האם זה מקובל להשוות בין יועצי משכנתאות?

נתן G

משתמש רשום
התחלתי תהליך של לקיחת משכנתא ויש לי יועץ שמטפל לי בזה (אני לא משלם לו, יש לו איזה הסדר עם המתווך שלי),
השאלה שלי האם זה מקובל להעביר את ההצעה שלו ליועץ אחר שאולי ייתן לי משכנתא יותר טובה?

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
התחלתי תהליך של לקיחת משכנתא ויש לי יועץ שמטפל לי בזה (אני לא משלם לו, יש לו איזה הסדר עם המתווך שלי),
השאלה שלי האם זה מקובל להעביר את ההצעה שלו ליועץ אחר שאולי ייתן לי משכנתא יותר טובה?
אני אענה בתור יועץ משכנתאות כמובן..
ואשמח שזה יהיה ברור לכולם, כי זו שאלה סמגיעה מידי פעם -
בעיקרון התשובה היא חד משמעית - לא!!!!!!!
זה לחלוטין לא מקובל בתחום.

זה כמעט כמו לפגוש בשידוכים 2 מיועדים/ות במקביל, ולהודיע לשני - שיש מישהו מוצלח מהם ואיתו סגרת!
אתה יכול להשוות בין בנקים, לא בין יועצים.

קודם כל- יועץ עובד על כל תיק באופן אינדיבידואלי, משקיע זמן, חשיבה, שם את השם שלו בבנק על התיק הזה, הבנקאי משקיע עבורו זמן, ופתאום אתה רוצה להתנהל מול מישהו אחר?? זה לא שייך.

שנית - ברגע שיועץ אחד הגיש אותך בבנק, יועץ אחר לא יכול באותו בנק להגיש אותך. טכנית.

אבל - אם אחד מהיועצים או אפילו שניהם יזרמו עם התעלול הזה, תדע שמה שיאמרו לך שתקבל זה על בסיס השערות, ולא מקצועי.
מעבר לכך שליועץ מקצועי, לא חסרה עבודה ששווה לו ככה לבלבל לעצמו את הראש עם תיקים לא בטוחים כאלה, אז אם הוא הסכים, כנראה ש..
בהצלחה!

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
ואני יוסיף. להראות ליועץ הצעה של יועץ אחר?? אם הוא מקצועי מספיק הוא יודע שאין סיכוי לתת חוות דעת בלי לדעת את כל פרטי העסקה. את מצב בנתוני אשראי. ההכנסות. הנכס וכו'.

לדוגמא וכתבתי את זה פעם.

לקוח שלי השגתי לו בקושי משכנתא על 75 אחוז מימון. רווק. וותק פחות משנה. ריביות זוועה..

התקשר אלי העורך דין שראה את הריביות ושאל אותי. תגיד לא נעים לי אבל מה זה הריביות האלה כמו כל מטרה.....
אמרתי לו אתה יודע מי זה הלקוח שלך??? אדוםםם . שרק לפני שנה נסגר לו תיק בהוצאה לפועל.. בלי קשר אישי שלי עם המאשר לא היה סיכוי לאשר בכלל...
הוא אומר לי נס שאתה אומר שאני יידע לגבות ממנו עוד לפני..............

בקיצור למסקנא בלי לדעת את כלללל הפרטים לא מקצועי לתת חוות דעת

Rabeka

משתמש פעיל
פעם אמר לי לקוח שבפרוג ראה שאפשר לקבל הרבה פחות
אמרתי לו אם ראית פחות תראה לי ואני מתאמצת להשיג לך פחות
שולח לי צילום של תמהיל שאני עבדתי עליו ואז עשינו טבלה של השוואת נתונים כדי שאכן יבין מה ההבדלים שיש בתיקים ולמה שם היה אפשר להשיג משהו שכאן אי אפשר להשיג..(שם היה דרגה ראשונה טיב לקוח מעולה כאן לקוח שחזרו לו כמה החזרים ודרגה שניה ויחס החזר דחוק)
לכן לבוא ולהשוות נתונים בלי להכיר את התיק מבפנים עם כל הפרטים ,זה פשוט לא נכון!
כל עוד לא מדובר באותה עסקה בדיוק באותו טיב לקוח וכו... אין מה להשוות כל עסקה יש את הרף שלה וקשה למצוא 2 אנשים עם התנהלות עוש, הכנסות ועסקה אותו הדבר בדיוק תמיד יהיו הבדלים שמשפיעים!
ולכן גם שמעלים פה בפרוג קחו הכל בגבול הטעם הטוב אף פעם אין לכם מושג מה הנתונים הברורים מאחור והאם זה משהו שאפשר בכלל להשוות אליכם וכו...

הבוטח בהשם

משתמש מקצוען
ככה זה כשלא משלמים.
חושבים שההוא לא עושה מספיק
לו היית משלם לו כדת וכדין, ספק אם היו מתעוררים אצלך כאלה ספקות ורצון להשוואה
יכול להיות??

a jew

משתמש פעיל
קח בחשבון שכעט כל מי שעונה פה הוא נוגע בתחום
ולמעשה אפילו שזו התנהגות לא יפה ולא נחמדה
אם אתה בטוח שיועץ אחר יביא לך משכנתא יותר טובה גם בעשירית אחוז כדאי לך לעשות את זה כמובן אחרי שהוא נותן לך את ההצעה מסודרת ואתה ניגש ליועץ אחר שאומר לך שהוא יכול להוריד לך ריבית בתמהיל הנוכחי אין שום סיבה בעולם שלא תעשה את זה
אולי תפצה את היועץ הראשון תשאל רב...
במקרים רבים עדיף לך לשלם לשני יועצים ולקבל עשירית אחוז ריבית פחות

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
קח בחשבון שכעט כל מי שעונה פה הוא נוגע בתחום
ולמעשה אפילו שזו התנהגות לא יפה ולא נחמדה
אם אתה בטוח שיועץ אחר יביא לך משכנתא יותר טובה גם בעשירית אחוז כדאי לך לעשות את זה כמובן אחרי שהוא נותן לך את ההצעה מסודרת ואתה ניגש ליועץ אחר שאומר לך שהוא יכול להוריד לך ריבית בתמהיל הנוכחי אין שום סיבה בעולם שלא תעשה את זה
אולי תפצה את היועץ הראשון תשאל רב...
במקרים רבים עדיף לך לשלם לשני יועצים ולקבל עשירית אחוז ריבית פחות
תודה על התגובה :)
עניתי, מתוך בקשה - אל תעשו לנו את זה!
אם לקחת מישהו וסיכמת איתו שהוא עכשיו עובד קשה עבורך, הגיוני שפתאום תנפנף אותו?
זו ממש הונאה - ואיסור תורה.
מעבר לכך, שטכנית זה לא שייך, ואין יכולת השוואה ללא כניסה עמוקה לתיק.

ואגב, לגבי עשירית האחוז - זה לא נכון.
מכיון שבחינה מקצועית היא ל5 שנים קדימה, ו0.1% לא שווה בהכרח ביחס אכילת הקרן, שווי של עבודת יועץ.
לילה טוב!

חיימנה

משתמש פעיל
ואני יכתוב מהצד שתפרו אותו.....
חד משמעית כן!!!! -
אל תתן אמון מוחלט בבן אדם שאתה לא מכיר [היטב....]
בעסקה שאמורה להיות הגדולה והמשמעותית בחיך חיי אשתך ובעצם כל המשפחה!!
שכל פער קטן יכול להסתיים במאות אלפי שקלים!!
אז לסיכום -
אם היועץ לא אבא שלך
תברר תשוה ותבקש יפה הסברים על כל השאלות והפערים שנראה לך שיש
כי הוא מקבל מספיק כסף גם כדי לענות על שאלות שאולי הם לא לעניין

a jew

משתמש פעיל
תודה על התגובה :)
עניתי, מתוך בקשה - אל תעשו לנו את זה!
אם לקחת מישהו וסיכמת איתו שהוא עכשיו עובד קשה עבורך, הגיוני שפתאום תנפנף אותו?
זו ממש הונאה - ואיסור תורה.
לגבי תשלום שישאל רב או שיחליט לבד
עריכה יש להם כבר תשובות מסודרות בעניין
מעבר לכך, שטכנית זה לא שייך, ואין יכולת השוואה ללא כניסה עמוקה לתיק.
שיעבור אליו רק אם הוא נותן לו רביות יותר טובות אחרי שנכנס לתיק עמוק
ואגב, לגבי עשירית האחוז - זה לא נכון.
מכיון שבחינה מקצועית היא ל5 שנים קדימה, ו0.1% לא שווה בהכרח ביחס אכילת הקרן, שווי של עבודת יועץ.
לילה טוב!
כמובן תלוי בגודל המשכנתא
וברור לי שאתה למשל כיועץ בכיר יכול להביא אפילו 0.3 בקלות מהצעה של יועץ מתחיל

קודם כל ממש לא מקובל
לא מכיר עוד בעל מקצוע שמבקשים ממנו לעשות עבודה ואח"כ משווים
היית מזמין שיפוצניק שישפץ ובסוף אומר לא חביבי השיפוצניק השני אמר שיכול לעשות יותר יפה את הגמר לכן אני לא משלם לך מביא אותו שיפרק ויבנה שוב???
מאיפה המחשבה הזאת בכלל??o_O
הייתם פונים ל2 גרפיקאיות שיביאו עיצוב למודעה ולזאת שפחות מוצא חן בעינכם לא הייתם משלמים??
יש אנשים שלצערינו התרגלו לנצל !! אין לי הסבר אחרת מאיפה זה מגיע
ואני לא נוגע בדבר:) את המשכנתא שלי לקחתי לבד ללא יועץ עם שיעורי בית טובים קודם והרבה כאב ראש רק לחשוב שאחרי כל העבודה הזאת עוד משהו היה אומר לי לא צדיק יש עשירית אחוז פחות מההוא אז לא מגיע לך שכר
הזוי בעיני!!!

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
חד משמעית כן!!!! -
אז לסיכום -
אם היועץ לא אבא שלך
כי הוא מקבל מספיק כסף גם כדי לענות על שאלות שאולי הם לא לעניין
חד משמעית - כל מילה נכונה!!!
לברר היטב על היועץ לפני ההתקשרות איתו. ומאז - לסמוך על מקצועיותו.
אני, וכך יועצים רבים מאד, עונים ונענה בשמחה על כל שאלה או רצון להבין מצד הלקוח.
ואם הלקוח חושש, זכותו להביע זאת בפני היועץ - ולבקש אפילו את הפסקת הטיפול בו.
כמה לשלם אז ליועץ?
או לפי מה שסוכם ביניהם על הפסקה באמצע עבודה, ואם לא סוכם - ניתן לברר מה מקובל, או שאלת רב. העיקר שלא לריב על מעט כסף.. אף אחד לא מחפש קפידות ר"ל.
אבל,
וכאן בא האבל הענק..
לא לנהל מול 2 יועצים בו זמנית תהליך - כשהכוונה לשלם לאחד מהם, שיהיה מוצלח יותר, ללא יידוע והסכמה מראש של התהליך של שניהם.
איך זה מסתדר לכם אחרת?..

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
קודם כל ממש לא מקובל
היית מזמין שיפוצניק שישפץ ובסוף אומר לא חביבי השיפוצניק השני אמר שיכול לעשות יותר יפה את הגמר לכן אני לא משלם לך מביא אותו שיפרק ויבנה שוב???
הייתם פונים ל2 גרפיקאיות שיביאו עיצוב למודעה ולזאת שפחות מוצא חן בעינכם לא הייתם משלמים??
ואני לא נוגע בדבר:) את המשכנתא שלי לקחתי לבד ללא יועץ עם שיעורי בית טובים קודם והרבה כאב ראש רק לחשוב שאחרי כל העבודה הזאת עוד משהו היה אומר לי לא צדיק יש עשירית אחוז פחות מההוא אז לא מגיע לך שכר
הזוי בעיני!!!
כל מילה - זהב!
אני אנסה ללמד זכות עליהם ..
יש כאלה שחושבים שמשכנתא זה מוצר מדף כמו מצלמה דגם xyz שנמכרת בכל מיני חנויות במחירים שונים, ולשם כך משווים קודם בזאפ.
ולכן, אם יועץ אחד יביא יותר זול - הוא פשוט חנות זולה יותר, והיועץ האחר "יקרן".
אבל זה ממש לא כך!
משכנתא היא מוצר תפור אישית, ויש עבודה רבה להכין אותה, ולהשיג את התנאים הטובים.
בטח, כשיש מורכבות בהגשת הלקוח, והיועץ מצא פיתרונות, בדיוק כמו שיפוצניק או גרפיקאית.
אז בהחלט כן לברר על היועץ, על מקצועיותו וישרותו, אבל אח"כ לנסות לבחון אותו מול עוד מישהו, זה לא הגיוני.

משה 05276

משתמש מקצוען
מי סיכם עם היועץ ?
מי משלם לו המתווך אז קחו בחשבון שהמתווך משקלל את זה במחיר
חד משמעית - כל מילה נכונה!!!
לברר היטב על היועץ לפני ההתקשרות איתו. ומאז - לסמוך על מקצועיותו.
אני, וכך יועצים רבים מאד, עונים ונענה בשמחה על כל שאלה או רצון להבין מצד הלקוח.
ואם הלקוח חושש, זכותו להביע זאת בפני היועץ - ולבקש אפילו את הפסקת הטיפול בו.
כמה לשלם אז ליועץ?
או לפי מה שסוכם ביניהם על הפסקה באמצע עבודה, ואם לא סוכם - ניתן לברר מה מקובל, או שאלת רב. העיקר שלא לריב על מעט כסף.. אף אחד לא מחפש קפידות ר"ל.
אבל,
וכאן בא האבל הענק..
לא לנהל מול 2 יועצים בו זמנית תהליך - כשהכוונה לשלם לאחד מהם, שיהיה מוצלח יותר, ללא יידוע והסכמה מראש של התהליך של שניהם.
איך זה מסתדר לכם אחרת?..
אני מסכים עם כל מילה כאדם שלקח משכנתא לפני ביררתי היטב
גם אצל לקוחות וגם אצל הבנקים שהיועץ עובד איתם
ומשש לא פחדתי ושאלתי אותו המון שאלות
אבל מהרגע שסגרתי איתו נהגתי בדרך של כבדהו וחשדהו
סמכתי עליו אבל על כל דבר ביקשתי הסבר מלא ומדוייק
וגם קיבלתי במאור פנים

Rabeka

משתמש פעיל
אכן כמו בכל מקצוע שלא מכירים חשוב לברר לפני ולבדוק עם לקוחות קודמים זה מונע הרבה עגמת נפש
כשאני מסיימת תיק עם לקוח אני תמיד יושבת להבין אם יש נקודה שהם לא מרוצים או חושבים שהיה אפשר יותר בד"כ אחרי שמדברים ומסבירים את הדברים בצורה פתוחה הם יוצאים מרוצים אז לפעמים שווה באמת לדבר בפתיחות יותר יש דברים שהחוסר הבנה בנושא גורמת להרגיש שניצלו אותנו וכו...ואחרי שיחה פתוחה הכל נראה ברור וחלק וזה בכל מקצוע..

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
חד משמעית כן!!!! -​
אז לסיכום -​
אם היועץ לא אבא שלך
כי הוא מקבל מספיק כסף גם כדי לענות על שאלות ש
אולי​
הם לא לעניין​
באמת לא נעים להיות במקום כזה. בידיעה שתפרו אותך. אבל דווקא מתוך זה הייתי מציע שתגיד. אל תקחו מישהו ללא בירור יסודי. ללא המלצות חמות. ורצוי ממישהו שמבין בעניין. כי יש הרבה מעלות ביועץ.
יש נחמד. יש זמין. יש שירותי. יש תותח בריביות. יש מומחה למורכבים. יש כמובן מומחה להתאים משכנתא לכל אחד אישית שזה לדעתי הכי חשוב.
ריביות הכי טובות אבל לא מתאים לאופי או לתוכניות הלקוח. או ליכולות שלו ? לפעמים יותר גרוע מללכת לבד לבנק. אז חובה חובה חובה לברר על כל הבחינות שחשובות ביועץ.
אבל. אחרי שהגעת להחלטה??? תן אמון ותן לעבוד. מותר וחובה לשאול שאלות רוצים להבין את התהליך הכל מצוין. אבל במקביל ללכת למישהו אחר?? לא אתי? לא יפה. וגם לא פחות יכול רק לבלבל אותך בסוף ולא תצא אף פעם מרוצה .​

חיימנה

משתמש פעיל
קודם כל ממש לא מקובל
הזוי בעיני!!!
רק להבהיר שבשום אופן לא היתה כוונתי לתת ליועץ לעשות עבודה מבלי לשלם לו אח"כ!!
לא על זה דובר בכלל
אלא -
כמו במשל השיפוצניק...
שם מקובל מאד לבקש הצעות מחיר מכמה קבלנים
וכשאתה מקבל אחת יותר זולה אתה בהחלט יכול לחזור לראשון ולבקש הנחה
גם פה אם נראה לך שאפשר לעשות משהו יותר טוב בתיק תבקש מהיועץ שלך לקבל הסבר [או עבודה..]

E_Y

משתמש פעיל
אני לא חושב שזה מתאים דווקא לפורום הזה
אפשר להעלות שאלה כללית באא"ר
האם זה מתאים להשוות בין אנשי מקצוע ?
התשובה להכל היא כמו שכבר כתבו פה
לפני התהליך אפשר לבדוק ולהשוות ולברר ולחפור , אבל אחרי ???
כל מי שיענה אחרת לא בעל מקצוע ולא משנה באיזה תחום ...

חודש טוב לכולם ושנזכה לענות נכון על השאלה הראשונה ששואלים אדם בבית דין של מעלה (שבת לא.)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  23  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה