התייעצות גנים פרטיים בתקופת המלחמה

בתיה ויג

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
אני לא מצליח להבין את ההשוואה בין מי שלא עובד למרות שמקום העבודה פעיל כי הוא לא רוצה (ילדים בבית וכו')
לבין גננת שלא עובדת בגלל הוראות פיקוד העורף שלא לעבוד, והיא הייתה רוצה.
לא צריך להשוות את זה לאמא שלא הולכת לעבודה כי יש ילדים בבית, אלא לזאת שמקום העבודה לא פעיל בגלל המלחמה.
מי שלא יכול לעבוד בגלל הוראות פיקוד העורף
גם בגלל שמירה על ילדים עד גיל 14 שמוסדות החינוך שלהם סגורים
יהיה זכאי לכאורה לשכר והמעסיק יקבל פיצוי מהמדינה
כך היה במלחמות קודמות

Ayala12345

משתמש מקצוען
הבנתי שזה רק מי ששתי ההורים עובדים
אחד מהם יכול לקחת ימי חופשה

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
מי שלא יכול לעבוד בגלל הוראות פיקוד העורף
גם בגלל שמירה על ילדים עד גיל 14 שמוסדות החינוך שלהם סגורים
יהיה זכאי לכאורה לשכר והמעסיק יקבל פיצוי מהמדינה
כך היה במלחמות קודמות
חקרתי את זה רבות, עם אנשים שמבינים, אז כמו שכתבו זה רק אם 2 ההורים עובדים ( או הורה עובד + והרה שני מגויס ...), בנוסף זה הוראה שניתנת לאחר מעשה - זאת אומרת אין לדעת מה יהיה ומה ינתן, בכל מקרה מה שמצטייר כעת, ההטבה תינתן רק לאלו שקורבים עד כ40 ק"מ לגבול הדרום, ובצפון לא יודעת בדיוק מה יהיו גבולות הגיזרה, ממש לא יהיה בכל הארץ.
ואני מניחה שרוב האמהות שתינו כאן את הבעיה שלהם, מתגוררים באזור המרכז פחות או יותר...., מה שכן יהיה ניתן לקחת ימי חופשה, - ומי שיש לו מיותר - אז בכבוד... רק שאני לא מכירה עובדים במשרה מלאה שיש להן מיותר מהמוצר הזה.....

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
אבל משהו אחד לא הבנתי. למה אתן מצפות שהמטפלות הפרטיות יפתחו אם הילדים שלהן עצמן בבית?
כי גם אנחנו עובדים כרגע באופן מלא עם הילדים בבית.
כי מעולם לא היתה הלימה בין חופשות הילדים לחופשות ההורים,
גם אם למטפלות זה קצת חדש.

עד מתי

משתמש מקצוען
חקרתי את זה רבות, עם אנשים שמבינים, אז כמו שכתבו זה רק אם 2 ההורים עובדים ( או הורה עובד + והרה שני מגויס ...), בנוסף זה הוראה שניתנת לאחר מעשה - זאת אומרת אין לדעת מה יהיה ומה ינתן, בכל מקרה מה שמצטייר כעת, ההטבה תינתן רק לאלו שקורבים עד כ40 ק"מ לגבול הדרום, ובצפון לא יודעת בדיוק מה יהיו גבולות הגיזרה, ממש לא יהיה בכל הארץ.
ואני מניחה שרוב האמהות שתינו כאן את הבעיה שלהם, מתגוררים באזור המרכז פחות או יותר...., מה שכן יהיה ניתן לקחת ימי חופשה, - ומי שיש לו מיותר - אז בכבוד... רק שאני לא מכירה עובדים במשרה מלאה שיש להן מיותר מהמוצר הזה.....
וגם זה לא מפצים את המעסיקים עלות מלאה אלא לפי נוסחה של 460 בערך לעובד ליום.
וא"א לדעת בטוח אם יהיה

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
אבל משהו אחד לא הבנתי. למה אתן מצפות שהמטפלות הפרטיות יפתחו אם הילדים שלהן עצמן בבית?
א. אם כולם ילמדו - זה יעזור גם לגננות הפרטיות,
ב. בניגוד לעובדים אחרים שעובדים (הרבה פעמים מהמשרד ובכלל לא מהבית!) עם מחשב וטלפון, מה שלא מענין כלל את הילדים שבבית, עובדי המשפחתונים, יכולים ל"צרף" לפחות את הילדים הקטנים (שהם הכי בעייתים מכל הבחינות) אליהם לגן/נון, גם אם יש פער של שנה או שתיים לפה ולשם, אפשר לשתף את הילד, עובדים רבים כרגע היו שמחים לעשות זאת....
ג. המציאות היא שרבות מהצטפלות במעונות, הסכימו לקחת אליהם את הילדים באופן פרטי, גם אם אין להם מרחב מוגן - כמובן עם יציאה לחדרי מדרגות וכד', במחיר מפולפל! , בנוסף לתשלומי המעון הגבוהים מאד, מראה שהרבה מהדברים היו יכולים להיפתר תמורת כסף, ולו יצוייר והמעונות לא היו מקבלים כסף כלל על התקופה הזו, או רבע מחיר , אני מאמינה שהם היו עושים הרבה יותר בשביל "ללחוץ" לחזור ללימודים לפחות חלקיים,

נ.ב. אני בהחלט מבינה את הפחד מהאחריות הנוספת על ילדים נוספים, ולא מזלזלת בכך, אבל לפעמים מרגיש שיש משחק של ראש קטן, וחוסר ההלימה בין ההורים העובדים לבין הילדים החופשים , הוא משמעותי מדי ,
המציאות בבני ברק היא, שרוב ככל החיידרים מגילאי 3 (שיש שם הרבה פעמים גם ילדים בגיל קטן יותר) ומעלה חזרו ללמד בצורה חלקית, עם 30 ילדים לגננת + סייעת, או רבה + עוזר, וההבדל בין מעון עם כמה המטפלות בכל קבוצה, עם מרחב מוגן זמין, לבין ילדים בגן פרטי או ילדים מעונות בני שנתיים וחצי ... , הוא בדכ לטובת המעון....

מעניין אותי , לצורך הניסוי, אם היו מציעים לגננת מחיר של פי שלוש על פתיחת הגן, באותם תנאים בדיוק, האם התגובות היו משתנות.....(כמובן מדברת על מרכז בלבד)

נערך לאחרונה ב:

Ayala12345

משתמש מקצוען
אז לא
לא היה מאבטח
בכל כיתה יש ממד
והגננות מספיק אלופות בשביל לקחת 5 ילדים לממד זה לא כזה מסובך(גם אם יקחו ילד ילד)
יש להם דקה וחצי וזה מספיק
בעזרת ה שלא יקרה שום דבר

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אז לא
לא היה מאבטח
בכל כיתה יש ממד
והגננות מספיק אלופות בשביל לקחת 5 ילדים לממד זה לא כזה מסובך(גם אם יקחו ילד ילד)
יש להם דקה וחצי וזה מספיק
בעזרת ה שלא יקרה שום דבר
וואו, עכשיו חזרתי מהגנים (קיבלנו הודעה באמצע הלילה)- מאבטחים עמדו בכל שער (גם שערים שלא ידעתי שקיימים...)

אלי7 א

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אתמול מורה אחת אמרה לי ש:"אני לא מבינה איך מחזירים סמינרים עם המעונות עדיין לא פועלים, מה אני אעשה עם הילדים?"
אפשר לאמר שולי זה יהיה טוב שיהיו כמה ימים שילמדו בבתי הספר ובסמינרים, ובגנים עוד לא.
סתם כדי שבחופש הבא לפחות יעמדו מהצד ולא ינסו לבלבל במוח כמה הן מסכנות.
ולפחות יבינו את הקושי של ההורים בלמצוא מסגרות לילדים כשהם עצמם עובדים
כשאתה חווה משו על בשרך אתה מדבר אחרת.

נערך לאחרונה ב:

שולי איטח

משתמש מקצוען
לא רק עובדות מחשבים עובדות עכשיו
גם מזכירות/קופאיות ועוד
ומאוד קשה לשלם לגננת /מטפלת כשהילד לא בגן והם עובדות בשכר מינימום וקצת /או לא מקבלות
יש כאילו שגם מביאות ביביסיטר פרטית במקום כך שנוסף תשלומים

וב"ה יש הלכה ויהיו פסקים

עשש

משתמש רשום
בעייני הנושא לא רק הכסף
אני צריכה גן לילד שלא מוצא את עצמו, ואני מורה אבל עובדת בזום. לא יכולה ללמד כשהילדים הקטנים שלא יודעים להתעסק אפילו דקה, סביבי, בדיוק כמו שלא לוקחת אותם לכיתה.

יעקב אופרy

משתמש רשום
אנחנו מחר מחזרים ללימודים בגן רגיל בלי ממד בהתיעצות עם רב
לגבי הדיבור השלילי נקודה למחשבה כמעט כל גן פרטי הגננות עובדות כשהם חולות וכ"ו ובחופשת לידה אין להם חופשה מלאה 1 הגן הרבה פעמים עדיין בבית 2 ההורים מתייעצים עם הגננת הראשונה 3 בדרך כל לאחר חודשים נמאס לגננת להמשיך לחפש מחליפות וחוזרות לעבוד בתשישות.
נראה לי שמגיע לרוב הגננות כפיים על מסירות נפש
אשמח לתגובות גם שליליות

ציפי ב

משתמש צעיר
הנדסת תוכנה
הי לא קראתי הכל,
אבל באמת לא רואה סיבה שהמעון יגבה תשלום מלא על כל החודש,
בינתיים אין לו ממ"ד ואין צפי לחזרה
אני בבית, צריכה לעבוד מהבית 9 שעות עם ילדה שצריכה יחס ותעסוקה

מצב לא הגיוני... ומתסכל מאד...

לדעתי אין סיבה שהמעונות לא עובדים, קל וחומר למטפלות מהבית
אין פה כמעט אזעקות
אם היו יודעים שלא יקבלו כסף - כולם היו חוזרים הרבה יותר מהר....

גימפעל

משתמש מקצוען
הי לא קראתי הכל,
אבל באמת לא רואה סיבה שהמעון יגבה תשלום מלא על כל החודש,
בינתיים אין לו ממ"ד ואין צפי לחזרה
אני בבית, צריכה לעבוד מהבית 9 שעות עם ילדה שצריכה יחס ותעסוקה

מצב לא הגיוני... ומתסכל מאד...

לדעתי אין סיבה שהמעונות לא עובדים, קל וחומר למטפלות מהבית
אין פה כמעט אזעקות
אם היו יודעים שלא יקבלו כסף - כולם היו חוזרים הרבה יותר מהר....
ואם היו חוזרים לעבוד היית פותחת אשכול איך חוזרים למעון ללא מרחב מוגן.

מתמטיקה

משתמש רשום
ואם המצב ימשך חצי שנה? בירושלים כמעט אין אזעקות ואני צריכה לשלוח למטפלת חלופית ולשלם לה לפי שעה וגם לה אין ממ"ד! אבל אני עובדת, מה האופציה?

ציפי ב

משתמש צעיר
הנדסת תוכנה
לא חושבת ככה,
הטוב זה לעדכן במצב את ההורים,
ואז זה כבר שיקול של כל הורה האם לשלוח את הילד שלו למקום בלי מרחב מוגן
אבל שיתנו את האופציה

א"א לדעת כמה זמן זה ימשך
וכאן ב"ה בכלל לא מסוכן

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה