דרוש מידע האם לאמריקאים יש יותר שמחת חיים או זה רק נדמה לי?

מצב
הנושא נעול.

לארג'

משתמש סופר מקצוען
וואו!!
שימי לב שבכתבה הוא התייחס לחסידים ולליטאים ששתיהם הם אשכנזים,

נכון שאצל הספרדים הכל יותר חם ולבבי, אבל אצל הליטאים יותר מודדים אדם לפני שמקבלים אותו לחברה, ואם בכלל מתאים לי להיות ידי של ההוא.......
אמירת שלום זה מינימום
לפעמים אתה מרגיש דפוק שאתה אומר לו שלום,והוא מסתכל עליך כאילו מה הקשר?

ה; מפרוג

משתמש מקצוען
אמירת שלום זה מינימום
יש לי אנשים שאני גם מתחמקת מהשלום שלהם.......... לצערי.....
לא מתאים לי שידעו שאני מכירה אותה בכלל......... וכולו שכנה בבנין שחייבת להתיישב לידי כל פעם באוטובוס וחייבת לצעוק שלום מתחילת הרחוב עד סופו,
תעזבו אותי....... שם אני הופכת לסנובית!!

יאנקאלע

משתמש מקצוען
בלת"ק חלקי
אני רוצה לשתף משהו מנסיון אישי קצת סוטה מהנושא של שמחת חיים אבל עוד הבדל בין ליטאים לאמריקאיים
אברך מתחתן מגיע לקהילה האמריקאית בה הוא מתחיל לגור - מיד רוב המתפללים מקבלים את פניו בסבר פנים יפות מתעניינים בו צוחקים איתו נותנים לו כיבוד הרבה פעמים והוא מתערב מהר מאד(!) בקהילה
לעומת זאת אברך שנכנס לקהילה ליטאית (אני ליטאי...) אחרי שבוע מתחילים לטפטף פה ושם כמה שלום עלייכם... ומי שמתייחס קצת אליך מרגיש מבסוט עד הגג כאילו עשה חסד עם איזה אורח נדיר שהגיע...
אני בקהילה ליטאית יותר משנתיים ופעם אחת (!) נתנו לי עלייה... אני לא מתמרמר אבל בקטע הזה הליטאים חייבים להוריד את הפוזות ולהשתפר בקטע הזה, וללמוד מהאמריקאים...
עוד נקודה - אני גר בבניין שרובו חסידי, האברך הליטאי שמבוגר ממני קצת בכמה שנים שגר כאן לפניי, בחייים לא אומר שלום (אולי מדי פעם ככה מנענע את הראש...)

קיצור - יש לנו הרבה מה ללמוד מהאמריקאים בקטע הזה!!
מה אתה רוצה הוא בדרך להיות ראש כולל ערב
כשכבר יהיה לו פראק
הוא יענה לך ואפילו יקדים אותך
ככה במבט מלמעלה והנהון נמרץ בראש
אני מנסה לכתוב את זה מי שמכיר מבין
שולעם אולי שאלעם בקיצור ש קמוצה דגש על הסגול של הל'

ככה חושבים שנהיים בסוף גדוילים

שני כהן 100

משתמש מקצוען
אני חושבת שאם לדייק יותר ,
יש משהו (בלי הכללה בלי הכללה)
במגזר החרדי , שנוטה לרצינות יתר, ולפנים יותר חמורות סבר כלפי חוץ.. וככל שהאדם מרגיש מכובד יותר , מסתבר כך קשה לי יותר להראות פנים מדי צוהלות שמה לא יתאים הפרצוף למעמד ...

כמו שאומר הרב יחיאל יעקובסון בנימה צינית למדי,
שאם אתה הולך עליז ושמח מדי, זה קצת ספאס'ט נישט, מה לעליזות ולשמחה אצל ה"חשובים "....
כמה שיותר תראה חמור סבר וקפדן זה יותר יסתדר עם הפרומקייט...
שימי לב גם על הסגנון לבוש
אצל החרדי הדגש הוא על הנכבדות, המחויט
ואצלהם זה יותר הפשטות, החיבור לטבע

ה; מפרוג

משתמש מקצוען
איך מישהו כתב פה פעם בפורום
הוא היה עובד וכולם בקהילה היו מסתכלים עליו מלמעלה,עד שהבת שלו הגיע לשידוכים,כולם רצו להיות מחותנים שלו
כשצריכים אותך פתאום הכל בחיוך ונועם..
תמיד זה ככה לא רק כשצריך שידוך, גם כשצריך קצת פרוטקציה או כל דבר קטן אחר שאתה יכול לעזור, הם הידידים הכי טובים שלך

הכריש!

משתמש מקצוען
לא מתאים לי שידעו שאני מכירה אותה בכלל......... וכולו שכנה בבנין שחייבת להתיישב לידי כל פעם באוטובוס וחייבת לצעוק שלום מתחילת הרחוב עד סופו,
כמה עולה לך להקדים שלום לבן אדם??
את יכולה להגיד שלום ואם היא מתחילה לשגע אותך אז אפשר איכשהו לחתוך, אבל לא להתייחס?? סליחה אבל גועל נפש!!

והוי מקבל את כל האדם בסבר פנים יפות!! (משנה אבות א טו)

אין על עם-ישראל

משתמש מקצוען
בלת"ק חלקי....
אולי צריך לפצל את הנושא לשניים..
א- אמריקאים אותנטים שחיים בארה"ב...
ב - לאמריקאים ישראלים שמנסים לדחוף את האמריקאיות שלהם בכח כלפי חוץ....
אולי הם נראים שמחים ובהאי.
נ.ב. אם כבר מדברים על שמחים לדעתי החסידים זה עם הכי שמח!

אין על עם-ישראל

משתמש מקצוען
אויש כה פעמים אני עושה את עצמי שאני לא רואה......

לארג'

משתמש סופר מקצוען
את יכולה להגיד שלום ואם היא מתחילה לשגע אותך אז אפשר איכשהו לחתוך, אבל לא להתייחס?? סליחה אבל גועל נפש!!

מסכים איתך
אבל אצל נשים הסיפור יותר מורכב תשאל את אשתך..

לארג'

משתמש סופר מקצוען
אברך מתחתן מגיע לקהילה האמריקאית בה הוא מתחיל לגור - מיד רוב המתפללים מקבלים את פניו בסבר פנים יפות מתעניינים בו צוחקים איתו נותנים לו כיבוד הרבה פעמים והוא מתערב מהר מאד(!) בקהילה
חבר סיפר לי בשבע ברכות הגיע להתפלל בביה"כ מסויים עם הפראק ועניבת חתנים
זה היה בשני\חמישי,מגיע אליו מישהו מהציבור אומר לו אל תצפה שיעלו אותך לעלייה.

ה; מפרוג

משתמש מקצוען

נכון, אבל עושים את זה בצורה מכובדת.......

אין על עם-ישראל

משתמש מקצוען
@הכריש! לי היה אחד בשכונה.. אפי' לא שכן שכל פעם שהיה רואה אותי היה עושה לי שלום כאילו מכירים שנים...
יודע מה אפי' מילה אחת לא העברתי איתו ....
וככה אני לא הייתי מרגיש בנוח לפגוש בו .. כאילו עוד פעם שלום וכו'
עד שכמה פעמים לא עניתי וזה הפסיק !
שכנים אני מבין שצריך לומר.... אבל לפעמים זה לא קשור השלום הזה ...זה רק יכול להפריע!

נערך לאחרונה ב:

בובונה

משתמש פעיל
@הכריש! לי היה אחד בשכונה.. אפי' לא שכן שכל פעם שהיה רואה אותי היה עושה לי שלום כאילו מכירים שנים...
שכנים אני מבין שצריך לומר.... אבל לפעמים זה לא קשור השלום הזה ...זה רק יכול להפריע!
כנראה שהוא כן היה צריך את השלום שלך או לפחות את היחס ממך היה דרוש לו, עובדה שהוא התחיל והימשיך
רק מה? אתה לא פירגנת לו כי אתה לא אמריקאי שופע ,אז ניסית להפסיק את זה אפילו במחיר של לא לענות לבן אדם (במקום לזרום איתו, למרות שזה מפריע כהגדרתך)

אין על עם-ישראל

משתמש מקצוען
כנראה שהוא כן היה צריך את השלום שלך או לפחות את היחס ממך היה דרוש לו, עובדה שהוא התחיל והימשיך
רק מה? אתה לא פירגנת לו כי אתה לא אמריקאי שופע ,אז ניסית להפסיק את זה אפילו במחיר של לא לענות לבן אדם (במקום לזרום איתו, למרות שזה מפריע כהגדרתך)
מה הייתי אמור לעשות?

מ.א.ק.

משתמש מקצוען
ומה רע להחזיר למישהוא שלום? אפילו לא מכיר אותו בכלל. זה חסד שלא עולה שום כסף!

רוחי ב

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
הגוט שבת של האמריקאים זה אחד הדברים,
לכו פעם לכותל בליל שבת, או סתם טיילו ברחובות ירושלים,
אין אמריקאי אחד בדרך שלא יאחל לך "גוט שבת" :D

לא האמריקאים שגרים בישראל, הם כבר התקלקלו מאיתנו ;)

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ה'

לג הוֹרֵנִי יי דֶּרֶךְ חֻקֶּיךָ וְאֶצְּרֶנָּה עֵקֶב:לד הֲבִינֵנִי וְאֶצְּרָה תוֹרָתֶךָ וְאֶשְׁמְרֶנָּה בְכָל לֵב:לה הַדְרִיכֵנִי בִּנְתִיב מִצְוֹתֶיךָ כִּי בוֹ חָפָצְתִּי:לו הַט לִבִּי אֶל עֵדְוֹתֶיךָ וְאַל אֶל בָּצַע:לז הַעֲבֵר עֵינַי מֵרְאוֹת שָׁוְא בִּדְרָכֶךָ חַיֵּנִי:לח הָקֵם לְעַבְדְּךָ אִמְרָתֶךָ אֲשֶׁר לְיִרְאָתֶךָ:לט הַעֲבֵר חֶרְפָּתִי אֲשֶׁר יָגֹרְתִּי כִּי מִשְׁפָּטֶיךָ טוֹבִים:מ הִנֵּה תָּאַבְתִּי לְפִקֻּדֶיךָ בְּצִדְקָתְךָ חַיֵּנִי:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה