דרוש מידע די לעכברים בבני ברק

מצב
הנושא נעול.

Chanae

משתמש מקצוען
לכל אלו שרושמים שיש אחריות לתושבים אפילו חלקית שינסו לדמיין את הסיטואציה הבאה-
זוג הורים + מנין ילדים בלי עיין הרע מגיעים לגינת חזני החדשה בבני ברק, כמוהם מגיעים עוד מאות משפחות
לאחר העזיבה לא רואים את הרצפה מרוב לכלוך, עטיפות, בקבוקים, נירות וכו'
אותה משפחה מגיעה לפארק במרום נווה ברמת גן
מזווית העיין האם רואים 3 פקחים מפטרלים ובודקים שאין כלום על הרצפה ושומרים על הסדר הציבורי
ונותנים קנסות על כל עטיפה שנופלת לרצפה

ישר ההורים מציבים את כל הילדים במסדר ונותנים הוראות כיצד להתנהג, על מנת לא לקבל קנס או גערה
מה זה אומר????
ברגע שיש פיקוח גם אנשים לא מסודרים ולא נקיים ידעו לשמור על הסדר הציבורי בחוץ (בתוך הבית שלהם שיתנהגו איך שבא להם)

כל עוד אין פיקוח, אין עין שרואה , ויד שמענישה הציבור לא יתחנך וימשיך לעשות מה שבא לו!!!!
לפני שאת מדברת על אכיפה בגינת חזני תעדכני אותי מתי מנקים אותה בכלל..
הפחים מתפוצצים מלכלוך וכל האזור מסביב לפח מלא עטיפות

קול תורה

משתמש פעיל
ועכשיו ברצינות, לו יצוייר שעריית בני ברק הייתה שולחת פקחים לקנוס את תושביה על לכלוך איזו צעקה הייתה קמה, והחילוני מהאופוזיציה היה ממן כתבות באתרי החדשות של השוליים נגד העירייה.
אם הם יאכפו כמו בקורונה... בהחלט תקום קול זעקה ובצדק
אבל יש אפשרות לא שימושית, בינתיים, של אכיפה בשכל כולל הדרכות לפקחים איך להתנהג, ולא להביא פקחים 'חכמים' וד"ל

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
ועכשיו ברצינות, לו יצוייר שעריית בני ברק הייתה שולחת פקחים לקנוס את תושביה על לכלוך איזו צעקה הייתה קמה, והחילוני מהאופוזיציה היה ממן כתבות באתרי החדשות של השוליים נגד העירייה.
אז תקום צעקה במשך שבוע, שבועיים. במקביל תהיה הסברה טובה, ובזאת יגמר הסיפור.
אתם שומעיםאת עצמכם? העירייה מפחדת מה'מה יאמרו' הקלאסי ובשם זה פושעים בתפקידם...
נשמע הגיוני?

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
שוב , איני מאשים תושב כזה או אחר ,
אבל זה שאתם לא אשמים , לא אומר שהעיריה , אשמה , יש עוד אנשים באמצע ...
מה שאתם בעצם אומרים , זה "אנחנו (התושבים ככלל , לא אתם ספציפית) נלכלך את הגינות בלבנים , עטיפות שקיות וכוסות , אבל מי שאשם זה העכיריה שלא מונעת את זה מאיתנו" ...

אני אחזור בפעם המאה , אני לא פוטר את העיריה מאחריות , אבל לבוא ולומר שהתושבים לא אשמים והעיריה היא זו שאשמה זה פגיעה באינטליגנציה של כולנו .
תקשיב לשאלות הבאות

למה בכל בנק יש שומר בפתח?
למה יש משטרה שאוכפת גנבים?
למה יש משטרה שאוכפת עבירות תנועה בכביש?
למה יש משטרה שאוכפת איסור הלבנת הון?

בקיצור יש כלל פשוט
אין הרתעה ללא אכיפה

אפשר על אותו משקל שאתה אומר שהתושבים אשמים
להאשים את כל האנושות כולה בתאוות בצע בחמדת ממון ברצון לרצוח ועוד ועוד

בסופו של דבר לשם כך יש את מערכת אכיפת החוק שאמורה לאכוף את החוק

להאשים את התושבים זה לדעתי מאוד מאוד לא מוסרי
לא רק שהתושב סובל מיזה שהעירייה לא אוכפת
אלא גם מאשימים אותו בסוף

אין פאנץ'

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
לא. ינסו לעצור אותו, הוא יוציא אקדח והסיפור יגמר.
ואם אין אכיפה - מי בדיוק ישפוט אותו ויזרוק אותו לכלא?
לא זה הנקודה , השאלה היא אם הוא אשם או לא .

ושוב , אין ויכוח על כך שלעיריה גם יש אשמה על אי האכיפה ,
אבל אתם טוענים שלתושבים אין אשמה , אז זה כמו לומר שלשודד אין אשמה .

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
אני לא מדבר על מי שהיה עושה את זה , אלא על מי שעשה את זה בפועל , הוא לא אשם ???
אבל לא הייתה אכיפה , אז מה אתה רוצה ממנו ???
אתה בעצם אומר שלמרות שהעייריה ידעה בוודאות שהמצב של העיר יראה כפי שהוא נראה היום
מחמת שזה טבע האדם שכשאין אכיפה ואין הרתעה ואין פיקוח אז "איש הישר בעיניו יעשה"

עדיין להסיר את האחריות מהתושב אי אפשר,נכון? זה כוונתך??

אז אם ככה שתדע שגם היום רוב התושבים לא עושים דברים שמביאים עכברים
אני מדבר על הרוב
וגם אם תגיע ל30 אחוז (שחלק גדול מהם זה כתוצאה מאפקט העדר שעליו בוודאי אשמה העיייריה)
עדיין רוב התושבים הם תושבים טובים שלא זורקים לכללוך ולא עושים שום דבר רע

א. פרי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
אני לא מבני ברק, רק שהתאורים על עכברים וגרוע מזה ממש לא הגיוניים... בילדותי גרנו בדירת קרקע ותקופה ארוכה חגגו לנו עכברים במגירת נעליים מסוימת בבית, זה היה בלתי אפשרי... מילא פעם ומילא בדירה ישנה אחת... אבל עיר שלמה זה יותר דורש טיפול יותר משמעותי... פחות משנה מי אשם, יותר חשוב מי אחראי לזה, וזה בדרך כלל אמור להיות בטיפול של אלו שיש להם תקציבים וכו'.

לגבי נקיון סביבתי אכתוב סיפור קטן שנתקלתי בו לפני כ15 שנים:

באיזו סמטה באזור שכונת בית ישראל או הבוכרים, יותר לכיוון יחזקאל-שמואל הנביא ראיתי דמות מאוד מכובדת של אשה צדיקה שהתנהגה שלא כמצופה: היא ניקתה את הרחוב!
סחבה לכיוון הפח קרטונים קרועים, והרימה עטיפות ריקות וכו'.
היא כנראה הבחינה בפליאה שלי, כי היא פתאום ניגשה אלי, תפסה אותי והביטה לתוך עיני בעיניים כחולות עמוקות, ראיתי את הקמטים שלה ואת הזעקה השקטה שניסתה להעביר אלי הרגשתי היטב, היה לה מבטא אמריקאי-אידיש כזה והיא אמרה לי בקול נחוש כמה פעמים משהו בסגנון: "כאן זה ארץ ישרואל, ארץ ישרואל צריכה להיות נקיה! אסור שיהיה בה לכלוך!"

מאז שהיא אמרה לי את זה אני לא מעיזה לזרוק עטיפה על הרצפה גם כשאין פח, אלא שומרת את העטיפות אצלי (זה מתסכל ומכביד, אבל אין ברירה, את ארץ ישראל אסור ללכלך) גם לא להניח על גדר (כי אז הרוח תעיף את העטיפה וכו') נראה לי אפילו קרה לי שהרמתי לכלוך שלא שלי וזרקתי לפח. (לא הרבה... אבל כן נעשיתי מודעת לזה).
המילים שלה הפכו לחלק ממני: לא להשליך כי האדמה קדושה...

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
לא זה הנקודה , השאלה היא אם הוא אשם או לא .

ושוב , אין ויכוח על כך שלעיריה גם יש אשמה על אי האכיפה ,
אבל אתם טוענים שלתושבים אין אשמה , אז זה כמו לומר שלשודד אין אשמה .
אתם לא מרשים להביא ציטוטים, אז נעצור כאן.
ומשמח לראות שלפחות *חלק* מהאשמה מגולגלת סוף סוף גם עח העירייה

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
אני רואה ש"סוף סוף ;)" גם אתה לא מכחיש שהם חלק מהבעיה , רק מה שאתה טוען זה שאת זה אין דרך לפתור , זה כבר נושא אחר .
סליחה. אף אחד לא טען ש*כל* התושבים הם בסדר גמור. אין לי מושג איפה ראיתם את זה, וכבר ציינתי את זה אחרי העצבים על דברי (הלא נכונים, כאמור).
רק מה, בסיפור הזה, העירייה אמורה להיות ה'מבוגר האחראי', ומצופה ממנה לקום ולטפל בנושא כראוי: לאכוף את הענישה על פורעי חוק, למשל. לא להתעלם ממחדלים, למשל. לא לגלגל את האשמה על התושבים שאין להם איך להתמודד עם המצב, למשל.

גימפעל

משתמש מקצוען
סליחה. אף אחד לא טען ש*כל* התושבים הם בסדר גמור. אין לי מושג איפה ראיתם את זה, וכבר ציינתי את זה אחרי העצבים על דברי (הלא נכונים, כאמור).
רק מה, בסיפור הזה, העירייה אמורה להיות ה'מבוגר האחראי', ומצופה ממנה לקום ולטפל בנושא כראוי: לאכוף את הענישה על פורעי חוק, למשל. לא להתעלם ממחדלים, למשל. לא לגלגל את האשמה על התושבים שאין להם איך להתמודד עם המצב, למשל.
העירייה מטפלת, רק שיש חילוני אופוזיציונר שמוציא לעז על החרדים ודואג להשמיצם תחת כל עץ לא רענן,
כמובן שהדברים לוקחים זמן ואין פיתרון הוקוס פוקוס,
אבל השמצת הציבור החרדי וודאי וודאי לא יפתור את הבעיה.

אפיפית

משתמש פעיל
העירייה מטפלת, רק שיש חילוני אופוזיציונר שמוציא לעז על החרדים ודואג להשמיצם תחת כל עץ לא רענן,
כמובן שהדברים לוקחים זמן ואין פיתרון הוקוס פוקוס,
אבל השמצת הציבור החרדי וודאי וודאי לא יפתור את הבעיה.
עד שהוא לא העלה את זה על סדר היום אף אחד לא חשב לטפל...
ואופוזיציה זה דבר חשוב מאוד מאוד מאוד!!!!

פ.נ

משתמש מקצוען
העירייה כשלה לחלוטין!!!!!
מזה חודשיים פלוס שמתריעים מפני העכבורשים למיניהם ועד עכשיו העירייה לא עשתה כלום בשטח!!!!
איך זה הגיוני שזה הגיעה למצב שפעוטה נינשכת ומפונה לבית חולים??????!!!!
וזה לא מקרה ראשון.........
אף אחד לא האשים את התושבים..
אבל מחובתינו לפחות מהצד שלנו לדאוג ולהישתדל שהעיר תיהיה נקייה........
משה ליאון צריך לעשות בית ספר לכל אותם ראשי עירייות ......
זה נקרא ראש עיר שיודע לתפקד ללא שום אפלייה מיגזרית.....
אגב כאן זה המקום לבבקש רדיו קול חי פתחה קמפיין נרחב בנושא
כל מי שיש לו תיעוד או פנייה כל שהו(ועדיף שיהיו כמה שיותר פניות) שיפנו עליהם והם מרכזים את כל הפניות וישלחו את זה לגורמים הרלוונטי כדי שזה יזרז את כל הטיפול
מגיע להם שאפו גדול על הרמת היוזמה המבורכת!!!
שאגב מי שעומד מאחורי זה יענקה פרידמן!!

יצחק77

משתמש מקצוען
בלת"ק
בחשוון הקרוב יש בחירות
אם אכפת לתושבים שיחליפו את כל המועצה
ואם לא אכפת להם אז למה שיהיה שינוי
הבעיה שהבחירות לוועד בית העירוני שלנו הפכו למאבק דת
ובמקום שיתחרו על מקצועיות ואחריות
סוגרים לנו דילים על הראש מחליפים את בית שמש מול מודיעין ואלעד מול ירושלים וכדו' ואוי לו
למי שיערער "רבם דקרו" וכו' וכו'
רבותי אין סכנה דתית בבני ברק כולנו חרדים לדבר ה' הוציאו את הגדוילים והאדמורים מהרפש הזה
תנו לנו לבחור באופן חופשי עסקנים על בסיס מקצועי ויעילות
חאלס עם הקומבינות של גור /דגל כבר חלבתם את כל מה שטוב בעיר הזו לא נשארה פיסת קרקע פנויה
תנו גם לאחרים להנות

אני וביתי

משתמש מקצוען
זה בדיוק מה שכתבתי , אתה מסכים עם זה שהתושבים הם אלו שגורמים לחלק גדול מהבעיה , אלא שלזזה , אין לך מה לעשות .
לא אני לא מסכים זה בדיוק כמו להגיד אתה רואה אותו עם כיפה גונב כל החרדים גנבים.
יש מה שנקרא תושבים והם הרוב ויש את המלכלכים שאשמים בליכלוך ויש את הבונים למיניהם ויש את שוברי הכבישים וכן הלאה זה לא התושבים.
עיין מה שכתבתי למעלה למשל גם אלו שרק עובדים כאן בעיר יודעים העיר גן עדן עושים מה שרוצים.
כיון שכך המצב כל תושב כיום מרגיש שוטה לא לזרוק עטיפה על הריצפה א כי אין פחים ברחוב ב הוא מסתכל על הרצפה ורואה שהפח עבר לשם מיד הוא מוסיף את אשפתו כנל בבניה אם כולם בנו למה שהוא יהא היחיד שלא יבנה?
כמו המשל עם שר בית הסוהר שראה שחתרו חתירה ואחד לא ברח הכה על קודקודו שוטה וכו.

פ.נ

משתמש מקצוען
איש קול חי יענקל'ה פרידמן התראיין ב'מהדורה המרכזית' עם אבי מימרן: "הטענה שמכת העכברים והחולדות היא בגלל הרכבת הקלה זה ממש מופרך – החפירות ברמת גן, פתח תקווה ועוד אבל אין שם עכבר אחד"

פרידמן תיאר את חומרת המצב ואמר: "לא נעים לומר, אבל אנשים מתארים שבטבורה של בני ברק, ברחוב רבי עקיבא, עכברים וחולדות מגיחים מן האסלות. לפני כמה חודשים ראש עיריית בני ברק בכלל התכחש לעניין החולדות. גם הפרויקטור שמטעם העירייה הוא בכלל בניגוד עניינים כי הוא מנכ"ל החברה שבאה לפתור"

לדבריו "אתה הולך בבני ברק ואתה רואה תשתיות כמו בעזה. הביוב קורס, העכברים חוגגים וראשי העיר עוסקים בסגן השלישי. לעירייה יש המון כסף ממתחם ה-BBC, אבל שם זה הייטק אז אין עכברים. גם אם אין חינוך לניקיון ואיכות סביבה בציבור החרדי, שמנחם שפירא שמנהל את אגף התברואה כבר 5 שנים יצא בהסברה. לא ייתכן שנותנים דו"חות לציבור"

האזינו לדבריו המלאים

גרפיקאית מתנסה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מצורף קישור
מה אפשר לעשות בנושא
מה עם העיריה שלנו!!!!
יאוו מזעזע!! ממש! גם אני נתקלתי בחולדה בעיר בני ברק :cry:o_O

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה