דרוש מידע האם מקובל לפצות שכנים בזמן בניה?

• פותח הנושא bayit
  • פורסם בתאריך

אורחת לרגע

משתמש מקצוען
כששכנה שלי מעלי בנתה לפני כ-10-12 שנים היו קידוחים מטורפים על הראש שלי
לא יכלתי לתלות כביסה בחוץ, והייתי חייבת להשתמש בבוילר ולא בדוד שמש, כי נתקו לי את הקולטים (לגבי הבוילר היא ביקשה מראש שארשום שעות הפעלה, והיא שילמה לי עלזה)
כל אחר צהריים ברחתי עם הילדים לגינה כי הם בכו מהקידוחים
שמחתי בשבילם - 7 נפשות בדירת 3 חדרים
השכנה 2 קומות מתחתי לא גמרה לקטר, לשגע להם את השכל, ולנסות לגייס אותי נגדם.
שכנה בכלל בזווית אחרת, עד היום לא מדברת איתם כי הקבלן שלהם לא התייחס אליה יפה

כשאני הוספתי (בניה קלה, כך שלא היה קונגו ושות) גם כן השכנה מתחתי לא רצתה לדבר איתי. בקורונה היא נפטרה, וכשירדתי לנחם, הבנות שלה לא רצו לדבר איתי כי גרמתי לאמא שלהם עוגמת נפש

הפקות כתיבה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
בעיני, אחרי שיפוץ / בניה גדולה ורצינית
(ולא רק שיפוץ פנימי של ריצוף - מטבח)
מאד יפה לצ'פר את הבנין
ולעשות גינה יפה /לנטוע כמה פרחים,
או גדר חדשה או משהו כזה
אנחנו בע"ה לפני בניה רצינית
ובתכנון זה לעשות כניסה יפה לבנין
אני מודעת לעלוליות הגבוהות
אך מכיון שהבניה משותפת לעוד הרבה שכנים שמרחיבים יחד,
נעשה כולנו בע"ה כניסה יפה כלל ריצוף שער גינה וכדו'

מירי קרפט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
את שמת לב שהיא מספרת שהוא עשה שם 4 יחידות!!!
זה ממש לא דוגמה עבורכם
יש הבדל עצום בין מי ששיפץ ע"מ שיהיה לו יותר נוח בביתו מאשר מי שעושה ביזנס (בד"כ בגג המשותף של השכנים)
2500 ש"ח (בערך) שכירות כל חודש כפול 4 יחידות
וסוף 1000 ש"ח פיצוי על 4 יחידות.... אני לא יודע אם זה יותר עצוב או מצחיק
דיברו כאן על צרות עין.
מה אכפת לאיזה מטרה הוא בנה?!
אם מפרגנים אז עד הסוף...בלי קשר למטרה.

רפ

משתמש סופר מקצוען
דיברו כאן על צרות עין.
זה משנה מאוד.
הלכתית, יש נזקים שאסור לגרום אותם אם בונים לצורך רווח, ומותר במקרה שבונים לצורך הרחבה.

רפ

משתמש סופר מקצוען
כששכנה שלי מעלי בנתה לפני כ-10-12 שנים היו קידוחים מטורפים על הראש שלי
לא יכלתי לתלות כביסה בחוץ, והייתי חייבת להשתמש בבוילר ולא בדוד שמש, כי נתקו לי את הקולטים (לגבי הבוילר היא ביקשה מראש שארשום שעות הפעלה, והיא שילמה לי עלזה)
כל אחר צהריים ברחתי עם הילדים לגינה כי הם בכו מהקידוחים
שמחתי בשבילם - 7 נפשות בדירת 3 חדרים
השכנה 2 קומות מתחתי לא גמרה לקטר, לשגע להם את השכל, ולנסות לגייס אותי נגדם.
שכנה בכלל בזווית אחרת, עד היום לא מדברת איתם כי הקבלן שלהם לא התייחס אליה יפה

כשאני הוספתי (בניה קלה, כך שלא היה קונגו ושות) גם כן השכנה מתחתי לא רצתה לדבר איתי. בקורונה היא נפטרה, וכשירדתי לנחם, הבנות שלה לא רצו לדבר איתי כי גרמתי לאמא שלהם עוגמת נפש
כשהשכנים מעלינו בנו בקיץ האחרון, היו כמה ימים שהרעש היה כל כך נורא, שפשוט לקחנו את הילדים ויצאנו מהבית בלי לתכנן לאן (אמיתי).

112123

משתמש מקצוען
דיברו כאן על צרות עין.
ידעתי שזה יבוא...
דבר ראשון רציתי שלא תקח דוגמה ממקרה לא דומה לשלה
ודבר שני
אני ממש לא צר עין
פשוט זה לעג לרש ועדיף שלא יציע סכום עלוב כזה
כולם סובלים עבורך
איכות החיים בבנין שנוספו בו 4 יחדות יורדת פלאים
והם שכנים מקסימים שהם מאפשרים את זה
ו... 1000 ש"ח,
קצת פרופורציות
כשהיה לי מחשבה לקנות דירה ולבנות מעל יחידה ישר חשבתי על סכום של 7,000 ויותר

מירימ

משתמש פעיל
זה מאד יפה!
אבל לא כל כך מקובל
אולי באמת צריך להעלות למודעות של המשפצים את המחיר שהשכנים שלהם משלמים..
מישהי ספרה לי שכאשר השכנים שלה בנו , היא החליטה לבנות גם משהו שהיה מתוכנן לבנות בהמשך
כי אם כבר השכנים סובלים , חבל שיסבלו פעמיים... אז היא עשתה מאמץ להכניס את זה באותו זמן
בעיני זה מעשה מוערך וראוי לחיקוי!

רחל1234

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
גם אצלנו בונים עכשיו וזה מאד מציק אבל אין מה לעשות, בסוף כולם בונים,
אבל ממש לא חושבת שצריך לפצות מישהו בסכום כסף,אי אפשר למדוד כמה סבל זה גרם לכל שכן
אהבתי את הרעיון שכתבו על לשלוח עוגה/ פרחים לשבת עם מכתב כלשהוא
זה מראה על הבנה והערכה של המשפצים כלפי השכנים שזה יותר חשוב מכסף
(כמובן שאם היו נזקים כספיים לשכנים אז פשוט צריך לפנות למשפץ ולהגיד לו על זה)

אורחת לרגע

משתמש מקצוען
ידעתי שזה יבוא...
דבר ראשון רציתי שלא תקח דוגמה ממקרה לא דומה לשלה
ודבר שני
אני ממש לא צר עין
פשוט זה לעג לרש ועדיף שלא יציע סכום עלוב כזה
כולם סובלים עבורך
והם שכנים מקסימים שהם מאפשרים את זה
ו... 1000 ש"ח,
קצת פרופורציות
אני לא חושבת שזה נכון
השכנה שלי היתה שמחה לא לבנות יחידה, ולהנות מדירה גדולה
אבל את היחידה היא בנתה כדי לעזור בכיסוי עלות הבניה.
להנות מההכנסה שלה ייקח לה עוד 10 שנים לפחות (20 שנה מהבניה)
זה מזכיר לי שכשההורים שלי בנו על הגג אי-אז לפני 40 שנה, אחד השכנים חתם שהוא מסכים בתנאי שלא תהיה להם הכנסה מהקומה הנוספת (מי חשב אז על יח"ד) ואם כן, הוא אמור לקבל אחוזים כחלקו בבניין (למה ? הוא שילם את הבניה ?)
עברו 15-20 שנה, ובניית היחידות נכנסה במרץ
אותו שכן בא לדבר עם ההורים שלי שהוא רוצה לארגן בנייה בחניה ובחזית הבניין של "מחסנים", הוא כבר אמר כך: דיירי הקומות העליונות שבנו, לא זכאים לחלק, קומת קרקע שהתרחבו לאורך לרוחב ולצדדים, לא זכאים, דייר נוסף שבנה לעצמו משרד של 10 מ' 10 שנים קודם לכן, לא זכאי, ואת השטח הנוסף יחלקו בין 8 הדיירים הנוספים.
ההורים שלי לא רצו בניה בחזית הבניין, שתגרור כניסה לבניין במסדרון ארוך, אבל שתקו, הם אמרו ממילא אחרים יתנגדו וכך היה.
אבל לגבי ההכנסה, אבא שלי אמר לה, שזה בתנאי שלא ייצרו הכנסה ממחסן זה. היא ישר חתמה לו שיכול לעשות עם הגג מה שרוצה, העיקר שיחתום בלי הסתייגויות. (ההורים שלי לא הפכו את הקומה למעלה ליחידות אבל רצו להשתחרר ממחוייבות אם יהיה להם כזה רצון)

מירי קרפט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
זה משנה מאוד.
הלכתית, יש נזקים שאסור לגרום אותם אם בונים לצורך רווח, ומותר במקרה שבונים לצורך הרחבה.
יש לך מקור "הלכתי" למה שכתבת פה?
אין הבדל בין אם הרווח הוא עוד 20 מטר בבית או עוד כסף לקנות אוכל\ריהוט\כל דבר אחר שאפשר לקנות מהכסף של היחידות.
זה וודאי נכון אבל לא קשור לעניינו.
דברו פה על הסבל מהבניה לא מהמגורים אחר.
על הסבל מהוספת הדיירים, צודקת לגמרי! גם אם הם הסכימו הם יכולים לתבוע אותם על ירידת איכות החיים, או יותר נכון על ירידת שווי הנכס.
זה ממש לא קשור לכאב ראש שיש להם בבניה, שם זה באמת לא משנה מה מטרת הבניה.

רפ

משתמש סופר מקצוען
יש לך מקור "הלכתי" למה שכתבת פה?
אין הבדל בין אם הרווח הוא עוד 20 מטר בבית או עוד כסף לקנות אוכל\ריהוט\כל דבר אחר שאפשר לקנות מהכסף של היחידות.
יש הבדל, כדאי שתבררי לפני שאת קובעת בנחרצות.
בלי נדר אברר את המקור בהמשך.

האם מותר לבנאדם לפתוח נפחייה בבית הפרטי שלו ולעבוד מ-8-4 ברעש נוראי שכל השכנים סובלים ממנו? לצורך פרנסה כמובן.
מה ההבדל בין הנפחייה לבין בניה של יחידת דיור לצורך רווח כספי?

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
יוצרי ai
דיברו כאן על צרות עין.
זה ממש לא מדוייק
לפעמים בגלל יחידות פורצים עוד קומה בבנין
כל קומה בנין מורידה את ערך הדירות בבנין. מי אחראי לזה? זה הוגן?

יש ואנשים רוכשים דירה בבנין קטן, בידיעה שהוא קטן וזה מה שהם רוצים. איכשהו פתאום הבנין מכפיל את עצמו בגלל יחידות והלובי הקטן בכניסה בנין מתמלא בעגלות, אופניים, בימבות וכו' ואי אפשר להכנס לבנין. שלא לדבר על הלכלוך עם עוד דיירין עם קטנטנים ביחידות.
וכן גם אם יש הבטחות ש"בטח, אנחנו נקפל את כל העגלות, והלובי יהיה נקי והמדרגות תהיינה נגישות וכו', המציאות לרוב מוכיחה שההבטחה הזו שווה, כמו הרבה אחרות נשארת בגדר הבטחה גרידא ולא יותר מזה.

אין לזה קשר לחוסר םרגון.
במחילה

112123

משתמש מקצוען
דווקא כן
אני מוכן לסבול רעש של קונגו נוראי עבור הרחבת הדעת של השכנים מגיע להם שיהנו. אך עבור בניית יחידות פחות...
במיוחד שזה רק פרומו להמשך

מירי קרפט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
זה ממש לא מדוייק
לפעמים בגלל יחידות פורצים עוד קומה בבנין
כל קומה בנין מורידה את ערך הדירות בבנין. מי אחראי לזה? זה הוגן?

יש ואנשים רוכשים דירה בבנין קטן, בידיעה שהוא קטן וזה מה שהם רוצים. איכשהו פתאום הבנין מכפיל את עצמו בגלל יחידות והלובי הקטן בכניסה בנין מתמלא בעגלות, אופניים, בימבות וכו' ואי אפשר להכנס לבנין. שלא לדבר על הלכלוך עם עוד דיירין עם קטנטנים ביחידות.
וכן גם אם יש הבטחות ש"בטח, אנחנו נקפל את כל העגלות, והלובי יהיה נקי והמדרגות תהיינה נגישות וכו', המציאות לרוב מוכיחה שההבטחה הזו שווה, כמו הרבה אחרות נשארת בגדר הבטחה גרידא ולא יותר מזה.

אין לזה קשר לחוסר םרגון.
במחילה
נכון לחלוטין! כבר הגבתי על זה,
זה וודאי נכון אבל לא קשור לעניינו.
דברו פה על הסבל מהבניה לא מהמגורים אחר.
על הסבל מהוספת הדיירים, צודקת לגמרי! גם אם הם הסכימו הם יכולים לתבוע אותם על ירידת איכות החיים, או יותר נכון על ירידת שווי הנכס.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
יוצרי ai
נכון לחלוטין! כבר הגבתי על זה,
אני לא יודעת על מה את מדברת
את יודעת כמה סבל יש בבניה של יחידות על הגג עם פריצה של קומה נוספת?
אני יודעת.
זה לכלוך מתמשך להרבה זמן.אבנים שנושרות על ראשי הדיירים שכל מה שרצו לעשות הוא לצאת מהבית שלהם החוצה [כן אבנים מבניה על הראש, ממש כך], זה גשם ששוטף את הבנין בחורך כשגג פרוץ ואין הגנה, קרי סככה, נורמלית שתמנע מהגשם לשטוף את הבנין, ואת הדירות כי טבעם של מים להתפשט במרחב.....
זה קירות של דירות שכנים שנסדקים רציני בגלל הפריצה הזו של הקומה הנוספת.
אז באמת לא יודעת למה את אומרת שאין סבל.
יש. ועוד איך.

ואם היו מוסיפים קומה לדירה ולא בונים יחידות היו עושם מדרגות מהדירה ולא פורצים עוד קומה. כך שזה מאוד משמעותי.

מירי קרפט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
דווקא כן
אני מוכן לסבול רעש של קונגו נוראי עבור הרחבת הדעת של השכנים מגיע להם שיהנו. אך עבור בניית יחידות פחות...
במיוחד שזה רק פרומו להמשך
תשמע סיפור..
משפחה בת 12 נפשות שגרו להם בדירת שלשה חדרים והיה להם ממש צפוף, עברו דירה כי אף אחד לא נתן להם להרחיב. קנו דירה גדולה יותר ונשארו עם חובות של מאות אלפים, והם עוד לפני נישואי ילדים.
מה עשו? הוסיפו עוד שתי יחידות... לקחו עוד חובות. הצטמצמו עוד יותר, העיקר שבעתיד יוכלו לגמור עם החובות ויהיה לילדים עוד קצת מקום בבית.
הגיוני, לא?
מגיע להם שיהנו
לא?
עכשיו עוד סיפור.. וסליחה אם אין כבר כח לקרוא
לי יש משפחה עם 8 ילדים בדירת 3.5 חדרים (אין לי, אבל זה בשביל הסיפור.) צפוף אבל לא נורא.
ויש לי שכנה מלמעלה עם חמשה ילדים ודירת ארבעה חדרים, אבל יש להם כסף ב"ה (בלי צרות עין ח"ו) והם רוצים להרחיב, שיהיה לכל ילד חדר משלו, (חשוב מאוד לדעתי) והם הרחיבו והיה מלא רעש.. פחות מהיחידות אמנם, אבל...
מגיע להם שיהנו
נראה לכם?
כאילו ברור שמגיע להם אבל לא על חשבון השני!!!
גילוי נאות אני לא בונה יחידות, אני גרה ביחידה זמנית והמשכירים שלנו לא יותר עשירים מאתנו, בלשון המעטה!!
ואני כן משפצת דירה רגילה ועושה רעש לשכנים והדבר הראשון שחשבתי עליו זה איך לפייס אותם.(סתם כי לא כדאי להתחיל ככה יחסים ;)

הפעלות בכיף

משתמש פעיל
הפקות ואירועים
זה מאוד מקובל לבנות באזורים החרדים
ולא מקובל לצ'פר על זה (אצלנו מאז שאנחנו גרים בבנין כבר בנו 12 דיירים, כולל כמובן יחידות בגג ובמינוסים)
ובפועל מעולם לא באו אלינו לצ'פר- וגם לא חיכינו לזה)
נורמלי, תקופה עוברת
היו נזקים, חלקם תוקנו, חלקם לא.
חלק מאהבת ישראל
אנחנו ב"ה קנינו דירה גדולה, כך שלא היינו צריכים להרחיב
בשנה שעברה שיפצנו מטבח,
כן, קצת עבודה, קדיחה, החלפת ריצוף וכד'
רוב השכנים רק איחלו ובירכו את כל הטוב שבעולם

היתה שכנה אחת שהתלוננה קשות, על הרעש, לכלוך, ועל שליד הבנין עומדים כמה ימים הקרמיקות וקצת חצץ

הההה... היא גרה ביח"ד בשכירות
של שכנים שעשו הרבה נזקים לבנין בכלליות ולנו בפרטיות
(הם ניסו לתקן, אך לא הצליחו הכל, ועד היום יש נזקים משמעותיים מהבניה)

אבל היא כעסה שאנחנו משפצים:rolleyes:

ואני חושבת שבבנינים כמו שלנו לצ'פר שכנים, זה בכלל לא פשוט
יש כ"כ הרבה שכנים בבנין (אצלנו למעלה מ 30)
ולדעתי אסור לצ'פר רק את אלו שצועקים

תמר בן דוד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עימוד ספרים
לא התנסתי בעניין משום צד, אבל כשקוראים את כל מה שכתוב פה נשמע ששומר נפשו ירחק משיפוצים... הנזק מכל המחלוקות וההקפדות שזה יכול ליצור זה פשוט פחד פחדים... ומה יהיה אחרי 120.... פשוט מפחיד

RACHELIB

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
כשאנחנו שיפצנו, מעבר לנקיון שדאגנו לבצע כל יום- היינו קשובים לשכנים, ואם היתה בעיה, היא טופלה מיידית. אבל השכנים שלנו ב"ה היו טובים, וזה הסוד. מי שצר עין- באמת לא יעזור לשלוח לו עוגות..
מה שכן, בסיום השיפוץ הארוך- עשינו גינה חדשה ויפה לחזית של הבנין שהיתה עלובה (לא משנה שאח"כ שכן חדש שהגיע שיפץ והרס הכל ולא חשב בכלל לתקן.. ככה זה אנשים. יש אנושים ויש שלא)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה