גננות - שגיאות הבנה אצל ילדים

שרה'לה

משתמש מקצוען
בן השש מעלה לי הזמנה לחתונה מתיבת הדואר. אחרי שהוא מברר מי בדיוק מתחתן, מגיעה השאלה הבאה: את לוקחת אותי לחתונה?
מדובר בקרבה די רחוקה ואני עונה בשלילה.
תגובתו: "לא בשביל זה הבאתי לך את ההזמנה..."

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
בן ה-5 שמע שאביו לא חש בטוב והקיא במהלך הלילה

הוא החל להתווכח "אבא לא הקיא, הוא פלט!!!"

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י שושיה;1900822:
בן ה-5 שמע שאביו לא חש בטוב והקיא במהלך הלילה

הוא החל להתווכח "אבא לא הקיא, הוא פלט!!!"

מזכיר לי: בן ה3 שלי אומר כל פעם שהתינוקת פולטת: אמא, היא קולטת..

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
טרי מהרגע: (לא שגיאה אלא סוג של הברקה...)
יהודה (בן עשר וחצי):
אמא, בשבת כשמדברים עם בנ"א לא אומרים לו אתה, צריך להגיד לו - אתם.
אני: למה דווקא בשבת?
יהודה: כי בשבת יש לו נשמה יתרה.

חני

nothing

משתמש פעיל
עדכנתי את בן הארבע-וחצי על פטירתו של דוד-רבא אהוב (בן 90).
הוא התעניין: איך הוא נפטר?
אני: ה' קרא לו לעלות לשמים.
הוא: אה, אז הוא עלה ובדרך הוא נפל ונפטר? נכון, זה מסוכן לעלות לשמים בלי סולם.

nothing

משתמש פעיל
עוד משהו מאותו ילד, בן ארבע וחצי. הוא ראה איך אני מתסכל במחשב בסרטון ההדגמה של תוכנת "רבותינו" (מכאן: http://www.prog.co.il/showthread.php?t=243035) ושאל מה זה. אמרתי לו שזה סרטון. הוא נעצר וממתין, וממתין. אחרי דקה הוא שואל:
מתי מתחיל הסרט? ואיך זה זז? מהעבודה של אמא?
(חשב שזה חלון "שליטה מרחוק").

סימי

משתמש מקצוען
המתחכם שלנו בן ה-5.5 הוזהר על ידי שלא יקח עוד ופל אחד. "טוב, אני לא לוקח עוד אחד" ותוך כדי דבור לוקח 1+1. "אני לוקח שתיים..."
וכן, כשהלבשתי אותו בבקר זז לכל עבר עד שבקשתי: "תסתכל עלי כל הזמן".
"בסדר", עונה הילד הממושמע, ומעכשיו עיניו לא זזות מפני במשך דקות ארוכות...
ועל זו הדרך- כשבקשתי ממנו לתפוס בידי כדי שלא יפול כשהלבשתי לו את המכנסיים, תפס ותפס ותפס... ולא הרפה...

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
החתולה בחצר המליטה גורים כי מתו גוים בעולם והם מתגלגלים בחיות

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
בן ה4 שר ברגש-אלה חמסה ליבי, וחוס עלי והלאה תעלם... (אלה חמדה ליבי וחוסה נא ואל נא תתעלם)

מירי456

משתמש מקצוען
עשרה בטבת
ילדים, היום אני נוסעת לירושלים לבקר את סבתא
אבל אמא, לא כדאי לך היום לנסוע, יש שם מצור

סטודיו פלאש

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
בן הארבע בגילוי מפתיע:
'נכון כל האמהות אומרות על הילדים שלהם שהם הכי חמודים?'

משבצת 2

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
בן השנתיים וארבעה מבולבל מאד מהפטירה של הרב של הקהילה שלנו (הרב ביגל זצ"ל) שהיה גם בעלה של הגננת שלו, ומנסה להבין...
אני: אתה זוכר שטאטי (כך הם קראו לו בגן) לא הרגיש טוב? אז עכשיו הוא נפטר
הוא: לא! סבא שלנו נפטר! (לצערי לפני כחודש...).
------
הסברתי לו שהגן "עובר דירה" כי בבית של הגננת יש עכשיו הרבה אנשים.
הוא, ממשיך אותי: כן, הרבה אנשים שנפטרו: סבא, טאטי, ומי עוד?
-----
כשהלכתי לנחם והוא התעניין לאן אני הולכת אמרתי לו שאני הולכת לדבר עם הגננת שלו.
כשחזרתי הוא מיד שואל בהתלהבות: נו, טאטי כבר מרגיש טוב?
אני: הוא עכשיו לומד תורה בשמים והוא מאד שמח
הוא, נרגע: כן, ליד השם...
-----
וערב אחד הוא שכב במיטה ופתאום כאב לו משהו.
הוא מתחיל לבכות.
אני: מה קרה לך
הוא, שרצה לתאר כנראה עד כמה כואב לו עונה לי בבכי: נפטרתי.... (ד' ישמור...)

בתיה G

איור פרסומי . איורים לילדים . קומיקס
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
והפעם - שגיאות אצל הבעלים (האבות של הילדים...)

קרובת משפחה שלי סיפרה:
היא - לבעלה: "אין לי מה ללבוש לחתונה של השכנה..."
בעלה: "תראי איזה קואליציה יש לך!..." (קולקציה :p:D:p)

.

קראנצול

משתמש פעיל
נכתב ע"י בתיה G;1907976:
והפעם - שגיאות אצל הבעלים (האבות של הילדים...)

קרובת משפחה שלי סיפרה:
היא - לבעלה: "אין לי מה ללבוש לחתונה של השכנה..."
בעלה: "תראי איזה קואליציה יש לך!..." (קולקציה :p:D:p)

.

הזכרת לי!!
עשו לאחיינית שלי עגילים, ואבא שלה מורח לה במסירות משחה נגד זיהום, ומסביר לה שזה כדי שלא יהיה לה "פונקציה" :)

מפרגנת

משתמש צעיר
הבת שלי בת ה3 בכתה בלילה
בבוקר שאלתי אותה למה בכית כ"כ הרבה בלילה
ילדה גדולה לא צריכה להפריע לאמא לישון
היא עונה לי בשיא הבטחון :
זה בעיה שלך אם היית מפנה לי מקום במיטה שלך
היית חוסכת את הבכי

בתיה G

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
הכנתי לאחיינית שער מושקע באחד המחברות, ואז בסוף היא אומרת לי: "תעשי לי גם כאלה פטיפורים, כאן בפינה..." (עיטורים)

חשמל

אמנות העימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אחיין שלי (5) מספר לאימו: התפללתי להשם שיגלה לי אם אני כהן לוי או ישראל (הוא ישראל....). והשם ענה לי שאני כהן! ואני יעבוד בבית המקדש.

בתיה G

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י חשמל;1908920:
אחיין שלי (5) מספר לאימו: התפללתי להשם שיגלה לי אם אני כהן לוי או ישראל (הוא ישראל....). והשם ענה לי שאני כהן! ואני יעבוד בבית המקדש.

תשאלו אותו איך ד' גילה לו... אח"כ תכניסו לכאן גם את התשובה...;):D

האמת שבדרך

משתמש פעיל
נינה(בת 4):"עם מי אני אתחתן?"
אני: "עם מי את רוצה?"
נינה: "עם אפריים!"(-אחיה. בן 6)
אני: "אבל אסור להתחתן עם אחים"
נינה:"למה?"
אני:"כי התורה אמרה שאסור!"

נינה:"מה?? התורה יכולה לדבר????":eek::D:D

במבה נוגט

משתמש סופר מקצוען
*בן השנה ועשרה עמד ליד המגירות של המשחקים וייבב קלות. אמרתי לו: "תפתח את המגירה ותוציא משחק". הילד מסתובב ומתחיל ללכת לכיוון אחר לגמרי. מגיע למכונת הכביסה ופותח את המגירה של האבקה והמרכך :) ודוחף את היד בשביל לחפש את המשחק :rolleyes:
*בן ה3.5: "אני מנשה כי אני הגדול. וX (אחיו הקטן) הוא אפרים כי הוא הקטן. אז לX יהיו ילדים צדיקים ולי לא" :eek:
אה, ולא נחה דעתו עד שבעלי שם עליהם את ידיו בשיכול ושר "המלאך הגואל" :)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה