דרוש מידע דרוש מידע על עוסק פטור

מנוחה שלמה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
יוצרי ai
זה נכון שיש 30% הוצאות אוטומטי מהשנה צריך לחשבן את ההוצאות שלך

רק לשכיר לא לעצמאי
אתה צריך ייעוץ פרטני אל תסמוך על ניקים עלומים בפרוג ותעשה טעויות שתתחרט עליהם
אך לא בטוח ששוה להשקיע ביעוץ יש לך מושג מה העלות בערך?

מנוחה שלמה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
יוצרי ai
לא אני לא יועץ אני סתם איש שמבין קצת באותיות הקטנות ובנבכי הבירוקרטיה
אני יכול לייעץ לך פרטני אבל בלי אחריות
ידוע לך מה עלות של יועץ מס'?
תודה רבה על כל התשובות לשאלות הרבות.

אות ומופת

משתמש פעיל
עולה פחות מפסיכולוג.
זו המסקנה שהגעתי אליה לאחר שניסיתי להסתדר לבד.

יועצת מס מתחילה לוקחת לי פחות מ1000 ש"ח לשנה, עונה לי על כל השאלות וכבר הרווחתי בחזרה את מה ששילמתי בעקבות הטיפים שלה.

בפרט אם במקביל יש גם תלוש שכר, אפילו חלק מהחודשים בשנה, זה עוד יותר מסבך.

מנוחה שלמה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
יוצרי ai
עולה פחות מפסיכולוג.
זו המסקנה שהגעתי אליה לאחר שניסיתי להסתדר לבד.

יועצת מס מתחילה לוקחת לי פחות מ1000 ש"ח לשנה, עונה לי על כל השאלות וכבר הרווחתי בחזרה את מה ששילמתי בעקבות הטיפים שלה.

בפרט אם במקביל יש גם תלוש שכר, אפילו חלק מהחודשים בשנה, זה עוד יותר מסבך.
תודה
יכולה קצת לפרט מהם הסיבוכים כשבמקביל יש תלוש שכר

אות ומופת

משתמש פעיל
תודה
יכולה קצת לפרט מהם הסיבוכים כשבמקביל יש תלוש שכר
לא בדיוק סיבוכים, פשוט זה עוד פרט בהגשת הדו"ח ובקביעת חבות המס והבט"ל. הכל תלוי גם בגובה ההכנסות לעומת גובה נק' הזיכוי (שזה קובע האם אתה חייב במס, אם ממילא לא חייבים בשום מס אז יותר קל).
לא קראתי את כל האשכול, לא יודעת אם ציינו שאפשר לקבל עזרה ברשויות המס בהגשת הדו"ח, בחודשים מאי-יוני. ובשאר החודשים גם אפשר כעקרון להתקשר או להגיע ולקבל הדרכה. יש כאלה שמסתדרים עם זה יופי.

אמא של נפתלי :)

משתמש מקצוען
אם הבנתי נכון את השאלה -
האם עדיף לעבוד דרך תלוש או כעוסק בעבודה שניה. (לא עיקרית)
התשובה הגורפת היא -
במידה והשכר המוצע דרך תלוש או עוסק הינו זהה, חד משמעית - עדיף דרך תלוש! ביטוח לאומי זול יותר.
לגבי עוסק זעיר - עוסק פטור לא יוכל להיות עוסק זעיר במידה ורוב הכנסותיו ממעסיק לשעבר. בדיוק זה הפרצה שבא לכסות.
ואגב, עוסק פטור - פטור ממעמ בלבד! לא מביטוח לאומי ולא ממס הכנסה (מטבע הדברים בד"כ מדובר בסכומים נמוכים שאינם מגיעים לחבות מס, אך לא בהכרח)

לוי ו.

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
תודה רבה על כל התשובות לשאלות הרבות.
יש הרבה רואי חשבון ויועצי מס שעושים שיחה ראשונה בחינם ואז אתה מחליט אם לפתוח דרכם את העסק..

לגבי הכנסות שיל לב שלא מספיק לרשום באקסל אלא צריך להוציא קבלה על כל הכנסה,
מומלץ להשתמש בתוכנת סאמיט יש להם מסלול של עד 10 פעולות ראשונות בחודש בחינם.

מנוחה שלמה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
יוצרי ai
יש הרבה רואי חשבון ויועצי מס שעושים שיחה ראשונה בחינם ואז אתה מחליט אם לפתוח דרכם את העסק..

לגבי הכנסות שיל לב שלא מספיק לרשום באקסל אלא צריך להוציא קבלה על כל הכנסה,
מומלץ להשתמש בתוכנת סאמיט יש להם מסלול של עד 10 פעולות ראשונות בחודש בחינם.
צריך גם לשמור את כל הקבלות של ההוצאות או שברפורמה החדשה א"צ

לוי ו.

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
צריך גם לשמור את כל הקבלות של ההוצאות או שברפורמה החדשה א"צ
ברופרמה החדשה לא צריך לשמור הוצאות אלא מוכר רק 30% מהכנסות בתור הוצאות גם בלי קבלות,
חשוב לשים לב שמי שעובד לפי הרפורמה הזאת שנתיים אח"כ לא יוכל לחזור ולדווח כמו עוסק פטור שהיה עד היום!! ככה אם בשנה הבאה לך יותר הוצאות שתרצה לדווח עליהם לא תוכל

מנוחה שלמה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
יוצרי ai
ברופרמה החדשה לא צריך לשמור הוצאות אלא מוכר רק 30% מהכנסות בתור הוצאות גם בלי קבלות,
חשוב לשים לב שמי שעובד לפי הרפורמה הזאת שנתיים אח"כ לא יוכל לחזור ולדווח כמו עוסק פטור שהיה עד היום!! ככה אם בשנה הבאה לך יותר הוצאות שתרצה לדווח עליהם לא תוכל
אך אפשר לדווח על יותר הוצאות מהתחלה?

לוי ו.

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
תוכל להתייעץ גם פה בפורום של חשבונות ומס,
יש הרבה יועצי מס ורואי חשבון שישמחו לעזור שם בפורום,
חשוב לשים לב כמו שכתבו למעלה לשמוע דברים רק מאנשי מקצוע שמבינים בתחום ולא להסתמך על עוסקים פטורים שחושבים שהם יודעים הכל כי יש דברים שיועץ מס יגיד לך מה לעשות ואנשים חושבים שהם יודעים שצריך משהו אחר...

לוי ו.

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית

מעצבת בקטנה

משתמש רשום
בתור אחת לעסק פטור כבר 4 שנים- קצת מנסיוני האישי:
מי שאין לה יד ורגל בנושא, שתיקח יועצת מס
מי שקצת יש לה יד ורגל בנושא- שתיקח יועצת רק שנה ראשונה ותשגע אותה בשאלות ותלמד את הנושא.
הניהול וההגשה של הדוחות (למי שיש את החוש) הוא דבר פשוט מאד ולא מאיים.
אך לפעם ראשונה כדי ללמוד- שווה לקחת משהי כדי שלא יהיה פדיחות
אני התנהלתי לבד, ולחוצפתה של מי שפתחה לי את העסק- לא עדכנה אותי שצריך להגיש הצהרת הון
וקיבלתי אחרי כמה שנים!! דוח מנופח עם ריבית והצמדה.
וגם מי שחחושבת שהיא בקיאה בענין ורצה להתנהל לבד, זה רק בתנאי שיש לך יועצת מס (חברה, שכנה וכו) שתהיה מוכנה להיות לעזר ולעבור על הדוח לפני ההגשה

לוי ו.

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
לא עדכנה אותי שצריך להגיש הצהרת הון
וקיבלתי אחרי כמה שנים!! דוח מנופח עם ריבית והצמדה.
מקווה שלקחת אחרי זה יועצת מס שתדאג להפחית ואף לבטל לך את הקנס.

ולחוצפתה של מי שפתחה לי את העסק- לא עדכנה אותי שצריך להגיש הצהרת הון
אמורים לקבל מכתב ממס הכנסה על זה שיש להגיש הצהרת הון

מעצבת בקטנה

משתמש רשום
אם התנהלת לבד למה זה חוצפתה?
היא אמורה לייצג אותך בשעה שאת מגישה דוחות לבד????
כי פתחתי את העסק ב12/2020 כך שבאותו חודש שפחתי הייתי כביכול צריכה להגיש ועדיין לא שאנהל לבד.
והייתי מצפה מרואת חשבון/ יועצת מס שפותחת עסק ללקוח שתעדכן אותו במחויבויות שלו לאותה השנה
ז"א אתה צריך להגיש כל שנה דוח ובשנה הראשונה הצהרת הון...
וחוץ מזה- לא תמיד נשלח הודעה בדואר לבקשה להגיש הצהרת הון, הנה אני לא קיבלתי וקיבלתי דוח אחרי שנתיים.

אמא של נפתלי :)

משתמש מקצוען
כי פתחתי את העסק ב12/2020 כך שבאותו חודש שפחתי הייתי כביכול צריכה להגיש ועדיין לא שאנהל לבד.
אז חייבת להיות סיבה מאד מאד טובה שפתחת את התיק בסוף שנה, ואם אין כזאת כנראה הלכת למישהי לא מידי מקצועית :(

אני מאמינה שהיא כן אמרה את הנושא של ההצהרת הון, רק שימי לב, הצהרת הון היא שנה לאחר פתיחת התיק לתאריך של סיום השנה בה פתחת את התיק. כלומר, רק בחודש 12.21 קיבלת דרישה להצהרת הון ליום 31.12.2020
ולכן - בזמן הזה היועצת מס כבר לא אמורה לייצג אותך, בהנחה שהגשת את הדוח לבד.

ועוד יותר מזה, לאחר שנכוות, אני חושבת שזה ממש לא נכון להאשים את כל העולם ובאותה נשימה להמליץ להתנהל לבד.

זו דעתי האישית

לוי ו.

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
לא יודע באיזה תאריך בחודש פתחת אבל חבל שלא התייעצת עם מישהו מקצועי והיה ממליץ לך לחכות עוד חודש לתחילת שנת 2021 ואז היית חוסכת דו"ח שנתי.
אלא אם כן זה היה ממש חשוב לך לפתוח באותו יום את העוסק פטור...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה