עזרה דחוף!!!!!! שכן שמתחמק מתשלום מה עושים ???

ר גן עדן

* מעצבת פנים והום סטילינג *
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
א"א לדון במקרה זה בלי לשמוע מה הסיבות לאי התשלום (ויכולות להיות מיליון סיבות, פעמים אפילו מוצדקות...)!
הדבר הפשוט ביותר לקרוא לו לבוררות אצל רב.

שזמה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אסביר את עצמי יותר
מכיוון שאני גר בקומה העליונה ויש לי נזילות מהגג המשותף לכל השכנים והעלות תיקון הוא כ 40000 K והשכנים לא מוכנים לשלם רק בתנאי שגם השכן ההוא גם ילם ולכן האפשרות היחידה שיש לי זה לשלם גם את חלקו שאת זה אני כמובן לא מעוניין
ראשית צריך לתבוע אותו לבי"ד, אח"כ אם יסרב תקבל אישור ותוכל להמשיך עם עו"ד לבית משפט או הוצל"פ
ח"ו שלא תפנו מיד לערכאות!!

שארפער

משתמש מקצוען
@צ'אלמר למה להסתבך?
קח אוטובוס לב"ב או לירושלים, או לביתר, או לכל מקום אחר שיש בו בי"ד רציני, תלך לקבלת קהל אצל אחד מהדיינים הותיקים שם, תתייעץ איתם.
זה לא השכן הראשון שבורח לחו"ל אצלם...
יש כלים לטפל בכל אחד.

לדעתי הדיין יאמר לך כך: פתח תיק בבי"ד, הבי"ד יוציא צו מניעה, ויארגן עיכוב יציאה מהארץ.
אני לא באמת בטוח שזה אפשרי, אז יהיה לו רעיון אחר.
אבל יהיה לו רעיון בשבילך.

והכי חשוב, שזה יהיה 100% ע"פ הלכה בדרך הזו (משא"כ בעו"ד.) ומינימום פגיעה בו, ומקסימום שמירה על כבודו.
זה נהנה, וזה לא חסר.

שארפער

משתמש מקצוען
כתבתי על זה באריכות באשכול שנמחק.....
הסיבה היא, האדרת הערכאות, והדגשת חולשת דין תורה רח"ל.
ואין לך הרמת יד בתורת משה גדולה מזו.

דאבל

משתמש מקצוען
להוצל"פ יצא שם גרוע הרבה מעבר לפרופורציה. צריך גוף שיאכוף תשלומים במידת הצורך וזה מה שעושה ההוצל"פ שברשות האכיפה והגביה. מדובר בהליך מסודר שמתחיל בפניות לחייב, ובמידת הצורך הטלת מגבלות וכו', לא מדובר בהתנפלות מרושעת ללא הגיון, ולכן לא צריך להגזים בפחד מהגוף הזה, ניתן לקרוא כאן על ההליך:
האם ידעת שלמי שיש תיק פתוח בהוצל"פ נחסמים כרטיסי האשראי?
גם לשותפיו לחשבון?
שלפעמים אורכים חודשים עד שהם יפתחו אם בכלל?
כותבת מידיעה.
ואני כואבת ממש, על 3000 ש"ח מדברים כאן על עיכוב יציאה מהארץ?
האם אין דעת תורה? נסגרו בתי הדין?

אני וביתי

משתמש מקצוען
האם היית עושה שידוך עם מי שהולך להוצל"פ על חוב של מאה חמישים ש"ח ואפילו על 2500 ש"ח
אני לא!!!!!!!!!!!!!!!!!!
זה תפס אותי המשפט. אני לא הייתי עושה שידוך עם ג נ ב שלא משלם ועד בית!

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים

א.ש. אמיתי

משתמש מקצוען
זה תפס אותי המשפט. אני לא הייתי עושה שידוך עם ג נ ב שלא משלם ועד בית!
העניין הוא שזה פחות מפורסם, אם מישהו לא תובע את החייב לדין, הוא כנראה גם לא יפרסם בראש כל חוצות שהוא גנב,
רק שבמקרה ההפוך תמיד יש את ה'צדיקים' שיספרו לכולם על ה'מויסר' של השכונה.

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
להוצל"פ יצא שם גרוע הרבה מעבר לפרופורציה. צריך גוף שיאכוף תשלומים במידת הצורך וזה מה שעושה ההוצל"פ שברשות האכיפה והגביה. מדובר בהליך מסודר שמתחיל בפניות לחייב, ובמידת הצורך הטלת מגבלות וכו', לא מדובר בהתנפלות מרושעת ללא הגיון, ולכן לא צריך להגזים בפחד מהגוף הזה
לא נכון בכלל.
הודעה לוקה בלפני עיוור קלאסי..

זה נזק להרבה מאוד זמן, בפרט עם חוק נתוני האשראי החדש.

מרחבית

משתמש מקצוען
אבל אצלינו בבנין יש שכנים שכבר 15 שנה לא משלמים ועד הבית
יש כאלו שמשתמשים במים או חשמל בלי רשות
עולם הפוך ראיתי.
מכילים ומעודדים גזלנים לאור היום, ובאים בטענות למי שרוצה לקבל את המגיע לו לכאורה על פי דין!
היום יש מצב, שללכת לבית דין נהיה אצל אחדים דבר מגונה!

וככה מחנכים ילדים, שלגזול מהיחיד ומכספי ציבור זה לא נורא, אבל לנסות לקבל את הגזילה - אף אם בדרך כשרה - זו העבירה הכי חמורה בתורה.
זה להפוך חלילה את התורה. את אשר אסרה - להתיר, ואת אשר התירה - לאסור.

מי שהוא בן תורה, לא חייב לוותר למי שנראה לו שגוזל אותו, אלא זכותו לנהוג עמו לפי דין תורה.
ובודאי לא יכול לעודד אנשים לגנוב מכספי ציבור ולשתוק כאשר גוזלים אחרים.

וכבר יצא לי להיתקל בגזלנים לפי התורה, שמזדעזעים זעזוע עמוק כשמישהו מעלה את המילה 'בית דין' על דל שפתיו.
ונפגעים עד עמקי נשמתם. איך מישהו מעז לדבר איתם על כיוון של 'דין תורה'.

זו תורה חדשה שמתאימה לדור המבול; לא לתורת הקודש שלנו.
בתורה שלנו אין ידם של הגזלנים על העליונה. ומי שהולך לדין תורה איננו רשע.

כופים על מידת סדום כאשר זה נהנה וזה אינו חסר. וגם אז תלוי מה הנסיבות. וכל עניין לגופו.

ולא על מי שגזלו וחמסו אותו!

ב''ה רוב בני התורה - מבינים את הדבר הבסיסי הזה, נזהרים מאוד בכספי אחרים ובכספי ציבור. ולא להיכשל חלילה בגזילה.
ולא לעודד את הגוזל במקום את הנגזל.
ברוב המקרים אי תשלום לועד בית - הוא גזל. ולא של אדם אחד בלבד, אלא גזל של כל השכנים.

ומי שנדבו לבו במקרים שרואה לנכון לוותר ולמחול על המגיע לו - מוותר ומוחל מרצונו החופשי. ועל כספו הפרטי בלבד.

מובן שאין בדבריי נקיטת עמדה, האם האדם המדובר אכן חייב על פי דין את הכסף או לא. כי מניין לי לדעת.
ומובן, שאין בדברים להתיר דרך שאיננה לפי ההלכה. ודאי שכל צעד צריך שיהיה בהתייעצות עם פוסק.
יהודי מחויב לתורה בכל מצב, גם כשגוזלים אותו.

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ה'

לג הוֹרֵנִי יי דֶּרֶךְ חֻקֶּיךָ וְאֶצְּרֶנָּה עֵקֶב:לד הֲבִינֵנִי וְאֶצְּרָה תוֹרָתֶךָ וְאֶשְׁמְרֶנָּה בְכָל לֵב:לה הַדְרִיכֵנִי בִּנְתִיב מִצְוֹתֶיךָ כִּי בוֹ חָפָצְתִּי:לו הַט לִבִּי אֶל עֵדְוֹתֶיךָ וְאַל אֶל בָּצַע:לז הַעֲבֵר עֵינַי מֵרְאוֹת שָׁוְא בִּדְרָכֶךָ חַיֵּנִי:לח הָקֵם לְעַבְדְּךָ אִמְרָתֶךָ אֲשֶׁר לְיִרְאָתֶךָ:לט הַעֲבֵר חֶרְפָּתִי אֲשֶׁר יָגֹרְתִּי כִּי מִשְׁפָּטֶיךָ טוֹבִים:מ הִנֵּה תָּאַבְתִּי לְפִקֻּדֶיךָ בְּצִדְקָתְךָ חַיֵּנִי:
נקרא  14  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה