דחוף למבינים מה חוו'''ד על תמהיל המשכנתה

נתן שמעון

משתמש חדש
את הפריים ואת הצמודות.
במקרה שלך - פנימי לא ידרוש הוכחת הכנסות, חיצוני כן
כל הצמודות שוה מיחזור ? או שיש צמודות שלא כדאי לגעת ?
בנוסף אני מעוניין להוציא תוספת של 100,000 ש''ח למשכנתא
מה ההבדל אם אני יעשה את זה לדיור/שיפוצים או שאני יבקש לכל מטרה האם ההבדל גדול או לא כ''כ ?
תודה על המענה !

גרעין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כל הצמודות שוה מיחזור ? או שיש צמודות שלא כדאי לגעת ?
בנוסף אני מעוניין להוציא תוספת של 100,000 ש''ח למשכנתא
מה ההבדל אם אני יעשה את זה לדיור/שיפוצים או שאני יבקש לכל מטרה האם ההבדל גדול או לא כ''כ ?
תודה על המענה !
הצמודות שלך היום בריבית של 3.7! התוספת מסתכלת על ה3 ברב המקרים מלמעלה. נניח שמועד עדכון ריבית היה היום, אז ההחזר היה קופץ לך משמעותית

לכל מטרה ריביות יותר יקרות משמעותית

אסתררר esty

משתמש חדש
אשמח לעזרה
אני קיבלתי הצעה למשכנתא של מיליון שקל
קל"צ 240 351000 4.4 אחוז
מל"צ 264 699000 4.83 באג"ח
אשמח לתגובות

אשמח לעזרה
קל"צ 240 351000 4.4 אחוז
אשמח לתגובות
לרוץ לחתום.
לא היה עוד מסלול????
אני יסייג.
בבנק מזרחי??? התוקף עד מתי???
כי אם התוקף עד אחרי ה26. במזרחי. . סיכוי גבוה לירידה בעוגנים

אודה לעזרת המומחים
ותודה להון ובית שעזר לי מאד!

אישור עקרוני שקיבלתי השבוע:
367000 ש"ח במסלול ק"צ בוליט ל- 18 חודש ריבית 4.15
773000 ש"ח במסלול מל"צ כל שנתיים ריבית 4.73

השאלות:
1. יש לי 40 אלף ש"ח לפרוע מיד בהתחלה,
האם כדאי לפרוע את זה מהבוליט ובמקביל לקחת גרייס על המל"צ למשך שנה (מכיוון שההחזר חודשי בתקופה הזו מדי גבוה)
או שעדיף לשמור מתוך ה- 40000 כסף בעבור המל"צ (כ- 14400 ש"ח) וכך לא נצטרך לקחת גרייס על המל"צ, אלא ישר לשלם רגיל בשפיצר.
מה יותר משתלם?

2. הק"צ מתומחר יקר בגלל שזה בלון ובגלל שזה הוזיל את המסלול השני,
האם כדאי לקחת חלק מהשליש של הקבועה- בק"צ ללא בלון עם גרייס ל- 18 חודשים וכך יהיה את אותו החזר חודשי פחות או יותר, וזה יוכל להוזיל את הריבית?

3. בהמשך לשאלה 2, בהנחה שנרצה לפרוע בעוד שנה - שנה וחצי את כל הקבועה האם יש סיכון לעמלת פירעון מוקדם על החלק הזה שהוא לא בוליט?

4. וזה שאלה ליועצי ההשקעות: האם מומלץ למשוך 50000 יותר ממה שאני צריכה בפועל ולהשקיע בs&p 500? הריבית שאקבל באזור 4.8-5

תודה רבה רבה!

פי האתון

משתמש פעיל
איזה מסלולים שוה למחזר ?
את כל המסלולים חוץ ההקל"צ
זה אחת המשכנתאות הבעייתיות שראיתי מבחינת סכומי ההצמדה (וגם השתנויות קרובות)
גם הסכום של הקל"צ לא מצדיק את הריביות האחרות וסביר להניח שבמיחזור כולל תקבל הצעה משתלמת אף יותר משתשאיר את הקל"צ ותקבל בדרגא שניה או במיחזור פנימי (גם הזכאות כשהיא לטווח זמן ארוך לא משתלמת)
האם אפשרי למחזר גם ללא בדיקת הכנסות ?
לא ממליץ בכלל
תשתדל להסתדר הבנקים מקבלים עד כ-9000 מכוללים וכדומה (כוללים דיינות תלושים תיאורטיים וכו')
בשביל לעבור את ההחזר החודשי אתה צריך למשכנתא בתנאים טובים נניח על מיליון ש"ח- הכנסה חודשית של 13500 ש"ח

נערך לאחרונה ב:

פי האתון

משתמש פעיל
תודה על המענה !
דיור ושיפוצים זה כבר 2 מטרות
אין כל כך אפשרות לבקש תוספת משכנתא לדיור אחרי כמה שנים שאתה כבר משלם באיזה תואנה תרצה להוסיף? (שמעתי על מקרים חריגים מאד זה ממש לא פשוט)

פי האתון

משתמש פעיל
אשמח לעזרה
קל"צ 240 351000 4.4 אחוז
אשמח לתגובות
אגדי ! בפרט אם אין מסלול נוסף (אני על אותו מקום עם משכנתא כרגע רק במל"צ 4.77 מאידך ממש מתאמץ כדי לרדת בקל"צ מ-4.69)
אם זה יועץ מהפורום שמורשה פרסום כמובן לפרסם אותו ;)

פי האתון

משתמש פעיל
זה עם יועץ, מה להגיד לו רק שינסה להוריד את המרווח,
מה לגבי מסלול פיתוי שוויה להכניס?
סליחה שאני מגיב רק עכשיו הייתי בחופשה
על שתי השאלות התשובה בהחלט כן (לא שינסה. הוא חייב להוריד)
רק לבדוק היתכנות למסלול פיתוי מבחינת אחוז מימון ושלא יעלה לך בפירעון עמלה (או לא למשוך אם מתאפשר) ותמיד עדיף פיתוי בקבועה (שתישאר תקוע על ריבית זו ל-30 שנה)

פי האתון

משתמש פעיל
אישור עקרוני שקיבלתי השבוע:
367000 ש"ח במסלול ק"צ בוליט ל- 18 חודש ריבית 4.15
773000 ש"ח במסלול מל"צ כל שנתיים ריבית 4.73

השאלות:
1. יש לי 40 אלף ש"ח לפרוע מיד בהתחלה,
האם כדאי לפרוע את זה מהבוליט ובמקביל לקחת גרייס על המל"צ למשך שנה (מכיוון שההחזר חודשי בתקופה הזו מדי גבוה)
או שעדיף לשמור מתוך ה- 40000 כסף בעבור המל"צ (כ- 14400 ש"ח) וכך לא נצטרך לקחת גרייס על המל"צ, אלא ישר לשלם רגיל בשפיצר.
מה יותר משתלם?

2. הק"צ מתומחר יקר בגלל שזה בלון ובגלל שזה הוזיל את המסלול השני,
האם כדאי לקחת חלק מהשליש של הקבועה- בק"צ ללא בלון עם גרייס ל- 18 חודשים וכך יהיה את אותו החזר חודשי פחות או יותר, וזה יוכל להוזיל את הריבית?

3. בהמשך לשאלה 2, בהנחה שנרצה לפרוע בעוד שנה - שנה וחצי את כל הקבועה האם יש סיכון לעמלת פירעון מוקדם על החלק הזה שהוא לא בוליט?

4. וזה שאלה ליועצי ההשקעות: האם מומלץ למשוך 50000 יותר ממה שאני צריכה בפועל ולהשקיע בs&p 500? הריבית שאקבל באזור 4.8-5
כיף לחשוב

בקצרה לדעתי (לא חישבתי לעומק רק מלמעלה)

1. במסלול הבוליט אתם תשלמו כולל בערך 23000 ש"ח על הריביות ובאם תפרעו 40000 זה יצא תשלום ריבית כולל של 20500 בערך לא משמעותי
גרייס על המל"צ בשביל זה ממש לא שווה (התוספת הכוללת העתידית תהיה גבוהה פי כמה) וגם למה לפרוע חלק מהמל"צ בשביל הפירעון הסמלי הזה-
למה לא לפרוע הכל מהמל"צ?? (בהנחה שזה ל-30 שנה אם הבנתי נכון אין לכם אפשרות להחזר חודשי גבוה) נפח הריבית שם על כל שקל כפול עשרות מונים

2. שאלה זו כרוכה בשאלה 3. הרי אתם עומדים בכל מקרה לפרוע עוד שנה וחצי את החלק הזה אם תיקחו את זה בק"צ גרייס נניח של 3 אחוז תשלמו ריבית כוללת של בערך 17000 ש"ח (חיסכון של 6000 ש"ח מהבוליט) וזה לכאורה עדיין יתן לכם את אותה הנחה פלוס מינוס במל"צ (מבחינת ההצמדה זה יהיה אותו הדבר למעשה)
מבחינת עמלת פירעון מוקדם-סביר להניח שתוך שנה וחצי לא יהיו שינויים משמעותיים בצמוד מדד (הצמוד תמיד נשאר בסביבה הזו ונהוג לשקול גם לקחת צמוד כשיש רצון לפרוע מוקדם כמובן שבמשתנה צמודה זה שונה קצת לעניין עמלת ההיוון מבחינת תאריכי שינוי) וגם אם כן אם תקחו צמוד בסביבת ה-3 אחוז כנ"ל הפער בחיסכון לעומת הבוליט יחפה על העמלה שתשלמו על הפרשי הריביות (כנ"ל שהצמוד תמיד סביב אותו מקום בין בתקופות גבוהות ובין בנמוכות)

4. מקורי בהחלט שאלה דומה ל-האם כשיש לי כסף בצד עדיף לפרוע מהמשכנתא או להשקיע בקופת גמל? (למעט מס רווחי הון וכו') אני חושב שגם יועצי ההשקעות אינם נביאים ויוכלו להגיד יותר איפה להשקיע (הן מבחינת סיכונים אם כי בדרך כלל - יותר סיכון יותר כסף כידוע) אבל בכל מקרה לא זה הפורום הנכון

ייתכן שאני טועה אשמח אם תתקנו אותי

נערך לאחרונה ב:

אסתררר esty

משתמש חדש
אגדי ! בפרט אם אין מסלול נוסף (אני על אותו מקום עם משכנתא כרגע רק במל"צ 4.77 מאידך ממש מתאמץ כדי לרדת בקל"צ מ-4.69)
יש מסלול אחר שמומלץ?
כמה העוגן שהשגת במל"צ ופלוס כמה.
ואשמח לעוד תגובות בנושא

פי האתון

משתמש פעיל
יש מסלול אחר שמומלץ?
כמה העוגן שהשגת במל"צ ופלוס כמה.
ואשמח לעוד תגובות בנושא
אין מסלול אחר שמומלץ הכוונה שלי היא שעם ריביות כאלו בדרך כלל יש עוד מסלול צדדי גם אם הוא פיתוי (המשכנתאות הכי טובות שעלו פה לאחרונה מהתקופה הזו היו בסביבת ה-4.5 בקל"צ ו-מרווח של כ-0.5 במל"צ מהיועצים מספר 1 ! ועם פיתוי די משמעותי)
לכן עד שזה כתוב אני לוקח בעירבון מוגבל זה מוגזם לכיוון חיובי (לא עניין של אימון אלא של ניסיון)
אני עם מרווח של 0.55

כיף לחשוב

בקצרה לדעתי (לא חישבתי לעומק רק מלמעלה)

1. במסלול הבוליט אתם תשלמו כולל בערך 23000 ש"ח על הריביות ובאם תפרעו 40000 זה יצא תשלום ריבית כולל של 20500 בערך לא משמעותי
גרייס על המל"צ בשביל זה ממש לא שווה (התוספת הכוללת העתידית תהיה גבוהה פי כמה) וגם למה לפרוע חלק מהמל"צ בשביל הפירעון הסמלי הזה-
למה לא לפרוע הכל מהמל"צ?? (בהנחה שזה ל-30 שנה אם הבנתי נכון אין לכם אפשרות להחזר חודשי גבוה) נפח הריבית שם על כל שקל כפול עשרות מונים

2. שאלה זו כרוכה בשאלה 3. הרי אתם עומדים בכל מקרה לפרוע עוד שנה וחצי את החלק הזה אם תיקחו את זה בק"צ גרייס נניח של 3 אחוז תשלמו ריבית כוללת של בערך 17000 ש"ח (חיסכון של 6000 ש"ח מהבוליט) וזה לכאורה עדיין יתן לכם את אותה הנחה פלוס מינוס במל"צ (מבחינת ההצמדה זה יהיה אותו הדבר למעשה)
מבחינת עמלת פירעון מוקדם-סביר להניח שתוך שנה וחצי לא יהיו שינויים משמעותיים בצמוד מדד (הצמוד תמיד נשאר בסביבה הזו ונהוג לשקול גם לקחת צמוד כשיש רצון לפרוע מוקדם כמובן שבמשתנה צמודה זה שונה קצת לעניין עמלת ההיוון מבחינת תאריכי שינוי) וגם אם כן אם תקחו צמוד בסביבת ה-3 אחוז כנ"ל הפער בחיסכון לעומת הבוליט יחפה על העמלה שתשלמו על הפרשי הריביות (כנ"ל שהצמוד תמיד סביב אותו מקום בין בתקופות גבוהות ובין בנמוכות)

4. מקורי בהחלט שאלה דומה ל-האם כשיש לי כסף בצד עדיף לפרוע מהמשכנתא או להשקיע בקופת גמל? (למעט מס רווחי הון וכו') אני חושב שגם יועצי ההשקעות אינם נביאים ויוכלו להגיד יותר איפה להשקיע (הן מבחינת סיכונים אם כי בדרך כלל - יותר סיכון יותר כסף כידוע) אבל בכל מקרה לא זה הפורום הנכון

ייתכן שאני טועה אשמח אם תתקנו אותי
אני לא מתכננת לפרוע את המל"צ,
אמורה להשאר איתה.....
רק את הק"צ הולכת לפרוע מוקדם,
לכן השאלה שלי לגבי ה- 40 אלף:
האם לפרוע איתם חלק מהק"צ ובמקביל לשלם בגרייס על המלצ (כי ההחזר גבוה בשנה הראשונה)?
או שגרייס זה עלות מאד יקרה ועדיף לשמור מתוך ה- 40 אש"חכ- 14000 ש"ח בצד כדי להשלים את הפער בהחזר חודשי ללא גרייס.

פי האתון

משתמש פעיל
אני לא מתכננת לפרוע את המל"צ,
אמורה להשאר איתה.....
רק את הק"צ הולכת לפרוע מוקדם,
לכן השאלה שלי לגבי ה- 40 אלף:
האם לפרוע איתם חלק מהק"צ ובמקביל לשלם בגרייס על המלצ (כי ההחזר גבוה בשנה הראשונה)?
או שגרייס זה עלות מאד יקרה ועדיף לשמור מתוך ה- 40 אש"חכ- 14000 ש"ח בצד כדי להשלים את הפער בהחזר חודשי ללא גרייס.
כבר השבתי
העובדה שאתם לא הולכים על הק"צ ברורה בהחלט. ושזה רק זמני.
ה-40 אלף שיש כעת הם חלק מהתכנון לפריעה הזו או כסף נוסף מיותר? כי אם מיותר -ישר למל"צ כמו שכתבתי
אם זה חלק מזה אז מה הצד לשים 14000 במל"צ ? בכל מקרה זה נצרך בשביל הבוליט
בקיצור אם יש לכם אפשרות לפרוע מהמל"צ על פני הק"צ (שבכל מקרה תצטרכו לפרוע במלואה) גם שקל אחד כבר מצדיק וודאי 14000 (רק שאם זה מיותר למה לא הכל וכנ"ל) ואיך שלא יהיה גרייס על המל"צ יעלה לכם ביוקר בהמשך
על שאלה 2 לפי החישובים עדיף ק"צ מבוליט ואם היה אפשר עדיף את כל הקבועה בק"צ ולא בבוליט (ולא רק חלק)

לאה הההה

משתמש פעיל
אודה לעזרת המומחים
משכנתה ע"ס 1.6 מיליון
700,000 קלצ =4.9% 360 חודש
908,750 מלצ= 5.16% 360 חודש
חברה משכנת כך שאין הרבה מרחב

האם הריביות טובות?
האם כדאי לקחת חלק מהמשתנה צמודה כדי להוזיל את ההחזר החודשי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה