פנאי דומי נפשי - ספוילרים

Reizily

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
בלת"ק
רק לי היה מוזר ולא הגיוני לקרוא על בעל צ'אלמר שקורא לאשתו בשם?
מספיק להיות חסיד ויזניץ בשביל לא לקרוא לאשה בשמה, אז צ'אלמר ממאה שערים?!
בעיני החסידיות זה עשה רושם לא אמין...............
מצטרפת.
כל הקריאה של השמות שם לא נראית טוב. ולא רק אצליהם.

Reizily

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
כשרגילים לזה מגיל קטן זה הכי טבעי שבעולם...
אני חושבת שהיו הרבה מקומות שליבי יכלה להוריד את הפנייה בשמות בצורה טבעית.
ואז גם לחסידיים זה היה מתקבל טוב וגם לכל השאר שלא נוהגים כך, זה לא היה חסר.
לא בכל שיחה חייבים להדגיש את השמות...

הדס bh

משתמש פעיל
נכון אבל יותר פשוט לתאר את זה שאחת מ11 המילים שאנשיל יודע היא הינדי ולא את שומעת וכיוצ"ב :)

דודקע

משתמש פעיל
ממש כך!
באופן כללי כל הקטעים עם חסידים היה נראה לי לא מדויק,
איך יתכן שגבר חסידי (לדוגמא חיים מרדכי, לייבי ערשי וכו') בחיים לא הולך לאדמו"ר? לטיש?
ממתי חסיד (לדוגמא לייבי שחלה) נכנס לראש ישיבה לקבל ברכה/ עצה. ראש ישיבה אצל חסידים נשאר בתחומי הישיבה , בריתות, חתונות וכל האירועים אצל חסידים בד"כ האדמור שותף או לפחות נכנסים אליו להתייעצות / שאלות וכו'.
חסידים כאלה מנותקים?

קומקום חשמלי

משתמש פעיל
יש לה
איך יתכן שגבר חסידי (לדוגמא חיים מרדכי, לייבי ערשי וכו') בחיים לא הולך לאדמו"ר? לטיש?
ממתי חסיד (לדוגמא לייבי שחלה) נכנס לראש ישיבה לקבל ברכה/ עצה. ראש ישיבה אצל חסידים נשאר בתחומי הישיבה , בריתות, חתונות וכל האירועים אצל חסידים בד"כ האדמור שותף או לפחות נכנסים אליו להתייעצות / שאלות וכו'.
חסידים כאלה מנותקים?
שאלה טובה לחסידיות שבינינו
אני כליטאית לא ראיתי בזה משהו מוזר
חוץ מזה שבאמת הם לא הלכו לטיש אבל את זה תירצתי בכך שאולי הם כלל חסידים (או שגם להם יש אדמו"ר ואני לא יודעת)

דודקע

משתמש פעיל
יש לה

שאלה טובה לחסידיות שבינינו
אני כליטאית לא ראיתי בזה משהו מוזר
חוץ מזה שבאמת הם לא הלכו לטיש אבל את זה תירצתי בכך שאולי הם כלל חסידים (או שגם להם יש אדמו"ר ואני לא יודעת)
על זה בדיוק אני מדברת שכתוב שהם חסידים וההנהגות שלהם מתאימות ללטאים.....
וזה ממש הפריע לי, ספר ברמה כזו אמור להיות אמין!

צמה

משתמש פעיל
לגבי השמות,
אני חסידית לגמרי ובכל הסביבה שלי כולם פונים לבן הזוג בשם.
חסידים זה סקאלה רחבה מאוד, מכירה הרבה כאלו שהם חסידים וההנהגות שלהם מזכירות את התיאור בספר.
מה שכן-הערבוביה בין המשפחות פחות הגיונית (עד כמה שאני זוכרת יש הרבה משפחות חסידיות עם בן/בת ליטאים ולהפך).

דודקע

משתמש פעיל
לגבי השמות,
אני חסידית לגמרי ובכל הסביבה שלי כולם פונים לבן הזוג בשם.
חסידים זה סקאלה רחבה מאוד, מכירה הרבה כאלו שהם חסידים וההנהגות שלהם מזכירות את התיאור בספר.
מה שכן-הערבוביה בין המשפחות פחות הגיונית (עד כמה שאני זוכרת יש הרבה משפחות חסידיות עם בן/בת ליטאיםלא
לא אמרתי שכל החסידים לא קוראים בשם האשה כן אמרתי שאצל צ'אלמרים לא תמצאי את זה,
וסתם מעניין, את מכירה חסידים שהולכים לבקש ברכה ולהתייעץ עם הראש ישיבה ולא עם האדמו"ר?
(אולי בנוסף פונים גם ללראש ישיבה וכו' אך לא במקום האדמו"ר)
כך נראה לי........ ואני אמנם שייכת לחסידות מסוימת אך עובדת במקום כלל חסידי לגמרי עם המון סגנונות,
ולא נראה לי שאפשר לתאר לטאים וחסידים עם אותן הנהגות.

מירי ה.

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
על זה בדיוק אני מדברת שכתוב שהם חסידים וההנהגות שלהם מתאימות ללטאים.....
וזה ממש הפריע לי, ספר ברמה כזו אמור להיות אמין!
נכון גם לי זה הפריע כבר מהסדרה של לייבי, בסדרה של גיטי זה היה פחות מודגש שהם חסידיים היא לא כתבה את זה בכלל רק אצל הרשי קיבלתי אישור שהם חסידיים
וגם מה שממש לא מסתדר לי זה איך אנשיל קורא לשוויגער שלו שוויגער זה ממש לא מקובל לפחות אצלם בתור צאלמרים

מירי ה.

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אולי הגדול של גיטי אדלר ,
בן כמה הוא כבר ?
השאלה שלי אם גיטי אדלר בכלל ליטאית או חסידית הכל אצל שכטר בלבול אחד גדול!!
למה שגיטי שכטר שגדלה בבית חסידי תיקח בחור ליטאי?

שרהלוי

משתמש פעיל
ממש כך!
באופן כללי כל הקטעים עם חסידים היה נראה לי לא מדויק,
חסידים כאלה מנותקים?
אולי חבדניקים?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמה

א תְּהִלָּה לְדָוִד אֲרוֹמִמְךָ אֱלוֹהַי הַמֶּלֶךְ וַאֲבָרֲכָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ב בְּכָל יוֹם אֲבָרֲכֶךָּ וַאֲהַלְלָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ג גָּדוֹל יְהוָה וּמְהֻלָּל מְאֹד וְלִגְדֻלָּתוֹ אֵין חֵקֶר:ד דּוֹר לְדוֹר יְשַׁבַּח מַעֲשֶׂיךָ וּגְבוּרֹתֶיךָ יַגִּידוּ:ה הֲדַר כְּבוֹד הוֹדֶךָ וְדִבְרֵי נִפְלְאוֹתֶיךָ אָשִׂיחָה:ו וֶעֱזוּז נוֹרְאֹתֶיךָ יֹאמֵרוּ (וגדולתיך) וּגְדוּלָּתְךָ אֲסַפְּרֶנָּה:ז זֵכֶר רַב טוּבְךָ יַבִּיעוּ וְצִדְקָתְךָ יְרַנֵּנוּ:ח חַנּוּן וְרַחוּם יְהוָה אֶרֶךְ אַפַּיִם וּגְדָל חָסֶד:ט טוֹב יְהוָה לַכֹּל וְרַחֲמָיו עַל כָּל מַעֲשָׂיו:י יוֹדוּךָ יְהוָה כָּל מַעֲשֶׂיךָ וַחֲסִידֶיךָ יְבָרֲכוּכָה:יא כְּבוֹד מַלְכוּתְךָ יֹאמֵרוּ וּגְבוּרָתְךָ יְדַבֵּרוּ:יב לְהוֹדִיעַ לִבְנֵי הָאָדָם גְּבוּרֹתָיו וּכְבוֹד הֲדַר מַלְכוּתוֹ:יג מַלְכוּתְךָ מַלְכוּת כָּל עֹלָמִים וּמֶמְשֶׁלְתְּךָ בְּכָל דּוֹר וָדוֹר:יד סוֹמֵךְ יְהוָה לְכָל הַנֹּפְלִים וְזוֹקֵף לְכָל הַכְּפוּפִים:טו עֵינֵי כֹל אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּ וְאַתָּה נוֹתֵן לָהֶם אֶת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:טז פּוֹתֵחַ אֶת יָדֶךָ וּמַשְׂבִּיעַ לְכָל חַי רָצוֹן:יז צַדִּיק יְהוָה בְּכָל דְּרָכָיו וְחָסִיד בְּכָל מַעֲשָׂיו:יח קָרוֹב יְהוָה לְכָל קֹרְאָיו לְכֹל אֲשֶׁר יִקְרָאֻהוּ בֶאֱמֶת:יט רְצוֹן יְרֵאָיו יַעֲשֶׂה וְאֶת שַׁוְעָתָם יִשְׁמַע וְיוֹשִׁיעֵם:כ שׁוֹמֵר יְהוָה אֶת כָּל אֹהֲבָיו וְאֵת כָּל הָרְשָׁעִים יַשְׁמִיד:כא תְּהִלַּת יְהוָה יְדַבֶּר פִּי וִיבָרֵךְ כָּל בָּשָׂר שֵׁם קָדְשׁוֹ לְעוֹלָם וָעֶד:
נקרא  1  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה