עזרה ראשונה! דחוףף אלרגיה דגים

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
אני לא באה להתווכח. הילד שלי כבר 9 שנים עם האלרגיה של דגים . יש לנו ניסיון רב בנושא . רק רציתי לעורר שזה די חדש שהדברים האילו מכילים דגים ולא רק גלטין של דגים . (גם לבן שלי מותר גלטין של דגים אבל לא דגים.)
אני לא חושבת ששינו את ההרכב של המוצר אלא את סימון האחרונים שבו (באופן כללי סימוני אלרגנים הולכים ונהיים יותר ויותר קפדניים).

רואה את A

משתמש פעיל
עריכה תורנית
שמנו לב לדבר. בגלל שיום אחד הוא חזר מטיול מהחיידר עם פרצוץ מנופח ומעוות . ושאלנו ובררנו מה הוא אכל והתברר שרבה הכין להם מרשמלו על האש . בברור עם הרבה בדקנו את הסוג ואת החבילה וכתוב במפורש שמכיל דגים . ולא רק גלטין .חקרנו את הנושא וראינו שלמשל הסוכריות גלי וחמצוצים שמוכרים במשקל של הכשר הבד"ץ כתוב במפורש שמכיל דגים.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לא ידעתי בכלל שאלרגיה לדגים זה משהו כ"כ נפוץ.
תגידו, אם כבר התכנסנו לאשכול אחד, אפשר רעיונות מה אתם אוכלים בשבת?
בא לי לגוון.
אני מרכיבה לעצמי עכשיו ארוחות טבעוניות אם מעניין אותך.

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
לא ידעתי בכלל שאלרגיה לדגים זה משהו כ"כ נפוץ.

אני מרכיבה לעצמי עכשיו ארוחות טבעוניות אם מעניין אותך.
אני פחות בעניין של קטניות וגרעינים, אז ממילא טבעונות זה לא הזירה.
אם יש לך רעיונות בלי, אשמח.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
בוודאי. דגים זה אחד מה"TOP 8".
עד לאחרונה שמעתי בעיקר על אלרגיה לחלבי ולשומשום.
לאחרונה כבר שמעתי על כמה אבל עדיין היה לי רושם שזה משהו נדיר, ופה אני מגלה שיש המון :)

אני פחות בעניין של קטניות וגרעינים, אז ממילא טבעונות זה לא הזירה.
אם יש לך רעיונות בלי, אשמח.
אין לי עדיין הרבה רעיונות (אני מוגבלת גם עם קטניות) :)
אבל פטריות בטמפורה, דפי אורז במילוי ירקות, קציצות אורז לסושי עם רוטב סויה
ומתכון שראיתי אבל עוד לא ניסיתי- חריימה טופו- רוצה לנסות בהקדם בע"ה

(אגב, אצות זה גם בעייתי? אני מפחדת לנסות אבל זה ממש חסר לי)

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
יש אלרגים לדגים שיכולים לאכול אצות ויש כאלה שלא.
הדרך לוודא את זה היא בדיקות אלרגיה - קודם כל בעור ואם עובר נקי אז תגר בהשגחה.
מבקשים טסט לאצות ים?

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
חבר'ה זה מדהים אותי,
אני מבין לפני שידענו שהילדה ראתה רופא, להזהיר.
להעמיד על החומרא, ללמד מושגים.
מי שיש לו נסיון עשיר עם בעיות רפואיות ועם צוותים רפואיים יודע על יותר מדי מקרים שבהם הצוות הרפואי לא פרס את מלוא היריעה בפני הפציינט. טוב שיש אנשים טובים (ומבינים בנושא) שמוכנים להרחיב - כמדומני שזה לא יזיק...

יעקב ארץ-צבי

משתמש מקצוען
תגידו, אם כבר התכנסנו לאשכול אחד, אפשר רעיונות מה אתם אוכלים בשבת?
בא לי לגוון.
בורקסים ממולאים במגוון ירקות, כנל בלינצעס, כבד/בשר טחון/קציצות בשר על מגוון בסיסים.
ככה בכל אופן אצלינו כשיש אלרגיים לדגים, [דודים]

רפד בס"ד- שליח ציבור

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
הייתי נוכח בהתקף אלרגיה ...השם ירחם הדירדור היה קטסטרופלי.. אלרגיה שמתבטאת בדרכי הנשימה זה סכנת חיים מיידית בדרגה ראשונה.. להבא לא כדאי להתעכב עם זה כי המצפון אחרי זה גדול מאוד כמובן שכדאי להסתובב צמוד עם מזרק אפיפן

יראת גאולה

משתמש מקצוען
שווה להתפנות עם מד״א, ואח"כ לבקש מרשם לאפיפן מרופא הילדים.
עם זה אפשר להגיש בקשה לקצבה מביטוח לאומי.
לפעמים כשמבינים שהטירחה המועטה של הזמנת אמבולנס שווה הכנסה משמעותית להמשך החיים - זה מעודד לעשות את מה שצריך (ועל הדרך להציל את החיים של הילד).

תורה שבע"פ

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
שווה להתפנות עם מד״א, ואח"כ לבקש מרשם לאפיפן מרופא הילדים.
עם זה אפשר להגיש בקשה לקצבה מביטוח לאומי.

(ועל הדרך להציל את החיים של הילד)
מזה סולם הערכים המעוות הזה???

העיקר זה הכסף ורק על הדרך מצילים חיים????

כנראה שיש כאלו שעוד לא הפנימו שילד אלרגי זה לא מסחרה לכסף אלא סכנת נפשות ממשית והתמודדות לא פשוטה ויומיומית, וכן גם אחרי גיל 10 כשכבר לא מקבלים את הקצבה מביטו"ל

נ.ב. דרך אגב, כיום אין צורך באירוע רפואי בשביל לקבל קצבה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה