פנאי דומי נפשי - ספוילרים

e b p

משתמש מקצוען
בטוח??
למה לא זכור לי כזה דבר?
כשהינדי באה עם אנשיל אחרי הפציעה לשיר הם נכנסים בטעות לא לאולם הנכון ואז כתוב שם משהו שהיא מסתכלת בשלט וכתוב משפחות(לא זוכרת את השם) אבל זה לאהלה או חיילי הילדים של בנימין.

קובית קרח

משתמש צעיר
כשהינדי באה עם אנשיל אחרי הפציעה לשיר הם נכנסים בטעות לא לאולם הנכון ואז כתוב שם משהו שהיא מסתכלת בשלט וכתוב משפחות(לא זוכרת את השם) אבל זה לאהלה או חיילי הילדים של בנימין.
כתוב שם פוגל - לוין.
זה של לאהלה.
חילי כבר משודך עם דיתי שינפלד

רצוני לעשות רצונך

משתמש מקצוען
קראתי את זה לפני שנים אז אולי אני טועה, אבל זכור לי שהיא הייתה מאורסת לאיזה בן יחיד (מוטי?), ואז כשהיא חזרה מחו"ל הוא בא ואמר לה שהוא עדיין רוצה אותה, כי גם רות המואביה הייתה גיורת.
משהו כזה.
היא לא היתה מאורסת רק בשלב מאוד מתקדם של שידוך.
אני מאוד אהבתי את שרי ובנימין,
לדעתי היא לא תיארה מספיק מה אנשיל חושב בתוך הבלבול הזה שנחת עליו.
בסי מהממת ואבא שלה גם.
רק לא הבנתי איך יש ביניהם כזה קשר טוב אם היה להם נתק של 5 שנים.
בקשר לשידוך הצפוי של מלי ואבריימי-
כולם חשבו על זה פשוט כי הוא הבחור היחיד בסיפור, זה הכל...
תסמכו על ליבי שהיא תמצא רעיונות יותר מקוריים...
ואם אתם שואלים אותי-
עם בסי עוד יקרו דברים, היא לא תשאר לנצח באשפוז פסיכיאטרי...

א חסידישער איד

משתמש פעיל
לטעמי בלת"ק היא כתבה מדי הרבה על אנשיל הבנו את הקטע מיד בהתחלה אין שם התפתחויות מדי מעניינות
מה שכן היה חסר לי היא לא מספיק כתבה בביקורים של בסי ואבריימי אצל האמא

Reizily

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אהבתי ממש את אבריימי, למרות שזה היה קצת מהיר, איך שהוא חזר לאבא שלו בקלות ובלי יותר מידי לבטים...
למה מהיר?
תחשבי שהוא בסך הכל היה בודד בלי משפחה!
וזה שהוא כעס על אבא שלו זה רק אמא שלו גרמה לו לזה.
ברגע שהוא קולט שאבא שלו לא כועס עליו ולא יגרום לו לחזור בתשובה כמה שיותר מהר, ברור שהוא מגיע אליו הרבה ומחפש את קרבתו.
בסי מהממת ואבא שלה גם.
רק לא הבנתי איך יש ביניהם כזה קשר טוב אם היה להם נתק של 5 שנים.
זה מה שלדעתי היה חסר בקטעים של אנשיל.
היא מדי הרבה תיארה את הקושי מצד הינדי והסובבים אותו, וזה כבר קצת חזר על עצמו.
אם היא הייתה מפרטת יותר על מחשבות של אנשיל בכל מיני סיטואציות, זה היה יותר מעניין.

ולדעתי ליבי עוד תחלים אותו.
אולי הקטע שאת התפילות הוא זוכר ואומר מצוין יכול לשמש כפתיח להחלמה.

Reizily

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
רק אני לא כ"כ ריחמתי על אנשיל?
ספר מהמם כמו תמיד...!
גם אני לא כ''כ רחמתי עליו מהסיבה הפשוטה שהיא לא נתנה לנו כמעט להזדהות איתו אלא בעיקר עם הינדי.
אבל אולי אתם לא ריחמתם עליו סתם כי יש לכם משהו נגד צ'אלמרים...
איזה מהספרים האחרונים הוא לא טראגי? מאז הסיפור של לייבי ואסתי אני לא יכולה לקרוא את הספרים שלה. עושה לי רע...
הבאים אחרי הסדרה של לייביאסתי הם אחרים, או גם שם כזה עצוב ומכניס לחרדות? (אותי בכל אופן...)
לדעתי הסדרה של לייבי ואסתי כתובה בצורה הכי טראגית ועצובה. אבל יש הבדל עצום אם קוראים ספר ומחכים שנה עד שיצא הספר הבא (ואז מגלים אם לייבי מת או לא), בין אם קוראים את הכל ברצף.
אני קראתי את כל הספרים ברצף. ידעתי מראש שלייבי לא הולך למות בסוף כי קראתי את הספרים הבאים. ולכן הצלחתי לקחת מהספרים האלו המון חיזוק, עם כל הקושי!
1. ישראל היה מדהים רק לא מובן איך הוא לא חושב שכמה שהוא לא רוצה לנהל מלחמות - יש לו ילדים שבינתיים נהרסים וסובלים
קודם כל, זה רק ספר ראשו בסדרה.
חוץ מזה, זה היה בשלב שהוא פצוע ולא יכול לקום מהמיטה והם נמצאים באמסטרדם ולא רוצים לבוא אליו.
מה רצית שיעשה?
שישלח אנשים שיתפסו אותם בכח ויביאו אותם לארץ?

נערך לאחרונה ב:

רצוני לעשות רצונך

משתמש מקצוען
אבל יש הבדל עצום קוראים ספר ומחכים שנה עד שיצא הספר הבא (ואז מגלים אם לייבי מת או לא)
זה היה מטורף מה שהיא עשתה אז, והפרולוג....
סחטה אותנו עד הסוף...
אני חושבת שבאף ספר שלה לא בכיתי כמו ב"לולא האמנתי"
מה שהיה הזוי שכאילו ב"אל תסתר" הוא בעצם כל הזמן רק התכונן לפטירה.
אני לא חושבת שהיא הייתה יכולה ככה לעשות שוב, זה משהו הזוי.
כמה אנשים יכולים.
לדעתי, הסיבה שנמשכים לספרים שלה זה שהם כתובים בצורה כל כך אמיתית
שאפשר ממש לדמיין שהדמויות חיות וקיימות. ניסיתי להסביר לבעלי את כל המשפחולוגיה שהולך שם, מי התחתן עם מי ומי חבר של מי ומי חברותא של מי, מערכת הקשרים הענפה הזאת הזויה וכמה שננסה לזכור את כל הדמויות בסדרה זה מטורף כי כל רגע נזכרתי בעוד מישהו ועוד אחד עד שלא הצלחתי כבר לעקוב מאיפה התחלתי ואיך אני ממשיכה הלאה כי התחלתי עם גיטי אדלר והמשכתי הלאה והלאה עד לראות בטוב ואז כבר איבדתי קצב, ערבבתי כמובן גם הלאה את מיכלי והערשי לדוגמא ועוד שזה כבר מהספרים האחרונים, בקיצור, האנשים שם פשוט חיים וקיימים.

Reizily

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
זה היה מטורף מה שהיא עשתה אז, והפרולוג....
סחטה אותנו עד הסוף...
אני חושבת שבאף ספר שלה לא בכיתי כמו ב"לולא האמנתי"
מה שהיה הזוי שכאילו ב"אל תסתר" הוא בעצם כל הזמן רק התכונן לפטירה.
אני לא חושבת שהיא הייתה יכולה ככה לעשות שוב, זה משהו הזוי.
כמה אנשים יכולים.
לדעתי, הסיבה שנמשכים לספרים שלה זה שהם כתובים בצורה כל כך אמיתית
שאפשר ממש לדמיין שהדמויות חיות וקיימות. ניסיתי להסביר לבעלי את כל המשפחולוגיה שהולך שם, מי התחתן עם מי ומי חבר של מי ומי חברותא של מי, מערכת הקשרים הענפה הזאת הזויה וכמה שננסה לזכור את כל הדמויות בסדרה זה מטורף כי כל רגע נזכרתי בעוד מישהו ועוד אחד עד שלא הצלחתי כבר לעקוב מאיפה התחלתי ואיך אני ממשיכה הלאה כי התחלתי עם גיטי אדלר והמשכתי הלאה והלאה עד לראות בטוב ואז כבר איבדתי קצב, ערבבתי כמובן גם הלאה את מיכלי והערשי לדוגמא ועוד שזה כבר מהספרים האחרונים, בקיצור, האנשים שם פשוט חיים וקיימים.
כל מילה!
ועוד לחשוב שלכתחילה היא תכננה באמת להרוג אותו ולהשאיר את אסתי להתמודד...:cry:
אחד המשפטים שגמרו אותי זה שלייבי אומר לאסתי שיהיה לה מספיק זמן לבכות אחר כך...

רצוני לעשות רצונך

משתמש מקצוען
כל מילה!
ועוד לחשוב שלכתחילה היא תכננה באמת להרוג אותו ולהשאיר את אסתי להתמודד...:cry:
אחד המשפטים שגמרו אותי זה שלייבי אומר לאסתי שיהיה לה מספיק זמן לבכות אחר כך...
וזה שהוא כל הזמן אומר לה שתתחתן אח"כ...
והיא רומזת שם שהוא מייעד את אלעזר למשימה...

א חסידישער איד

משתמש פעיל
תכלס קראתי רק את דומי נפשי ואין לי כוח לקרא את כל הספרים של ליבי קליין (אבל אני כן רוצה לקרוא ספר אחד או שתיים לא איכפת לי גם סדרה אחת)
תמליצו לי בבקשה מאיפה להתחיל

סול נואר

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
תכלס קראתי רק את דומי נפשי ואין לי כוח לקרא את כל הספרים של ליבי קליין (אבל אני כן רוצה לקרוא ספר אחד או שתיים לא איכפת לי גם סדרה אחת)
אל תסתר!!!

רצוני לעשות רצונך

משתמש מקצוען
אם סדרה- אז את הסדרה השניה.
אל תסתר, לולא האמנתי ולראות בטוב.
הסדרה השלישית מאוד יפה אבל יש הרבה מהעלילה של הסדרה הקודמת.

אמונה וביטחון

משתמש מקצוען

רצוני לעשות רצונך

משתמש מקצוען

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה