גננות - שגיאות הבנה אצל ילדים

סימי

משתמש מקצוען
לבני בן הכמעט 6 נפלה שן. בפעם הקודמת שנפלה לו שן- הניח אותה מתחת לכרית, ובבקר קבל מתנה מה"מלאך". אולם עכשיו- אבוי! השן נעלמה...
משום עצבונו הרב הצעתי לו לכתוב מכתב ל"מלאך" ולהניח תחת הכרית. וכך כתבתי: "למלאך החשוב, השן של צבי נפלה, ונעלמה. נא לתת לו מתנה. בתודה, אמא."
בבקר מצא (איך לא?) מטבע מצורפת למכתב וכמה סוכריות...
החיוך המאושר והאמונה התמימה- שווים כל הון!

אגב, אותו ילדון חמוד שמע שאמירת "ג-ט פון אברהם..." שלש פעמים בכל מוצאי שבת היא סגולה לעשירות. מאז בכל מוצ"ש יושב וקורא מילה במילה 3 פעמים בדבקות רבה. וכולם יודעים: "אני הולך להיות עשיר!"
ומה יעשה כשיהיה עשיר?
יקנה בחנות המשחקים מסוק-שלט...
"האם תביא גם לנו כסף, כשתהיה עשיר?"
"כן. אתן לאבא 110 ש"ח"... נדיב במיוחד!

בתיה G

איור פרסומי . איורים לילדים . קומיקס
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י סימי;1930284:
אגב, אותו ילדון חמוד שמע שאמירת "ג-ט פון אברהם..." שלש פעמים בכל מוצאי שבת היא סגולה לעשירות.

אגב - זו סגולה להצלחה לומר את התפילה במוצ"ש ג' פעמים.
לא לעשירות...

או שאולי בעצם מי שמצליח נהיה גם עשיר?:rolleyes:

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י פשוט;1929236:
2 אחים בן 4 ובת 2:
בת 2 שרה: עגבנייה צורחת בגינה באה ...וקטפה אותה.."
בן 4: לא צורחת , צומחת!!
מה זה צורחת?? אני לא מכיר שיר כזה!!!

אצלנו שרים - עגבניה צורחת בגבינה

חני

adir28

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
בן 3: יש בשמים אנאנאן ויורד ממנו גשם.

pessi&chani

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
השחלנו חרוזים קטנים, אני אומרת לגולי, "מה את רוצה לעשות מהחרוזים, שרשרת או מה?" והיא "חגורת תרי"ג" (בהשפעת הדיסק של חיים ולדר שמככב בביתנו) אפשר שלא לזלול, תגידו?

KR

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
חבר לגלג על הסוודר השבתי של יעקב (שנלבש לכבוד ר"ח).
הבחור שלי, עמוק ב"גיל הדימיון".
קיבלתי תיאור חי ומלא על הלגלוג, על ההלשנה שלו לרבה, ו-"אוי אוי אוי אמא מה הרבה עשה לו!".
-"מה הוא עשה לו?" אני מתעניינת.
-"שלח אותו למפקח".
-"ומה המפקח אמר?"
-"העיף אותו מהחיידר!"
-אני: "אוי, באמת? אני אדבר עם אמא של החבר שלך".
(זה בשביל שהבחור ייזכר מה דימיון ומה מציאות. אני רוצה שהוא "ינחת" וייזכר שסופרו כאן דברים לא מי יודע מה מציאותיים).
זה עבד, הוא קצת נבהל. אבל מתעשת מיד: "לא, אמא, לא תוכלי לדבר איתה".
-אני: "למה?"
-"כי אני לא אומר לך מי זה. זה לשון הרע!!"
:D

פאוור

משתמש פעיל
הי, הרבה זמן לא הייתי פה.. יש לי חובת השלמה של מאות דפים...
אולי כשיצא הכל בספר אקרא,
רק הילדים בשבת, שוב עוררו בי את הסימפטיה לאשכול העסיסי שלא פג תוקפו....
אז ככה:
בן השלוש מתפלל בשבת תפילת שחרית מלאת תום וטוהר... מגיע לקריאת שמע ולפרשיות וזה לשונו: "ונתתי ביתר ארצכם בעיתו יורה ומלקוש..."...:D
ועוד,
אחיו הגדול קם משנתו המאוחרת (שינה בשבת תענוג...) הוא רואה אותו עם כיפת הלילה הוא קורא לו "הנה נחמן ואומן...":p:p

RacheliArt

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
איילת בת 3:

"נד נד...נד נד...לאה'לה עלה ורד..."

הבת הגדולה פונה לאביה ומבקשת-"יש לך כסף קטן?"
איילת-"נראה לי יש בקופת צדקה!!"

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
חזרנו אמש מחתונה באישון לילה.
אילה (בת 3) ביקשה שאוריד לה את הסיכות מהראש, הגדולות שיכנעו אותה שכדאי לה להשאיר את התסרוקת כדי ללכת איתה בבוקר לגן.
אבל הסיכות הציקו לה מאד (תאמינו לי, אני לא מבינה איך הן שורדות עם זה חצי יום על הראש)
אז היא מצאה פשרה - תורידי לי רק את הסיכות אבל תשאירי לי את התסרוקת

חני

חישוקים

מעטפת פרסום לעסקים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
בן החמש וחצי מתרפק בפרץ נוסטלגיה על גיל הינקות (חוכמות מתוקות שלו מגיל שנה :)), ומתמוגג כמה חמוד הוא היה.
כשניסינו לגשש מה הוא חושב על עצמו היום, הוא לא מהסס הרבה כשהוא משיב: "זה לא נגמר, אני רק נהיה יותר ויותר חמוד. זה אינסופיייי"
(ציטוט מדויק :eek::D)
ויש לו גם תובנה להמשך: "כשאני אהיה גדול אני אהיה עוד יותר חמוד. אז אני רוצה להתחתן עם בעל, כדי שהוא ישיר לי: ואת עלית על כולנה".
כאן התערבה אחותו בת השמונה עם הערה הגותית: "אם אתה תגיד לה ואת עלית על כולנה, היא תוכל להגיד לך".
חקרתי אותה למה היא חושבת ככה, והילדונת מסבירה לי: "אישה צריכה להרגיש שהבעל מכבד אותה ואז היא מכבדת אותו (שוב, ציטוט מדויק!). אחרת היא פשוט תתרגש ממנו"...

קורס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בת ה-4 שנמצאת בבית כבר שבוע שלם (!) עם חום, שמעה את אמא אומרת לאבא: היא בבית כבר שבוע, אני יוצאת מדעתי.
לאחר כמה דקות היא שואלת: אמא, איך יוצאים מדעתי?

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
בן ה-5 קורא הכל, הכל הכל, עם ניקוד, בלי ניקוד, בהברה חסידית, בעברית...
יום אחד הוא הגיש לי ספר כשהוא מזועזע "אמא, אסור לקרוא את הספר הזה, כי כתוב בו "איכס"!!!"

נדהמתי, כי אין מצב שאני מכניסה ספרים כאלו הביתה, ביקשתי ממנו שיראה לי איפה הוא קרא את זה.
הוא מראה לי שבגב הספר, בתוך שלל הפסיכולוגיה שרשומה שם,
היתה כתובה פשוט, המילה "יחס"...

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
בן ה-5 קורא הכל, הכל הכל, עם ניקוד, בלי ניקוד, בהברה חסידית, בעברית...
יום אחד הוא הגיש לי ספר כשהוא מזועזע "אמא, אסור לקרוא את הספר הזה, כי כתוב בו "איכס"!!!"

נדהמתי, כי אין מצב שאני מכניסה ספרים כאלו הביתה, ביקשתי ממנו שיראה לי איפה הוא קרא את זה.
הוא מראה לי שבגב הספר, בתוך שלל הפסיכולוגיה שרשומה שם,
היתה כתובה פשוט, המילה "יחס"...

מיוחדת

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אחיין שלי (3) הדליק נר לבבא סאלי, ואמר את זה במנגינה של חנוכה:
"להדליק נר לב-ב-א סאלי" א-א-מן.

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
חיקוי מוצלח של צוציקית בת 4. אורה (הגננת) לא באה היא חולה, היא עושה "כחח. כחח. (שיעול) אוי מה יהיה"

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
אילה (בת שלוש):
אמא, אני יכולה לעשות את הפאזל הזה רקוב (מורכב)

חני

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
אבא שלי הוא כבר בן 17!!!:rolleyes: (בן 3.5). ואמא שלי כבר גמרה את כל האצבעות:eek:.(בת 4)

בראש מילה

משתמש סופר מקצוען
בן ה-6.5 רואה אותי משפשפת את החניכיים של התינוקת, ומתלהב, איזה יופי, תצא לה שן חדשה!
אני מגיבה בעייפות שאני דווקא לא כ"כ שמחה מהעניין... (שן שלישית לילדה בת 8 חודשים, עם כל הבכיות והכאבים וה...)
הוא שואל בעניין: למה את לא שמחה? כי היא הולכת ומזקינה?

חני 100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
D I G I T A L
השבוע למדו בגן של בת ה4.5 גם על פירות הדר.
והנה הסלט שנוצר:
היהודים קשרו כבש למיטה לשלושה ימים ואח"כ הם סחטו אותו ואכלו אותו...

ועוד משהו:
מי לא מת במכת בכורות?
"פרעה"
ומי עוד לא מת?
"ריקי!"
(הבכורה שלנו)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה