עזרה דחוף!!!!!! שכן שמתחמק מתשלום מה עושים ???

טינטין!

משתמש מקצוען
עולם הפוך ראיתי.
מכילים ומעודדים גזלנים לאור היום, ובאים בטענות למי שרוצה לקבל את המגיע לו לכאורה על פי דין!
ללכת לבית דין נהיה אצל אחדים דבר מגונה!

וככה מחנכים ילדים, שלגזול מהיחיד ומכספי ציבור זה לא נורא, אבל לנסות לגבות את הגזילה - אף אם בדרך כשרה - זו העבירה הכי חמורה בתורה!
זה ממש להפוך את התורה. את אשר אסרה - להתיר, ואת אשר התירה - לאסור!

מי שהוא בן תורה, לא חייב לוותר למי שנראה לו שגוזל אותו, אלא זכותו לנהוג עמו לפי דין תורה.
ובודאי לא יכול לעודד אנשים לגנוב מכספי ציבור ולשתוק כאשר גוזלים אחרים!

וכבר יצא לי להיתקל בגזלנים לפי התורה, שמזדעזעים זעזוע עמוק כשמישהו מעלה את המילה 'בית דין' על דל שפתיו.
ונפגעים עד עמקי נשמתם. איך מישהו מעז לדבר איתם על כיוון של 'דין תורה'.

זו תורה חדשה שמתאימה לדור המבול! לא לתורת הקודש שלנו!
בתורה שלנו אין ידם של הגזלנים על העליונה! ומי שהולך לדין תורה איננו רשע!

כופים על מידת סדום כאשר זה נהנה וזה אינו חסר! וגם אז תלוי מה הנסיבות! וכל עניין לגופו.

ולא על מי שגזלו וחמסו אותו!

ב''ה רוב בני התורה - מבינים את הדבר הבסיסי הזה. נזהרים מאוד בכספי אחרים ובכספי ציבור! ולא להיכשל חלילה בגזילה, ולא לעודד את הגוזל במקום את הנגזל!
ומי שנדבו לבו במקרים שרואה לנכון לוותר ולמחול על המגיע לו - מוותר ומוחל מרצונו החופשי! ועל כספו הפרטי בלבד!

מובן שאין בדבריי נקיטת עמדה, האם האדם המדובר אכן חייב על פי דין את הכסף או לא. כי מניין לי לדעת.

ומובן, שאין בדברים להתיר דרך שאיננה לפי ההלכה. ודאי שכל צעד צריך שיהיה בהתייעצות עם פוסק.
יהודי מחויב לתורה בכל מצב, גם כשגוזלים אותו.
מצטרפת.

חשוב

משתמש פעיל
@צ'אלמר , ההמלצה שלי, לבקש מכל המצקצקים שישלמו הם את ה +3000 שח.

וחוצמזה, תברר על האגודה לתרבות הדיור. אצלינו בבנין מבררים עליהם
הבנתי שזה 60 שח לשנה (לא יודעת אם מכל דייר או מהבנין)
הם מטפלים בכל הנושאים האלה, גבית שכנים, אם שכן עושה בעיות או מלכלך וכו'.
הם נותנים גם יעוץ משפטי מה מותר ומה אסוא ואיך מתמודדים.

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
לא נכון בכלל.
הודעה לוקה בלפני עיוור קלאסי..

זה נזק להרבה מאוד זמן, בפרט עם חוק נתוני האשראי החדש.
חוק האשראי נוגע ליכולת תשלומים ולכן מי שנפתחו נגדו תיקים בהוצל"פ בגלל חוסר יכולת לשלם סביר להניח שהוא מדווח, אבל בטוח שזה נוגע גם למי שלא רוצה לשלם?

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
האם ידעת שלמי שיש תיק פתוח בהוצל"פ נחסמים כרטיסי האשראי?
גם לשותפיו לחשבון?
שלפעמים אורכים חודשים עד שהם יפתחו אם בכלל?
כותבת מידיעה.
ואני כואבת ממש, על 3000 ש"ח מדברים כאן על עיכוב יציאה מהארץ?
האם אין דעת תורה? נסגרו בתי הדין?
למיטב ידיעתי כ.א. נחסמים רק אחרי שהוא מסרב לשלם, בתחילה מדובר על התראה בלבד.
לגבי בתי דין כתבתי שזה בכפוף לשאלת רב.

נערך לאחרונה ב:

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
והכי חשוב, שזה יהיה 100% ע"פ הלכה בדרך הזו (משא"כ בעו"ד.)
עורך דין הוא לא בהכרח סתירה לדין תורה, הוא מתמצא בחוקים הקיימים שבלא מעט מעט מהמקרים גם הדיינים מסתמכים על החוק. הבעיה מתחילה בהליך משפטי שלא עפ"י דין תורה ולא בעצם בירור הזכויות אצל עו"ד.

שארפער

משתמש מקצוען
עורך דין הוא לא בהכרח סתירה לדין תורה, הוא מתמצא בחוקים הקיימים שבלא מעט מעט מהמקרים גם הדיינים מסתמכים על החוק. הבעיה מתחילה בהליך משפטי שלא עפ"י דין תורה ולא בעצם בירור הזכויות אצל עו"ד.
ברור.
ודאי שלא בהכרח, ועו"ד יעיל מאוד בבי"ד. (אם יש לו שכל.)
אבל בד"כ העו"ד יעבוד להצלחת הלקוח שלו, ללא שימת לב וירידה לרזולוציות ההלכתיות.
העיקר שהלקוח שלו ירוויח.
ולכן, האופציה הזו פחות מועדפת.
בד"כ הדיין יאמר מה לעשות, והרבה פעמים יפנה להתייעץ עם עו"ד על עניין זה וזה.
וכך עדיף.

שארפער

משתמש מקצוען
אני מאוד מזדהה עם כל המרחמים /ותרנים /וכו' אבל רק במקרה שאין לאדם כסף לשלם
וכאן זה לא המקרה....
הכל בסדר, תרגיש בנוח. ביקשת עזרה, איך ומה לעשות, תתייחס רק לזה.
מי שמחנך אותך, לוותר.....
אוקיי.
זה לא מה שביקשת......
שכל אחד יחנך את עצמו ויחליט עם עצמו, איך ומתי ועל מה לוותר, ולמי.

הנמצא

משתמש מקצוען
מנסיון,
תהליך גביית חוב משכן עובד כך,
קודם כל קוראים לו שלושה פעמים להתייצב בבית דין, לאחר שהוא לא מגיע מקבלים אישור מהביי"ד ללכת למקומות אחרים.
לאחמ"כ מגישים תביעה אצל המפקח על המקרקעין. המתנה לדיון ראשון יכולה לקחת גם חצי שנה.
לפעמים בדיון הראשון מגיעים להסדר מוסכם, אבל אם הנתבע מכחיש וכופר בהכל אז נהיה רק דיון מקדמי, ואח"כ צריך גם דיון נוסף שגם לו ניתן להמתין חצי שנה, ולפעמים דיון נוסף (אם צריך להזמין עדים נגיד) ורק אח"כ יש פסיקה.
כמובן שצריך להגיש תצהירים בפני עו"ד ולהראות קבלות ודוחות של ההוצאות וההכנסות וכדו' ולהכין כתב תביעה מסודר וכו' וכו'. נסיעות לבימ"ש, בזבוז ימי עבודה וכו'
גם אחרי הכל שיש כבר פסיקה מהמפקח, צריך לגשת להוצל"פ (ולכאו' צריך שוב אישור של רב) ואז עוד תהליך מסובך מתחיל.
בסכומים קטנים כאלו עורכי דין מעדיפים לא להתעסק אז צריך לעשות לבד וזה ממש כאב ראש.
בהצלחה.

רק שמחות

משתמש פעיל
אני לא יודע
אבל אצלינו בבנין יש שכנים שכבר 15 שנה לא משלמים ועד הבית
יש כאלו שמשתמשים במים או חשמל בלי רשות
אבל הוצאה לפועל ?????????????
אצלינו בנין של בני תורה
שלא לדבר שלא עשו שום דבר
אפילו לא מדברים ע"ז ביננו
כולם יודעים ואף אחד לא מעלה את זה
מקסימום בלחישה אגבית
האם אני טועה שנדמה לי שזו ההנהגה אצל בני אדם יראים ושלמים
בני תורה ????????
אבל הוצאה לפועל, צו עיכוב יציאה
בני אדם הבהולים על ממונם
כסדום היינו????????
סליחה אם זו דעה לא מקובלת אצל מישהו אבל איך שלא יהיה חשוב שתשמע
בני תורה שגוזלים אחד מהשני????????????????????????

שארפער

משתמש מקצוען
מנסיון,
תהליך גביית חוב משכן עובד כך,
קודם כל קוראים לו שלושה פעמים להתייצב בבית דין, לאחר שהוא לא מגיע מקבלים אישור מהביי"ד ללכת למקומות אחרים.
לאחמ"כ מגישים תביעה אצל המפקח על המקרקעין. המתנה לדיון ראשון יכולה לקחת גם חצי שנה.
לפעמים בדיון הראשון מגיעים להסדר מוסכם, אבל אם הנתבע מכחיש וכופר בהכל אז נהיה רק דיון מקדמי, ואח"כ צריך גם דיון נוסף שגם לו ניתן להמתין חצי שנה, ולפעמים דיון נוסף (אם צריך להזמין עדים נגיד) ורק אח"כ יש פסיקה.
כמובן שצריך להגיש תצהירים בפני עו"ד ולהראות קבלות ודוחות של ההוצאות וההכנסות וכדו' ולהכין כתב תביעה מסודר וכו' וכו'. נסיעות לבימ"ש, בזבוז ימי עבודה וכו'
גם אחרי הכל שיש כבר פסיקה מהמפקח, צריך לגשת להוצל"פ (ולכאו' צריך שוב אישור של רב) ואז עוד תהליך מסובך מתחיל.
בסכומים קטנים כאלו עורכי דין מעדיפים לא להתעסק אז צריך לעשות לבד וזה ממש כאב ראש.
בהצלחה.
אמת.
זו ההתנהלות הקבועה.
אך כאן לאור המצב, התייעצות עם דיין יכולה לשפוך אור איך לקצר תהליכים. בכפוף לכללי ההלכה כמובן.
(גם מנסיון... ;) )

שוכן בדד

משתמש פעיל
עריכה תורנית
אסביר את עצמי יותר
מכיוון שאני גר בקומה העליונה ויש לי נזילות מהגג המשותף לכל השכנים והעלות תיקון הוא כ 40000 K והשכנים לא מוכנים לשלם רק בתנאי שגם השכן ההוא גם ילם ולכן האפשרות היחידה שיש לי זה לשלם גם את חלקו שאת זה אני כמובן לא מעוניין
בבניין שלי יש שכן שלא הסכים לשלם על הזיפות. וחייבו את כל השכנים להוסיף קצת, כיון שלא ייתכן שההוא שגר בקומה העליונה יסבול בגלל אחד שלא רוצה לשלם.

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
בהסתכלות מהצד.

הזמן לחוץ לכם מאוד..
ובגלל זה אתם שוקלים לעשות משהו שבדר"כ לא הייתם עושים, עובדה שזה לא נעשה עד היום.

וכאן בדיוק השאלה נשאלת, מה נזכרתם כ"כ מאוחר?
אלא מה, בגלל שעכשיו הוא הולך אז יש 'הזדמנות' לדפוק אותו בעיכוב יציאה וכדו'

קשה להניח שבגלל לחץ הזמן שאתם גרמתם תקבלו היתר לעשות משהו שונה מאשר כשאין לחץ.
דעתי.

שוכן בדד

משתמש פעיל
עריכה תורנית
וגם בלי קשר לזה שהוא גנב. מה פתאום יש לכם סימפטיה דווקא למי שלא רוצה לשלם? אתם מכירים את @צ'אלמר באופן אישי? אולי הוא אדם שמצומצם בממונו? אולי אין לו כסף לגמור את החודש, והוא מתמודד עם נזילות בחדר ילדים מעל המיטה של ילדו בן השנתיים? למה שלא תהיה לכם סימפטיה אליו?

שארפער

משתמש מקצוען
בהסתכלות מהצד.

הזמן לחוץ לכם מאוד..
ובגלל זה אתם שוקלים לעשות משהו שבדר"כ לא הייתם עושים, עובדה שזה לא נעשה עד היום.

וכאן בדיוק השאלה נשאלת, מה נזכרתם כ"כ מאוחר?
אלא מה, בגלל שעכשיו הוא הולך אז יש 'הזדמנות' לדפוק אותו בעיכוב יציאה וכדו'

קשה להניח שבגלל לחץ הזמן שאתם גרמתם תקבלו היתר לעשות משהו שונה מאשר כשאין לחץ.
דעתי.
תמיד, הם דחו.
אמרו, יבוא יום, והוא ישלם.
עכשיו, הוא בורח.
זה או היום, או לעולם לא.
רק לי זה מובן?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ה'

לג הוֹרֵנִי יי דֶּרֶךְ חֻקֶּיךָ וְאֶצְּרֶנָּה עֵקֶב:לד הֲבִינֵנִי וְאֶצְּרָה תוֹרָתֶךָ וְאֶשְׁמְרֶנָּה בְכָל לֵב:לה הַדְרִיכֵנִי בִּנְתִיב מִצְוֹתֶיךָ כִּי בוֹ חָפָצְתִּי:לו הַט לִבִּי אֶל עֵדְוֹתֶיךָ וְאַל אֶל בָּצַע:לז הַעֲבֵר עֵינַי מֵרְאוֹת שָׁוְא בִּדְרָכֶךָ חַיֵּנִי:לח הָקֵם לְעַבְדְּךָ אִמְרָתֶךָ אֲשֶׁר לְיִרְאָתֶךָ:לט הַעֲבֵר חֶרְפָּתִי אֲשֶׁר יָגֹרְתִּי כִּי מִשְׁפָּטֶיךָ טוֹבִים:מ הִנֵּה תָּאַבְתִּי לְפִקֻּדֶיךָ בְּצִדְקָתְךָ חַיֵּנִי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה