיפור גדול.
הקבלן סגר חוזה מול כל אחד בנפרד, כך שאף אחד לא יודע מה הוא סיכם עם השני.
כיוון שמדובר באחד מאנ"ש, שגר באותה השכונה, גם לא טרחנו לסכם את הכל בכתב. סמכנו עליו. תמימים שכמונו.
הבניה התחילה בחודש שבט והיתה אמורה להסתיים בה' ניסן, היא נסחבה עד עכשיו.
הוא טוען שזה בגלל הקורונה.
אנו יודעים שזה בגלל שהוא מתחיל כל הזמן עשרות פרויקטים חדשים ולא מסיים את הישנים.
אבל את זה אנו יודעים מאוחר מדי...
לא אלאה אתכם בפרטי הסחבת, כיוון שאנו לאים מכך בעצמו :eek:
(בחורף השאיר את הקיר פרוץ, רעדנו מקור, בקיץ נכנסו המוני יתושים. אף פעם לא סגר אחריו. עד שהביא לנו חלונות יצאה הנשמה.)

התשלום הסופי עמד על 5000 ש"ח -שעלינו לשלם בגמר העבודה כולה, הבעיה היא - כן, אני יודעת שהיינו נאיביים -
שהקבלן לחץ מאד בשעה שהביא לנו את החלון שהכסף דחוף לו כדי לשלם לספקים וכו' ו"מחר על הבוקר" הוא מגיע לסיים את מה שנשאר.
מה שנשאר - הכוונה לעבודות חשמל ושפכטל. ו... בסכלותי הרבה..... שילמתי לו!!!
(הוא גם עשה לנו הדבקה של ריצוף בחדר הסמוך, אך לא קיצר את הדלת... כך שאי אפשר לסגור אותה בצורה נורמלית... הוא טוען שקיצור דלתות אינו הדאגה שלו ואינו עושה זאת אף פעם, אך אמר שיביא לי מסור עגול - לחתוך בעצמי את הדלת. שילמנו על ההדבקה 180 למ"ר בלי הדבקה של פנלים, והוא טוען שזה ממש מחיר הפסד...)

בקיצור, עכשיו אנו רודפים אחרי הרוח, לא מרים טלפונים, לא עונה לאימיילים.
כעת שמעתי משכנה מבניין סמוך - שגם אצלה עבד - שמיודענו מתחיל עבודות ולא מסיים אותן, בשיטתיות. והם לוקחים מישהו אחר שיסיים אצלם. אבל הם לפחות לא שילמו את הסכום הסופי...

ועוד משהו - ביום הראשון של הבניה אמרתי לו שהתכנית שלי לחלק את החדר לשניים. הוא לא ענה לי כלום על כך. באמצע הבניה הוא אמר - שזה לא סוכם בחוזה ולכן עלי להוסיף על מחיצת הגבס (באורך של כ2.5 מ') 3500 ש"ח. בגדול רציתי בלוק, אך הוא אמר שזה יעלה כפול, אז הלכנו על הגבס. הוא כמעט נשבע שהמחיר הזה הוא ממש אפסי וכמעט לא משתלם לו. כך שאפילו לא היה לנו שכל לערוך השוואות.
לתומי נקלעתי אמש לאתר של מחירוני בניה, ועיני חשכו... תראו בעצמכם:

האם המחיר שדרש עבור קיר הגבס באמת מופקע???
והאם יש מה לעשות כרגע?
האם הגנת הצרכן או בימ"ש לתביעות קטנות יכולים לעזור במשהו ?
יש מושג של פיצויים על סחבת?

(ואין צורך לכתוב: "אף פעם לא משלמים הכל לפני גמר העבודה. אפילו לא לאדם מאנ"ש שגר ברחוב המקביל". כבר למדנו זאת בדרך הקשה...)

תודה על כל תגובה ועצה!!!

נועה מ

משתמש מקצוען
אין לי נסיון בזה אבל רק לעודד אותכם שיש מלא קבלנים כאלה וזה אחד מ1000 סיפורים אך זה לא סותר שזה לא סיפור כואב כל פעם שאני שומעת כזה סיפור אני מזדעזעת איך אנשים פשוט לא אכפת להם מהכסף של השני אני מאחלת לך שזה יגמר בקרוב...

פפרר

משתמש מקצוען
נכון
אתם לגמרי לא לבד
הרבה מאוד מהקבלנים נותנים הצעת מחיר נמוכה בשביל לקבל את הפרויקט ואח"כ מעלים את המחיר בכל הזדמנות על כל עבודה שלא סוכמה מראש , וכל מה שתיארתם מזכיר לי מאוד את הקבלן שאיתו עבדנו
וכנ"ל שמענו מחברים - בעלי נסיון מר
ולמי שעדיין בתחילת שלבי הבניה אני רוצה לתת טיפ חשוב מאוד ,
להביא אינסטלטור שאתם סומכים עליו , לשלם לו על כמה ביקורי בית
שיבדוק לפני שמרצפים שהאינסטלציה והאיטום נעשו כמו שצריך
אצלינו התחילה נזילה כחצי שנה אחרי גמר השיפוץ, והקבלן מרח אותנו.... הבטיח לבוא שבוע הבא ועוד שבועיים וכן הלאה עד שנמאס לנו ונאלצנו להוציא עוד כמה אלפי שקלים על תיקונים

אין לי נסיון בזה אבל רק לעודד אותכם שיש מלא קבלנים כאלה וזה אחד מ1000 סיפורים אך זה לא סותר שזה לא סיפור כואב כל פעם שאני שומעת כזה סיפור אני מזדעזעת איך אנשים פשוט לא אכפת להם מהכסף של השני אני מאחלת לך שזה יגמר בקרוב...

אבי2000

משתמש סופר מקצוען
אכן עצוב...

הלקח שווה הרבה יותר, כמו שנשמע פה לא נפלתם בסכומים גדולים..
לדעתי תנסו לטרטר אותו, לאיים בפרסום עבודתו המסורה, תנסו את המקל והגזר..
אבל לא שווה להוציא על זה הרבה אנרגיות.. פשוט להתקדם הלאה..
בית משפט לא נראה לי יעזור לכם ללא שום הוכחות.. אפי' לא בית דין..' המוציא מחברו.. '

לבריאות שלכם, עדיף לכם קצת לנסות, ובשקט, אל תבנו על זה, אלא א"כ אתם ממש עקשניים..

אנונימי/ת

משתמש מקצוען
האם המחיר שדרש עבור קיר הגבס באמת מופקע???
מופקע! פלטה גבס עולה 70 שח × 4 פלטות + עבודה,לא הצלחתי להגיע ל3500 שח
והאם יש מה לעשות כרגע?
אמרתם שהוא מאנ''ש אז יש ביי''ד!
אע''פ שלדעתי חא כדאי להוציא אנרגיות אם זה לא הרבה כסף, בשביל חשמל ושפכטל לחדר אחד תוכלו להביא מישהו לפי יומית יעשה לכם את העבודה!
האם הגנת הצרכן או בימ"ש לתביעות קטנות יכולים לעזור במשהו ?
יש מושג של פיצויים על סחבת?

רותי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
זה לא קל להיות חזקים מול הקבלן ולא להגיע לטונים גבוהים כשדורש תשלום לפני המועד
במיוחד בתשלום האחרון זה מאוד נפוץ!!
אצלנו בעלי היה חזק ורגוע וכל הזמן חזר על הדברים באותו טון בלי להתעצבן "כשתגמור עד הסוף תקבל הכל . כמו שכתוב בחוזה.
רוב (כל) השכנים באמת שילמו כמו שהבלן דרש ופחדו מכל האיומים שלו
רק אנחנו לא
בסוף הרווחנו הבנאדם לא חזר ונשאר לו ממש תיקונים קלים והכסף נשאר אצלינו :) (וכמובן לא ענה לטלפונים וכד')
החומכה זה לא להגיע לצעקות ולהצמד לחוזה הבעיה שרוב הציבור "מרחם" על הקבלן שצריך לשלם את פת לחמם של הערבים
כאילו שיש לנו כסף מיותר ואנחנו לא צריכים את הכסף לילדים שלנו....

פוטושופר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
(ואין צורך לכתוב: "אף פעם לא משלמים הכל לפני גמר העבודה. אפילו לא לאדם מאנ"ש שגר ברחוב המקביל". כבר למדנו זאת בדרך הקשה...)
טוב, כבר כתבתם את התשובה בעצמכם...
קוראים לזה שכר לימוד של בית הספר של החיים...

חילזון

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
כתב כמויות היה פותר את רוב הבעיה. כולל הסכמי חלוקת התשלום( משאירים סכום מכובד לסוף)
בנוסף תמיד לוקחים 3 הצעות מחיר לפי כתב הכמויות. מ3 קבלנים שונים ורק אח"כ מחליטים לסגור.

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
אתם יכולים לנסות לאיים בכתבת תדמית אולי יעזור ואולי לא!
למה לאיים, אולי באמת הגיע הזמן לנהל רשימות שחורות של קבלנים נוכלים ולא אמינים.
כמו שיש בגמחים.
אולי די לנו ליפול שוב ושוב. רק בגלל שאנחנו לא יכולים לשלם את מחירי השחיטה של הקבלנים המורשים.

רותי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מה שנהוג זה לשלם בפעימות
עבדת קיבלת
מסכמים מראש את התשלומים עבור כל שלב
כך בד''כ אין בעיות
וגם אם ח''ו נופלים לא נופלים הרבה
זה נכון
אבל הרבה קבלים מבקשים מתחננים / בוכים
שיקדימו להם את התשלום האחרון אחרי שהם גומרים את העבודה הגדולה לפני הפינישים הסופיים.

פפרר

משתמש מקצוען
כמו שיש בגמחים.
אולי די לנו ליפול שוב ושוב. רק בגלל שאנחנו לא יכולים לשלם את מחירי השחיטה של הקבלנים המורשים.
ניהול רשימה שחורה - איך עושים את זה בפועל ??

ליבה ארזי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
אולי תכתבו לו מייל עם מכתב נגדו לפרסומון המקומי, שאם הוא לא מסיים את העבודה כולה עד סוף השבוע (לדוג'), המכתב הזה מפורסם.

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
ניהול רשימה שחורה - איך עושים את זה בפועל ??
לא יודע למי יהיה אינטרס לעשות זאת בפועל וגם לא לחשוש.
אבל אפשר לפרסם שיש אדםנאמן שמחזיק אצלו רשימות של קבלנים/גנבים או סתם לא אמינים ולא עומדים בזמנים או בסיכומים. וכך לאט לאט יווצר איזשהו מנגנון פיקוח.
ועכשיו שאני חשוב אולי באמת יהיה אותו נאמן אפילו מקבל כסף ממי שרוצה את המידע.
אני חושב תוכדי דיבור וכתיבה.
אולי בתי הדינים בכל עיר עם ריכוז חרדי ירכזו את זה משום תקנת העיר.

אבא טוב

משתמש פעיל
מה שנהוג זה לשלם בפעימות
עבדת קיבלת
מסכמים מראש את התשלומים עבור כל שלב
כך בד''כ אין בעיות
וגם אם ח''ו נופלים לא נופלים הרבה
אנחנו עשינו ככה בכל שלב שהתקדם שילמנו עוד קצת חילקנו את הכסף ל 10 תשלומים ולבסוף השארנו 10,000 ש"ח לאחר שבועיים מגמר העבודה כך יש מספיק זמן לבדוק שהכל תקין ולראות שהוא מסיים את כל הפינישים.

ויטראז'

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הרבה קבלנים כאלו
אתם לא ראשונים וגם לא אחרונים
אצלי היו כמה וכל פעם סיפור אחר
והם גם תמיד מפסידים כסף אתם מכירים את זה?
כך אמר לי האחרון שקל לא הרווחתי. מה זה נקרא?
אבל צריכים להמציא את הגוף הזה שאחראי על קבלנים או משהוא כזה!!!
למי יש רעיון?

5656

משתמש רשום
יש לנו רטיבויות בהרבה קירות מהבית מה שגורם לריח של תחב נוראי, מחפשת אינסלטור מקצועי שידע לעלות על הבעיה עם מצלמה תרמית, אם למשהוא יש נסיון אודה שירשום מספר טלפון של האינסטלטור

yael arc

משתמש פעיל
כמו שיש בגמחים.
נראה לי רעיון מעולה, וככה למנוע מאנשים אחרים להמשיך ליפול על אותו קבלן.....
דרמצֶגֶת
לדעתי כדאי לך לאיים עליו שאם הוא לא מסיים את עבודתו עד תאריך מסוים את תפרסמי אותו כאן בפרוג......

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה