דרוש מידע גם לכם זה קרה?? מה עשיתם?

מצב
הנושא נעול.

מרצפת מקרצפת

משתמש רשום
זה קורה המון בתחנות דלק, בד"כ האנשים האלה יודעים טוב טוב לנגן על המצפון ולהמציא סיפורים משכנעים.
אחרי שנתקלים בזה כמה פעמים כבר לומדים איך לנפנף אותם...
לגבי הגברת ששאלה על העברת ילדים כביש שלא במעבר חציה, פשוט תציעי להם לבא איתך למעבר חציה הקרוב ולהעביר אותם שם

Savyon

משתמש פעיל
נכון מאוד.
ולכן אם מישהו מבקש ממני עזרה אני לא שולח אותו לכל הרוחות אלא מציע לו לשלם עליו ברב קו! כבדהו וחשדהו!
לא הבנתי את הקטע של הרב קו
אני פעם נסעתי ומשהו ביקש ממני שאני ישלם עליו כי הוא נתקע וכו וכו
למה ש"ילווה" - יקח ממני ולא מ"דן" -לדן יש יותר !!!!!

א.ר.ז.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אז אמרתי לה,
"אוקי, אני אחכה איתך לאוטובוס וכשהוא יגיע אני אתקף עליך וארד"
חוקית לא אפשרי.
הרבקו המתוקף אמור לנסוע איתה עד לתחנת הירידה.
ולא, הפתקית המודפסת לא מספקת את החוק.

[בררנו את זה פעם כשרצינו לתקף על מישהו שירד בעיר אחרת, אחרינו.]

אין דברים כאלה

משתמש מקצוען
לא הבנתי את הקטע של הרב קו
אני פעם נסעתי ומשהו ביקש ממני שאני ישלם עליו כי הוא נתקע וכו וכו
למה ש"ילווה" - יקח ממני ולא מ"דן" -לדן יש יותר !!!!!
לא הבנתי מה אתה שואל.
1) אם בן אדם נתקע וצריך עזרה להגיע למקום, אני לא מחשבן מי עוד יכול לעזור לו אלא עוזר לו בעצמי.
2) חברת דן לא מוכנה לתת נסיעות בחינם וגם אם הנהג מוכן - אין לו את הסמכות לתת לך נסיעה חינם כך שזה גזל לעלות ללא תשלום.
3) כיון שרבו הרמאים, אני לא נותן כסף מזומן אלא נסיעה, ולכן אני אומר לו "בא לאוטובוס ואשלם עליך", וכן בשאר מקרים - אם מישהו מספר לי שהוא תקוע כי הוא רעב נורא, אני מציע לו ללכת לקיוסק ולקנות לו אוכל - כך שמצד אחד אני לא לוקח סיכון שאני משאיר בן אדם רעב ותקוע ומצד שני אם הוא רמאי - אני לא מוציא את כספי לחינם.

אין דברים כאלה

משתמש מקצוען
חוקית לא אפשרי.
הרבקו המתוקף אמור לנסוע איתה עד לתחנת הירידה.
ולא, הפתקית המודפסת לא מספקת את החוק.

[בררנו את זה פעם כשרצינו לתקף על מישהו שירד בעיר אחרת, אחרינו.]
בגדול אם הוא מחכה איתי בתחנה יותר מ 2 דקות, הוא יצא כבר מחשד רמאי ואפשר כבר לתת לו מזומן ושיסע לשלום (חוץ מהבעיה הטכנית שא"א לשלם מזומן באוטובוס)

אסתי3311

משתמש סופר מקצוען
צריך להיזהר מאוד , לא לתת לילדים
ד' ישמור אם הם יתרגלו לכך .. בא להם כ"כ בקלות כל מה שמתחשק.. ותחשבו שההורים לא יודעים ...!
נכון.
התקשרה אלי מישהי וספרה לי שהבן שלי בן 6 עם עוד כמה חברים שנוררו וקנו לעצמם בורקסים. (חברה מופרעים, אין לי מה לומר...)
שמחתי כ"כ על האחריות שהיא גלתה ולא התבישה להתקשר לספר לי.
אני לא חושבת שילד אמור לבקש שקלים מאנשים ברחוב. גם עם הוריו עניים.

אופססס ;)

משתמש מקצוען
סליחה שמעבירה נושא
מה אתם עושים כשילד מבקש לעבור את הכביש שלא במעבר חציה?
אני אמרתי בבהירות שיעלו למעלה ויעברו במעבר חציה, אבל ראיתי ממש הלם בעיניהם (לא ב״ב!)
יום אחד ילדה בקשה ממני להעביר אותה לא במעבר חציה בכביש די מרכזי (ליד מוסדות חינוך ונתיב של הרבה אוטובוסים) אמרתי לה שאני יכולה בשמחה להעביר אותה אם היא תעלה את העליה עד למעלה ביחד איתי כי גם אני לא חוצה לא במעבר חציה. היא הייתה בהלם מהעניין אבל עלתה איתי ואח"כ ירדה את ה-10 מטר עד לבית שלה...

ילילי

משתמש מקצוען
לא יודע, נראה לי שבכל אופן חייבים לא לרמאים
אבל כתוב בכתובות סח ע"א
דאמר רבי אלעזר בואו ונחזיק טובה לרמאין שאלמלא הן היינו חוטאין בכל יום שנאמר (דברים ט"ו ט) וקרא עליך אל ה' והיה בך חטא
איך תדע מי רמאי ומי לא?
לפעמים גם המכתב מפוברק ...
כי הרי השם של הנזקק בדרך כלל מחוק, ומי אמר שמי שעומד לפני הוא מקבל המכתב שהרב התכווין ?
זה מינימום
אנשים לא תמיד עושים את זה כדי לגנוב!
יש כאלה שזה פשוט כפייתיות ומצוקה נפשית
הם לא מתכונים להזיק לכם או משהו
הם לא שולטים בזה
ובגלל זה מה? אני צריכה לתת לכפייתי?

יהודי קטן

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לכל אלה שכותבים "כבדהו וחשדהו"
נכון יש מקרים יחידים שהם אמיתיים וצריך לא להתעלם מהם
אבל הפיתרון הוא דבר ראשון כמה הנזקק משתף פעולה עם יוזמות "ערבונות" מצידכם או שהוא מיד עוטה פני נעלב

דהיינו, אשה מבקשת ממך כסף, לא רק הלוואה אפילו במתנה כמו "לקנות אוכל לילדים" או בבית חולים וכד'
והסכום הוא משמעותי - לא 5 ש"ח כן?
לבקש לראות ת.ז. - (יתכן שאין לה, אבל תגובות נעלבות זה נורה אדומה מהבהבת)
או לשאול כל מיני פרטים אישיים "תני לי פרטים לוודא שזה לא עוקץ" איפה גרה, כתובת מדוייקת, כתובת הורים, שם לפני החתונה, אחים איפה גרים, איפה לומדים הילדים ומי הגננת/רבה שלהם, איפה בדיוק בעלה לומד/עובד, מי שבאמת זקוקה תענה לך בביישנות כמו ילדה טובה ותגיד שהיא מבינה וגם הייתה עושה כמוך, מי שזה רק עוד נסיון שוד - היא תחפש סיטואציות פשוטות יותר.
כל מניפולציה של הבעת עלבון, או "לא צריך טובות" או "אני נראת לך רמאית אני בת של רב" וכד', היו רגועים.

כמובן שאם מדובר בהלוואה אז ממש לצלם ת.ז. (למי שיש מצלמה או וייז כשר רח"ל), לצלם פנים, להקליט סירטון על ההלוואה, וכד'

מבטיח לכם שרמאים לא יבזבזו עליכם שניה.
אני סבור שנזקק אמיתי יעלב מהדרישות הדרקוניות ומתחזה יוציא כבר משהו מזוייף

שולחן וכיסא

משתמש פעיל
לפני שבוע כשמשכתי כסף מכספומט,
נגשת אלי אישה (ממש "משלנו...")

היא אמרה לי "נתקעתי בלי כסף אני צריכה לחזור הביתה לצפון, מחכים לי בבית שני קטנטנים"
היא נשמעת מאוד אמיתית וממש ריחמתי עליה...

אני כבר מכירה את הדבר הזה!! יש המוןן נוכלים!!!
אבל היא עשתה רושם כ"כ טוב!!! הייתה שחקנית כ"כ טובה

אז האמנתי לה ונתתי לה 70 ש"ח
לקחנו מספרי טלפון אחת מהשנייה (היא הבטיחה שהיא עושה העברה בנקאית)

למחרת היא לא ענתה לי...
לקראת הצהריים היא מתקשרת "קמתי מאוחר... אני מתעוררת וחוזרת אליך..."
בערב שוב הצלתי "לתפוס" אותה והיא אומרת לי "מה אני יריב איתך על 70 ש"ח?????
כן כן אני עכשיו ממש עושה לך העברה... וביחד איתה אני אומרת לה פרטי הבנק שלי (תוך כדי שהיא עושה לי העברה) (כך חשבתי)
בפועל לא הייתה שום העברה והיא לא עונה (כנראה רשימה שחורה כי זה מתנתק...)
ניסיתי להתקשר ממספר אחר ושהיא עונה לי היא אומרת "לא יודעת זה מספר שקיבלתי היום...."

מה אני צריכה לעשות??
היא הלוותה ממך 70 ש"ח או יותר?

113570

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכון.
התקשרה אלי מישהי וספרה לי שהבן שלי בן 6 עם עוד כמה חברים שנוררו וקנו לעצמם בורקסים. (חברה מופרעים, אין לי מה לומר...)
שמחתי כ"כ על האחריות שהיא גלתה ולא התבישה להתקשר לספר לי.
אני לא חושבת שילד אמור לבקש שקלים מאנשים ברחוב. גם עם הוריו עניים.
ולנו היה סיפור ששכנה התקשרה לספר שהבן שלנו אוסף כספים בדלתות כשבאותו זמן הוא היה בבית
מה שהתברר שאיזה ילד אסף כסף והיא התחילה לברר מי הוא הילד פיברק שם ונתן את השם שלנו

מיכאל נתן

משתמש צעיר
2) חברת דן לא מוכנה לתת נסיעות בחינם וגם אם הנהג מוכן - אין לו את הסמכות לתת לך נסיעה חינם כך שזה גזל לעלות ללא תשלום.
גם אני לא מוכן לתת נסיעות חינם. הרי מדובר באדם שנתקע ולוקח על מנת להחזיר. אך משום מה לא מחזיר. וזה נקרא בעברית - גזל.
לכן לא חושב שיש הבדל אם אדם מבקש הלוואה כביכול על דעת להחזיר, אך לא מתכוון לכך באמת, או שעולה לאוטובוס כביכול על דעת לשלם כפול ולא עושה זאת.

ר.ב.ב.ש

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
משהו כאן לא מסתדר לי,
כרגיל הם לא נותנים מספר אמיתי, אם נתנה לך מספר אמיתי משמע שחשבה להחזיר, לא?

ואולי החלפתם מספרים על ידי התקשרות אחת לשניה, שאז אין לה אופציה לשקר.
ולכן נתנה מספר אמיתי,
אבל עדין הייתי חושש אולי זו מישהי אמיתי,
בכמה היית מוכרת את הספק מצוה הזו? [שואל ברצינות]

מאיר למברגר

משתמש פעיל
עריכה תורנית
נגשת אלי אישה (ממש "משלנו...")
אני כבר מכירה את הדבר הזה!! יש המוןן נוכלים!!!

אז האמנתי לה ונתתי לה 70 ש"ח
(תוך כדי שהיא עושה לי העברה) (כך חשבתי)
מה המטרה של כל החבאות המילים המוגזמות הללו? זה מטריח את הקוראים
לתת ולומר לקב"ה "אני לא בודק למי אני נותן כך גם אתה אבא רחום תתן לי בלי לבדוק אותי"
זה פקודה? הודעה?

(חיה)

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הנדסת תוכנה
זה העלה לי סיפור שראיתי בתחנה בחור ישיבה, שעוד לפני שראיתי מה הוא עושה הוא משך לי את העיניים - כי למרות שהוא היה נראה בחור ישיבה רגיל היה לו מבט מסכן כזה כאילו הוא הולך כל רגע להתחיל לבכות.
הסתכלתי עליו ואז ראיתי שהוא ניגש לאנשים ומבקש מהם כסף לחזור הביתה, כי נתקע בלי כסף וכו'
אף אחד לא האמין לו - (זה לא היה אזור חרדי) ואמרו לו בפנים "אני לא מאמין לך" והלכו (לא מאמינה שבאזור חרדי זה היה קורה)
בקיצור מה שחשבתי לעצמי אז - גם אני לא הייתי בטוחה אם להאמין - שגם אם לא מאמינים, וייתכן שהוא לא צריך את זה לנסיעה הביתה - מה זה אומר? שהוא צריך את זה לאוכל? (או אפילו שהוא חייב כסף והוא במצוקה) הוא היה נראה מאד מאד מבויש לבקש - לא הסתכל בכלל לעיניים של מי שביקש ממנו, ודיבר בבושה (אולי לכן לא האמינו לו) ככה שכנראה הוא לא ביקש בשביל מותרות.
(לי עצמי לא היה עלי כסף בכלל אז לא נתתי לו ועד עכשיו אכפת לי מזה, והאמת שאני דואגת לו קצת - (למרות שהוא בכלל לא פנה אלי - הוא פנה רק לגברים שהיו בתחנה))

נערך לאחרונה ב:

לבד וטוב לי

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
יום אחד הלכתי ברחוב מסוים בב"ב וניגשה אלי אישה ממררת כולה בבכי, לשאלתי מה קרה? ענתה לי שאבדו לה ה - 200 ש"ח האחרונים לקניות לשבת. אמרתי לה שאעזור לה לחפש ואמרה שכבר חיפשה מלא זמן וזה לא יעזור.
איחלתי לה בהצלחה והלכתי .. משום מה זה היה נראה לי לא אמין.
לאחר 3 ימים אני רואה את אותה אישה בפ"ת עם אותה הצגה בדיוק!!!
אישה טובת לב הוציאה מתיקה 200 ש"ח ונתנה לה...
ריחמתי עליה כ"כ שזאת עבודתה להביא פרנסה..

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה