מידע שימושי גננות! האם זה תקין?!

המיינסטרימית

משתמש חדש
מהן הנורות האדומות שאמורות להידלק לי בתור אמא , לגבי גן חיידר גיל 3?
האם זה נורמלי שיש הרבה פחות אכפתיות לילדים מאשר במעון?
ככה זה בכל גני החיידר??
זה מתבטא בזה שהילד חוזר לעיתים ממש קרובות עם טיטול מלוכלך ויבש!! כל פעם בטענה אחרת..
בימים הראשונים הוא היה חוזר עם טיטול הפוך.. שהסקוצ'ים מאחור,
אתמול , כבר ממש הגזימו הבן שלי חזר כולו חול מהנעליים ועד השערות כולל בטיטול!!
מתברר שילד מגן גדול כיסה את כולו בחול!!! ואני מתפלאה , איפה היתה הגננת כל הזמן הזה??
מפריע לי גם שאין שום פתק מהגננת הביתה מדי פעם - בעלי לוקח ומחזיר אותו כך שאני לא מעורבת באיך עבר היום..
יש לציין שהילד לא חוזר עצוב או משו כזה, אבל הוא כמעט ולא משתף, בניגוד לשנה שעברה שהיה חוזר מלא בחוויות!!

האם זה נכון לחכות עד סוכות לראות אם משתנה המצב ואם לא להעביר חיידר?

נחמה למה

משתמש מקצוען
כן.
1 ל12 או 1 ל33 משפיע באופן ישיר ממש על היחס.
גם כשהוא יעלה לכיתה א' תיבהלי, ובישיבה בכלל...
זה החיים.
עצות למקרים הספציפיים ששיתפת יכתבו אחרות...

aabb

משתמש צעיר
המעבר מיחס של מעון ליחס של גן (גם גני בנות) הוא קשה מאוד לאמא.
גם לי היה קשה, היחס שונה
הגננת מעביר חומרת מלמדת משגיחה ומדי פעם גם מלטפת

נערך לאחרונה ב:

KATZEFET

משתמש רשום
זה באמת נשמע קצת מדאיג,
כן נשמע שיכול לחכות עד סוכות לפחות
אבל כמובן להמשיך לשים לב..
אולי תשאלי אמהות אחרות או אפילו משנים קודמות שתוכלי להתרשם..
הרבה נחת!

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
נשמע שהוא עוד קטן יחסית.
לא גמול. ואולי מתקשה להשתלב בגן גדול.

אולי שווה לשקול עוד שנה בגנון קטן ופרטי.

נעזר1000

משתמש רשום
ה מתבטא בזה שהילד חוזר לעיתים ממש קרובות עם טיטול מלוכלך ויבש!! כל פעם בטענה אחרת..
מתברר שילד מגן גדול כיסה את כולו בחול!!! ואני מתפלאה , איפה היתה הגננת כל הזמן הזה??
חריג ביותר!!
ברור שזה גן גדול ושיש פחות שימת לב לכל מיני דברים אבל טיטול מלוכלך זה לא משהו שאמור לקרוא בטח לא בתדירות גבוהה,
הסיפור של החול זה כבר ממש מוגזם.

תדברי עם הגננת בצורה מכבדת בלי צעקות והאשמות, בתקווה שמשהו ישתנה (קשה לשנות בני אדם, אבל אפשר לנסות לקבל את הקצת יחס שהיא כן נותנת ).

nhfk

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
עיצוב ואדריכלות פנים
הבן שלי בגן חיידר עם רבה
אני יעשה לך השוואה למה קורה אצלי
ברור
זה מתבטא בזה שהילד חוזר לעיתים ממש קרובות עם טיטול מלוכלך ויבש!! כל פעם בטענה אחרת..
לא קורה אצלי. מחליפים לו כשהוא עושה - גם לא אדום לו (והוא רגיש מאוד)
מוגזם קצת אבל מצד שני הבן שלי חזר עם סימני נשיכה חזקים בבטן... כך שאני לא יודעת מה לחשוב
באופן כללי הוא חוזר לי עם המון שריטות אבל אני יודעת שהוא מתחיל הרבה פעמים וזה די באשמתו והוא גם מחזיר
מפריע לי גם שאין שום פתק מהגננת הביתה מדי פעם - בעלי לוקח ומחזיר אותו כך שאני לא מעורבת באיך עבר היום..
גם אצלי ברור. וזה ממש ממש קשה
יש לציין שהילד לא חוזר עצוב או משו כזה, אבל הוא כמעט ולא משתף, בניגוד לשנה שעברה שהיה חוזר מלא בחוויות!!
גם אצלי
הוא לא משתף ומרגיש כאילו הוא לא מבין מהחיים שלו מה הולך שם

רק בשמחה תמיד

משתמש צעיר
לא יודעת לענות,
אותי כולם שכנעו שהבן שלי בן השנתיים וחצי בוגר וחכם ויכול לעלות לחיידר, לכיתה גן
אני החלטתי להשאיר אותו עוד שנה בגן פרטי אצל גננת מדהימה, הוא אמנם היה הכי גדול אך הרגשתי שזה ממש בנה אותו, (ילד יחסית עדין וחכם ברמה לא תואמת גיל...)
השנה עלה לחיידר לכיתה מכינה,
מרגישה שהוא בנוי, חזק ומשתף ומספר ונהנה
שמחה ממש שנשאר עוד שנה לגדול בפרטי...

Excel

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
תנצלי לשלוח להם משהו נחמד להחנפה לפני ר"ה ולשנה החדשה...
הגננת תזכור אותך ואולי יביא לשיפור

לדעתי זה חריג
אצל הבן שלי היו קוראים לנו אם הוא היה מתלכלך

את יכולה לשאול אותה מה היה באותו היום שהוא חזר ככה,
ותבקשי ממנה להסתכל עליו כי הוא עדין קטן ואת קצת חוששת
אבל מכתב עידוד ותודה תמיד יקרב אותה לילד....

המון הצלחות!!!

המיינסטרימית

משתמש חדש
לא יודעת לענות,
אותי כולם שכנעו שהבן שלי בן השנתיים וחצי בוגר וחכם ויכול לעלות לחיידר, לכיתה גן
אני החלטתי להשאיר אותו עוד שנה בגן פרטי אצל גננת מדהימה, הוא אמנם היה הכי גדול אך הרגשתי שזה ממש בנה אותו, (ילד יחסית עדין וחכם ברמה לא תואמת גיל...)
השנה עלה לחיידר לכיתה מכינה,
מרגישה שהוא בנוי, חזק ומשתף ומספר ונהנה
שמחה ממש שנשאר עוד שנה לגדול בפרטי...
ממש מתסכל לדעת שעשינו צעד לא נכון

שרה UI/UX

משתמש מקצוען
יוצרי ai
ברור שהיחס הוא לא אותו יחס
אבל עדיין מה שאת מתארת נשמע לי טיפה חריג
ממליצה לך להתקשר פעם בחודש בערך לגננת לשמוע איך הולך עם הילד
(אני תמיד מכינה לעצמי מראש רשימה עם שאלות
איך הוא בחברה, איך בריכוז משמעת וכו')
חשוב גם לפרגן הרבה ולשלוח מדי פעם פינוק קטן
גם אני בתחילת הגן חיידר לא הייתי מעורבת כי בעלי לוקח אותו
ואחרי שהוא חזר יום אחד מלוכלך כי היו ילדים גדולים בשירותים וזה הפחיד אותו
והגננת אמרה לו לחכות חצי שעה בוכה בשירותים עד לסוף היום, לקחתי את העניינים לידיים
(גם התאמצתי מדי פעם כן לבוא לקחת כדי לדבר עם הגננת פנים אל פנים)
והיחס השתנה מקצה לקצה!
כנראה כשאין פיקוח כל אמא צריכה להפוך למפקחת פרטית 😏

רק בשמחה תמיד

משתמש צעיר
ממש מתסכל לדעת שעשינו צעד לא נכון
מתנצלת, לא התכונתי,
רציתי רק לאמר שלפעמים אנו נעולים על מוסד מסוים וכשפותחים את העינים, מבינים שזה לא חייב להיות כך...
גם אני כבר רשמתי לגן חיידר ובשיחה עם גננת מסוימת הבנתי פתאום שזה לא נכון לילד שלי!
והעברתי ב"ה
בכל אופן כרגע, את יכולה להרים טלפון לגננת 'ולהתיעץ' איתה מה לעשות,
לאמר לה שהוא נראה מעט מבולבל ואולי צריך מעט יותר יחס כיון שהוא קטן עדיין... וכו...
כמובן להחמיא קודם על הגן המצוין....
בנוסף, ממליצה לך להסביר לילד שלך על הגן החדש:
"בגן החדש יש הרבה ילדים וחצר שונה מהמעון וגננת אחרת וכו..
ואם צריך משהו מבקשים מגננת X" וכו...

ענבים טעימים

משתמש רשום
בכלל לא חריג..
הבן שלי גם עלה עכשיו לגן חיידר והא כמעט היחיד שלא גמול---
ובהחלט הוא מגיע הרבה פעמים עם אדמימות או טיטול מלוכלך- הגננות ממש משתדלות,
אבל בואו נזכור שבגן זה כבר לא ממש התפקיד שלהן לחתל אותו כל שעתיים , נכון שיש חוק עד גיל 3 אבל עדיין יש להן כל כך הרבה על הראש, וזה עדיין תחילת שנה,
ולך לא קורה שאת הולכת לגינה ובטעות מישהו שפך חול על הבן שלך? ואת לא הולכת עם 30 ילדים...
מבחינתי - אם הילד חוזר שמח והולך לגן בשמחה, זה כבר מעיד שהגננות משתדלות ומנסות---
אבל הן לא מלאכיות! ומישהי פעם אמרה לי שלגבי ההחתלה בגנים- זה מאד קשה להן כי אין להן את התנאים שיש במעון, הן צריכות לעשות את זה בתת תנאים - ודי למבין....
ונקודה נוספת----מנסיון שלי עכשיו----
כדאי לעשות את כל המאמצים לגמול אותם כמה שיותר מהר ! מבחינה פיזית וגם מבחינה רגשית (חברים צוחקים וכו...)- כמובן מי שיש לו את הבסיס לזה...

mina

משתמש מקצוען
בוודאי שזה לא כמו מעון...
אבל בהחלט ילד אמור לקבל יחס...
גם מורה בכיתה א' - נותנת יחס לתלמידות שלה למרות שהם כבר לא בגן...
התירוץ הזה - גן ולא מעון לא יכול לפתור את הגננת ממתן צומי לילד.. עדיין מדובר בילד שגדול בדיוק בחודש מהשנה הקודמת....

מה שכן. ייתכן מאוד וזה גן שמבחינת הגננת הילדים כבר אמורים להיות גמולים...
והיא מרגישה שזה עוול בשבילה להחליף טיטול..
ייתכן וזה גם משפיע על כל היחס לילד באופן ספציפי..

המיינסטרימית

משתמש חדש
בוודאי שזה לא כמו מעון...
אבל בהחלט ילד אמור לקבל יחס...
גם מורה בכיתה א' - נותנת יחס לתלמידות שלה למרות שהם כבר לא בגן...
התירוץ הזה - גן ולא מעון לא יכול לפתור את הגננת ממתן צומי לילד.. עדיין מדובר בילד שגדול בדיוק בחודש מהשנה הקודמת....

מה שכן. ייתכן מאוד וזה גן שמבחינת הגננת הילדים כבר אמורים להיות גמולים...
והיא מרגישה שזה עוול בשבילה להחליף טיטול..
ייתכן וזה גם משפיע על כל היחס לילד באופן ספציפי..
ניתן להיות עם טיטול עד חנוכה והוא לא היחיד

שירז

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
D I G I T A L
מהן הנורות האדומות שאמורות להידלק לי בתור אמא , לגבי גן חיידר גיל 3?
ככה זה בכל גני החיידר??

האם זה נכון לחכות עד סוכות לראות אם משתנה המצב ואם לא להעביר חיידר?

לדעתי חריג מאד מאד!!
גם לי יש ילד בגן חיידר
יליד כסלו וקטנטן בגודל, הוא חוזר רגוע ושמח
נשמע שהבן שלך סובל ממש!!
טיטול הפוך זה הרבה מעבר לחסר שימת לב, גם ילדה קטנה יודעת לשים טיטול ישר
מלוכלך ויבש, - חוסר אכפתיות והזנחה
שלילד מגן גדול יש גישה לילד שלך, זה חוסר אחריות משווע!! תדמייני את הסיטואציה....
אצלנו בת"ת אין שום גישה לילדים גדולים יותר לגן.

פתק וכו - אין גם אצלינו, וקשר עם הגננת חשוב מאד - אבל אפשרי גם בטלפון, שהגננת תתרגל שאת מתקשרת לשיחה קצרה של כמה דקות פעם בשבוע...

אני לא מתכוונת לכתוב בשביל לעשות לך רע, אבל אני חושבת שמי שכותבת כאן שתתרגלי פשוט עושה עוול לילד שלך....

אם יש לך אפשרות להעביר, יכול להיות מאד שכדאי לך.

מאירקה'

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
ברור שלא אמור להיות כך.
אבל הנקיון של הילד קשור לסייעת, שכנראה מקבלת שכר של 3500 ש"ח, ובאה בלי חשק לעבודה.
בפרט אחרי שכנראה למדה תיכנות או משהו בסגנון, ולא מצאה עבודה.............

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה