האם העבודה בהייטק משנה את הבנאדם???

מצב
הנושא נעול.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
לא קראתי הכל בעיון.
אבל רוצה לנצל את האשכול כדי להעלות עוד נקודה חשובה מאוד.

יצא לי להציע את עצמי לחברת השמה מסוימת שמתעסקים עם החברות הגדולות והשוות בתעשיה.
וכששאלתי מה בענין הסיכויים לישיבה מופרדת הבנתי שזה חסר סיכוי.
(ביקשתי רק להיות בסביבה נשית- שבעמדות הקרובות תשבנה אך ורק נשים)

המראיינת(חילונית) חזרה ואמרה כל הזמן- שהם מתעסקים הרבה בשילוב חרדים- והכל רק בצורה מעורבת. - עד כדי שהיה נראה שהיא באמת משוכנעת שמדובר בדרישה הזויה של מתראיינת תמהונית.. (לא התכוונתי להתחיל להסביר ש"חרדים" זה משהו נרחב מאוד.. או שלא כל מי שמגדיר עצמו חרדי-הוא אכן כזה.)

אז מעבר לבעיתיות שלצערינו הפכה לנורמה של חרדים/יות שעובדות בסביבה מעורבת(ולא רק בתיכנות והנדסה) - שזה מצב נתון. - אני חושבת שחשוב להעביר ולשדר את המסר הזה - שגם אם זה קורה- זה רחוק מלהיות אידיאלי.

ואולי מישהו יקום ויעשה מעשה.
כמדומני שיש את 'מטריקס' ודומותיה, לא?
ומתי יתקיים יום רבין (משום מה עוסקים בזה הרבה).
כמדומני שמדובר בתאריך מאד מוגדר, לא?!
עד שהמראיינת השמאלנית אומרת איזה משפט בגנות ביבי והוא מתעצבן ואומר לי "צריך לכבות, נכון?"
:p

מ.ש.

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
לכל דבר יש מעלות וחסרונות.
אי אפשר לרצות להרוויח משכורת של 20K ולחזור הביתה ב13:30...
זה קצת להוציא את הדברים מהקשרם.
אף אחד לא דיבר על 20K ל4 שעות עבודה.
אבל משום מה, מקומות העבודה החרדיים, מתרצים את המשכורת הנמוכה, בזה ששווה לעבוד פה, כי זה חרדי.
זה נכון, אבל מה שייך? זה עולה לכם יותר, ולכן אתם משלמים פחות???
אני מבינה שמוסכם ביחס לשעות העבודה, אבל היחס הוא לא זהה.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
גם הנסיעה עצמה קשה לי. בחזור זה באזור שעה נסיעה, ואני סובל משעמום כל יום על כל הזמן הזה. ועוד מהמחשבה שבבית יש לי עסק שאין לי זמן אליו...
מצחיק אבל מאז קורונה שהפסקתי לנסוע (דרך אגב כמעט שעה וחצי בחזור) זה טיפה חסר לי. זמן שקט שאתה יכול לגמור קורסים אחד אחרי שני.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
זה קצת להוציא את הדברים מהקשרם.
אף אחד לא דיבר על 20K ל4 שעות עבודה.
אבל משום מה, מקומות העבודה החרדיים, מתרצים את המשכורת הנמוכה, בזה ששווה לעבוד פה, כי זה חרדי.
זה נכון, אבל מה שייך? זה עולה לכם יותר, ולכן אתם משלמים פחות???
אני מבינה שמוסכם ביחס לשעות העבודה, אבל היחס הוא לא זהה.
זכותו של כל אחד לשלם כמה שהוא רוצה, והכל זה ענין של היצע וביקוש.
בחברות ה'גדולות והשוות בתעשייה' משלמים טוב, אבל כרוך בזה הצורך להתערבב עם החילונים.
במטריקס ודומותיהן משלמים גרוע, אבל מרוויחים חברה שמורה והומוגנית. ויש מספיק שמעוניינים בזה, ולכן הם יכולים לשלם גרוע, ולהרוויח טוב.
שכל אחד יעשה את השיקולים שלו.

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
מצחיק אבל מאז קורונה שהפסקתי לנסוע (דרך אגב כמעט שעה וחצי בחזור) זה טיפה חסר לי. זמן שקט שאתה יכול לגמור קורסים אחד אחרי שני.
הכוונה בנסיעה באוטובוס? כשנוהגים אי אפשר לעשות כלום, ומכאן התסכול שלי...

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
הכוונה בנסיעה באוטובוס? כשנוהגים אי אפשר לעשות כלום, ומכאן התסכול שלי...
כן, ברור. מעדיף לנסוע בשני אוטובוסים פלוס הליכה 20 דקות, אבל לא להוציא את הרכב. נהיגה סוחטת וגם משעממת.

נסיון9876

משתמש פעיל
חברת השמה מסוימת שמתעסקים עם החברות הגדולות והשוות בתעשיה.
זכותו של כל אחד לשלם כמה שהוא רוצה, והכל זה ענין של היצע וביקוש.
בחברות ה'גדולות והשוות בתעשייה' משלמים טוב, אבל כרוך בזה הצורך להתערבב עם החילונים.
במטריקס ודומותיהן משלמים גרוע, אבל מרוויחים חברה שמורה והומוגנית. ויש מספיק שמעוניינים בזה, ולכן הם יכולים לשלם גרוע, ולהרוויח טוב.
שכל אחד יעשה את השיקולים שלו.
לדון את הזולת(וחברות התעשיה..) לכף זכות - זו תכונה חיובית לחלוטין- --. אבל מדוע להוציא דברים מהקשרם?
לא הזכרתי אפילו ברמז את ענין שעות העבודה. אלא רק בענין הישיבה המעורבת.
מסכימה עם הענין - כי אף אחד לא חייב לבחור מקום עבודה שמושיב את עובדיו ללא התיחסות למגדר.(וכל אחד יכול כמובן ללכת לעבוד במטריקס, למשל...)
אבל ממש לא זו היתה הנקודה.
המודעות היום בתעשיה לשילוב חרדים הולכת ומתפתחת(כמובן בעיקר בגלל אינטרסים טהורים של החברות).
אך יש הרבה (לצערינו) עובדים חרדים שמסכימים לישיבה מעורבת ללא הסתיגות ושידור הבעיתיות בענין.

לא באתי לחנך אף אחד, (כנראה בגלל שזה לא ממש באפשרותי)
רק ולבקש- נסו להעביר את המסר - שאין מדובר באידיליה...
ואולי בזכות זה , גם כאלה שלא מוכנים לותר על עקרונותיהם, יוכלו לפרנס משפחתם בכבוד, ולהזניק( ללא גוזמה) את הישגי החברה שמעסיקה אותם.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
המודעות היום בתעשיה לשילוב חרדים הולכת ומתפתחת(כמובן בעיקר בגלל אינטרסים טהורים של החברות).
אך יש הרבה (לצערינו) עובדים חרדים שמסכימים לישיבה מעורבת ללא הסתיגות ושידור הבעיתיות בענין.
לא באתי לחנך אף אחד, (כנראה בגלל שזה לא ממש באפשרותי)
רק לציין ולבקש- לנסות להעביר את המסר - שאין מדובר באידיליה.
ואולי בזכות זה , גם כאלה שלא מוכנים לותר על עקרונותיהם, יוכלו לפרנס משפחתם בכבוד, ולהזניק( ללא גוזמה) את הישגי החברה שמעסיקה אותם.
אי אפשר לדרוש לשלב חרדים, ובאותה נשימה לדרוש גם את כל התנאים שאנו מעוניינים בהם בתור חרדים.
ועל זה נאמר 'נותנים לך אצבע - אל תיקח את כל היד'.

נסיון9876

משתמש פעיל
אי אפשר לדרוש לשלב חרדים, ובאותה נשימה לדרוש גם את כל התנאים שאנו מעוניינים בהם בתור חרדים.
אולי עדיף שלא תקררו את האמבטיה.
לא חושבת שיש קשר בין מה שכתבתי לבין התגובה שקיבלתי.
תודה

מגבת

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית

למה לא??
על זה בדיוק הם מקבלים תקציבי שילוב!
דרכיה דרכי נועם, אבל בלי עיגולי פינות מכוערים וריקודי מה יפית.
בבקשה!
מעריצה את מי שיש לה אומץ לבקש כזה דבר.

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
כמדומני שיש את 'מטריקס' ודומותיה, לא?
הרבה מקומות לא חרדיים (ושמשלמים יפה) מתחשבים בזה.
ופעמים רבות זה מפסיק להיות מובן מאליו בגלל כאלו שפחות אכפת להם,
כמו ש @נסיון9876 כתבה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה