האוטוביוגרפיה הבדיונית של קלמי

ביזנסטורי - אילה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
רעיון מעניין.
ומה קורה הלאה?
בכוונה לא רציתי לפרט עוד, כי רציתי לראות לאן תיקח את זה אם בכלל.
אבל אם כבר שאלת...

כשאני לוקחת ספר לידיים, אני מצפה לצאת עם משהו.
לא חייב דווקא מסר, לא חייב משהו עמוק,
מספיק לי להכיר גם את החתך הזה באוכלוסיה,
וכבר אני מרגישה שהיה שווה לקרוא.

להכיר סתם סיפור על נער אחד שקרה לו מה שקרה לא מוציא אותי עם שום דבר "שווה". כמו, לדוגמא, לכתוב ספר שלם על ילד שהיה רגיל לשקר ובסוף הוא לא שיקר.
אם אתה רוצה להעביר אותנו את התהליך של ההתעשתות, מעולה.
אם אתה רוצה רק לרמוז ויותר לספר סיפור ולא להקריא מאמר,
הייתי מביאה עוד כיוונים של התופעה כדי שיהיה לי מה לקרוא עליה לפחות בצורה נרחבת.
ו- כן,
נער שמנת דווקא, גם כדי להבין שזה חלילה יכול לקרות לכל אחד.

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
בכוונה לא רציתי לפרט עוד, כי רציתי לראות לאן תיקח את זה אם בכלל.
אבל אם כבר שאלת...

כשאני לוקחת ספר לידיים, אני מצפה לצאת עם משהו.
לא חייב דווקא מסר, לא חייב משהו עמוק,
מספיק לי להכיר גם את החתך הזה באוכלוסיה,
וכבר אני מרגישה שהיה שווה לקרוא.

להכיר סתם סיפור על נער אחד שקרה לו מה שקרה לא מוציא אותי עם שום דבר "שווה". כמו, לדוגמא, לכתוב ספר שלם על ילד שהיה רגיל לשקר ובסוף הוא לא שיקר.
אם אתה רוצה להעביר אותנו את התהליך של ההתעשתות, מעולה.
אם אתה רוצה רק לרמוז ויותר לספר סיפור ולא להקריא מאמר,
הייתי מביאה עוד כיוונים של התופעה כדי שיהיה לי מה לקרוא עליה לפחות בצורה נרחבת.
ו- כן,
נער שמנת דווקא, גם כדי להבין שזה חלילה יכול לקרות לכל אחד.
קודם כל צריך לאפיין את הסיבות לנשירה אצל נער השמנת. יש לו הורים קרציוניים? הוא סתם מפונק שבא לו לבעוט?
בד"כ נערי שמנת לא נושרים בגלל מצוקה כספית שדוחפת אותם לרחוב. אלו שנושרים, הם בד"כ גסי רוח, מפונקים, יהירים ושחצנים.

kiwi

מהמשתמשים המובילים!
המשתמש נחסם
נערי שמנת לא בהכרח מרגישים נערי שמנת
לנו נראה שהם כאלה, ושהם אמורים לחוש הכי סבבה בעולם ולהשאר במסגרת לעולם ועד.
גם נערי שמנת חווים משברים, גם להם חסר (אהבה, כישרונות, הכרה, חברים) וגם להם זז העולם הפנימי בגיל ההתבגרות
וגם הם עלולים להסחף אחרי חברים לא טובים, למרבה הצער.
זה גם חוויה אישית של כל אחד. ילד יכול לקבל המון ולהרגיש שלאיש לא איכפת ממנו.

האגריד -בוצי פוליקמן

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
קודם כל צריך לאפיין את הסיבות לנשירה אצל נער השמנת. יש לו הורים קרציוניים? הוא סתם מפונק שבא לו לבעוט?
בד"כ נערי שמנת לא נושרים בגלל מצוקה כספית שדוחפת אותם לרחוב. אלו שנושרים, הם בד"כ גסי רוח, מפונקים, יהירים ושחצנים.
נערי שמנת לא בהכרח מרגישים נערי שמנת
לנו נראה שהם כאלה, ושהם אמורים לחוש הכי סבבה בעולם ולהשאר במסגרת לעולם ועד.
גם נערי שמנת חווים משברים, גם להם חסר (אהבה, כישרונות, הכרה, חברים) וגם להם זז העולם הפנימי בגיל ההתבגרות
וגם הם עלולים להסחף אחרי חברים לא טובים, למרבה הצער.
זה גם חוויה אישית של כל אחד. ילד יכול לקבל המון ולהרגיש שלאיש לא איכפת ממנו.
פתחנו אשכול דיון על בעיות נשירה?
בכיף!
תאמינו שיש לי הרבה מה לומר בנושא...
אבל עכשיו ערב ראש השנה וכאחד שאחראי לסדר את המקומות בבית הכנסת, תאמינו לי שאין לי הרבה זמן עכשיו.
אז אולי נדחה את הדיון למוצאי סוכות?
הרבה יותר כיף לדבר על נערים שאין להם בית כשאתה עטוף בפוך מחמם עם כוס תה ביד כשבחוץ גשם ורוחות.
ובקצרה - מנסיוני: הרבה פעמים נערי שמנת נופלים בגלל שהם לא למדו איך להתגבר על משברים, ולא בגלל שהם גסי רוח, יהירים או שחצנים.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
פרק י"ז | ציפי (בהווה)

האח המקסים שלי סבל יותר מכולנו. הוא אהב את ההורים שלנו, כל כך רצה שהם יהיו ביחד, הוא לא הסכים לראות את עצמו כאחד משני מהשליש. הוא רצה להיות מהשליש, מהילדים שיכולים לספר בגאווה שלהם יש בבית גם אבא וגם אמא, ושהם מסתדרים יפה ביחד. הוא לא הצליח להכיל את המציאות החדשה הזו. בכל השנה האחרונה שאבא היה נעלם מידי פעם לכמה ימים אחרי עוד ויכוח עסיסי עם אמא, קלמי השלה את עצמו שאבא נסע לנופש בצפון, או בדרום, או לקמפינג מוסכניקים על שפת הכנרת. רעיונות מוזרים אף פעם לא היו חסרים לו.

עכשיו נגמרו לו האפשרויות. כולם ידעו שאבא עזב, הוא לא יכל לרמות את עצמו. ו... הוא התפרק. התפוצץ. הוא לא הצליח להכיל את הזעזוע. בלילה שאבא עזב הוא הלך לישון אצל ההוא שמשך אותו אחר כך לישיבה, ויינגרטן, ולמחרת קלמי נעלם לנו מהנוף; לא חזר הביתה מהתלמוד תורה. דממה.

בהתחלה לא שמנו לב, חשבנו שהוא נמצא בתחרויות אופניים האנדרלניסטיות שזקי עורך. יושב בצד ורושם מספרים. אני יודעת שהמוני ילדים השתתפו בתחרויות האלו, ולצערי אני גם חושבת שהיו שם הימורים. לא מבינה איך אף גורם חינוכי לא עצר את התופעה.

בכל אופן, התחלנו לדאוג רק בלילה, מאוחר. אמא התחילה לפתח את ההיסטריה שלה וכל דקה שאלה אותי ואת צורי אם קלמי אמר משהו על זה שהוא הולך להתעכב, וכזה.

לשנינו לא היה מושג.

אמא הזכירה לנו את הגיל שלו, ילדון קטן שבקושי חגגנו לו בר מצווה לפני שלושה חודשים, ואף אחד לא יצא מגדרו. בסוף היא לבשה את המעיל, הסתדרה, והודיעה לנו שהיא הולכת למשטרה.

זה ממש איים עלינו, לבושתי - בגלל הקטע החברתי. בשכונה שלנו המשפחות התחלקו בצורה מאוד קטביות וחדה לשני סוגים. אלו שהמשטרה באה לבקר אותם, ולא שלא. אנחנו היינו שייכים עד היום לאלו שלא, ולא התחשק לי שהחברות שלי תחשובנה שעכשיו המשפחה שלי מתחילה להכנס לטופסולוגיה של המשטרה. במיוחד לא היה לי כוח לשמרית, זו שאמא שלה קצינה חוקרת בתחנת שֶׁגֶם.

לקחתי לצורי את כל ערימת העיתונים שלו, שמתי אותם בארונית שלי, נעלתי אותה, והודעתי לו בצורה הכי נחרצת שלי שהוא לא מקבל אותם בחזרה עד שאנחנו מוצאים את קלמי.

לאמא שלי אמרתי שתחכה עם המשטרה, אנחנו כבר נמצא את המסכון שלנו. שלא תדאג. כדי לעודד אותה לקחתי ממנה קצת אוכל, עטפתי אותו, רציתי לשדר לה שתיכף נמצא את אחי הקטן.

הייתי לי הרגשה ברורה איפה הוא מסתתר. אני מכירה אותו נהדר. לילה קודם, כשהוא סיפר לי בהתרגשות על השיחה הארוכה שלו עם מר ויינגרטן ועל העוגות שהוא קיבל שם וכל הביתיות, הוא פלט שהוא היה כבר בדרך למאורה שלו ליד הוואדי. עשיתי את עצמי כאילו לא קלטתי, כמובן.

שלחתי את צורי לחפש בכיוון הלא נכון, איפשהו ליד בנק העמלים ותחנת הדלק, והלכתי בזהירות לאזור הנטוש. פעם היה שם מעניין וצבעוני, כל מיני שיכוני עולים. היום המקום ריק. נכנסתי לשטח, פסלתי מייד את הביתנים הנמוכים הראשונים, אלו שהשביל כניסה שלהם היה סלול ומטופח. מן הסתם מתקיימות שם כל מיני פעילויות, קלמי שמחפש שקט לא יהיה שם. על אחד מהם מישהו ריסס זקי המלך, לא הייתי רוצה להיות המלכה של מקום אומלל כזה.

הלכתי עד לסוף, שם זיהיתי בניינים חצי שבורים. באחד מהם קרס חלק גדול מהמעטפת, בלוקים שבורים בכמויות נחו ליד הבניין, הקורות והעמודים עמדו שם חצי חשופים, עקומים, שלטים של העירייה מכוסים באבק הזהירו מסכנת התמוטטות. קלמי בטח לא שם. הילד הזה לא יסכן את החיים שלו, ולא משנה באיזה עוד מצב רוח הוא יהיה. אני מכירה אותו כמו את כף ידי; מתחת להכל יש בו משהו מאוד יציב. לפעמים אני חושבת שאם לעידו ממן זכרונו לברכה, הבן של כפיר, הייתה אישיות דומה, הוא לעולם לא היה שם קץ לשירת חייו.

טוב, מה אני מתפייטת. צריך למצוא את הקטנצ'יק.

המשכתי להסתובב, עד שידעתי שאני מסתכלת על הבניין של קלמי. כל החלונות שם היו שלמים, וזיהיתי שביל קטן מוביל לשם. הסתכלתי עליו בצורה כמעט מטאפורית, כאילו זה שביל ללב, והלב זה הבניין הגדול והריק שלפניי. כמו קלמי; ילד שכולו לב, ולאף אחד לא אכפת. מאמינה שגם הוא הרגיש ככה. ובגלל הלב הבוער שלו, הוא בטח מסתתר בקומה העליונה. כמו אש שתמיד שואפת לעלות.

מבחוץ ראיתי שיש לבניין שלוש קומות, נכנסתי לחדר מדרגות, עליתי שתי מדרגות, וקלמי יצא לקראתי. הוא היה בקומה הראשונה, וכנראה הסתכל עליי כל הזמן הזה מהחלון. בקומה הראשונה, ציפי. נקודה שלילית לך!

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
סיפור מרתק.
אני רק שאלה.
איך סיפור שנכתב מכמה נקודות מבט נקרא 'אוטוביוגרפיה'?

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
סיפור מרתק.
אני רק שאלה.
אולי לכן בחלק משם הסיפור נכתבה גם המילה 'בדיונית'...

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
סיפור מרתק.
אני רק שאלה.
אתה מועמד מבטיח לתפקיד מבקר המדינה...
זרום, אחי, פרגן או תתייחס ישירות לסיפור. אל תתפס לקטנות המוחין ולקטנוניות לא רלוונטית. עזוב אותך מכללים יבשים ומשטויות.
שם הסיפור נועד לטלטל אנשי כללים (כמו תוכנו של הספר געציל), הוא לא מתיימר להיות הגיוני משום כיוון.

וחוצמזה אפשר לתרץ כך: הספר הוא אוטוביוגרפיה, וציפי נדחפה וכתבה כמה פרקים (ככה זזה עם נשות שמאל, אתה בטח יודע)...

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אתה מועמד מבטיח לתפקיד מבקר המדינה...
תודה, :eek::eek::eek: בעיתו ובזמנו...

זרום, אחי, פרגן או תתייחס ישירות לסיפור. אל תתפס לקטנות המוחין ולקטנוניות לא רלוונטית. עזוב אותך מכללים יבשים ומשטויות.

לכתוב על סיפור עלילתי 'אוטוביוגרפיה' זו טעות. זה לא 'כללים יבשים' ולא 'קטנות המוחין'.
זרום, אחי, פרגן או תתייחס ישירות לסיפור.

הוא היה בקומה הראשונה, וכנראה הסתכל עליי כל הזמן הזה מהחלון. בקומה הראשונה, ציפי. נקודה שלילית לך!

לא הצלחתי להבין מה פשר המילים המודגשות, ולמה נקודה שלילית.

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
תודה, :eek::eek::eek: בעיתו ובזמנו...

לכתוב על סיפור עלילתי 'אוטוביוגרפיה' זו טעות. זה לא 'כללים יבשים' ולא 'קטנות המוחין'.

לא הצלחתי להבין מה פשר המילים המודגשות, ולמה נקודה שלילית.
אוקיי.

היא חשבה שהוא יהיה למעלה. זה לא ברור? חשבתי שכולם מבינים את זה. מה אומר?

ביזנסטורי - אילה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
מאד מובן. זה כתוב במפורש.
אבל באמת אין צורך להדגיש.

בא בחשבון

משתמש מקצוען
שם הסיפור נועד לטלטל אנשי כללים (כמו תוכנו של הספר געציל), הוא לא מתיימר להיות הגיוני משום כיוון.

וחוצמזה אפשר לתרץ כך: הספר הוא אוטוביוגרפיה, וציפי נדחפה וכתבה כמה פרקים (ככה זזה עם נשות שמאל, אתה בטח יודע)...[/QUOTE
@Natan Galant אל תשים לב -
יש מספיק חומר קריאה הגיוני ומסודר על המדפים...

תן לנו קצת להנות גם מהגיגיהן של נשות השמאל (אם ציפ רצה לכנסת - אני איתה!).
העיקר שהסיפור כייפי, לא אכפת לנו איך קוראים לו ומה בסוף.

וסתם הערה שלי: נראה לי שבפרק הזה ציפי נהייתה קצת רגשנית מדי בתיאור ה'לב' של קלמי וכו', אהבתי יותר את הנחרצות והדעתנות המוגזמת שלה בפרקים הקודמים...

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
היא לא מאופיינת לגמרי.
יש מצב שבכל ספר הדברים כך, והכתוב/ת עובר רטרואקטיבית ומתקן את התנהלות הדמות לפי האפיון שהיא קיבלה עם הכתיבה.
אין לי מושג.
@מ"ם האם התיאוריה מקובלת עליך?
@רותי רפפורט

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
י"ח
קלמי.

בהתחלה אהבתי את הידיעה שאף אחד לא יודע איפה אני. מודה בכנות, היו לי מחשבות להיעלם מהחיים של כולם סביבי. הרי למי בכלל אכפת ממני. נכון, אבא ואמא יצטערו יום יומיים, אולי שבועיים, ואחר כך הם ישמחו שקלמי כבר לא בסביבה. יהיה להם פתאום עוד זמן להתעסק בעצמם קצת יותר. צורי וציפ אולי יחשבו עליי, במיוחד צורי יצטער שאין לו על מי לרדת ועל מי להרגיש מזכיר העולם. בסדר.

אחרי כמה פעמים שהעברתי שעות בדירה של משפחת טרבלסי, ככה החלטתי שקוראים לדירה הנטושה "שלי", הבנתי שאני עושה טעות אמיתית. הרי אם משהו יקרה לי, וואלה לא יודע, ואיעלם, ההורים שלי אפילו לא ידעו איפה הייתי. מי יכול לנחש מה יעבור להם בראש. אולי הם יחשבו שאני מתחבא מהם בכוונה או משהו. וחוצמזה, הפחיד אותי קצת גם שיקרה לי משהו.

לא רציתי לספר לאנשים על המאורה שלי, רציתי להשאיר קצה חוט. סמכתי על ציפ החכמה, זרקתי לה רמז. לא חלמתי שהיא תפענח אותו כל כך מהר, ועוד בזמן הלא נכון.

בקושי אתמול אבא עזב אותנו, ואני הייתי הנסיך של משפחת ויינגרטן, הראש שלי ממש בחבש. הייתי חייב שקט!

בתלמוד תורה לא היה לי שקט. סוף שנת הלימודים האחרונה, לכולם היו קוצים על הכסאות. המלמדים והמורים המקצועיים לא הצליחו להשתלט, והרב בן זקן נכנס אלינו פעם בשעה בערך. נוזף ומאיים. אף אחד אחד לא התרגש ממנו. נראה לי שהוא עצמו לא מאמין לעצמו, כשהוא מבטיח לנו ש"אם רק תהיו ילדים טובים ולא תפריעו, אני אדאג להכניס אתכם לישיבות הכי טובות, רק לאשכנזיות, כאלו שנחשבות ליגה ליגה". בטח. אשכנזיות. איזה איש נחיתי שהוא. תהיה גאה במי ובמה שאתה, כולם יודעים שאתה טריפולטאי ונכד של חכם סוויסה. מה כל השטות הזו על ישיבות אשכנזיות. בטח אוכלים של הרינג לארוחת בוקר. נראה אותך תותח, חשבתי ולא אמרתי, תסדר לנו ישיבות טובות שמבינות אותנו. נגיד הישיבה של חכם אזולאי בנתיבות, ארמון אמיתי עם פנימיה ואוכל ליגה. או בכלל הישיבה של חכם עוזי שומרונוף, זקי היה שם לפני שהנשמה שלו השחירה לגמרי, וכולם יודעים שהוא עדיין אוהב את חכם עוזי מכל הלב. זה אומר בשבילי הכל.

תהרגו אותי אם אני מבין מה אני עושה בעולם. איפה אני. מי הגאון שהחליט שאני צריך לחיות עם שם אשכנזי כמו קלמי. אני אוהב את אמא שלי, היקרה והמתוקה, אבל לפעמים בא לי לצעוק עליה עד שהריאות שלי יצרחו מרוב מאמץ: למה קלמי, אימי מורתי. מה עשיתי ומה חטאתי. שילדים אשכנזים ווז-ווזים ממאה שערים יסתובבו עם שם כזה על הגב שלהם. למה אני.

מה שמנחם אותי זה הסיפוק לדעת שהיא הכניסה חזק גם לאחי צורי. אבא רוצה לקרוא לו אפי? לבריאות. אבא יכול גם לקרוא לו סטיבן או עתניאל. זה לא משנה כלום. השם של אחי הגדול היה ויישאר צורי. שזה שם שחוץ מכמה אפגנים עם נשמה מקרטון לא קיים בשום מקום. כן, גם אני יודע להיות קצת חוקר, ושאלתי ובדקתי. אין כמעט אנשים בשם הזה. אני יכול רק לנחש שצורי אחי היה מוכן לתרום כליה כדי לשנות את ההיסטוריה, וכדי להיות אחד שקוראים לו נגיד רפי או מתן.

אני מכיר רק מתן אחד. הגאון של הכיתה. הגאון האמיתי שלי כולנו פה בשכונה. לא אחד מזוייף כמו צורי עם כל הפוזות. את מתן אני מכבד. כולם מכבדים. כהה, שקט, מופנם, מוח של מטוס סילון אמריקאי. אומרים שהוא התקבל כבר עכשיו לאוניברסיטה העברית, והוא יהיה הסטודנט לפיזיקה הכי צעיר בארץ. אני לא בטוח שאני מאמין לסיפורים האלו.

בכל מקרה, הייתי צריך שקט, ולא רציתי ולא יכולתי לחזור עדיין הביתה. אז אחרי הלימודים בתלמוד תורה החלקתי לי בשקט למאורה. ישבתי מכורבל שעות על אחת המיטות בבית, מסגרת ברזל עם רשת קפיצים חלודים. הנחתי עליהם שמיכה צהובה עם כתמים שחורים, התכדררתי לי שם, לא זזתי.

חשבתי על אבא, אמא, עליי, על משפחת ויינגרטן. ושוב פעם עליי. לאן אני הולך? אני מתאר לעצמי שהרב ויינגרטן ינסה בהמשך למסיין אותי לאיזו "ישיבה אשכנזית נחשבת ליגה". אני לא בטוח בכלל שזה הכיוון שלי בחיים. צורי רוצה להיות חוקר תורני, שיבושם לו. ציפ רוצה להיות חברת כנסת של מרצ או של אינשאללה, המפלגה הערבית הישראלית. תפאדל, לבריאות. אני לא יודע מה אני רוצה. לפעמים בא לי חלום להיות ספורטאי מפורסם רצח. אולי לשחק באולימפיאדה. שיראו אותי בעטיפות של "בוקס לפנים" עיתון הספורט הכי שווה בעולם.

ישבתי שעות ודמיינתי את התמונה שלי. מצולם על העטיפה, מטפטף זיעה כמו מפלי הניאגרה, עיניים נוצצות, מניף אגרוף ענק מול המצלמה, כולו שרירים יפהפיים. קוביות, שרירי צוואר, מדליות. להביא כבוד למדינה ולשכונה.

בסוף לא התחברתי, אני סתם עובד על עצמי. לא בא לי להיות ספורטאי. שזה זקי יעשה, אני בא לי להיות במקום רוחני איפשהו. משהו נקי, אמיתי, לא מזוייף כמו כל הרבנים. אולי בכל זאת כדאי לי להתמסיין ולתת לרב ויינגרטן לשכנע אותי ללכת לישיבה. בטוח שזה מה שהוא רוצה ממני...

*

ככה ישבתי וחשבתי שעות, המחשבות שורפות לי את המוח, כל מיני כיוונים שבאו לי בגלל השקט. לאט לאט נהייתי רעב, והשקט התאדה בחתיכות קטנות עד שלא נשאר ממנו כלום. קודם כל שמעתי את החתולות מייללות כמו אנל'א יודע מה, אחר כך את הגלינגים של הפועלים של זקי שנוסעים לחושה שלו כדי להביא לו את הכסף המסריח שלהם שרק אלוקים יודע מאיפה הוא בא, אחר כך שמעתי קרקורים כמו לול צפרדעים מתוך הבטן שלי, ונזכרתי שאני רעב - ואז הרחתי את הקוסקוס של אמא. האחד והיחיד. הקיבה שלי עשתה כמעט סלטה בתוך הבטן שלי. תרגעי, טיפשה. אני לא בטוח שאני מתכוון לאכול משהו הערב.

הריח.

בום.

מאיפה זה בא לי?

קמתי מהחלון, ראיתי את ציפי הולכת בין כל ההזנחה והאבנים, מחזיקה את אחת השקיות המשונות האלו שאבא תמיד הביא בסטוקים מהמוסך, וביד השניה מחזיקה פנס כיס מצחיק וצִפְלוֹן שבקושי עושה אור.

פתאום התפללתי שהיא תמצא אותי. נכון, אם לפני שעתיים הייתי חושב שהיא תגיע, הייתי מתחרפן אש איך ככה מהר נגמרה לי הפרטיות. מצד שני, עברו שעתיים, אני והקיבה שלי במקום אחר.

זינקתי מהמיטה, העפתי ממני את השמיכה, רצתי לציפי. עמדתי ליד דלת הכניסה לדירה של טרבלסי, מתלבט אם לצאת אליה, והיא כבר נכנסה לבניין. ראיתי לרגע באלומת הפנס עקרב רץ הפוך על המדרגות לקומה למעלה. אלוקים. היא לא מבינה שהמקום הזה לא בשבילה? למה כולנו כאלה שרוטים?

ביזנסטורי - אילה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
יפה מאד.
הצלחת לנווט אותנו במקצועיות בתוך הראש שלו.
הרגשתי הזדהות מוחלטת אפילו עם מחשבות שלא הייתי חושבת בעצמי...

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
קוראת, תופסת ביטויים, תופסת הלך מחשבה, תופסת אוירה ואותנטיות שעדיין לא הצלחתי להגיע אליה.

מרתק, זה פשוט מושלם.

האגריד -בוצי פוליקמן

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
נתן,
אני יכול לגלות לציבור משהו סודי?
מקווה שלא תכעס עלי.
(אם אתה כן כועס עלי שגיליתי את זה לכולם, אתה יכול לנתק איתי כל קשר ואז אני יבין ברמז שאתה כועס).
בעבר סיפרת לי שהכתיבה הסאטירית שלך - זו לא הכתיבה האמיתית שלך.
את זה אתה יכול לכתוב בשניות לפי קילו.
הכתיבה האמיתית שלך זה דווקא קלמי,
וזה לא מגיע כל יום ובכל מצב.
נתן.
היום, אחרי הפרק האחרון, הבנתי את מה שאמרת.
רק בקשה קטנה לי אליך...
ברגע שתחליט ש"קלמי" זה הספר הבא שלך,
ואני לא מבין איך זה עוד לא קרה...
בבקשה, ברגע שזה יקרה, אל תעצור את הפרקים כאן ותשלח אותנו לקרוא את זה בספר.
אל תשכח מי חווה את זה באמת פרק אחרי פרק,
וגם כשכבר נגמרו העצבים לחכות לפרק הבא.
וגם כשכבר חששנו שאולי, אולי נתן לא מצליח להמשיך לכתוב את זה.
והנה זה הגיע.
תודה רבה!

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
היה מעניין לקרוא כניסה לדמויות הזויות כאלו, משולי החיים שיש להם סוג של קצב חיים משל עצמם. חולי נפש, קבצנים, מאפיונרים או באסטיונרים, (תשאירו את העגבניות על הבאסטה, 9 שקל לקילו זה עלה, מ'זה לזרוק אותם? זה זהב זה, אנ'לא יכול למכור בפחות משת'ם עשרה, לא שוה לי. אז לזרוק אותם? השתגעת?) שנוררים, מנקי הרחובות, ה'אלטע זאכען', אלו שתמיד יוצאים להפגנות, דמויות צבעוניות ססגוניות. כאלו שלא מקדישים להם מבט.

שרה.

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
מבחינת האפיון של קלמי הכתיבה מאוד-מאוד טובה. וזה גם מרתק.
מפריע לי שיש כאן משהו קצת דיכוטומי בחלוקה הזו של האנשים בסיפור - עשירים-עניים, אשכנזים-מזרחיים, מסודרים-חסרי מזל, וכו'... במציאות הגבולות יותר מטושטשים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה