האם אתם ממליצים לשים ריצוף 120/120?

RUSHL

משתמש פעיל
הפקות ואירועים
הסלון רוחב 3.60 כל שיוצא רק שני פסי אורך באמצע הסלון
ובמסדרון רק פסי רוחב

מה דעתכם?
שווה את ההשקעה?

Geula-Arc

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב ואדריכלות פנים
אין יחס הגיוני

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לא יודעת מה כולם יוצאים נגד אריחים גדולים לחללים קטנים.
הרי יש היום אופציות מגוונות של ריצופים ביציקה וכדו' מה שנותן משטח אחיד וללא תפרים, ומתהדרים בגודל המשטח הגדול.
למה זה שונה מאריחים גדולים? עד לרגע זה אני לא מבינה,
אולי הסבר מספק מפה ישנה את דעתי.

אריח גדול לא נותן תחושה קטנה בעיני כמו שהוא נותן נקיון בעין

עגורן

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לא יודע אם יצא יפה.
במרצפות אנו רגילים ל'פסים' - המרווחים שביניהם. זה גם חלק מהעיצוב.
בחדר בגודל כזה, זה יראה כאילו רצו משטח אחיד, ופתאום באמצע יש איזה פס.

אהרןאהרן

משתמש פעיל
לא יודעת מה כולם יוצאים נגד אריחים גדולים לחללים קטנים.
הרי יש היום אופציות מגוונות של ריצופים ביציקה וכדו' מה שנותן משטח אחיד וללא תפרים, ומתהדרים בגודל המשטח הגדול.
למה זה שונה מאריחים גדולים? עד לרגע זה אני לא מבינה,
אולי הסבר מספק מפה ישנה את דעתי.

אריח גדול לא נותן תחושה קטנה בעיני כמו שהוא נותן נקיון בעין
רציונאלית ודאי את צודקת, אבל פסיכוליגית אכן התחושה שמעניק ריצוף גדול הוא שהחלל קטן יותר, ואין להשוות ריצוף ביציקה שאין בכלל חריצים להיכן שמרצפים עם אריחים גדולים שישנם חריצים ארוכים ללא "שבירה" של חריצים חוצים באמצע.

נני5

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אני אמנם לא מעצבת, אבל אצלי בבית עשיתי ריצוף בגודל 80X80 בסלון בגודל 4X6
האמת, לקח לי המון זמן להתרגל לזה. בתחילה זה נראה ממש מוזר, וממש לא הרגשה שמגדיל את הסלון, להיפך.
היום אני כבר רגילה, אבל לא הייתי ממליצה.

מרים אדריכל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
רותי- יש הבדל ענק בין יציקה של משטח, שמגדילה את הרצפה ונותנת מראה נקי וחלק, לבין חריצים ששוברים את מראה, אם רואים 2 חריצים על רוחב של 3 מטר, זה ממש לא מסתדר טוב בעין.

VB200

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מנסיון אריח נותן גם תחושת נקיון וגם גודל כך ככל שעושים קרמיקה גדולה יותר צריך לראות ולהיזהר שתהיה סמטריה בעניין החתוכים משום שהחיתוך מקבל משמעות גדולה יותר למשל120*120
עם יכנס בסלון שלוש שורות שלמות ולא יהיו חיתוכים אלא רק מתחת לארון או בכלל לא זה אמור להיות יפה מאוד.
שוב ככל שקופצים בגודל צריך לעשות חישוב חיתוכם מדויק יותר.
יש היום סטים של קרמיקה החל מ60*60 וד120*120 באותה דוגמא כך שאפשר להתאים לכל חלל בבית את הגודל המתאים כמובן רק בחדר אחר לגמרי או שמתאים לסלון מטבח מסדרון וחדרים שונה.

אהרןאהרן

משתמש פעיל
אגב, אחוז הנפל של אריחים גדולים בחללים קטנים יהיה משמעותי גבוה, שטחו של כל אריח 120X120 הוא 1.44 מ"ר, ועלות מ"ר לאריחים אלו היא 300 ש"ח צפונה, מעתה צאי וחשבי כמה אריחים\כסף ירדו לטימיון.

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אגב, אחוז הנפל של אריחים גדולים בחללים קטנים יהיה משמעותי גבוה, שטחו של כל אריח 120X120 הוא 1.44 מ"ר, ועלות מ"ר לאריחים אלו היא 300 ש"ח צפונה, מעתה צאי וחשבי כמה אריחים\כסף ירדו לטימיון.
עם זה אני מסכימה!

cherry c

משתמש סופר מקצוען
את צריכה גם לשאול את הקבלן/רצף אם הוא מוכן/ממליץ

שירה ד.

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
מנסיון אריח נותן גם תחושת נקיון וגם גודל כך ככל שעושים קרמיקה גדולה יותר צריך לראות ולהיזהר שתהיה סמטריה בעניין החתוכים משום שהחיתוך מקבל משמעות גדולה יותר למשל120*120
עם יכנס בסלון שלוש שורות שלמות ולא יהיו חיתוכים אלא רק מתחת לארון או בכלל לא זה אמור להיות יפה מאוד.
שוב ככל שקופצים בגודל צריך לעשות חישוב חיתוכם מדויק יותר.
יש היום סטים של קרמיקה החל מ60*60 וד120*120 באותה דוגמא כך שאפשר להתאים לכל חלל בבית את הגודל המתאים כמובן רק בחדר אחר לגמרי או שמתאים לסלון מטבח מסדרון וחדרים שונה.
לא בטוח שהעצה הזו טובה
משום שיש הבדל בגוונים בין קונטיינר לקונטינר ואפי' באותו דגם וחנות בדיוק!
וודאי שיהיה הבדל גוון בין האריחים של 1.20*1.20 ל 60*60!!!

VB200

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
ההבדל נובע אך ורק מליין של יצור יכול להיות באותו קונטיינר בחנויות מסוימות .
וחוץמזה שזה רק לחלל נפרד ברור שלא באותו חדר משום שזה לא יראה טוב גם ללא הבדלי הצבע.

נעמהשדה

משתמש חדש
לא יודעת.. נורא תלוי גודל חלל, צבע האריח ועוד.. הייתי מתייעצת עם איש מקצוע אין לך מעצבת פנים או אדריכלית שיכולות לראות את זה בעין מקצועית?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה