דרוש מידע האוטובוסים היום - מקום בטוח לילדנו?

מצב
הנושא נעול.

יענקל בעל עגלה

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
עריכה תורנית
ברצוני לשתף אותכם בחוויה לא נעימה שעברתי אתמול, ומקווה שעצם השיתוף יעורר את המודעות לעניין.

השעה הייתה חמש אחר הצהריים, אני יושב לי באוטובוס עירוני, נסיעה די ארוכה ומשעממת לפניי. באחת התחנות המתקדמות עולים שני ילדי חמד שנראה כי נמשו זה עתה מתוך התלמוד תורה, אני מתבונן עליהם ורווה נחת מהפנים הטהורות ומהמצח הגבוה של הגדול מביניהם שוודאי התקמט לא מעט מהיגיעה בלימוד התורה הק' עד עכשיו.

הם מתקדמים לקדמת האוטובוס בבטחה כמעשה שגרה, ותוך שניות ספורות מתמקם כל אחד מהם בנוחות על הקופסאות המוגבהים הנמצאים מאחורי המושב הראשון, כשגבם מופנה לחלון האוטובוס. מה שקורה מספר דקות לאחר מכן מוחה מעל פניי את החיוך וההנאה ואת מקומם תופס דאגה.
מספר עובדים זרים שעלו גם הם על האוטובוס התיישבו ממש במושב הסמוך למקומם של הילדים, כשהם עסוקים כל אחד במכשיר שבידו, עיני הילדים נמשכו אוטומטית כלפי מטה לכיוון המסך המרצד, ללא שימת לב, מצאתי את עצמי מתרומם מעל מושבי ומתקדם לראות למה מרותקים ילדי החמד שזה עתה יצאו כשתלמודם בידם... התוצאה הייתה מ-פ-ח-י-ד-ה....

אינני רוצה לתאר את מה שראיתי שם....

וכל זאת כאשר ההורים מצידם עושים כל מאמץ (כל אחד בדרגתו) לשמור על הבית והילדים מפגעי הטכנולגיה, ולפעמים מוסרים נפשם ומוסיפים סינונים וחומרות למיניהם, ומוותרים על נוחות בעבודה ובבית.

אין לי עצה, אין לי פתרון, יש לי רק כאב, כאב גדול על הילדים הצדיקים והתמימים שמחוסר תשומת לב נכשלים, על ההורים המסורים שלא יודעים למה נחשפו עיני ילדיהם הטהורים, ועל עוד ילדים אחרים שאולי עוברים חוויה דומה מידי פעם כשאף אחד לא שם ליבו על כך.

איני בא ח"ו להוכיח, להעביר ביקורת וכדומה.
כל הורה עושה את המקסימום כדי לחנך ולגדל את צאצאיו לתורה וליר"ש.

אבל כן בא לעורר לשים לב לאלו שיש להם דרך להזהיר ולהסביר לילדים שמאוד ישימו לב באוטובוסים - וגם להורים לבדוק טוב (כמה שאפשר בחלק ההשתדלות) אם "איכא דרכא אחרינא" - באיזה קווים נוסעים ילדיהם, או להצמיד להם חברים שידברו יחד, ליווי, או לחילופין לקחת הסעה מהמוסד. שנדע שעשינו את המיטב בשביל צאצאינו.
בברכה.

אבא ל6

משתמש סופר מקצוען
כמלמד בכיתה גבוהה כל תקופה אני מעורר בעניין הסכנות,
משתדל לתת להם כוח להתמודד עם הנסיונות, לשמוע את קשייהם ולנסוך בהם כוחות ומאידך גאווה גדולה על זה שאנחנו מתנזרים מהבלי העולם,
ובהחלט זה לא פשוט,
הדברים שהם מספרים לא קל לאוזן טהורה לשמוע,
זה גם שיחות עם נהגים, אנשים זרים, ובעיקר העין שנמשכת אחרי המכשירים.

גונן

משתמש מקצוען
לצערנו זה לא רק בתחב"צ
עכשיו בחופש כשנוסעים לכל מיני מקומות, יש שלטי ענק עם תמונות נוראיות בכל מקום.
דברים שאין לנו איך למנוע ולהלחם.
נכון, אבל שלטי ענק לא באמת מעניינים את הילדים כמו מסכים וכו'...

בֶּכָויֹל מקרה

עיבודים קוליים
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
נכון, אבל שלטי ענק לא באמת מעניינים את הילדים כמו מסכים וכו'...
מה זה משנה שניהם לא טובים, אבל לשלטי חוצות אין לנו הרבה מה לעשות ויותר קל לנו להתמודד עם זה...

MRYEK

משתמש צעיר
יש בזה..
אבל החשיפה היא אותה חשיפה
אינו דומה חשפת מסך מרצד שהעין מרותקת ונצמדת אליו למודעה שרואים מזווית עין, וכלל קשה מאד לשמור על ילדינו אפי' בסביבה הטיבעית והנוחה לנו, כל שכן וכל שכן כשיוצאים מאזור הנוחות, הפיתרון, שהוא איננו פיתרון מושלם אלא רק התגוננות מהמצב הקיים הוא לתת תחושת גאווות יחידה לרומם את הקדושה והזוך של ילד טהור, עד שמעצמם הם לא ירצו את זה!!

אפרוחית413

משתמש פעיל
אצלנו בבית יש שלט במטבח שכתוב בו
"עין רואה ואוזן שומעת וכל מעשייך בספר נכתבים"
ומחזקים מאוד את הבנים שגם אם הם רואים משהו ה' רואה שהם רואים את מה שהם רואים
זה מאוד מחזק, מתי שאוכלים אפשר לדבר על זה במיוחד בחופש שא"א לסגור את הילדים בבית

ynf

משתמש פעיל
יש בזה..
אבל החשיפה היא אותה חשיפה
נכון ועל כל הורה לדאוג לילדיו
כאן העלו נקודה שההורים פחות מודעים מה קורה כשילדיהם עולים על אוטובוסים בתח''צ

ועוד נקודה כשילדכם חוזרים הביתה מהלימודים דרך התח''צ תוודאו עם מי הם נסעו
כי לא פעם ולא פעמיים אתה רואה ילדי חמד חוזרים עם חבר קצת פחות ממושמע (בלשון עדינה) כשמתחצף לאנשים מבוגרים והם נסחפים אחריהם או דחופים אנשים בהתנהגות לא ראויה
מה שלא יעשו כשיסעו לבד באוטובוס עם או עם אחד מבני המשפחה

113570

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צריכים להעלות אותו (במינון מופחת לא כמו אצל החסידים) מפני שהיום השטן אורב לא בכל קרן רחוב אלא בכל הרחוב
במינון מופחת? מה זה אקמול לגיל צעיר או מישהו שיש לו תרופה משפחתית

ynf

משתמש פעיל
לדעתי במצב של היום גם מוסדות הלימוד הליטאים שבאופן עקרוני לא העלו את הנושא צריכים להעלות אותו (במינון מופחת לא כמו אצל החסידים) מפני שהיום השטן אורב לא בכל קרן רחוב אלא בכל הרחוב
האמת אני חושב הרבה פעמים על ההכללות והקטלוגים המעניינים שיש כאלו שמנסים לשייך לכל מקרה
די מעניין...

אולי טעינו בחלק הזה ולא על כל דבר מכלילים ומתייגים את הנעשה והלא נעשה?!
72.png

איזהו

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
עריכה תורנית
כמלמד בכיתה גבוהה כל תקופה אני מעורר בעניין הסכנות,
משתדל לתת להם כוח להתמודד עם הנסיונות, לשמוע את קשייהם ולנסוך בהם כוחות ומאידך גאווה גדולה על זה שאנחנו מתנזרים מהבלי העולם,
ובהחלט זה לא פשוט,
הדברים שהם מספרים לא קל לאוזן טהורה לשמוע,
זה גם שיחות עם נהגים, אנשים זרים, ובעיקר העין שנמשכת אחרי המכשירים.
גם אני מצטרף, ולא רק אני אלא בתלמוד תורה אצלינו כל המלמדים מדברים מזה הרבה, בעיקר מהכוח שלנו להתרחק מכאלו דברים.
לדעתי במצב של היום גם מוסדות הלימוד הליטאים שבאופן עקרוני לא העלו את הנושא צריכים להעלות אותו (במינון מופחת לא כמו אצל החסידים) מפני שהיום השטן אורב לא בכל קרן רחוב אלא בכל הרחוב
אם דיברת על עצם השמירה מתמונות ומסמרטפונים וכדו', אז לא רואה מדוע החלטת שאצל הליטאים לא מדברים, הנה @אבא ל6 הוא ליטאי מובהק וראה לעיל.....
ואם דיברת על לפרט יותר, אז מדוע אצל החסידים נראה לך שמדברים יותר. החסידים שאני מכיר, גם באופן עקרוני לא מדברים. להיפך, אני ידעתי שאצל הליטאים מדברים........

גרעין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
היתה תקופה שנסעתי קו 450 . יש שם בן אדם חולה שנוסע באופן קבוע. יושב בסוף של ההתחלה או בהתחלה של הסוף.
נשים היו קמות מאי נוחות וזזות מקום.
פעם אחת ישבה שם ילדה בת 13 בערך ונרדמה. אני קולטת את הראש שלו מבצבץ בין 2 הכסאות. קמתי אליה שאלתי אותה- האיש הזה קשור אלי? הוא אחיך? אז למה את לא עוברת מקום. (גם לפני שהיא נרדמה הוא כל רגע הסתובב)
ההוא נמלט בתחנה של יסודות .
גם על זה צריך לעורר, לא להתבייש לעבור מקום. לערב מישהו מבוגר.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  19  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה