דרוש מידע האם לאמריקאים יש יותר שמחת חיים או זה רק נדמה לי?

מצב
הנושא נעול.

TYPE:{programmer}

משתמש סופר מקצוען
ברור שהם יותר שמחים, הם לא חוו טרור, טרגדיות, גירוש, רעב, פוגרומים, עלילות דם, גלות ושכול.
הם לא גרים באמריקה 3000 שנה... מדורי דורות, רק 100.
וגם בארה"ב יש טרור ואנטישמיות
(אמנם אין להם מלחמה על הגבולות, אבל הם בהחלט מוקפים אויבים שגרים יחד איתם)

Reizily

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
את מתכוונת שבגלל זה בארץ יש יותר שמחת חיים מבארה"ב כי פה שומעים רק על אנטישמיות וזה לא כל כך מפחיד, והם שומעים על טרור וזה מפחיד יותר??
לא אמרתי כלום על שמחת חיים.
בסך הכל עניתי את זה למישהו שטען שבישראל החיים רצופי צרות ופחדים ובארה''ב החיים שלווים ורגועים ולכן יש שם יותר שמחת חיים.
מה שלדעתי ממש לא קשור ונכון.

ר. המוסד

משתמש מקצוען
ברור.
רק שהאמריקאים שומעים על טרור בארץ ונחרדים מאד.
ואני שומעת על אנטישמיות בארה''ב ונחרדת מאד.
הכל מרחוק נשמע מלחיץ יותר.
מספרים על חוצני'ק ששמע שבארץ ערבים יורים לעבר בתים של יהודים,
כשהוא הגיע לביקור בארץ הוא היה מפוחד מאד כולו...
אבל הוא לא ראה בכלל שערבים יורים...
כשהוא בירר איפה היריות נעלמו
אז אמרו לו שזה מתרחש בעיר פלונית אלמונית
וכשהוא הגיע לעיר פלונית אלמונית אמרו לו שזה לא בכל העיר
אלא בשכונה ההיא...
וכשהוא הגיע לשכונה ההיא וגם שם הוא לא ראה שיורים
אז הסבירו שלו שזה רק ברחוב מסוים בקצה השכונה...

ככה דברים נראים מרחוק
אני זוכר שהייתי ילד אמא שלי לא הרשתה לי לנסוע לירושלים
אבל מצד שני אני זוכר שפעם אמריקאית שאלה אותה איך היא לא מפחדת לגור בארץ
אז היא לא הבינה למה בדיוק הגברת מתכוונת...

שיפי בר

משתמש צעיר
היי
סליחה שאני מורידה פה את המורל של כמה מכם
מאיפה הגעתם למוסכמות הזו?????????????????.
אני לא יודעת אם לצחוק או לבכות?
תגידו, אתם אמיתיים?
האם יש כאן מישהו אחד שחושב שאם יהיה לו את כל הכסף והזהב בעולם הוא יהיה שמח יותר או מאושר יותר?
אני רוצה להאמין שכל הנמצאים כאן בשירשור אלו אנשים שהספיקו דבר או שתיים בחיים...
בעלי רמת משכל הגיונית לחשיבה אמיתית מחוץ לקופסא!!!
וכמו שכבר נכתב פה "איזה עשיר? השמח בחלקו!"
יש אנשים עניים ומרודים ששמחים מאוד כי עשו עבודה עם עצמם באיזו צורה לראות ולהתמודד במצבם.
ויש אנשים שיש להם מלא הכסף וזהב ותמיד יהיו אנשים רוטנים קוטרים ועצבניים.
האנשים האלו נמצאים גם באמריקה וגם בישראל, גם באטליה וגם במרוקו
תצאו מהמוסכמות הזו ומהקטלוג שאין בו טיפה מן האמת ובודאי לא המון שכל והגיון
ואם יש אנשים שיש להם שמחת חיים - אולי אפשר לומר שאלה האנשים השמנים
כל הזמן משמינים מנחת ושמחה -
512.png=s20
512.png=s20
512.png=s20
512.png=s20
512.png=s20
512.png=s20
512.png=s20
512.png=s20
512.png=s20
512.png=s20
512.png=s20
512.png=s20
512.png=s20
512.png=s20
512.png=s20
512.png=s20

די

משתמש סופר מקצוען
האם יש כאן מישהו אחד שחושב שאם יהיה לו את כל הכסף והזהב בעולם הוא יהיה שמח יותר או מאושר יותר?
לא חושב שאמרו שלאמריקאים יש יותר שמחת חיים כי הם עשירים. יותר בכיוון של תרבות חיים.
באותה מידה אפשר לומר שהישראלים יותר שנונים.
לכל אחד יש את המעלות שלו ואפשר ללמוד מהמעלות של כולם.

הכריש!

משתמש מקצוען
בלת"ק חלקי
אני רוצה לשתף משהו מנסיון אישי קצת סוטה מהנושא של שמחת חיים אבל עוד הבדל בין ליטאים לאמריקאיים
אברך מתחתן מגיע לקהילה האמריקאית בה הוא מתחיל לגור - מיד רוב המתפללים מקבלים את פניו בסבר פנים יפות מתעניינים בו צוחקים איתו נותנים לו כיבוד הרבה פעמים והוא מתערב מהר מאד(!) בקהילה
לעומת זאת אברך שנכנס לקהילה ליטאית (אני ליטאי...) אחרי שבוע מתחילים לטפטף פה ושם כמה שלום עלייכם... ומי שמתייחס קצת אליך מרגיש מבסוט עד הגג כאילו עשה חסד עם איזה אורח נדיר שהגיע...
אני בקהילה ליטאית יותר משנתיים ופעם אחת (!) נתנו לי עלייה... אני לא מתמרמר אבל בקטע הזה הליטאים חייבים להוריד את הפוזות ולהשתפר בקטע הזה, וללמוד מהאמריקאים...
עוד נקודה - אני גר בבניין שרובו חסידי, האברך הליטאי שמבוגר ממני קצת בכמה שנים שגר כאן לפניי, בחייים לא אומר שלום (אולי מדי פעם ככה מנענע את הראש...)

קיצור - יש לנו הרבה מה ללמוד מהאמריקאים בקטע הזה!!

ה; מפרוג

משתמש מקצוען
בלת"ק חלקי
אני רוצה לשתף משהו מנסיון אישי קצת סוטה מהנושא של שמחת חיים אבל עוד הבדל בין ליטאים לאמריקאיים
אברך מתחתן מגיע לקהילה האמריקאית בה הוא מתחיל לגור - מיד רוב המתפללים מקבלים את פניו בסבר פנים יפות מתעניינים בו צוחקים איתו נותנים לו כיבוד הרבה פעמים והוא מתערב מהר מאד(!) בקהילה
לעומת זאת אברך שנכנס לקהילה ליטאית (אני ליטאי...) אחרי שבוע מתחילים לטפטף פה ושם כמה שלום עלייכם... ומי שמתייחס קצת אליך מרגיש מבסוט עד הגג כאילו עשה חסד עם איזה אורח נדיר שהגיע...
אני בקהילה ליטאית יותר משנתיים ופעם אחת (!) נתנו לי עלייה... אני לא מתמרמר אבל בקטע הזה הליטאים חייבים להוריד את הפוזות ולהשתפר בקטע הזה, וללמוד מהאמריקאים...
עוד נקודה - אני גר בבניין שרובו חסידי, האברך הליטאי שמבוגר ממני קצת בכמה שנים שגר כאן לפניי, בחייים לא אומר שלום (אולי מדי פעם ככה מנענע את הראש...)

נקודה נכונה!

סומה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מעניין אותי,
מי שיודע אם יוכל לפרט
תודה!
נו באמת
שמעתי פעם שכל אדם בכל מקום יכול להיות יותר טוב מאיפה שהגיע. וגם הוא יכול להיות פחות טוב, וגם אותו דבר.
הרעיון מאחרי המשפט - כל האנשים שווים! מה שמעצבן ומאתגר ישראלי לא מאתגר קווקזי. ומה שמשמח יפני לא מעציב אסקימוסי.
כלומר: לכל אחד לכל עם ולכל עדה יש מטען וארגז כלים שמלווים אותו לטוב ולמוטב.
יש עניין נוסף של אושר שזה משהו עמוק בנפש ולא בהכרח לשמחת חיים מהחיי היום יום.
ועל שאלה זו נאמר: הדשא של השני נראה תמיד ירוק וטרי יותר.

סומה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
תגובת אופי ישראלי קלאסי-אנחנו הכי טובים בעולם בהכל!
תשוב לתגובה. והלוואי והייתי חושב שאנחנו הכי טובים. אנחנו ממש אבל ממש לא הכי טובים.
אבל האם אחרים כן טובים כי הם נולדו ביבשת אחרת ויש להם וואיי'ש מתגלגלגלגת??????????????

סומה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני מחפש את האמריקאי שיאמר על עצמו שהוא יותר טוב מישראלי. שאנחנו אומרים זה לא פייר כי או שאנחנו מדמיינים שאנחנו אובייקטיבים להדביק בוץ בעצמנו או שבאמת אין לנו מספיק אינטלקטואליה לאתגר את עצמנו.

אבל מה שברור הוא שכולם רעים/טובים רגשנים/שכלתניים מוחצנים/מופנמים ועוד ועוד - רק כשזה נפגש עם ציוויליזציות שונות זה גם משנה צבע ונראה לאנשים כאלה ואחרים שהמינון הזה הוא המדויק - או לא - וכן הלאה.
ואין ספק, המשפט לעוס אבל עתידה אמת שתאמר אלפי פעמים: "כי כולם טובים וכולם רעים והשאלה היא איך אתה אתה רואה את עצמך ואיך אתה רואה את האלה שממולך" (ג'וני אלברס).

לארג'

משתמש סופר מקצוען
זה קצת כמו לשאול,

האם זה נכון שמרוקאים עצבניים יותר מהרגיל או שרק נדמה לי ?
זו הגדרה נכונה שקיבלתי
דעתי היא שהאמריקאים יותר נלהבים אבל לא יותר שמחים
זה שהישראלים פחות מקצינים התלהבות לא אומר שהם פחות שמחים או מאושרים

שני כהן 100

משתמש מקצוען
נתקדם עוד צעד:

האם לדתיים לאומיים יש יותר שמחה, נינוחות?
אולי יותר רוגע פנימי
א. הם אנשים יותר רגשיים בד"כ- ז"א מודעים ונותנים מקום לרגשות שלהם
ב. פחות מודדים בפרמטרים חיצוניים ז"א פחות תחרותיות.
ואני מדברת על פלח מסוים בציבור הדתי לאומי שהוא החזק יותר כגון בהתנחלויות וכאלה

יועצת נישואין

משתמש מקצוען
בלת"ק חלקי

כמה שזה כואב
וכמה שזה נכון

פ.נ

משתמש מקצוען
בלת"ק חלקי

לא רוצה להיות גיזענית אבל זה יותר הקטע של האשכנזים
רואים בן אדם ישר חופרים עליו ורק אחרי חודש אולי מישהו ניזכר בך(וזה אחרי ריכולים מאחורי הגב)

ה; מפרוג

משתמש מקצוען
לא רוצה להיות גיזענית אבל זה יותר הקטע של האשכנזים
רואים בן אדם ישר חופרים עליו ורק אחרי חודש אולי מישהו ניזכר בך(וזה אחרי ריכולים מאחורי הגב)
וואו!!
שימי לב שבכתבה הוא התייחס לחסידים ולליטאים ששתיהם הם אשכנזים,

נכון שאצל הספרדים הכל יותר חם ולבבי, אבל אצל הליטאים יותר מודדים אדם לפני שמקבלים אותו לחברה, ואם בכלל מתאים לי להיות ידיד של ההוא.......

אוראורית

משתמש מקצוען
אולי יותר רוגע פנימי
א. הם אנשים יותר רגשיים בד"כ- ז"א מודעים ונותנים מקום לרגשות שלהם
ב. פחות מודדים בפרמטרים חיצוניים ז"א פחות תחרותיות.
ואני מדברת על פלח מסוים בציבור הדתי לאומי שהוא החזק יותר כגון בהתנחלויות וכאלה
אני חושבת שאם לדייק יותר ,
יש משהו (בלי הכללה בלי הכללה)
במגזר החרדי , שנוטה לרצינות יתר, ולפנים יותר חמורות סבר כלפי חוץ.. וככל שהאדם מרגיש מכובד יותר , מסתבר כך קשה לו יותר להראות פנים מדי צוהלות שמה לא יתאים הפרצוף למעמד ...

כמו שאומר הרב יחיאל יעקובסון בנימה צינית למדי,
שאם אתה הולך עליז ושמח מדי, זה קצת ספאס'ט נישט, מה לעליזות ולשמחה אצל ה"חשובים "....
כמה שיותר תראה חמור סבר וקפדן זה יותר יסתדר עם הפרומקייט...

ה; מפרוג

משתמש מקצוען
אני חושבת שאם לדייק יותר ,
יש משהו (בלי הכללה בלי הכללה)
במגזר החרדי , שנוטה לרצינות יתר, ולפנים יותר חמורות סבר כלפי חוץ.. וככל שהאדם מרגיש מכובד יותר , מסתבר כך קשה לי יותר להראות פנים מדי צוהלות שמה לא יתאים הפרצוף למעמד ...

כמו שאומר הרב יחיאל יעקובסון בנימה צינית למדי,
שאם אתה הולך עליז ושמח מדי, זה קצת ספאס'ט נישט, מה לעליזות ולשמחה אצל ה"חשובים "....
כמה שיותר תראה חמור סבר וקפדן זה יותר יסתדר עם הפרומקייט...
ועל זה כולם כתבו כאן בנושא הלחץ חברתי
יש לי מילה אחת להגיד על זה "ליידער"

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ה'

לג הוֹרֵנִי יי דֶּרֶךְ חֻקֶּיךָ וְאֶצְּרֶנָּה עֵקֶב:לד הֲבִינֵנִי וְאֶצְּרָה תוֹרָתֶךָ וְאֶשְׁמְרֶנָּה בְכָל לֵב:לה הַדְרִיכֵנִי בִּנְתִיב מִצְוֹתֶיךָ כִּי בוֹ חָפָצְתִּי:לו הַט לִבִּי אֶל עֵדְוֹתֶיךָ וְאַל אֶל בָּצַע:לז הַעֲבֵר עֵינַי מֵרְאוֹת שָׁוְא בִּדְרָכֶךָ חַיֵּנִי:לח הָקֵם לְעַבְדְּךָ אִמְרָתֶךָ אֲשֶׁר לְיִרְאָתֶךָ:לט הַעֲבֵר חֶרְפָּתִי אֲשֶׁר יָגֹרְתִּי כִּי מִשְׁפָּטֶיךָ טוֹבִים:מ הִנֵּה תָּאַבְתִּי לְפִקֻּדֶיךָ בְּצִדְקָתְךָ חַיֵּנִי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה