גננות - שגיאות הבנה אצל ילדים

ronitg

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הבת שלי (בת 3) אומרת לאבא שלה: מהיום נקרא לך פילפל, טוב?
האבא מסכים, ואחרי בערך דקה היא אומרת לו:
אבא, תשים לי גבינה בלחם!
אז הוא אומר לה: הי, אבל אמרת שקוראים לי פילפל!
אז היא עונה לו: נכון, אבל אסור לי להגיד את השם!!:D

שרי קלוגר

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
בן ה-7 מסביר לבעלי:
בנים אוספים תמונות של רבנים,
ובנות אוספות דוליס... ותמונות של הרבנית מבעלזא...:D

dafnat

משתמש מקצוען
בן 3: היא נהייתה בובה של מלח, וכל הזבובים עקצו אותה... לא הזבובים של מצרים (ארבה)...

סטאזרית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בת השנתיים ורבע בעניני מכות מצרים בשבוע שעבר -

אמא, תעשי חושך בחדר שלך
מה אכפת לי? אני מכבה את האור בחדר ההורים
ואז בת השנתיים קוראת לאחיה: ארי, בוא, מכת חושך בוא נהיה עשירים מהתיק של אמא
כשאני מנסה לגעור בעדינות היא עונה: רחלי (הגננת) אמרה שמותר ליהודים

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני בשרי? אכלתי רק חתיכה קטנה של שניצל

היוש

משתמש מקצוען
על רקע הלחץ מהשפעת ומירוץ ההתחסנות, בן החמש ששומע הההכככללל:
"אמא, אם משהו התחסן, ואח"כ הוא נפטר,
בתחיית המתים הוא יצטרך להתחסן עוד פעם?"

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
שגיאת הבנה של סבתי שתחיה....
היא סחה לי בהתרגשות שסעדה בחתונה של בן משפחה עשיר וסטייליסט "ואת יודעת מה הגישו שם? בייליק (חזה עוף...) מאודה"...
נדהמתי, זה מה שמגישים?

עד שעם כמה בירורים, הבנתי שמדובר בפרגית....

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אחותי התחתנה לפני שבוע, כל פעם שבת השנתיים ו-10 מתלוננת על כאב כלשהו(אנחנו קוראים לה זקנה) אנחנו אומרים לה "לא נורא, עד החתונה של שרי (אחותי שהתחתנה-שם בדוי) זה יעבור"

היום היא התלוננה שוב על כאב, אמרתי לה "עד החתונה זה יעבור"

היא שאלה אותי "אבל של מי? שרי התחתנה, החתונה של חני (האחות הבאה בתור-שם בדוי)?"

bbh200

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
בני בן השנתיים וחצי שר "שם על הגג בלי ספסל ולא יהיה לי מוח" (במקום נוח)

שושה

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
תמר בת 5.5 שואלת את בעלי (הוא כהן) כשיבוא המשיח ואתה תקום בתחיית המתים איך תדע שאתה כהן??

דוכי בחול

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נתתי לביתי בת 1.9 בקבוק עם תה חמים,
והגברת אומרת: חם! (ועושה על הבקבוק) פוווווו

משבצת 2

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
בן השנתיים שלי טען בלהט "אני מתחיל בל'" ולא עזרו כל השכנועים של בעלי שהוא לא מתחיל בל' רק בשם שלו יש ל'.
הבן אדם נעלב עד עמקי נשמתו...
למחרת הוא שואל אותי: איפה אבא?
אני: הלך להתפלל.
הוא: אז כשאבא יחזור מהתפילה אני יגיד לו שבבית שלנו לא אומרים ככה!
אני: מה לא אומרים?
הוא: לא אומרים שאני לא מתחיל בל'!

OR_Design

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
יוצרי ai

רותי המניק

צלמת סופר מקצוענית (;
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
שימי בן 3 וחצי לומד אותיות.

אומר:
"ככככ" כוף!! (האות כ') אניו יודע זה מתחיל ב: "ח"

"היום קיבלנו רוגלעך. כי זה מתחיל ב"כף סופית"

אביגילמוסאי

משתמש חדש
השכנים לידנו בונים, ובחוץ יש הרבה קרשים בצבע עץ טבעי.
הבת שלי (3.5): אוף, מי פיזר פה את כל הקפלות האלו??

RacheliArt

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
איילת בת 3:

האחות הגדולה לקחה אותה איתה לברכל. אשה לא דתית נגשת ומתלהבת מהפעוטה:-"איזו ילדה יפה!"
בחוץ איילת נשאלת-"מה הדודה אמרה לך?"
הקטנה עונה-"היא אמרה שאני עייפה..."

ועוד:
איילת נועלת קרוקס ענק על אחת הרגליים:
"תראו, נולדה לי רגל גדולה!"

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה