גננות - שגיאות הבנה אצל ילדים

bbr

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
כמה אוצרות מסוף שבוע האחרון...

:) אני מבשלת במטבח ושומעת את הילדים בסלון מפטפטים לעצמם
בן ה-8 מסביר לאחיו: זה מלכודת וזה עכבר.
אני מיד נחרדת לשמע המשך ההסבר המפורט: הנה זה הזנב של העכבר ופה הוא נכנס למלכודת ונתפס...
אני עוזבת את כל עיסוקי ורצה לסלון כל עוד רוחי בי לראות איפה הוא רואה מלכודת ואיפה עכבר ואיך הוא מדבר על זה בכזו שלוות נפש.
אני מגיעה ורואה שהדיון נסוב סביב שולחן המחשב, העכבר נתפס אחר כבוד על המקלדת:D

:) בת השנתיים ביקשה משהו ואני הייתי עסוקה, אז אמרתי לה 'סבלנות גברת' הבן שלי שואל אותי למה אני קוראת לה גברת, עניתי לו 'מה אתה רוצה שאני יקרא לה מיסיס' הוא שואל מה זה מיסיס? עניתי לו 'מיסיס זה גברת באנגלית ואם הוא ממש רוצה לשלוט בשפה אז אדוני זה מיסטר.'
אז הוא עונה לי 'טוב אז אני מיסטר', אמרתי לו 'כן, אתה מרגיש אדוני?' הוא עונה לי 'אני לא אדוני אני צדיק מיסטר (נסתר בלע"ז);)

ועוד אחד לא שגיאה אלא משהו אחר, אבל מרשה לעצמי לכתוב אותו פה...
המוזיקה התנגנה ברחבי הבית, והיה את השיר: 'יידן, יידן קומט אהיים' (שיר שמתאר איך כשהמשיח יגיע הוא יקרא ברחובות ירושלים לכל היהודים לחזור הביתה וכו') פתאום הבן שלי פונה אליי: 'ממי, השיר הזה עושה לי משהו' (אין פה סמיילי מתרגש) אני שואלת אותו: מה זה עושה לך זה מרגש אותך? הוא עונה: כן, זה מרגש. אני רוצה שזה יקרה כבר מהר:)

הלוואי.

חיוך

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
UX UI
D I G I T A L
בת הארבע קבלה 2 מורמולדות.
היא ברכה ואכלה מורמולדה אחת.

למחרת היא רצתה לאכול את המורמולדה השניה.

אני: בוא נראה איך את מברכת יפה ברכת שהכל,
בת ה-4: כבר ברכתי אתמול.......... שכחת?!

ANONYMUS

משתמש מקצוען
בת השש שיגעה אותי שהיא רוצה להזמין איזושהי חברה.
בסופו של דבר הזמנו את החברה בהצלחה.
שאלתי אותה "עכשיו את שמחה?"
אז היא עונה לי במעטה של חשיבות וצדיקות:
"מה זה משנה אם אני שמחה או לא? כל מה שה' עושה הכל לטובה,
ואם ה' רצה שהיא תבוא אלינו, אז זה לטובה...."

חשמל

אמנות העימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אחיינית שלי (3+) אמרה איזו מילה בשיבוש, וראתה את אימה מחייכת. אז היא אומרת לה "אמא, אני יודעת להגיד .... (וחזרה על השיבוש) אבל זה לא יוצא לי".

יודית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
לימוד לחיים

הילדים שלי מתעסקים כל היום עם גולות, אני מתגמלת אותם מידי פעם בבומבילות.
( גולות גדולות)
בנתיים לאשי בן ה5.5 יש שלוש בומבילות, ולמוטי הקטן יש שתיים.
מוטי מאד בטוח בעצמו והוא אומר לאשי במנגינה מסטלבטת:
אשי, מ'כפת לי, לי יש שתי גולות ולך רק שלוש...

למדתי שלא משנה מי אתה ומה המצב הסוציו אקונומי שלך, העיקר שתהיה בטוח בעצמך

קורס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בן הארבע נגמל מהמוצץ, וקיבל 'אוטו שלט' ע"פ בקשתו.
למחרת אני רואה אותו שוב עם המוצץ, לשאלתי 'מה זאת?' הוא עונה:
אני רוצה עוד מתנה, אחרת...

שיר770

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בן השנתיים שלי מנסה לפתוח את הדלת, סגרתי את הסוגר ביטחון כך שהיא נפתחה מעט, הוא מנסה לפתוח יותר ולא מצליח.
בא אלי עצוב ואומר: "אמא! בר ללת!"- נשבר הדלת.
אני מעיפה מבט ואומרת לו, בסדר, אני אתקן.
הוא בנימת חשיבות מצביע על עצמו ואומר: "אני תן!" -אני אתקן.
רץ לצעצועים שלו, חופר חופר חופר... מוצא את המברג צעצוע שלו, רץ לדלת ומסובב על הברגים...

RacheliArt

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
איילת בת 3 פונה לאחותה הגדולה-"איפה אמא?"
האחות בצחוק-"בכיס שלי".
איילת-"לא נכון"
האחות-"למה לא?"
איילת מתבוננת ומתעמקת באחותה כמה רגעים.
ואז עונה-
"כי אין לך כיס!"

מיוחדת

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
ישראל מאיר(3)
"אמא אני צריך להתחתן עם בת, מה נעשה?????"
:) :) :) :)

בראש מילה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י מיוחדת;1927550:
ישראל מאיר(3)
"אמא אני צריך להתחתן עם בת, מה נעשה?????"
:) :) :) :)

הזכרת לי שיחה בין שני ילדי מלפני כמה שבועות...
בת 4: אני אתחתן עם אסתי!
בן 6: אבל את צריכה להתחתן עם בן!
בת ה-4, מופתעת, מרימה את ה"טלפון" הדמיוני...: הלו, אסתי? אני צריכה להתחתן עם בן. ביי.

תובנה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הבת איחרה לגן ושחה לי בצהרים בדאגה שלא התפללה היום .
אמרתי לה-"אז בואי נתפלל עכשיו --מודה אני לפניך---"
בן ה-6 שואל בהתענינות:" אמא, אפשר גם עכשיו לומר את זה???"
אני: "אההם נראה לי כן"
ואז הוא שולף לי: בטח שמותר כי "כל זמן שהנשמה בקרבי-מודה אני!"

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
כשאני מכינה לילדים לחם-מטוגן, אני נותנת להם 3 אופציות לבחירה למריחה, או גבינה, או דבש או סירופ מייפל
בקבוק סירופ המייפל שיש לי בבית הובא מארה"ב, והוא מעוצב למטה רחב והפיה צרה, עם ידית,
השבוע הגשתי את הנ"ל לילדים
בת השנתיים ו-9 הצביעה על המייפל וביקשה "אמא, אני רוצה לחם-מטוגן עם גואש"...

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י שושיה;1928720:
כשאני מכינה לילדים לחם-מטוגן, אני נותנת להם 3 אופציות לבחירה למריחה, או גבינה, או דבש או סירופ מייפל
בקבוק סירופ המייפל שיש לי בבית הובא מארה"ב, והוא מעוצב למטה רחב והפיה צרה, עם ידית,
השבוע הגשתי את הנ"ל לילדים
בת השנתיים ו-9 הצביעה על המייפל וביקשה "אמא, אני רוצה לחם-מטוגן עם גואש"...

שולחת את הילדודס שלי אלייך..
שיתחילו ללמוד לאכול..

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י מלפפון;1928743:
שולחת את הילדודס שלי אלייך..
שיתחילו ללמוד לאכול..

זה לא "ללמוד לאכול" ילד שאוכל הכל, מפרי עד ירק כולל מוצרי חלב+דגנים מלאים+בשר\עוף\כבד וכל הנגזרות הלא מצועצעות שלו (נקניקים, פסטרמות וכו'') נקרא ילד שיודע לאכול.

מה, לחם (לבן) מטוגן, עם ממרח מתוק, זה נקרא ללמוד לאכול???

אגב, יש לי שלושה ציפורים בבית, (הקטן עדיין לא בדיוק אוכל) הם מנקרים בפרוסה אחת, שהיא כאין לעומת הערמות שאני מכינה, כך שהם מתפרנסים ממנה במשך שבוע:D

ויוצאות לי גם העיניים כשחברה מספרת לי שהבת שלה בת 5 אוכלת 4 פרוסות בארוחה, כי אצלי זה 4 ימים לוקח...

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
בת 7 רחפנית חוזרת כל יום בלי מעיל/ סוודר/ מטריה..
לפני שיצאה מהבית בבוקר הזהרתי אותה: את לא חוזרת הביתה בלי הסוודר!

בצהריים חזרה ואמרה: "חזרתי אפילו שלא מצאתי את הסוודר, כי אני יודעת שהבת שלך יותר חשובה לך מהסוודר..."

סביונית

משתמש מקצוען
טרי מאתמול:
אמא מרחה משחה נגד איגזמה על הרגל של בת ה8, שהיה בה כתם לבן די רציני.
תוך כדי הילדה שואלת אותה בשיא הבטחון וברצינות תהומית: "את יודעת למה קוראים לזה מוגזמה? כי זה ממש מוגזם איך שזה נראה!":p

פשוט

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עריכה והפקת סרטים
2 אחים בן 4 ובת 2:
בת 2 שרה: עגבנייה צורחת בגינה באה ...וקטפה אותה.."
בן 4: לא צורחת , צומחת!!
מה זה צורחת?? אני לא מכיר שיר כזה!!!

nothing

משתמש פעיל
מכירים את "מה אשלם" מהקלטת "יהודים הם בני מלכים"?
הנה הגירסה המתוקה והחדשה של בן השנתיים:
מה אשלם?מה אשלם?
מה אשלם לה'?
לפני כל אמא,
לפני כל אמא
לפני שתיה וארוחה
אומר יפה את הברכה.

שירה בנט

משתמש צעיר
בהשראת החזרות למסיבות סידור.הבת שלי בכיתה ב' באה הביתה בשיא ההתרגשות שכיתה א' התחילו חזרות והן שרות: היום תחמצינו היום תגדלינו...בשיא הדבקות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה