התייעצות דירות לשבת תמורת תשלום-כבר אין חסד?

מצב
הנושא נעול.

ניהול 1

משתמש מקצוען
נכון לגיטימי לחלוטין לא לתת דירה לשבת כלל או לבקש על כך תשלום.
אבל, האם מאמינים אנו באמת בחשיבותה ויקרתה של מצוות הכנסת אורחים שחז"ל הפליגו מאד בשבחה?!
נכון!
וזן רק דוגמה אחת, הנה עוד:
כששמעתי מהשכן שלי, שמוכר ביצים, שהוא מוכר בכמה שקלים יותר ממה שהוא קונה, זה ממש הרגיז אותי. האם הוא מאמין באמת בחשיבות של גמילות חסדים? האם הוא מאמין שהקב"ה זן ומפרנס ומזונותיו של אדם קצובים וכו'?
למה הוא מרוויח??

ואז עברתי גם לבעל המכולת. אבל הוא חילוני, אז מותר לו להרוויח.
ואז חשבתי גם על חבר שלי מתווך דירות, שלוקח עשרות אלפים על כל עסקה. אין לו לב!

לאנגער

משתמש מקצוען
נכון!
וזן רק דוגמה אחת, הנה עוד:
כששמעתי מהשכן שלי, שמוכר ביצים, שהוא מוכר בכמה שקלים יותר ממה שהוא קונה, זה ממש הרגיז אותי. האם הוא מאמין באמת בחשיבות של גמילות חסדים? האם הוא מאמין שהקב"ה זן ומפרנס ומזונותיו של אדם קצובים וכו'?
למה הוא מרוויח??

ואז עברתי גם לבעל המכולת. אבל הוא חילוני, אז מותר לו להרוויח.
ואז חשבתי גם על חבר שלי מתווך דירות, שלוקח עשרות אלפים על כל עסקה. אין לו לב!
ע"ז נאמר דמגוגיה

MP3+

משתמש פעיל
השאלה היא מה נשתנה?
עד לפני 5-6 שנים היה מקובל יותר לתת בחינם
וגם אז היה קשה מאד עם הילדים ולהתארגן ביום שישי וכל מה שכתבו פה
ובכל זאת היה מקובל והיו נותנים בעין יפה בשמחה ובחיוך
אבל היום..... הכל שיקול כלכלי אין הכנסת אורחים ואין חסד.
ואני רק שאלה, האם יכול להיות שהאנוכיות האגוצנטריות וחוסר המחשבה על האחר שמאפיינת כל כך את תרבות המערב החילונית של זמננו חדרה גם למחננו חלילה???
כנראה יוקר המחיה חונק ואנשים מחפשים להכניס עוד כמה שקלים לחודש.
לא נראה לי שהם טסים עם הכסף שמקבלים לחופשה אלא באמת הולך להוצאות של לחם וחלב.
מותר לבנ"א לא?!
הציבור שלנו מלא בחסד אינסופי!!! מי כעמך ישראל!!

משה שאחא

משתמש פעיל
דבר אחד צריך לזכור חסד מקבלים לא דורשים אם הייתם יודעים כמה חסד אותו ואתו אחד שמבקש מכם כסף עושה לכם הייתם מודים לו בלי סוף להיות משועבד לאדם בתור הכרת הטוב על מה שהוא עשה לך זה אף פעם לא נגמר ככה שילמת לו וזהו
כמי שנותן את הדירה המאמץ שזה דורש זה לוקח בלי גוזמא כמה שעות טובות לא לכל אחד הבית שלו מסודר פיקס ומה שהוא צריך לעשות זה להעביר סמרטוט זה דורש לסדר את כל המשחקים שהילדים משחקים בהם לסדר את החדר שלהם את המטבח ועוד ועוד והרבה פעמים מסימים לסדר את הבית שניה לפני שצריך לצאת לאוטובוס חוצמיזה הוא חייב לך משהו ואם הוא היה אומר לך הבית לא בדיוק מסודר קשה לי לסדר מה היית אומר גם צרות עיין אני חושב שהתרבות היום שכל אחד חושב שחייבים לו זו גם תרבות מכוערת אם עסקן פלוני לא עשה מה שרציתי כבר נהיה ערימת תלונות וכן ע"ז הדרך

שלום יצחקי

משתמש רשום
אין מספיק התייחסות לשינוי שהיה בשנים האחרונות בתחום הזה, למה לא להסתכל לאמת בעיניים ולומר כן אנשים היום קצת פחות טובים מפעם, האוירה היום יותר אנוכית, זה לא סותר שגם יש צד שני... וכן שיש אוירה שמדוע שהשני ירויח עלי וכו'

רב פעלים

משתמש מקצוען
בלת"ק, אישית סולדת מהלחץ החברתי המוזר לתת דירה לאנשים שלפעמים זה הקשר היחיד שלהם איתי, המצב שבו השיחות בגינה נסובות על 'מה אכפת להם לתת?' 'קמצנים'. אז ככה 1. מאמץ אדיר לתת להכין לסדר לפקסס. 2. לא כולם מחזירים מושלמם כמוך. 3. לא תמיד את יודעת מה המצב או הקושי איתו מתמודדים אלו שלא נותנים. 4. כסף גורם להעריך ולשמור. 5. הכסף גם נותן לך אפשרות לסרב.

שרה UI/UX

משתמש צעיר
יכולה להעיד על עצמי שנתתי את הדירה בחינם כמה פעמים, דירה מושקעת ומטופחת
וחזרתי לארונות בגדים פתוחים או שקיבלתי דש"ים (אפילו סתם, התרשמות של השכנים שלי מהחדר הורים והתמונות שעל המקרר)
הוריד לי מאוד את החשק לתת שוב את הדירה
לא שחושבת לקחת כסף אם אתן שוב,
אבל מבינה מאוד את מי שלוקח כי לפעמים קל לבלוע חוויות לא נעימות של אירוח אם לפחות קיבלו תמורתו תשלום

חסד זו מצווה מאוד גדולה ודווקא כשקשה, אבל מוזר לדרוש מאחרים לעשות איתך חסד... שכל אחד ידאג לעולם הבא של עצמו

נומנום

משתמש פעיל
צילום מקצועי
אני חושבת שיכול להיות מאד שדווקא לזוג יהיה יותר קשה בהרבה לתת את הדירה לאחרים הפרטיות בשלב הזה חשובה ומורגשת מאד. אני אישית לא מסוגלת לחשוב שמישהו יסתובב ביחידה הקטנטנה שלי יראה את התמונות שלנו שמפוזרות בכל מקום בבית ואת החפצים שאין להם מקום בארונות.
מאמינה שיש זוגות ששווה להם לוותר על הפרטיות בשביל כסף (וזה מובן והגיוני מאד. כל שקל הוא משמעותי ומקל)
ויש מקום להבין ולכבד את מי שבוחר שלא!

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
אין מספיק התייחסות לשינוי שהיה בשנים האחרונות בתחום הזה, למה לא להסתכל לאמת בעיניים ולומר כן אנשים היום קצת פחות טובים מפעם, האוירה היום יותר אנוכית, זה לא סותר שגם יש צד שני... וכן שיש אוירה שמדוע שהשני ירויח עלי וכו'
גם מהצד השני, אנשים לפעמים מרגישים ש"חייבים" לתת את הדירה לשבת ומסתכלים בעין עקומה על מי שלא נותן
(במיוחד בעלי יחידות שממש דורשים מהזוצי"ם לתת להם)

MP3+

משתמש פעיל
אז תבקשו גם כסף על הדירה שאתם נותנים..
יש איזו תרבות בחברה החרדית של צרות עין, ואיזו תחושה שכשמישהו מרוויח על חשבוני זה לא בסדר, ואולי אפילו גזל.
אני חושב שכל האשכול הזה נגוע בחשיבה הזו.
מותר לאנשים להרוויח כסף.
יותר מזה - מי שחסר לו פרנסה, סביר להניח שהוא מחוייב על פי דין לדרוש כסף על הדירה ולא לתת אותה בחינם. יש לו מחויבות לפרנס את אשתו וילדיו, ואסור לו לעשות חסדים על חשבונם.
מה שכתבת בסוף נכון. אבל לכתוב שיש תרבות בחברה החרדית של צרות עין??
ומה בחברה החילונית? פרגון, נתינה אינסופית לאורך כל שעות היממה. גמ"חים בכל בנין. נתינת אישורים להרחבה לכל הכיוונים ועל הגג.... ועוד היד נטויה.
איך אמר לי בעל מקצוע חילוני ששכן בקש ממנו להוציא מרפסת לצד-
"אמרתי לו מה נראה לך שאני אשב בבית ואריח את הריח של המנגל שתעשה בשום אופן לא!!!!"

רב פעלים

משתמש מקצוען
גם מהצד השני, אנשים לפעמים מרגישים ש"חייבים" לתת את הדירה לשבת ומסתכלים בעין עקומה על מי שלא נותן
(במיוחד בעלי יחידות שממש דורשים מהזוצי"ם לתת להם)
זה ממש לא לפעמים, זה קורה בכל איזור חרדי שמתחיל לחתן....
וזה הורס שכנויות וזה צרה צרורה, כמה פעמים שכנה ביקשה שאני אקח בכאילו את הדירה לשבת רק בשביל שלא יפגעו אחרות.

אוזן שומעת

משתמש פעיל
מה שכתבת בסוף נכון. אבל לכתוב שיש תרבות בחברה החרדית של צרות עין??
ומה בחברה החילונית? פרגון, נתינה אינסופית לאורך כל שעות היממה. גמ"חים בכל בנין. נתינת אישורים להרחבה לכל הכיוונים ועל הגג.... ועוד היד נטויה.
איך אמר לי בעל מקצוע חילוני ששכן בקש ממנו להוציא מרפסת לצד-
"אמרתי לו מה נראה לך שאני אשב בבית ואריח את הריח של המנגל שתעשה בשום אופן לא!!!!"
לכן ב"ה אנחנו לא מודדים את צרות העין של החרדים ביחס לחילונים אלא ביחס לעצמינו.
ואם פעם היה יותר נדיבות בענין זה זה בהחלט טעון בדק בית פנימי כל אחד לעצמו

נומנום

משתמש פעיל
צילום מקצועי
זה ממש לא לפעמים, זה קורה בכל איזור חרדי שמתחיל לחתן....
וזה הורס שכנויות וזה צרה צרורה, כמה פעמים שכנה ביקשה שאני אקח בכאילו את הדירה לשבת רק בשביל שלא יפגעו אחרות.
עצוב! מרוב גמח"ים וחסדים אנשים שכחו שזה חסד לכל דבר ולא מובן מאיליו!

שירה 34

משתמש מקצוען
פעם הייתי מביאה המון את הדירה, היום ב"ה מאוד קשה לי.

לדעתי צריך לשלם או לפחות שיהיה הדדי.

ביקשתי פעם מהמטפלת של התינוק שלי שתשמור עליו מס' שעות אחצ"ה כי היה לי מסיבה של הבן הגדול. היא לקחה אז 25 ש"ח לשעה, ok שילמתי לה מה שביקשה.

אחרי מס' ימים הבת שלה דופקת ושואלת אם אפשר את הדירה לשבת,
סליחה! אתמול שילמתי לך מחיר מלא
בואי תשמרי לי על הילדים מס' שעות ואני בתמורה יתן דירה..

מי קבע שדוקא התחום הזה צריך להיות בחינם?

רחלי85

משתמש פעיל
אנחנו נותנים את הדירה בחינם כשיוצאים מהבית לשבת(כמעט ולא קורה, משהו מתנדב לארח אותנו;), ) וזה פרויקט לא פשוט.נותנים לאנשים שמכירים, או למשפחות שלהם. (ולפעמים סוגרים את חדר השינה, כי הפרטיות חשובה לנו.ויש בבית מספיק חדרים ומיטות גם ככה)
מבינה מי שנותן תמורת תשלום.
ואגב, לא חושבת שפעם היו עושים חסדים יותר מהיום. יש לנו בשכונה כמה וכמה משפחות שבנו יחידות קטנות עבור חסד בלבד! וכל שבת מתארחים שם בחינם.

MP3+

משתמש פעיל
לכן ב"ה אנחנו לא מודדים את צרות העין של החרדים ביחס לחילונים אלא ביחס לעצמינו.
ואם פעם היה יותר נדיבות בענין זה זה בהחלט טעון בדק בית פנימי כל אחד לעצמו
שימי לב שכתבת פעם.
המחיה עלתה בטירוף!!!
המשכנתא עלתה בכמה מאות, כל קניה הכי קטנה בחנות גורמת לחור בכיס.
הוצאות כמו מים, חשמל, גנים- ה-כ-ל עלה.
(לא שאני בעד לבקש כסף אבל אני בהחלט בהחלט מבינה את אלו שכן.

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
בכל מקרה א"א להמשיך לישון בוקר או בצהריים כשהבית הומה -אחרי שרגילים לשקט של יחידת דיור
אכן, לצאת מאזור הנוחות זה קשה.

וגם לאחרים קשה לצאת מאזור הנוחות ולהשאיר דירה נקייה, לסגור את כל הדברים הפרטיים בארונות סגורים (ולקוות שיישארו שם...), לצאת מהדירה מוקדם יותר ולדאוג להשאיר מפתח, מזגן, טישויים, לחשוש מהמצב של הבית כשיחזרו, לחזור לדירה שמישהו שהה בה ואולי השתמש בה שונה ממה שהם רגילים...

אשרי מי שמצליח לעשות את החסד הזה,
ואפשר להבין את מי שלא.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה